» »

aplikacija Malcajt

aplikacija Malcajt

«
1
2 3

Peter1991 ::

Živjo,

na trg smo lansirali novo mobilno aplikacijo Malcajt, takorekoč imenik slovenskih gostinskih ponudnikov. Stvar je predvsem orientirana na same malice in gostinsko ponudbo ima pa še seveda en kup dodatnih funkcionalnosti (najblizji ponudniki, izbira regij/krajev, filtracija ponudnikov po različnih filtrih itd..). APP je razvit za iOS in Android, tako da pokrivamo večinski del uporabnikov.

Preizkusite in delite vaše ideje/želje/pripombe, da bomo lahko v nadaljnje še izboljšali produkt :).

App je dosegljiv na: Malcajt.com, iOS, Android

Matej_K ::

Like za idejo...downloadam in poizkusim.
... .. .

trulex ::

Skrajšana oblika katere besede je Mal'cajt?

bojanpo ::

Mahlzeit IMHO.

trulex ::

Tisti apostrof sredi besede pomeni da je bila ena črka izpuščena, to me zanima.

urli ::

Lepo narejeno. V čem je pa narejena (za android)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

mlamat ::

Meni nemško ime ni všeč in se mi zdi napačna izbira. Kaj bi bilo narobe z "Malica"?

DjTonic ::

Sem si jo naložil. Ko se dopolnijo jedilniki bo malo lažja in hitrejša odločitev kam na malico.

Invictus ::

mlamat je izjavil:

Meni nemško ime ni všeč in se mi zdi napačna izbira. Kaj bi bilo narobe z "Malica"?

Zato ker je boring ?!??!!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bizkit45 ::

Sam res, kdo bi dal aplikaciji ime "Malica" - SHAME!:D

Mani ::

Super ideja :)
Zelim veliko uspehov!
Pomagajmo si med samo :)
KUCOIN Exchange: https://www.kucoin.com/#/?r=1bf2f
BINANCE Exchange: https://www.binance.com/?ref=16629068

Machete ::

Malčas
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

estons ::

Takoj ideja za nadgradnjo: koordinacija z izbranimi uporabniki aplikacije (=sodelavci, sošolci ipd.) glede izbire lokacije za današnjo malico.

ufek ::

Not bad. Sem že uporabnik. Edino baza se še mora malce povečat. :)

videc ::

Zakaj pa niste uporabili besede "Mal'ca"? Je kaj narobe z njo? Ker ni tujka?
Drugače pa dobra ideja.

ufek ::

Ja to je tudi moja edina pripomba, ni mi všeč germanistično poimenovanje. Saj pa nismo jodlarji.

Jerry000 ::

Men je pa ime dobro. Gre nekako za združitev besede "malca" in "cajt". To so predvsem pogovorne besede katere se veliko uporabljajo. Tudi izgovori se lepo in tekoče...pa še posebno je :)
Edino kar bi jaz dal komentar kolikor sem na hitro pogledal je odmaknit hamburher ikono in navigacijo uvest kot tabi spodaj...precej boljše kot skrivat elemente. Glede na to da jih ni toliko, se kamot spodaj naredi tab 4ih elementov.

Na primer: https://material.google.com/components/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

videc ::

Mal'cajt je tujka oziroma popačenka nemške besede Mahlzeit, ki pomeni tudi kaj drugega poleg malica.
Malo si poglej: Mahlzeit @ Wikipedia
V osnovi je pa to https://jakubmarian.com/how-to-use-mahl...

Ganon ::

Aplikacije še nisem preizkusil, ste pa z imenom popolnoma zgrešili.

Raw ::

Čist uredu ime. Jasno, kratko, enostavno in mal edinstveno/drgačno od vsega druzga krepa.
I am what I am and I do what I can

RegulusDraco ::

Neizmerljivo me moti da moram namestiti aplikacijo če hočem uporabljati vašo storitev. No, vsaj na hitro nisem našel spletne rešitve.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

100 ljudi 100 čudi. Vsem ne morejo ugodit in tut ne bojo. Ni je niti ene aplikacije da bi VSEM ugajala. Tist ko bo videl uporabnost v njej bo uporabljal :)

Netrunner ::

videc je izjavil:

Zakaj pa niste uporabili besede "Mal'ca"?


Zakaj se toliko ubadate z imenom ki je nerelavantno. Če je app dober se lahko kliče tudi "Lunch super duper timee". Drugače pa zveni dobro samo sem na WP, tako da ne morem testirat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Invictus ::

Ime je zelo pomembno. Če ne pritegne, pač ne inštaliraš :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

Ime je zelo pomembno. Če ne pritegne, pač ne inštaliraš :D.

Se mi zdi da je bolj pomembna ikona, saj ta je takoj vidna in bolj opazna na google play, in preko ikone nekateri (med njimi tudi jaz) določamo ali bo app pristal na telefonu ali ne. No ampak nima veze. App mi je super razen hamburger menuja :)

globoko grlo ::

Ime je čist kul, zveni ok in ni dolgočasno. Toporiščniki s pejte pa hit na štrik potegnt.

Bom testiral :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

bleem ::

Odlično dečki! Bravo ...

Peter1991 ::

Hvala za vaše komentarje, bomo se poskusili čim bolj približati vašim idejam/pripombam itd. :).
Kar se tiče imena, je bilo kar nekaj brainstorminga glede tega, ampak nam je dejansko to ime najbolj padlo v oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Peter1991 ()

Jerry000 ::

Peter1991 je izjavil:

Hvala za vaše komentarje, bomo se poskusili čim bolj približat vašim pripombam :).
Kar se tiče imena, je bilo kar nekaj brainstorminga glede tega, ampak nam je dejansko to ime najbolj padlo v oči.

Kar držte se ga, je simpatičen ;). Ampak me pa zanima...glede na to da aplikacija nima toliko podstrani, ste razmišljali o uvedbi bottom tab menuja? To bi lahko dodalo še večjo uporabnost k aplikaciji, saj s tem ne bi bilo potrebno skrivati podstrani.

profii ::

Bravo, čestitke, kar tako naprej!

Eno kratko vprašanje, ker sem bolj malo testiral app. Ti predlaga malice na podlagi trenutne lokacije?

Tilen ::

Oddaljenost od lokacije bi morali obvezno izboljšati. Za prvih 14 mi prikazuje razdaljo 100m.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Peter1991 ::

Jerry000 je izjavil:

Peter1991 je izjavil:

Hvala za vaše komentarje, bomo se poskusili čim bolj približat vašim pripombam :).
Kar se tiče imena, je bilo kar nekaj brainstorminga glede tega, ampak nam je dejansko to ime najbolj padlo v oči.

Kar držte se ga, je simpatičen ;). Ampak me pa zanima...glede na to da aplikacija nima toliko podstrani, ste razmišljali o uvedbi bottom tab menuja? To bi lahko dodalo še večjo uporabnost k aplikaciji, saj s tem ne bi bilo potrebno skrivati podstrani.

Zaenkrat še nismo, ker smo šele app lansirali na trg, bo se pa s časom videlo kako se obnaša pri drugih uporabnikih in se potrudili čimbolj približat uporabnikom..

@profii ja tako je vbistvu predlaga tebi najblizjega ponudnika v radiju 10km

Phantomeye ::

trulex je izjavil:

Tisti apostrof sredi besede pomeni da je bila ena črka izpuščena, to me zanima.



malo (mal')

blackbfm ::

Invictus je izjavil:

mlamat je izjavil:

Meni nemško ime ni všeč in se mi zdi napačna izbira. Kaj bi bilo narobe z "Malica"?

Zato ker je boring ?!??!!


zanimivo, jaz sem takoj dubu asociacijo na "dolgcajt", ne znam nič nemško..dvomim da bi preizkusu app ki mi zveni dolgočasno :D očitno nekaj že ni kul z imenom če več ljudi to tukaj omenja

ufek ::

Avstrijci v okolišu Gmundna (za ostale ne vem) uporabljajo "malcajt" opoldne in je nek splošen pozdrav in odgovor ob malici oz. kosilu. V bistvu tudi če samo stojiš opoldne nekje na pavzi (cigaret, kava) in pride sodelavec mimo ti bo rekel "malcajt". Je več kot samo "dober tek". Dobesedni prevod bi bil čas za malico, kar je še bolj smešno. Ko sem bil prvič na naši matični firmi v Avstriji in so opoldne vsi pozdravljali s tem malcajtom, mi ni blo nič jasno, še posebej ker smo sedeli in srkali kavico. Kakorkoli že, to je narečna nemška beseda in samo zato se mi ne zdi ustrezna za slo app. Sicer pa to je moje subjektivno mnenje, ostalim je pač lahko všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

jnovak ::

blackbfm je izjavil:

Invictus je izjavil:

mlamat je izjavil:

Meni nemško ime ni všeč in se mi zdi napačna izbira. Kaj bi bilo narobe z "Malica"?

Zato ker je boring ?!??!!
zanimivo, jaz sem takoj dubu asociacijo na "dolgcajt", ne znam nič nemško..dvomim da bi preizkusu app ki mi zveni dolgočasno :D očitno nekaj že ni kul z imenom če več ljudi to tukaj omenja
Zanimiva indukcija - čim slišiš "čas", pomisliš na "dolgčas".
Še boljša je pa potem tista, da se odločaš za "test" aplikacije na podlage všečnosti imena. A tudi uporabljaš glede na to, kok ti je všeč ime aplikacije? A kdaj pride do tega, da pa uporabnost aplikacije igra kako vlogo?

Ne me narobe razumeti, you're making a completely valid point. Razvijalci bi morali tudi ta del raziskati. Pa se meni ne zdi, da bi bilo ime slabo.

Bolj me zanima kako se to pol na PlayStore išče. A bo moral uporabnik prav poznati aplikacija, da vtipka ime & jo najde, ali je možno vpisati "restavracije", "malica", "hrana" ipd. pa mi najde app? To je lahko izziv zaradi imena in razlog, da se app ne razširi na več naprav.

In potem je še polno nekih drugih zadev ... ampak kolega v tej fazi želi feedback prvih uporabnikov aplikacije. Nekdo želi narediti uporaben app - in mi lahko vplivamo in poskušamo predlagati, da se dodajo kake uporabne zadeve, ki bi nam koristile. Izkoristite priložnost!

---
In glede "nerazumevanja nemščine" - ta beseda je pa ja tok splošna in razširjena po Sloveniji ... keri generaciji zdaj ni poznana? Al je to bolj regijsko nepoznavanje izraza?

Jerry000 ::

blackbfm je izjavil:

Invictus je izjavil:

mlamat je izjavil:

Meni nemško ime ni všeč in se mi zdi napačna izbira. Kaj bi bilo narobe z "Malica"?

Zato ker je boring ?!??!!


zanimivo, jaz sem takoj dubu asociacijo na "dolgcajt", ne znam nič nemško..dvomim da bi preizkusu app ki mi zveni dolgočasno :D očitno nekaj že ni kul z imenom če več ljudi to tukaj omenja

Ob besedi Malcajt si dobil asociacijo na dolgcajt? No vidiš, ljudje smo različni, tako kot naše asociacije. Če bi bil ime Malica pa kdo drug ne bi probal app ker je preveč generirano, dolgočasno ime. Vsi nikol ne bomo zadovoljni :)

shadeX ::

Bolj me zanima kako se to pol na PlayStore išče. A bo moral uporabnik prav poznati aplikacija, da vtipka ime & jo najde, ali je možno vpisati "restavracije", "malica", "hrana" ipd. pa mi najde app? To je lahko izziv zaradi imena in razlog, da se app ne razširi na več naprav.


Če je dobra optimizacija, potem ni potrebno da uporabnik pozna ime aplikacije, ampak bo uporabniku že med prvimi zadetki na besedo "malica, poceni,itd", prikazalo najbolj relevatno aplikacijo. Seveda pa je naslov med pomembnejšimi kriteriji, ki jih algoritem vzame v zakup pri iskanju oz. prikazovanju zadetkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Glugy ::

Malcajt men pove da je ta aplikacija če hočš nekam it ampak imaš malo cajta ..časa. Torej v primeru hrane to pomen nekje kjer hitro lahko dobiš hrano in jo tudi hitro lahko poješ preden greš naprej po opravkih ali nazaj v službo, šolo ipd. Vsekakor si ne predstavljam da bi aplikacija imela not gostilne pa nevem kaj ampak majhne zložbene prodaje hrane kjer si hitro lahko kupiš enostavno hrano za na pot.

Z malcajtom jz ne bi nikol iskal gostiln, restavracij pizcerij ipd. Sam če morm neki na hitr vzet spotoma.

34054 ::

ufek je izjavil:

Kakorkoli že, to je narečna nemška beseda in samo zato se mi ne zdi ustrezna za slo app. Sicer pa to je moje subjektivno mnenje, ostalim je pač lahko všeč.


Se strinjam. Osebno, če bi ga videl nekje na nekem seznamu bi pomislil da ne gre za Slovensko aplikacijo. Najbrž je to še najbolj problematičen del pri vsej stvari.

Drugače pa v redu ideja. Bom pogledal jutri.

c3p0 ::

Rad bi videl debato ST geekov pred launchom Googla:

"Kaj je to zdaj neka brezvezna spačenka?",
"Ne bi raje dal Googol, je bolj pravilno",
"Pa saj nihče ne pozna besede razen računalničarjev, to se ne bo prijelo med rajo",
"ne bi bilo boljše searchengine.com?"

Sem instaliral. Basic app, ampak, če se prime, zna biti zelo uporabno.

p0ki ::

Super ideja, že naložena in se pridno uporablja. Potrebno bi bilo povečat bazo in jo osvežit.
Za Mb mi pokaže nekaj restavracij, ki jih ni več in ne prikaže nekaterih novih oz prenovljenih.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

čuhalev ::

Ali je mogoče do menijev dostopati tudi na spletni strani ... ker ta že obstaja, a ne najdem, ali je pač obvezno namestiti aplikacijo?

Jerry000 ::

c3p0 je izjavil:

Rad bi videl debato ST geekov pred launchom Googla:

"Kaj je to zdaj neka brezvezna spačenka?",
"Ne bi raje dal Googol, je bolj pravilno",
"Pa saj nihče ne pozna besede razen računalničarjev, to se ne bo prijelo med rajo",
"ne bi bilo boljše searchengine.com?"

Sem instaliral. Basic app, ampak, če se prime, zna biti zelo uporabno.

Slo-tech in a nutshell :)

anketar ::

super zadeva, sploh za ponudnike 280 evrov za oglaševnaje ni velik, ideja pejte v center lj in pejte v vsako picerijo, pekarnco itd. promovirat

Kle so ponudniki zlo pomembni, userje boste že dobil

mlamat ::

c3p0 je izjavil:

Rad bi videl debato ST geekov pred launchom Googla:

"Kaj je to zdaj neka brezvezna spačenka?",
"Ne bi raje dal Googol, je bolj pravilno",
"Pa saj nihče ne pozna besede razen računalničarjev, to se ne bo prijelo med rajo",
"ne bi bilo boljše searchengine.com?"

Sem instaliral. Basic app, ampak, če se prime, zna biti zelo uporabno.


Jaz izviram iz gorskih rovt Štajerske, kjer so kmetje uporabljali mnoogo nemških popačenk, in še nikoli nisem od mojih prednikov sliüal uporabljati besede "Malcajt". Prvič sem jo slišal v Avstriji, ko mi je nekdo zaželel "Dober tek".

Primerjati "Malcajt" z Google je pa čisti absurd. Tipčni provincialni startupovski debilizem, ko so Google, Facebook, Mark Zuckerberg merilo vsega. Čudno da nisi omenil Über. :))

Daliborg ::

Ta aplikacija je TOP, definitivno mi obzorje malic širi.

p.s.: ne ozirajte se za ljudmi ki so se z imenom aplikacije zataknili, gre za čisto foušarijo ker se oni niso tega spomnili.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

blackbfm ::

c3p0 je izjavil:

Rad bi videl debato ST geekov pred launchom Googla:

"Kaj je to zdaj neka brezvezna spačenka?",
"Ne bi raje dal Googol, je bolj pravilno",
"Pa saj nihče ne pozna besede razen računalničarjev, to se ne bo prijelo med rajo",
"ne bi bilo boljše searchengine.com?"


google se crkuje priblizno isto kot boggle, tista namizna igra .. to so mel ljudje ze v usesu, bli navajeni..

sam veliko startupov ima pa danes res tok abstraktna imena, skoraj kot zaporedje random znakov, pozabis 5 sekund kasneje kot slisis zanj

c3p0 ::

@mlamat

Jaz sem iz Štajerske in malcajt se kot nademestek za "mal'ca" včasih uporabi, že od nekdaj. Vsi pa vemo za kaj gre.

čuhalev ::

Domena, na katero dostopa je api.malcajt.com
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS Preveri račun (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
813163693 (47943) PINki
»

Projekt Travana - aplikacija za javni transport (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
609572 (7709) Vazelin
»

Ehrana, znižane cene, fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559396 (6409) Smurf
»

Koper ,izola, malice

Oddelek: Loža
93271 (2938) yayo
»

Apple in Amazon v tožbi za ime app store (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8720650 (18171) hamax

Več podobnih tem