» »

Blue screen...kaj bi lahko bilo narobe? ( servis ni popravil :) )

Blue screen...kaj bi lahko bilo narobe? ( servis ni popravil :) )

monocit ::

Zdravo.

Imam naslednji problem. Pred dnevi se mi je računalnik resetiral.Odkar je nov imam probleme s tem, da vsake toliko zamrzne takoj na začetku..ko naredi memory check....potem reset pomaga in zalaufa naprej. Toda pred nekaj dnevi se je sesul in na monitorju je bila tema....ventilatorji so se vrteli...po resetiranju je prišel do biosa, vendar v bios nisem mogel.

Na servisu so ugotovili da naj bi bila napaka diska ( ga niso mogli formatirati)in so mi ga zamenjali. Toda problem ostaja..le da so sedaj zraven še blue screeni :).

Torej doma sem potegnilil driverje iz strani proizvajalca in na novo instaliral xp professional. Pojavlata se mi 2 modra zaslona..random...se ustavi in resestira...prvi kaže napake:
STOP 0x00000008E
STOP 0x000000FC
in tudi 0x0000007F

Testiral sem celo noč z memtest32....toda nobene napake na ramu.
Probal sem zagnati 3Dmark05..toda od 5 poskusov je 3 krat zmrznil in javilo blue screen STOP: 0x000000FC ( An atempt was made to execute non-executable memory

Windowse sem probal naložiti 3 krat vsakič iz drugega cd-ja..toda vedno isti problem. Probal sem driverje ki so na priloženih cd ..tudi isti problem. Zalaufal windows update...pa ni pomagalo.
Inštalirano je samo XP, office pa printer ( zaenkrat)

Zanima me če se komu sanja kaj lahko še preverim....

Konfiguracija:
napajalnik SilentPower LC 420w
matična Gigabyte GA K8NF-9
procesor AMD ATHLON 64 3000 939 box
ram 2 krat Crucial Ballistix 512 PC3200 2-2-2-6
grafa Gigabyte Geforce6600 128MB PCI-e
Disk seagate 320GB sata2 16mb

Na servisu sem biu 3 krat..pa vedno pravjo da so windowsi...( razen sedaj ko so zamenjal disk, pa niso s tem nič popravli)

Ali naj kupim novo grafo pa sprobam?
Je kak diagnostični program ki bi preveril delovanje matične?

P.S. Tist k mi porihta lahk 100€ zasluži...( tolk me stane 3 kratna vožnja iz MB v LJ na servis pa nič)

Sicer je garancija na komponente...sam morm najt če je hardware ;)

Hvala

minime ::

Napiši ali pa poslikaj kaj piše na BSOD-ju.
Si probal nadgradit bios matične ?
Sprobaj kakšno linux live distribucijo, če bo tudi tam zmrznu ....
Če maš še računalo v Lj. lahko pogledam ....

gfighter ::

Prvi predlog bi bil, da si nekje sposodiš napajalnik in grafično in probaš, kako je...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

monocit ::

Bios so updatal na F11 verzijo na servisu..

Bom probal si kje sposodit napajalnik pa grafično...( Upam da bo kdo hotu dat..)...

Hvala za ponudbo v LJ, toda sem že v MB.

minime ::

Dej prilimaj slikco blu screena kaj točno piše ...

monocit ::

Zdej sem probal v 4 instalirat xp..sem dal format in takoj ko je nehu formatirat mi je dal blue screen

STOP 0x0000008E
setupdd.sys

windowsi se praktično niso niti začel prov nalagat še ????

iro ::

Google pravi ram ...
Na kakšnih frrekvenci ga furaš ? in latence ?

Probaj samo eno palčko pa dej defult nastavitve ....

monocit ::

hm..na kaki frekvenci?...se ne spoznam velik, sam osebno nisem nič navijal al kaj...vem samo da je napetost dvignjena na ramih +0,2...

Tiste številke..k so v biosu pa so 2-2-2-8

Zdej še ponovno instaliram..ker prej resetiralo ravno med kopiranjem datotek instalacije...

( ma 3 krat sem neso na servis..pa so kao testiral rame..pa naj bi bli ok)

A lahk kaj v biosu nastavim drugače?...ko se instalira..če bo zlaufalo..bom dal na "load default settings"...a si to mislo?


TNX

(jutr pa vrzem skoz balkon..če bo kdo kaj rabo..lahk pobere ;) )

iro ::

Ja. Naj ram laufa na normalni napetosti in latencah.

monocit ::

OK...sej vem da velik sprašujem...Instalacija xp je šla skozi, toda sedaj ko dam restart se mi obesi na prvem zaslonu..če stisnem DEL, da bi prišel v bios se zopet resetira...to ponavlja nekaj časa..nakar xp zalaufa....driverjev še nisem dal..ker že tuki neki zafrkava.

Baje se da nekak resetirat bios da dam ven baterijo? Kako se to nardi? Ali mi gre s tem garancija...disketniika nimam da bi naložil drugo verzijo ( čeprov je na serivu kako najnovejšo naložil)

A moram potem velik nastavlat če resetiram, k mam sata disk al bi šlo z mojim skromnim zanjem?


LP

5er--> ::

Tiste dvojke (2-2-2-8) spremeni na kakšne štirke/petke, pa boš videl da bo boljše.

dejansan ::

pa poglej, če nimaš slučajno rame na 1T nastavljeno v biosu

meni so namreč enaki rami enako BSOD ven metali, na 2T so pa delovali brez problema
dejansan

monocit ::

dal optimal defaults..pa xp ni hotu zalaufat :).....dam cd notr da bi bootal pa repai probal..pa mi javi error 4 nato še error 7....

dejansan ::

na koliko ti je dalo latence ramov
dejansan

Yoxi ::

mogoče pomislil na to da je mogoče plata kej fuč ?
Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

monocit ::

Seveda sem pomislil da bi bla plata fuč ( ker odkar imam komp eno leto pa pol mi nihče ni postavil sistema ki bi deloval normalno brez rušenja)...sam nevem kaj naj nardim..če peljem na servis...pa mi rečejo da je ok..( ponavadi okrivijo windows s tem pa se oni ne ubadajo)..al to sam tolk da se znebijo k je še garancija.

A servisi računajo zamenjavo plate....al mi nardijo zastonj če pri njih kupim drugo? ( k garancije verjetno ne bojo priznal dokler se iz plate ne bo pokadilo)

Danes si sposodim še druge rame....pa probam...drugač pa grem po novo škatlo.

minime ::

Doma sprobaj kakšno live distribucijo. Če se še ona sesuje nesi na servis pa naj sami p vidijo ..
Da nebodo samo winsi krivi ?

Aja kje si kupil rač. ? Mlacom ?:\

monocit ::

Live distribucijo?....kje jo dobim......( ni mlacom )...bom pa počakal da rešimo težavo, da ne bi servisu kake škode delal..

minime ::

Internetu ?:D

monocit ::

OK sem knoopix najdu...sam se ne spoznam...pa sem mal rabo da sem zakapiral o čem govoriš ;)

minime ::

ali pa ubuntu....
Vglavem ga štartaš in vidiš če bo spet crknu ...nebo pa modrih zaslonov ...
Če boš spet hotil v lj na servis me kontaktiraj. Imam matično in ram, pa lahko sprobamo.

Tr0n ::

Si ziher, da ni bilo nobenih napak pri memtest86 ko si ga laufal cez noc? Nic ERROR sporocil?

Plata, rami ali CPU so verjetno krivci. Kaksne imas kaj temperature CPUja v BIOSu?

monocit ::

Knoopix linux se ne zalaufa...dam boot from cd...potrdim enter, da želim zagnati linux iz cd-ja....nakar imama samo temen zaslon...lučka za monitor gori.

CPU temperatura je okoli 30 stopinj..

Dokler sem še imel xp delno delujoče sem laufal sisoftsandro...ki je opozorila da je temperatura matične 'plošče previsoka..( 69 stopinj) )( ohišje je odprto)..laufal sem speedfan..ki je temperaturo 3 tudi kazal 69 stopinj. Sam nisem našel kaj tas temperatura3 pomeni.

Sam nevem al je to pravilno al sploh ima plata kak senzor temperature?..V biosu pogledam pa mi za napetost in temperaturo kaže normal..( napetost procesorja 1.40...pri čemer je sisoftsandara opozorila, da naj bi to nizko blo)

monocit ::

Tron memtest je laufal 12 ur in nobene napake...

minime ::

Gede temperature bi uporabu everest ...
69 ja verjetno temperatura čipseta na grafični.
Pošlataj hladilnik za čipset

monocit ::

Hladilnik na matični..neka rebra...so ful vroča..tolk da z roko ne moreš dolgo se dotikat..medtem ko na grafični heatpipe je topel toda ne tolko da bi se speko če dolgo držiš.

monocit ::

everest ne morem zdej več uporabit..ker ne morem naložit sistema....zmrzne takoj na nalaganju...eror sode 7 error code 4

minime ::



Je prava matična ?

No če je oz. je brez hladilnik na čipsetu, daj nek ventilator da piha po rebrih.

monocit ::

Jaz sem to kupil sestavljen računalnik Funtech pred letom in pol.....edini ventilator je na procesorskem hladilniku, pa zraven diska da vleče zrak spredaj noter in potem napajalnik ki piha ven...

Verjeli ali ne..sedaj sem zalaufal memtest ponovno....in v sedmih minutah 127 napak že......

A je možno da zaradi plate zadnjič ni blo napak..danes pa kar naenkrat vse rdeče?

Naj omenim da 3 mesece nazaj mi je memtest pokazal en kup napak..pa na servisu mal prestavljal rame in je sistem zagnal..( nekaj časa je delaovalo)

dejansan ::

sem ti že napisal

sem imel enake rame in me je enako j....

tako kot so ti tudi že drugi svetovali spremeni nastavitve ramu v biosu

obvezno 2T ostalo pa lahko npr 3-3-3-8, pa malo povišaj voltažo
dejansan

monocit ::

to sem probal..dvignit voltažo za +0,2 inn nastavit 3-3-3-8 pa ne pomaga

dejansan ::

a si že sprobal samo z eno palčko rama
dejansan

Tr0n ::

Probaj tudi kaksen RAM modul ven vzet in ga vstavit v drugi slot, ce bi mogoce to blo kaj narobe. Vzami ven tudi vse PCI/ISA kartice, ce ji imas.

Drugace pa nimas vec kaj dosti opcij. Probat drugo maticno, CPU, napajalnik pri kolegu ali servis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

monocit ::

Da razjasnim ..sedaj ima tako:

CAS Latency(Ltc) 2 .....................................pustim na 2?
Min RAS active time ( Tras) 8T .........................pustim na 8
RAS to CAS delay ( Trcd) 2T .................. ....dam 3 ?
ROW precharge time( Trp) 2T .............................dam 3 ?
Row to ROW ( Trrd) 2T ...........................................dam 3 ?
Row cycle time ( Trc) 11T
Row refresh ( Trfc) 14 T
Read to write time ( Trwt) 3T

Sem pravilno razumel?

Hvala vsem k se ubadate z mojim problemom ( še dobr da je slabo vreme zuni)

Tr0n ::

Ce ti memtest86 ni nasel napake, potem dvomim, da je s timingi kaj narobe. Lahko pa probas.

Dead_Eye ::

CAS latency dej na 2.5, uno kar je na 3 dej na 4 in kar je 8 na 11.

Če s takimi latencami dela napake je RAM za v smeti oz. plošča...
The one and only

dejansan ::

ko si v biosu pritisni skupaj ctrl + f1

dobil boš še nekaj novih možnosti

sicer sem imel to plato pa sem malo pozabil, najdi eno zadevo okrog rama kjer imaš samo tele 3 možnosti: 1T, 2T in auto in nastavi na 2T

pa če se prav spomnim ni to tukaj kjer latence nastavljaš ampak je v enem svojem zavihku

to je pri meni j.... lahko pa da je pri tebi čisto kaj drugega

probaj poiskati
dejansan

monocit ::

če nastavim ram 2,5-4-4-4-11 mi zalaufa knoopix....

bom dau zdej memtest..pa da vidim

Zanima me sam to..a glede na to da je garancija vseeno nesem na servis ker so rami 2-2-2-6 pa delajo le na 2,5 -4-4-4-11.

Al pustim tako če bo delalo ? Kolk se bo to poznalo na hitrosti?

LP

>>><<< ::

Malo se bo poznalo, če boš zalaufal kaki Super Pi bo par sekund slabše. Bolj kot latence na hitrost vplivajo MHz na katerih RAM deluje.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

monocit ::

Ekola, na omenjenem računalniku se je sedaj dva meseca nabiral v glavnem prah. Za resno delo je neuporaben, le tu pa tam ga uspem pognat, da pogledam novice na internetu.Uspelo mi je naložiti xp, ki pa so se konstantno sesuvali......danes sem poskušal še enkrat naložit XP in glej ga zlomka, zopet se je sesul med samo inštalacijo. Sedaj na zaslonu samo utripa kurzor...ko dam notri knoopix cd...nič..ne boota. Parkrat je začelo bootat iz zagonskega cd-ja XP, toda se prekine ko pride do tam ko želim formatirat disk.

Kaka izkušnja s tem da je na zaslonu samo kurzor?

( probal sem z eno, z obem palčkama rama)

amigo_no1 ::

Če ne boota več knoopix cd potem uveljavljaj garancijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blue screen med zagonom ali namestitvijo OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
211302 (1028) ST-777
»

MemTest

Oddelek: Navijanje
372280 (1454) HyperGL
»

overlockanje AMD64 3200 venice (noobish question) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
865347 (3601) _Dejan_
»

navijanje geil value 2x512 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
593597 (2654) GregaG
»

Geil ONE W BH-5 problemi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
854900 (3818) Primoz78

Več podobnih tem