» »

blue screen med zagonom ali namestitvijo OS

blue screen med zagonom ali namestitvijo OS

kyloren ::

Zivjo,

imam problem saj se mi vedno kadar želim iti v Windowse, pokaže blue screen in se pc resitira. Nekaj časa je še šlo priti v safe mode, pol sem tam izvedel restore point pa se stvar ni popravila. Zamenjal sem trdi disk, probal namestiti sistem Win7 in Linux Ubuntu in vedno kadar bi moralo priti v namestitveni meni se mi pojavi blue screen in pc se resetira. Zamenjal sem grafično kartico (z delujočo grafično) vendar takrat se mi na zaslonu ne prikaže nič. Preko googla sem iskal rešitev in našel, da bi moral izklopit intergrirano grafično (katero tudi imam), da bi mi vstavljeno grafično prepoznalo. Ampak v Win, žal ne pridem, da bi disablal inter. grafično, v biosu pa sem dal naj prvo bere z PCI-E (nevem če tam obstaja še kakšen drugačen način). V pcju imam 2x 2gb rama, probal sem eno režo odstraniti, nato spet drugo pa se še vedno prikaže blue screen. Prosim če ima kdo še kakšno idejo, kaj bi lahko preizkusil mi naj sporoči. Vsaka pomoč mi pride prav.

Hvala,
lp

hojnikb ::

katero kodo bsoda dobiš ?
#brezpodpisa

konspirator ::

Plata ali cpu.
--

Han ::

Navedi vse komponente računalnika - model, proizvajalec, starost, BIOS/firmware verzija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

kyloren ::

PC je letnik 2009 z naslednjimi komponentami:

- MBD MSI G31M3-L V2 S775/PCIE/S/L BULK
- CPU INTEL CORE2 DUO E7440 2.8 GHu S775
- 2X RAM APACER DDR2 2GB PC6400/800 128X8 AM1
- APACER Cardreader AE101
- HDD WD 1TB 7200 32MB SATA2 GREEN BLACK (PREIZKUSIL TUDI SEAGATE BARRACUDO 200 GB SATA2, letnik 2005)
- VGA CLUB3D GF9500GT 1GB DDR2 PCIE (PREIZKUSIL GF6600GT in RADEON 5770 serijo)
BIOS version: V2.8 03112010

a je možno preizkusiti CPU intel core 2 duo t6500 na tej plošči, da bom pol imel vsaj odgovor če je procesor krivec za ta blue screen?

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

katero kodo bsoda dobiš ?
#brezpodpisa

kyloren ::

bom takoj pogledal pa poslal, vendar so kode kolikor sem opazil vedno drugačne. Problem pa je še, da prej se je še pojavil b.s. zdaj pa ko se pojavi se že resitira tak da upam da uspem zapisat kodo.

kyloren ::

vem sem vzel disk, pa dal inštal cd win7 v cdrom, probal zagnat in mi je pred namestitvenim menijem vrglo ven naslednjo kodo:

STOP: 0x000000D1 (0x00000000, 0x00000002, 0x00000000, 0x8606DFEF)

hojnikb ::

resetiraj bios in vrži grafično ven. Priklopi na integrirano pa testiraj.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kyloren ::

sem pozabil omenit, da sem zdaj na koncu že probal z integrirano grafično ... Zdaj sem probal še enkrat, v BIOSU sem dal vse na default settings, zdaj se mi je pa pojavila napaka 0x0000007F

Glede reseta biosa si mislil da dam na default s. ali pa preko jumperov za cmos na matični?

konspirator ::

Temperature so ok ?
--

hojnikb ::

zalaufaj še memtest86
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Če imaš več palčk rama, odstrani vse razen ene in potem menjaš palčke in slote in testiraš.

Zgodovina sprememb…

kyloren ::

BorutK-73, saj to sem naredil že pa še vedno blue screen ...

Kurzweil ::

- v BIOSu, da namesto SATA vodila na IDE
- poglej na plati če imaš napihnjene kondenzatorje
- resetiraj BIOS oz. iz plate daj ven baterijo
- probaj drug napajalnik

Se reset zgodi vedno na istem mestu? in kje je to?

kyloren ::

Bom preizkusil vse stavri katere ste mi napisali in potem sporočim.

Temperature sem pogledal v biosu in so ok.
Reset se zgodi na istem mestu, t.j. ko se pokaže okno (nalaganje win7) tik preden bi se pokazalo namizje sistema se pojavi blu screen. Enako velja če vstavim namestitveni cd od win ali linuxa, gre vse ok do tistega mesta ko se zaganja z cdja win oz. lnux (pač tisto okence z logojem) preden se pa pojavi namestitveni meni se pojavi spet blue screen. Tako ne morem priti ne v naložen OS niti ga ne morem ponovno naložit.

kyloren ::

Preveril sem naslednje stvari:

- kondenzatorji na plati nisi napihnjeni
- temperature semm pogledal v biosu in so ok
- rame same menjaval, kombiniral, slote in rame
x memtest86 mi ni deloval (http://www.memtest86.com/download.htm) piše ves cajt memtest load ... ready uporabil sem Image for creating bootable USB Drive. Uporabil sem še tega http://www.memtest.org/, ta pa sploh ni bil zaznan preko usb
- iz plate sem dal ven baterijo in držal power gumb 15 s, nato baterijo spet vstavil in je šlo celo namestiti sistem win7 (sicer vse skupaj bol počasi), potem pa pri nalaganju win7, ko se pojavi njihov logo preden pride v namizje je potem tam ostal, ni se sicer prikazal blue screen ampak tudi v namizje ni prišlo. Sem pol tisti dan vse skup pustil pa naslednji dan vstavil drugi disk pa probal še enrkat namestiti win7, tokrat pa je spet preden se je pojavil namestitveni meni pojavil tudi blue screen ...
x drugi napajalnik bom dobil jutri če bo vse posreči in potem preizkusim še to

Nevem če še kdo ima kakšno idejo kaj bi lahko preizkusil?

Han ::

A to vedno nameščaš z istega (DVD) medija? Kaj če bi spekel nov DVD ali pripravil zagonski USB ključ iz deviškega Windows 7/8.1/10 ISO in poskusil še s tem?

kyloren ::

nameščal sem že različne verzije win7 z dvd in usb ključa, prav tako sem probal linux ubuntu 14 ter še eno starejšo verzijo preko dvdja.

Han ::

Za Memtest si lahko narediš tudi zagonski CD. Tale Apacer mi je zelo sumljiv. Če imaš notri še cardreader, ga odstrani...

kyloren ::

Evo danes sem končal še z naslednjimi testi:

- memtest86 je končno deloval, sem probal bodhi linux cd, kjer je zraven tudi memtest program in sem ga potem zagnal, delal je cc. 9 ur, opravil je 10 testov vsi so bili vredu brez errorov, po 10 testu pa sem program prekinil.
- odklopil sem Apacer čitalec kartic in probal zagnat sistem brez njega, vendar se je blue screen spet pokazal
- menjal sem napajalnik, ampak zadeva se ni nič spremenil, blue screen se je spet pojavil.


Tako men je zmanjkalo idej kaj bi še lahko probal ... mogoče če bi še CPU menjal? Imam doma še en core 2 duo T6500, ampak če sem prav pogledal ta model ne ustreza tej matični plošči (naj me nekdo popravi če se motim)

ST-777 ::

kyloren je izjavil:

... zdaj se mi je pa pojavila napaka 0x0000007F
O tej napaki pišejo na: http://fixmyproblem.us/fix-error-0x0000... (What is Error 0x0000007f in Windows and How to Fix)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blue screen

Oddelek: Programska oprema
384119 (3388) solatko
»

blue screen

Oddelek: Operacijski sistemi
81282 (1054) logit
»

Blue screen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233036 (2190) PacificBlue
»

Windows Vista in Blue Screen problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
201728 (1453) Mobidick
»

Blue screen...kaj bi lahko bilo narobe? ( servis ni popravil :) )

Oddelek: Pomoč in nasveti
402360 (1904) amigo_no1

Več podobnih tem