» »

Windows Vista in Blue Screen problemi

Windows Vista in Blue Screen problemi

Galaxy ::

Pozdravljeni vsi!

Jaz sem naletel na gromozanske probleme z Windows Vista. Uporabljam jo komaj nekaj tednov.. Najprej se je začelo tako: Igral sem Hitman Blood Money, vsaki dan, nato pa čez nekaj dni Blue Screen. Računalnik se je avtomatsko restartal. To se mi je dogajalo tudi, ko sem kliknil na program, ki se ni odzival, ali pa kliknil na katerokoli ikono. Podrobnosti:

0x0000007E
msrpc.sys

Windows je zaznal, da je problem z RAMi, zato sem zagnal diagnostiko za RAMe in Windows je odkril, da imajo RAMi probleme. Updatal sem BIOS, ampak je se še vedno ponavljalo, nato pa sem opazil, da mi je BIOS odšel na privzete nastavitve frekvenc, vendar so RAMI ostali na 333MHz, zato sem vse skupaj navil nazaj na 3.0GHZ. S tem pa se problemi niso rešili, in sicer danes sem dobil še en Blue Screen, tokrat z tem:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
0x0000000A

Prebral sem, da je to zaradi prevelikih temperatur, ampak to ne more biti, saj imam Scythe Infinity, na Hardware Monitor in ostalih so temperature normalne, celo v BIOSu so temperature na začetku 26 stopinj Celzija. Našel sem majhen hotfix KB929777 in ga namestil saj sem nekjer prebral, da pomaga. To bom še videl.

Še nekaj sem opazil; in sicer ne morem spremeniti RPC lastnosti ali DCOM lastnosti. Res bi rad naštimal tako, da RPC ne znova zažene računalnika ko naleti na napako, ampak je tam ko to spremeniš vse sivo. Zaenkrat je računalnik stabilen in ni problemov, razen Blue Screen.

Prosim za pomoč, saj sem prebrskal CELOTEN GOOGLE in res mislim CELOTEN GOOGLE! (razen kitajščine). Help me plz!
(poskušal bom narediti diagnostiko RAMov z Memtest86 in po možnosti zahteval garancijo).

Imam Windows Vista Ultimate, računalnik pa je opisan v podpisu.

Tr0n ::

Ce imas tezave s pomnilniki, imas tezave s pomnilniki.

Stestiraj z memtest86 najprej na navitih frekvencah. Ce ti najde napake, zmanjsas na default in se enkrat stestiraj. Tako bos hitro videl, ali gre dejansko za okvarjene ali prenavite RAMe/sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Galaxy ::

Bom testiral, samo kakšna ironija, če so rami nareti za 667MHz.

Majhno vprašanje: kako naj "odklenem" RPC v Services, saj ne morem kliknit na nič!?

Tr0n ::

Ne vem, kaj mislis. Kaksen screenshot prilepi.

Galaxy ::




Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Tr0n ::

In kaj tocno bi rad s tem servisom?

Ce hoces onemogocit avtomatski reset po napaki, se tole vkljuci v System / Advanced / Startup and Recovery / Settings... / Automatically restart.

Galaxy ::

Tisto sem onemogočil. Ampak naredilo je samo to, da se Windows ne restarta PO BlueScreenu. Potem moram manually restartat. Ampak če omogočim mi pokaže BlueScreen in avtomatsko restarta.

Rad pa bi ukinil avtomatski restart sistema zaradi RPC napake..

Tr0n ::

Glej, ce imas blue screen je ocitno nekaj narobe ali z hardwarom (v tvojem primeru verjetno pomnilnik) ali softwarom. Ce potrebujes dodaten info o napaki, imas Event Viewer in loge, ki si jih Vista shranjuje nekje v Windows direktorij.

Pusti ti service lepo na miru, nimajo veze s tvojim problemom.

jan01 ::

vista je že tako pametna, da ti ne pusti(najbrž samo iz guija), da bi ta service disabliral. Kar probaj na xpjih disablirat... Za popravilo boš moral iz enega drugega računalnika ali pa kak winpe mountat register in ročno nazaj popraviti, da windows sploh deluje.

Galaxy ::

RPC trenutno deluje brez problemov in ga bom raje pustil na miru.

However, Memtest86 v3.4 je našel probleme na RAMih in je "stuck". Ne gre mimo, celo večnost traja..


To je na 333MHZ (667 ram). Kaj pa naj naredim, če je na stock enako? Naj zahtevam garancijo? Ali bo pomagalo, če jih dam v druge reže? In če bi zahteval garancijo, naj priložim to sliko zraven, ali bodo rekli, da je to "nelegalno poseganje"

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Galaxy ::

Pravkar sem dobiil dva Blue-Screena

Prvi: 0x0000001A, nato v Windows, nato pa 0x0000000A. Za znoret! Help?

Ziga Dolhar ::

> To je na 333MHZ (667 ram). Kaj pa naj naredim, če je na stock enako?
Daj na stock in poročaj.

> Naj zahtevam garancijo?
Zahtevaj garancijo.

> Ali bo pomagalo, če jih dam v druge reže?
Preden zahtevaš garancijo, poskusi druge reže.

> In če bi zahteval garancijo, naj priložim to sliko zraven, ali bodo rekli, da je to "nelegalno poseganje"

Priloži sliko zravn.

Če bodo kaj o "nelegalnem poseganju", nam vsekakor povej, kdo so ti humoristi. (Pa recimo še inšpektorju.)
https://dolhar.si/

Galaxy ::

Dal BIOS na default in testiral. Enaka napaka, vendar zanimivo, da se je pokazala že pri 1 minuti in pol. RAMi (komaj zdaj sem opazil) sploh niso bili naviti! 333MHz je njihova privzeta frekvenca.. Sedaj bom probal še v drugih režah.. Wish me luck!

Tr0n ::

Probaj z memtest v3.3. 3.4 verzija tudi meni vedno nekaj cudno izpise oz. vcasih kr zamrzne na zacetku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

p9o1p ::

Imam ATI Radeon HD 2600 XT 256MB GDDR3, Windows Visto Ultimate Slo. Med igranjem Need for Speed ProStreet, se mi pojavi Blue Screen (atikmdag.sys). Imam najnovejše gonilnike (7.12).

Kaj bi bilo lahko narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: p9o1p ()

Tr0n ::

Samo pri tej igri se ti to pojavi? Imas namescen zadnji Need for Speed ProStreet patch?

p9o1p ::

Samo pri tej igri dobim Blue Screen.
Nimam Patcha.

Tr0n ::

In kaj potem cakas? :)

Galaxy ::

Hvala za nasvet, Tr0n, bom probau z 3.33

Res je napaka na RAMih, sistem sem izmučil. Poskušal sem na vseh režah in nastavitvami v BIOSU, ampak napaka je bila vedno ista.. Škoda, da ni ECC za domače..

-> p9o1p: Ali slučajno imaš 64-bitni Ultimate? Poskušaj z updatanjem vseh gonilnikov nadzorne plošče, biosa, v glavnem preveri vse.. Potem pa čakaj na 7.13 oz novi NFS patch..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

p9o1p ::

32-bitno Visto imam.

Mobidick ::

Pred nekaj dnevi sem tudi sam imel enako napako (0x0000007E) pri sveži namestitvi 64-bitne Viste (probal 2x). Seveda sem najprej posumil rame, zato sem probal samo po 1 palčko po 1GB (skupaj 4 palčke). Seveda je vse lepo delalo. Potem sem mislil, da se je mogoče kakšen slot za rame na plošči poškodoval. Vzamem zadnjo palčko ven (iz B2), in voila, dela z 3GB. Na koncu sem ugotovil, da se zna ta napaka pojavit, če imaš več kot 3GB v kišti. Zato sem namestil Windows6.0-KB929777-v2-x64 patch, in hvalabogu je pomagalo.

Čeprav mi ni jasno, ker sem to taisto Visto že prej nalagal na to mašino in se konfiguracija med tem časom ni spremenila, in takrat ni nič za*ebavalo.
The future is digital!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blue screen

Oddelek: Operacijski sistemi
81282 (1054) logit
»

Blue screen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233036 (2190) PacificBlue
»

Blue screen...kaj bi lahko bilo narobe? ( servis ni popravil :) )

Oddelek: Pomoč in nasveti
402360 (1904) amigo_no1
»

irql_not_less_or_equal

Oddelek: Strojna oprema
8951 (837) AndrewSmith
»

NUJNO. Je disk zanič ali ne?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241508 (1190) perci

Več podobnih tem