» »

winXP on SATA

winXP on SATA

Peter Frelih ::

1zanima me kako bi instaliral win XP na serial ATA disk mam pa nForce 2 deluxe pa seagate 120/8 SATA

ubistvu mi ne najde diska sploh

Peter Frelih ::

ok hocm installirat kontroler pa me zanima ce gre to tudi brez disketarja torej iz CD roma

Oblivion ::

Tudi mene nekaj zanima. Mam Abit NF7-S rev 2.0 in sm zravn dobil ATA->SATA konverter pa sm preizkusal ali bo delalo. Pa ni blo nacina, da bi mi spoznalo disk. Razn SATA Raid, kar me pa ne zanima. Disk mi je sicer dobilo v Raid nacinu, ko sm sou nastimat z Alt+F4 sam kaj ko mi manjka se en disk. Zna kdo povedat, kako bi se ga dalo nastimat?

Tomi ::

Med inštalacijo tipka F6 ali morda F3 poišče third party driver. Posebej za problemantične in nove diske. Samo je pa treba imeti gonilnike zanje.
metrodusa.blogspot.com

Oblivion ::

Ja, gonilniki so prilozeni, cene pa poberemo nove iz strani Abit-a! Ni to problem. Bom probal pa winse na novo.
Hvala Tomi!

sash ::

če hočeš dat disk preko SATA-IDE vmesnika je potrebno dat disk na MASTER obvezno in v biosu omogočit krmilnik, ker drugač dela ne - zadeva pri meni preverjeno dela.

Drugač pa če hočeš inštalirat winse na SATA disk je potrebno ob bootanju imet vstavljeno disketo (ali pa pritisniti F6 in nato vstaviti disketo) ker winXP nimajo integriranih gonilnikov za ta kontroler.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Peter Frelih ::

mi je ratal sm mogu instarat Sata krmilnik (F6) pri instalaciji iz diskete na katero sem prekopiral textsetup.oem iz cdja od matične in zdej stvar dela . Navzven izgleda kot scsi ampak ja sata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415977 (4840) fredyjetle
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323586 (3092) amigo_no1
»

Abit NF-7s v2.0: Nastavitve BIOS-a za bootanje.

Oddelek: Pomoč in nasveti
122747 (2624) jELKO
»

Windows ne zazna SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
91209 (1075) MasterMiG
»

2x MAXTOR SATA V RAID0 in problem z inštalacijo XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
91207 (1112) morphling1

Več podobnih tem