» »

Ena trgovska ...

Ena trgovska ...

1 2 3
4
5

Okapi ::

Je čisto vseeno, tudi če spletna stran ni bila posodobljena. S tem, da sem skoraj prepričan, da je na vratih trgovine pisalo, da delajo do petih.

Drugače pa, posebej za W1, ki so ga doma očitno pozabili naučiti osnov vljudnega obnašanja (in vse druge, ki mislijo, da ni naredil nič narobe), je tule še kratko "navodilo", kako se kulturni ljudje pogovarjamo po telefonu.
Prodajalec: "A veste, koliko je ura? Delamo samo do petih"
Stranka: "Oprostite, sem na vaši spletni strani prebral, da delate do šestih, tule na vratih je pa listek, da ste v skladišču, in sem poklical. A ste mogoče kje v bližini, nekaj bi nujno potreboval."

jype ::

Joj, ne tega govort, v takem primeru bi nemara celo dobil tisto, po kar je prišel.

thramos ::

globoko grlo je izjavil:

Ampak v konkretnem primeru se je trgovec nadpovprečno trudil vzpostaviti stik s stranko, pa ga je stranka odjebala. A je to res tako težko razumet?


"Ja, pa veste koliko je ura?" je precej slab način, kako vpostaviti prvi kontakt. Pošiljanje nesramnih SMSov pa še slabši način, kako reševati v prvem koraku zavoženo situacijo.

Pogovor s stranko, ki čaka in kliče pred zaprto trgovino vedno začneš vljudno ter s predpostavko, da je bila napaka na tvoji strani.

krneki0001 ::

Pa ne v sloveniji, tam je vedno stranka kriva za težave trgovca.

jernejl ::

Ti si pa malo prepozno prišel širit svojih modrosti v to temo.
Naj te opomnim, da je PRVA STRAN trgovine sedaj že spremenjena in je na njej označen novi zimski delovni čas.

Naj te opomnim, da je OP že od prvega posta naprej dajal link do podstrani trgovine, linka samo na domeno nikoli ni objavil.
Googlov posnetek in archive.org pravita, da so bile na prvi strani od nekdaj novice.

estons ::

mihec87 ::

jernejl je izjavil:

Ti si pa malo prepozno prišel širit svojih modrosti v to temo.
Naj te opomnim, da je PRVA STRAN trgovine sedaj že spremenjena in je na njej označen novi zimski delovni čas.

Naj te opomnim, da je OP že od prvega posta naprej dajal link do podstrani trgovine, linka samo na domeno nikoli ni objavil.
Googlov posnetek in archive.org pravita, da so bile na prvi strani od nekdaj novice.


Torej preko googla se znajdeš na neki strani podjetja in te zanima( odpiralni čas, kje se nahajajo ter kontakt) boš rekel da klikneš na gumb novice?

darkolord ::

Že neštetokrat povedano, da je res bila napaka, ker ni povsod spremenil ure.

Ampak, trditi, da je prva stran podjetja - kjer je novi delovni čas bil korektno objavljen - preveč obskurna lokacija, je butasto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

thramos ::

Prvi zadetek na googlu za "Scubacenter" je, pri meni, www.scubatom.net/trgovina-scubacenter/.

Tudi če bi kazal na pravilen urnik, odziv trgovca niti približno ne bi bil primeren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

krneki0001 ::

Ni popravljeno:

http://odpiralnicasi.com/spots/scubatom...


ponedeljek 10.00 - 18.00
torek 10.00 - 18.00
sreda 10.00 - 18.00
četrtek 10.00 - 18.00
petek 10.00 - 18.00
sobota zaprto
nedelja zaprto


A je sploh kdo prebral, kaj je W1 napisal?

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

krneki0001 je izjavil:

Ni popravljeno:

http://odpiralnicasi.com/spots/scubatom...

Ja, pa Marija, ki prodaja motovilec na tržnici, vé tudi še po starem, če jo vprašaš.
Za vse je kriv prodajalec.

A je sploh kdo prebral, kaj je W1 napisal?

Pritožil se je, da imajo "na internetu" narobe in da naj popravijo neko X spletno stran, s katero prodajalec nima veze.

MacGyver141 ::

jernejl je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Ni popravljeno:

http://odpiralnicasi.com/spots/scubatom...

Ja, pa Marija, ki prodaja motovilec na tržnici, vé tudi še po starem, če jo vprašaš.
Za vse je kriv prodajalec.

A je sploh kdo prebral, kaj je W1 napisal?

Pritožil se je, da imajo "na internetu" narobe in da naj popravijo neko X spletno stran, s katero prodajalec nima veze.


Slabo si prebral njegov prvi post oz. prvi odstavek njegovega posta.

jernejl ::

Slabo si prebral njegov prvi post oz. prvi odstavek njegovega posta.

Link na podstran trgovine z napačnim delovnim časom je pripravil za nas, bralce foruma. Prodajalcu pa je težil, da naj spremeni spletno stran nekega drugega podjetja, ker tam narobe piše.

mikhaair ::

Ne pozabit, da je W1 bil tam, iskal urnik trgovine na vhodu in poklical gsm 'smo v skladiscu'.
Marsikomu bi na taksno zezanje počil živec.

WarpedGone ::

Prodajalcu pa je težil, da naj spremeni spletno stran nekega drugega podjetja, ker tam narobe piše.

A to je nek merodajen izgovor?
Se bo merkator izgovarjal, da ker jumboplakati niso njihovi, jim tebi ni treba teb dat na njih oglaševan popust, ki te je pripeljal v trgovino?
Halo, kdo doma? VSA mesta kjer se neko podjetje omenja, so problem in odgovornost tega konkretnega podjetja.

Link na odpiralniCasi.com v SMSu je bil prvi ki mi je padu pod roko v brskalniku na GSMu, ko sm mu kracal skupaj SMS v odgovor na njegovo teženje in preko štorastega android odložišča stvar kopiral v SMS. Pred odhodom pred njegovo zaprto štacuno, sem delovni čas preveril lepo na strani z imenom ki ustreza imenu trgovine - ScubaCenter. Tam je bil delovni čas lepo do 18 (sedaj so uspeli dodati opombo, da delajo samo do 17. Plosk plosk plosk).
Novica, na katero onanirate, je na strani drugega podjetja - ScubaTom.

Na njihovih vratih delovnega časa nisem uspel videt sploh, še tist bel listek sm komaj opazil. Dizajn za bruhat.
Zbogom in hvala za vse ribe

frudi ::

A če zakupim jumbo plakat, na katerem piše, da vam WarpedOne z veseljem zastonj popuši kurac, boš tudi ustregel vsakemu, ki ti ga taka ponudba pripelje na dom ali v pisarno? Ali se boš vendarle izgovarjal, da plakat ni tvoj?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

49106 ::

Jaz sem imel podobno izkušnjo s petrolom. Zaprli so pol ure prej kot je bilo oglaševano na petrol.si. Ti od mikropodjetja pričakuješ več, kot jaz od petrola

Opiralnicasi.com je tak zajeb. Pa saj je logično, da se gre za zelo verjeten zajeb.

thramos ::

frudi je izjavil:

A če zakupim jumbo plakat, na katerem piše, da vam WarpedOne z veseljem zastonj popuši kurac, boš tudi ustregel vsakemu, ki ti ga taka ponudba pripelje na dom ali v pisarno? Ali se boš vendarle izgovarjal, da plakat ni tvoj?


Če bi bili jumbo plakati uveljavljen način iskanja spolnih uslug in če bi imel W1 vse možnosti, da plakat umakne oziroma popravi ...

jernejl ::

Se bo merkator izgovarjal, da ker jumboplakati niso njihovi, jim tebi ni treba teb dat na njih oglaševan popust, ki te je pripeljal v trgovino?

Vsekakor, če bi Spar nalepil plakate, ki obljubljajo 90% popust v merkatorju.

VSA mesta kjer se neko podjetje omenja, so ... odgovornost tega konkretnega podjetja.

Neumnost, da ji ni para.
Pojdi tožit merkator, ker ti je Micka v kupleraju narobe povedala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

WarpedGone ::

Še kak konkreten primer, poleg tvoje domišlije?
Njeno zdravje je namreč vprašljivo ...
Zbogom in hvala za vse ribe

jernejl ::

Še kak konkreten primer, poleg tvoje domišlije?

Ja, recimo zanašati se na napačne informacije s strani odpiralnicasi, namesto pravilne informacije, navedene na prvi (spletni) strani podjetja.
Ne boš verjel, ampak se je bojda nekomu tole res primerilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

tony1 ::

WarpedGone je izjavil:

Halo, kdo doma? VSA mesta kjer se neko podjetje omenja, so problem in odgovornost tega konkretnega podjetja.


Halo? 8-)

Fizikalko ::

Močno in zelo dobronamerno priporočam v branje OP-ju:
http://www.danielgoleman.info/topics/em...

tomy5 ::

tony1 je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

Halo, kdo doma? VSA mesta kjer se neko podjetje omenja, so problem in odgovornost tega konkretnega podjetja.


Halo? 8-)


Hahaha, W1 - se pravi če jaz tule napišem da si sedaj odprt je to tvoj problem in odgovornost ? ;-)

solatko ::

Kam ste pa vi sedaj zapluli. Uradna stran, je ob odprtju OP-jeve teme, kazala delovni čas do 18-ih, ne tista na odpiralni časi, sedaj je spodaj dodana opomba, ampak je mogla bit najprej odprta tema zaradi neprimernega ravnanja prodajalca-lastnika firme.

Kaj vam tu ni jasno, veste samo vi, tisti, ki smo kdaj bili odvisni od trga, pa vemo, da nastop prodajalca od trenutka, ko je kupca vprašal po času, ni bilo v redu.

Vse drugo je bluzenje. Dober trgovec nebi postopal tako, s tem pa tudi tema nebi bila tako, kot je, mogoče bi se celo našel v temi pohvale trgovin.
Delo krepa človeka

jernejl ::

Uradna stran, je ob odprtju OP-jeve teme, kazala delovni čas do 18-ih

Na uradni strani je tudi pisalo, da pa pozimi delajo le do 17h. Ne sicer tam, kjer bi bilo to najbolj primerno (na podstrani trgovine), ampak "le" na prvi strani.

sedaj je spodaj dodana opomba, ampak je mogla bit najprej odprta tema

Ker se prodajalec na vsa prijazna opozorila ni odzval in niti v roku treh ur (!) ni spremenil delovnega časa na svoji spletni strani in na odpiralnicasi, je bilo treba odpreti temo na forumu in ga na ta način spametovati, da je stvari naposled le saniral.

Kje se skrivate tako misleči, da vas ne ukradejo? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

perci ::

solatko je izjavil:

Kam ste pa vi sedaj zapluli. Uradna stran, je ob odprtju OP-jeve teme, kazala delovni čas do 18-ih, ne tista na odpiralni časi, sedaj je spodaj dodana opomba, ampak je mogla bit najprej odprta tema zaradi neprimernega ravnanja prodajalca-lastnika firme.

Kaj vam tu ni jasno, veste samo vi, tisti, ki smo kdaj bili odvisni od trga, pa vemo, da nastop prodajalca od trenutka, ko je kupca vprašal po času, ni bilo v redu.

Vse drugo je bluzenje. Dober trgovec nebi postopal tako, s tem pa tudi tema nebi bila tako, kot je, mogoče bi se celo našel v temi pohvale trgovin.

Težko mi gre z jezika ampak se v celoti strinjam s solatkotom.

Okapi ::

Vsem je jasno, da bi lahko prodajalec ravnal bolje. Ampak nekaterim nam je jasno tudi, da:
- je W1 ravnal enako, ali celo še bolj nevljudno in arogantno, in da prodajalčevo ravnanje ni nikakršno opravičilo za to;
- dejstvo, da je na spletni strani napisana napačna ura, ni tako grozna napaka, da bi bilo zaradi tega treba zganjati dramo in po internetih razlagati, kakšna krivica se ti je zgodila;
- ima vsak, ki misli, da je kot kupec bog, ki se mu mora prodajalec klanjati in mu streči od spredaj in od zadaj, manjvrednostni kompleks (ali kakšnen drug podoben problem, recimo hudo ženo ali šefa v službi), ki ga kompenzira z ošabnim in arogantnim obnašanjem v trgovini ali gostinskem lokalu.

shadeX ::

Sigurno W1 ni ravnal prav, ampak koga pa ne bi pogrelo:

- Greš prej iz službe
- Se še voziš in iščeš trgovino
- V dobri veri da je trgovina odprta prideš pred zaklenjena vrata, čeprav je na URADNI strani pisalo da je odprta do 18h.
- Kri zavre, ko na drugi strani slišiš ton glasa "Pa vi veste koliko je ura?".

Iz tega stavka je čisto lepo razbrati te besede zavite v darilni papir "Kaj pri pizdi delaš sploh tukaj? Jaz sem svoj šiht opravil.."

Zakaj jim je sploh pisalo da so v skladišču in zraven telefon, če uslužbenec ni bil pripravljen govoriti s strankami?

Zaključek:

W1 bi na odziv prodajalca na lep, vljuden način končal pogovor, se obrnil za 180 stopinj in odkorakal proti avtu in nikoli več prišel v to trgovino. End of story.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Okapi ::

Zakaj jim je sploh pisalo da so v skladišču in zraven telefon, če uslužbenec ni bil pripravljen govoriti s strankami?
Imaš malo težav z branjem, ne? Ker prodajalec se je bil pripravljen pogovoriti s stranko, W1 je bil tisti, ki se ni hotel pogovarjati.

shadeX ::

Očitno res ne razumem, tako kot idiotov, ki uvodni stavek prodajalca zagovarjajo. Seveda ga je prodajalec poklical nazaj ker je ugotovil da je z introm zafukal na polni črti.

Kako se je želel pogovoriti s stranko, če pa ga je napadel z "Pa vi veste koliko je ura"?

Normalen pogovor med stranko in prodajalecem bi MORAL potekati tako:

A: "Podjetje (Ime podjetja). Želite?".
B: "Dober dan/večer, kličem Vas ker sem gledal X izdelek, ki bi ga pri Vas rad kupil. Trenutno sem pred vrati vaše trgovine in sem malo zmeden, ker sem na Vaši uradni strani zasledil da piše, da delate do 18h"

A: "Joj se oproščam za nevščenost. Pozabili smo posodobiti urnik na spletni strani, ampak v zimskem času delamo samo do 17h."

Prodajalec ima trenutno 2 možnosti: A1: "Lahko vam priskočim na pomoč pa bova skupaj pogledala kaj potrebujete."

A2: "Trenutno nas ni več v poslovnih prostorih in vam ne morem priskočiti na pomoč. Kaj pa potrebujete? Lahko vam (x izdelek) pošljem po pošti na naše stroške (Vljudno opravičilo zaradi zajeba na uradni strani)..

itd.

TO je zame pogovor med stranko in prodajalcem. Ne pa "Pa vi veste koliko je ura". WTF kdo sploh te bedarije zagovarja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jernejl ::

- V dobri veri da je trgovina odprta prideš pred zaklenjena vrata, čeprav je na URADNI strani pisalo da je odprta do 18h.

Je pisalo tudi, da pozimi delajo do 17h.
Ampak ker je gledal informacije na neki tretji spletni strani (odpiralnicasi - na to stran se je pri komunikaciji s prodajalcem tudi nanašal), je spremembo delovnega časa spregledal. Če bi dejansko pogledal uradno spletno stran, bi novico morda videl.

Normalen pogovor med stranko in prodajalecem bi MORAL potekati tako:

In nihče od udeleženih ni komuniciral tako, kot bi moral.

shadeX ::

Če bi prebral temo bi videl, da je bila informacija na odpiralnicasi.com ista kot na uradni spletni strani,tako da pljuvanje po OPju ker se je zanašal na tretjo stran je brez pomena.

Brez kančka dvoma je tole začel prodajalec, OP pa samo nadaljeval.

bambam20 ::

jernejl je izjavil:



Normalen pogovor med stranko in prodajalecem bi MORAL potekati tako:

In nihče od udeleženih ni komuniciral tako, kot bi moral.



Tole pa ne bo držalo. Prodajalec se je odzval v zelo neprimerne tonu. Prvo mu vrže pod nos , če ne ve koliko je ura. Bedak.

No, vsak se postavi na tisto stran, kakšen je sam karakterno. In očitno je zaslužek 50EUR drobiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

frudi ::

"Ja, pa veste koliko je ura?" ni sama po sebi nič žaljiva ali neprimerna izjava. In četudi se nekomu zdi neprimerna, duševno nemotena oseba ne bo zaradi tega izgubila živcev. Ampak ljudje kot OP so pač posebne snežinkice, ki se vedno vidijo v vlogi žrtve, ki se jim godi najhujša krivica na svetu. Fizikalkov link o emocionalni inteligenci je zelo na mestu.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

zmaugy ::

frudi je izjavil:

"Ja, pa veste koliko je ura?" ni sama po sebi nič žaljiva ali neprimerna izjava. In četudi se nekomu zdi neprimerna, duševno nemotena oseba ne bo zaradi tega izgubila živcev. Ampak ljudje kot OP so pač posebne snežinkice, ki se vedno vidijo v vlogi žrtve, ki se jim godi najhujša krivica na svetu. Fizikalkov link o emocionalni inteligenci je zelo na mestu.


"Emocionalna inteligenca", LOL. OP je kupil drugje, prodajalec pa ni prodal in zaslužil marže od tega artikla. Kdo je na izgubi?
Prvi stavek prodajalca je pa itak čista zmaga. Očitno za nekatere. Dont quit your day job.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

krneki0001 ::

frudi je izjavil:

"Ja, pa veste koliko je ura?" ni sama po sebi nič žaljiva ali neprimerna izjava.


Seveda da je žaljivo. Še posebaj, če ti prej pogledaš na net, vidiš da ima odprto do 18h, ti pa si tja prišel ob 17:15, trgovec te pa vpraša, češ kakšen bedak si, a sploh več koliko je ura.

Kako naj veš da on zapira pozimi ob 17h, če pa tega nima napisanega na netu. (poleg listka na vratih, smo v skladišču, ki še dodatno kaže na to, da so verjetno še v službi).

Zgodovina sprememb…

frudi ::

Dojemanje nevtralnih izjav kot izjemno negativnih in žaljivih, je potencialni indikator nekaterih osebnostnih motenj. Posledična izguba živcev in neproporcionalno močan lasten negativen odziv nanje prav tako. In oboje je odraz nizke emocionalne inteligence.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krneki0001 ::

Ni nevtralna izjava, ampak zaničljiva, češ; "Bedak, a ne vidiš koliko je ura!"

In tak odnos ima večina trgovcev.

Sem prišel v merkur v BTC-ju oblečen v delovni pajac, ker sem nujno rabil mašino za okoli 900 evrov. Prodajalci me niso niti povohali, ker sem bil v zapackani obleki, medtem, ko so se trije ukvarjali z lepo oblečenim gospodom s kovčkom, ki je iskal najcenejši šraufenciger. Po 15 minutah čakanja se je en izmed trgovcev obrnil do mene in češ, kaj bi pa ti rad. Pa sem mu lepo povedal, da sem bil pripravljen kupit mašino za 900 evrov, ampak zarad debilnega odnosa njega in dveh njegovih kolegov, bom šel v drugo štacuno in bom njim naredil profit. Sicer se je odnos kr naenkrat spremenil in so se vsi trije so se hoteli kr najbolj potrudit, ampak sem jih steral v kura* in šel v drugo štacuno.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Uau. Tele vaše 'prigode' bom kar sprintal in bral otroku namesto pravljic. Toliko domišljije in pripovedovalnega pretiravanja niti prave pravljice ne premorejo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

thramos ::

Okapi je izjavil:

Vsem je jasno, da bi lahko prodajalec ravnal bolje. Ampak nekaterim nam je jasno tudi, da:
- je W1 ravnal enako, ali celo še bolj nevljudno in arogantno, in da prodajalčevo ravnanje ni nikakršno opravičilo za to;
- dejstvo, da je na spletni strani napisana napačna ura, ni tako grozna napaka, da bi bilo zaradi tega treba zganjati dramo in po internetih razlagati, kakšna krivica se ti je zgodila;
- ima vsak, ki misli, da je kot kupec bog, ki se mu mora prodajalec klanjati in mu streči od spredaj in od zadaj, manjvrednostni kompleks (ali kakšnen drug podoben problem, recimo hudo ženo ali šefa v službi), ki ga kompenzira z ošabnim in arogantnim obnašanjem v trgovini ali gostinskem lokalu.


Ja, in? Ne dvomim, da je kupcev kretenov cel kup - prodajalci si lahko odprejo temo in jamrajo o svojih težavah.

Kot večini tukaj - kupcem, pa nam je tema, kjer se izpostavi slaba trgovina z arogantnimi zaposlenimi seveda zanimiva.

O človeku, ki verjame, da ima človek, ki pričakuje normalen, korekten odnos prodajalca in ustrezno obravnavanje lastnih napak, nekakšen manjvrednostni kompleks, pa si lahko le mislim svoje.

WarpedGone ::

Nebivedu je uspel ujet poanto. Pa še kdo razen južual saspekts.

Kdor trgovčevo uvodno izjavo hoče razumet kot nevtralno je že 100% falil konkretno situacijo in le še pretepa svoje lastne strahove. Takoj ko sem jo slišal, je bila stvar zaključena, od njega nisem želel ničesar več, niti ga naprej poslušat kaj vse mi bo morda še spridigal. Js sm prvi poklical, zato sem tudi prvi zaključil, z formalnim hvala, adijo. Vse kar je potem prišlo od njega kaže samo, da sem ravnal prav. Prej bi mi isto pridigo najverjetneje napel ustno. Kdor te na prvo žogo začne pljuvat, se ne bo ustavil pri enem stavku. To dokazujete tudi pametnjakoviči tule, ki v celo situacijo vlačite še moje etiketo na tem forumu. Katero nosim s ponosom in mi jo le iz dneva v dan potrjujete ... Svet je poln debilov in norcev, vključno z ST.

Žal to vključuje tudi nek prevelik delž trgovin, kamor sem prisiljen hodit zaradi facts of life. No, v nekatere nikdar več.
Zbogom in hvala za vse ribe

frudi ::

krneki0001 je izjavil:

In tak odnos ima večina trgovcev.

Sem prišel v merkur v BTC-ju oblečen v delovni pajac, ker sem nujno rabil mašino za okoli 900 evrov. Prodajalci me niso niti povohali, ker sem bil v zapackani obleki, medtem, ko so se trije ukvarjali z lepo oblečenim gospodom s kovčkom, ki je iskal najcenejši šraufenciger. Po 15 minutah čakanja se je en izmed trgovcev obrnil do mene in češ, kaj bi pa ti rad. Pa sem mu lepo povedal, da sem bil pripravljen kupit mašino za 900 evrov, ampak zarad debilnega odnosa njega in dveh njegovih kolegov, bom šel v drugo štacuno in bom njim naredil profit. Sicer se je odnos kr naenkrat spremenil in so se vsi trije so se hoteli kr najbolj potrudit, ampak sem jih steral v kura* in šel v drugo štacuno.

In to te je spomnilo, kako te ata in mama nikoli nista imela dovolj rada, a ne?

krneki0001 je izjavil:

Ni nevtralna izjava, ampak zaničljiva, češ; "Bedak, a ne vidiš koliko je ura!"

Tak patološki nivo projeciranja in zaznavanja agresije vsepovsod ni zdrav. Ne rabiš v vsakem pozdravu videti napada na svoj skrhan ego. Terapija ti lahko zelo pomaga pri tem.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

zmaugy ::

frudi je izjavil:

Dojemanje nevtralnih izjav kot izjemno negativnih in žaljivih, je potencialni indikator nekaterih osebnostnih motenj. Posledična izguba živcev in neproporcionalno močan lasten negativen odziv nanje prav tako. In oboje je odraz nizke emocionalne inteligence.


Dajanje takšnih "nevtralnih izjav" je potencialni indikator za uspešnost pri prodaji. >:D

St235 ::

shadeX je izjavil:

Očitno res ne razumem, tako kot idiotov, ki uvodni stavek prodajalca zagovarjajo. Seveda ga je prodajalec poklical nazaj ker je ugotovil da je z introm zafukal na polni črti.

Kako se je želel pogovoriti s stranko, če pa ga je napadel z "Pa vi veste koliko je ura"?

Normalen pogovor med stranko in prodajalecem bi MORAL potekati tako:

A: "Podjetje (Ime podjetja). Želite?".
B: "Dober dan/večer, kličem Vas ker sem gledal X izdelek, ki bi ga pri Vas rad kupil. Trenutno sem pred vrati vaše trgovine in sem malo zmeden, ker sem na Vaši uradni strani zasledil da piše, da delate do 18h"

A: "Joj se oproščam za nevščenost. Pozabili smo posodobiti urnik na spletni strani, ampak v zimskem času delamo samo do 17h."

Prodajalec ima trenutno 2 možnosti: A1: "Lahko vam priskočim na pomoč pa bova skupaj pogledala kaj potrebujete."

A2: "Trenutno nas ni več v poslovnih prostorih in vam ne morem priskočiti na pomoč. Kaj pa potrebujete? Lahko vam (x izdelek) pošljem po pošti na naše stroške (Vljudno opravičilo zaradi zajeba na uradni strani)..

itd.

TO je zame pogovor med stranko in prodajalcem. Ne pa "Pa vi veste koliko je ura". WTF kdo sploh te bedarije zagovarja?


Težava tega dialoga je samo v tem, da se je verjetno začel z: Kaj se to pravi da ste zaprti, jaz stojim pred vrati in da se mi v treh sekundah narišete, ker bi rad kupil eno neumnost za 10EUR. Persona rudis si W1 ni prislužil zaradi neskončne prijaznosti. Svet je pač res poln debilov in norcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

thramos ::

Glede na to, da ti sam pri vsem kozlanju, ki ga sproduciraš, nimaš oznake je res vse možno.

Kakorkoli, tudi če bi W1 res tako začel, bi dober trgovec odreagiral drugače. Vsekakor pa potem takšen odziv kot je bil, ne bi bil več deležen toliko kritik, če sploh.

frudi ::

WarpedGone je izjavil:

Nebivedu je uspel ujet poanto. Pa še kdo razen južual saspekts.

Kdor trgovčevo uvodno izjavo hoče razumet kot nevtralno je že 100% falil konkretno situacijo in le še pretepa svoje lastne strahove. Takoj ko sem jo slišal, je bila stvar zaključena, od njega nisem želel ničesar več, niti ga naprej poslušat kaj vse mi bo morda še spridigal. Js sm prvi poklical, zato sem tudi prvi zaključil, z formalnim hvala, adijo. Vse kar je potem prišlo od njega kaže samo, da sem ravnal prav. Prej bi mi isto pridigo najverjetneje napel ustno. Kdor te na prvo žogo začne pljuvat, se ne bo ustavil pri enem stavku. To dokazujete tudi pametnjakoviči tule, ki v celo situacijo vlačite še moje etiketo na tem forumu. Katero nosim s ponosom in mi jo le iz dneva v dan potrjujete ... Svet je poln debilov in norcev, vključno z ST.

Žal to vključuje tudi nek prevelik delž trgovin, kamor sem prisiljen hodit zaradi facts of life. No, v nekatere nikdar več.

Ja, vsi smo debili in norci, vsi ti samo težimo življenje. Vse kar gre narobe v tvojem življenju, je krivda nas drugih, vsi smo točno proti tebi. No, razen tistih, ki se 100% strinjajo s teboj, tisti so okay.

Tebe tudi ata in mama nista imela preveč rada, kaj? Žal narcisistom niti terapija ne pomaga, ker problema nikoli ne vidite v sebi.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

krneki0001 ::

Frudi in Lakotnik29, mogoče bi si prebrala prvi post v tej temi:
Ok, pokličem, jaz: Dober dan, tu XY, sem pred vašo trgovino. Tu imate listek da ...
Na oni strani: Ja, pa veste koliko je ura? Samo do 17 delamo.
Jaz: Aja, na internetu vam piše da do 18. Hvala, adijo. In odložim.


Torej W1 se je lepo predstavil in povedal, da stoji pred trgovino in da je na njej listek z napisom....

Torej nobenega žaljenja, neobzirnosti, debilnosti in norosti. Samo pojasnilo je hotel, zakaj jih ni v trgovini, če imajo na internetni njihovi strani napisano da delajo do 18h.

In to vama je tako težko dojeti?

Gregor P ::

Morda delajo do 18-ih samo online:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

frudi ::

krneki0001 je izjavil:

Frudi in Lakotnik29, mogoče bi si prebrala prvi post v tej temi:
Ok, pokličem, jaz: Dober dan, tu XY, sem pred vašo trgovino. Tu imate listek da ...
Na oni strani: Ja, pa veste koliko je ura? Samo do 17 delamo.
Jaz: Aja, na internetu vam piše da do 18. Hvala, adijo. In odložim.


Torej W1 se je lepo predstavil in povedal, da stoji pred trgovino in da je na njej listek z napisom....

Torej nobenega žaljenja, neobzirnosti, debilnosti in norosti. Samo pojasnilo je hotel, zakaj jih ni v trgovini, če imajo na internetni njihovi strani napisano da delajo do 18h.

In to vama je tako težko dojeti?

Nič ni težko dojeti. Trgovec mu je presenečeno odgovoril, da delajo samo do 17h. In preden bi se lahko karkoli naprej civilizirano dogovorila, je W1 eksplodiral v izbruhu pravičniškega besa, kako neki si drznejo imeti zaprto in tako govoriti z njim, in odložil. In nato še enkrat. In ker je to storil tako pasivno agresivno, si celo domišlja, da je to storil jako prefinjeno in pri tem ni bil nesramen.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtost trgovin v nedeljo, drugič (strani: 1 2 3 453 54 55 56 )

Oddelek: Problemi človeštva
2757304562 (52406) starfotr
»

Neupoštevanje delovnega časa, je dovoljeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716850 (12229) solatko
»

Referendum, da bodo trgovine v nedeljo ZAPRTE (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913392 (11507) Zheegec

Več podobnih tem