» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

Temo vidijo: vsi
««
36 / 58
»»

MaticKregar ::

Zdravo. Gledat grem Ford focus¸karavan, 2019 letnik, 2.0 dizel, 150km, avtomatik. Avto je uvožen iz Nemčije in ima cca 144k. Od opreme ima res vse, še gretje sedežev itd. Zanima me mal mnenje o teh avtih in tej mašini? S sabo bom vzel mehanika, samo neko splošno mnenje, hibe itd....

hojnikb ::

v 2023 kupujes dizla?
#brezpodpisa

MaticKregar ::

Zakaj pa ne? Na dan delam cca 105 km, se mi zdi še vedno smiseln nakup!?

Gregor P ::

Za daljše vožnje je danes dizel še vedno smiseln nakup.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

hojnikb ::

za 100km se danes bp kupu poljuben električar... Ker je skoraj vsak spsoben takih kilometrov...

sam tipičen slovenc je se vedn misljenja, da avto more bit nujni dizl karavan, pomoznosti nemski...
#brezpodpisa

m0LN4r ::

MaticKregar je izjavil:

Zdravo. Gledat grem Ford focus¸karavan, 2019 letnik, 2.0 dizel, 150km, avtomatik. Avto je uvožen iz Nemčije in ima cca 144k. Od opreme ima res vse, še gretje sedežev itd. Zanima me mal mnenje o teh avtih in tej mašini? S sabo bom vzel mehanika, samo neko splošno mnenje, hibe itd....

Jaz sem gledal istega tu pri eni avtohisi v nemciji. Zgledal je zgonjen, ko so ga pripeljali. Zdaj pa stoji ze pol leta na dezju in soncu.

Prtljaznik popraskan, povsod, se zrihta ni problem. Jaz bi se vprasal, ce ga je mogoce vozil kak malar recimo, pol ga je gonil.

V nemciji so to lahko lizing poslovna vozila, to se ne spara. To gre s hladnim motorjem 200 na avtocesto.

Tega ko sem jaz gledal je imel podobno starost, menjalnik zguljen, spodaj ko mad nogo pri gaspedalu, zguljen.

Ce dajo garancijo pa ima diler samo dobre ocene in je stvar poceni, potem okej. Drugace pa je pac vzemi ali pusti riziko.

Sicer pa tisti, ko obnavljajo in restavrirajo avte, delajo cudeze, da res zgleda kot nov.
Samo to cez 1-2 leti vse pokuka ven.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PacificBlue ::

Pri elektricnem je lahk vcas problem, da prides domov bolj s prazno baterijo pa moras potem nujno nekam se skocit.
Če je pri hisi se kaksen avto to ni problem, drugace pa je lahk to tezava. Sicer redko, sam sem ze slisal za en tak primer.

Aja pa Ford je imel probleme z iztekanjem olja:

https://ec.europa.eu/safety-gate-alerts...

Twixz ::

Gregor P je izjavil:

Za daljše vožnje je danes dizel še vedno smiseln nakup.


Kaj je pa definicija daljše vožnje? Ali to vsak zase?

Gregor P ::

Vsak dan Ptuj/MB po AC v LJ in nazaj ... na primer.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Runner71 ::

Definitivno preveri z avtodna ( carfax ni realen ) realno stanje kilometrov in ostalih zadev...ford ima oz je imel z avtomatskimi menjalniki kr nekaj težav...preveri datume šip, datume obeh prednjih luči, itd...

MaticKregar je izjavil:

Zdravo. Gledat grem Ford focus¸karavan, 2019 letnik, 2.0 dizel, 150km, avtomatik. Avto je uvožen iz Nemčije in ima cca 144k. Od opreme ima res vse, še gretje sedežev itd. Zanima me mal mnenje o teh avtih in tej mašini? S sabo bom vzel mehanika, samo neko splošno mnenje, hibe itd....

miha98 ::

Jo ravno danes sem bil pri mehaniku in je imel karter olja dol in je bila pumpa ali pač nekaj v migajočem stanju. Baje , da je jo samo ketna držala gor. Not v olju so bili opilki in dva šraufa . Nekaj je zaribalo sigurno, vprašanje je kdo bo to plačal? Stranka je kupila avto pri avtohiši nedolgo nazaj.... avto ima 150 k prevoženih.... Prvo je kazalo napako za dpf filter potem nek senzor na koncu pa lučka za motor. Nekako tako je šlo zaporedje? Avto je bil Ford seveda.... Torej kdo je zatajil tovarna ali je nekdo pač šaril po motorju?

mr_chai ::

MaticKregar je izjavil:

Zdravo. Gledat grem Ford focus¸karavan, 2019 letnik, 2.0 dizel, 150km, avtomatik. Avto je uvožen iz Nemčije in ima cca 144k. Od opreme ima res vse, še gretje sedežev itd. Zanima me mal mnenje o teh avtih in tej mašini? S sabo bom vzel mehanika, samo neko splošno mnenje, hibe itd....


Sem ravno kupil Focus karavana, isti letnik, sicer malo šibkeši dizel 1.5 120km, ampak zadeva se pelje ko tank, potegne tudi kar dobro, nad praktičnostjo sem pa tudi zelo zadovoljen. Skratka top avto.

Na tvojem mestu bi sicer probal najti tak avto slovenskega porekla. Če imaš opravka z dilerjem in je avto uvožen iz Nemčije, potem bodi kar ziher, da so vrteli km.


Če pa že hočeš Nemški avto, pa skok na vlak in v Nemčijo ;)
https://www.autoexpo-portal.de/#/home Tukaj imaš nekaj zanimivih Focusev, še kakšna Active verzija se najde.

Ti pa autoexpo ne bo uredil papirje, kar se tiče TUV in registracije moraš vse sam delati, ker nimajo oni časa se s tabo ukvarjati, na dan namreč prodajo kar 150 avtomobilov. Kakšne manjše avtohiše pa ti uredijo vse.
Za autoexpo bi se ti recimo splačalo edino, da se zmeniš s kakšnim slovenskim avtoprevoznikom (kastelic.. ), da ti za kakšne 500 eur pripelje avto.

Lahko si pa na mobile.de pogledaš kakšne druge manjpe avtohiše.

Runner71 je izjavil:

Definitivno preveri z avtodna ( carfax ni realen ) realno stanje kilometrov in ostalih zadev...ford ima oz je imel z avtomatskimi menjalniki kr nekaj težav...preveri datume šip, datume obeh prednjih luči, itd...

MaticKregar je izjavil:

Zdravo. Gledat grem Ford focus¸karavan, 2019 letnik, 2.0 dizel, 150km, avtomatik. Avto je uvožen iz Nemčije in ima cca 144k. Od opreme ima res vse, še gretje sedežev itd. Zanima me mal mnenje o teh avtih in tej mašini? S sabo bom vzel mehanika, samo neko splošno mnenje, hibe itd....


ja sam to so novi menjalniki, ni tisto powershift sranje, baje naj bi bili dosti boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Utk ::


ja sam to so novi XXXX, ni tisto YYYYY sranje, baje naj bi bili dosti boljši.

Famous last words.
Kolikokrat smo že to slišali pri avtih, in prekleto redko se izkaže, da novo ni še večje sranje od starega.

mugen999 ::

Avtomatski menjalnik pa ford, nekako ne gre glih skupaj.

Pus tega je možno da ima ta 2.0 tdci zobati jermen za odmične gredi potopljen v olju, kar lahko privede do katastrofe.

vito123 ::

Je Honda Civic (8th gen) 1.8 bencinar ober avto?

tony1 ::

Pojma nimam o tem modelu, ampak po zanesljivosti vseeno močno presega slovensko povprečje.

Slabost Honde so bile včasih nekoliko bolj žejni avti od najboljših evropskih, imeli so bolj malo zvočne izolacije in... to je vse. Če rabiš zanesljiv avto s poceni vzdrževanjem, so japonci najboljša izbira. Niso pa nujno najboljši avti na svetu.

J.McLane ::

Bolj žejni? Morda TypeR, imela je pa Honda en zelo šparoven motor v 90ih 1.5i LS, ampak to je že mimo.

1.8 je glede porabe čist OK, okrog 7 l, drugega ne vem.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

tony1 ::

Sodelavec je imel v accordu 2.0, ki mu je pri spar. Voznji pil 9 litrov, zato mi je ostalo v spominu.

Glede na vse pluse je to precej nepomembno.

D3m ::

hojnikb je izjavil:

za 100km se danes bp kupu poljuben električar... Ker je skoraj vsak spsoben takih kilometrov...

sam tipičen slovenc je se vedn misljenja, da avto more bit nujni dizl karavan, pomoznosti nemski...


Nahhhh.

MaticKregar je izjavil:

Zakaj pa ne? Na dan delam cca 105 km, se mi zdi še vedno smiseln nakup!?


Glej dizla.

Srečno.

P.S.

Opcijsko glej tudi bencin 1.5 TSI z izklopom valjev, super stvar za na AC.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Sparkxl ::

Počasi se obeta lep padec rabljenih. V nemčiji cene novih že konkretno padajo. Ne vem sicer kako je pri nas. Cene po cenikih so še vedno astronomske, ampak prodajalci dajo v povprečju skoraj 20% popusta

https://www.welt.de/wirtschaft/article2...

hojnikb ::

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za 100km se danes bp kupu poljuben električar... Ker je skoraj vsak spsoben takih kilometrov...

sam tipičen slovenc je se vedn misljenja, da avto more bit nujni dizl karavan, pomoznosti nemski...


Nahhhh.

MaticKregar je izjavil:

Zakaj pa ne? Na dan delam cca 105 km, se mi zdi še vedno smiseln nakup!?


Glej dizla.

Srečno.

P.S.

Opcijsko glej tudi bencin 1.5 TSI z izklopom valjev, super stvar za na AC.


tipično razmišljanje povprečnega slovenca... sam da je dizlca, pomožnosti nemška...
#brezpodpisa

Gregor P ::

Dobro, tudi jaz sem še vedno mnenja, da za vsakodnevne dolge proge po AC, je še vedno dizel boljša izbira - pa nikoli nisem ne imel ali sploh vozil dizla.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

m0LN4r ::

Sparkxl je izjavil:

Počasi se obeta lep padec rabljenih. V nemčiji cene novih že konkretno padajo. Ne vem sicer kako je pri nas. Cene po cenikih so še vedno astronomske, ampak prodajalci dajo v povprečju skoraj 20% popusta

https://www.welt.de/wirtschaft/article2...

Definiraj lep padec?

Teh 20% se je vedno dobilo na MPC, odvisno od pogajanja. Se vedno lahko dobis 0%

Pri poceni znamkah pa o 20% lahko samo sanjas.

Vprasaj ce dobis na novo Corollo GR 20%
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

uniman ::

Sparkxl je izjavil:

Počasi se obeta lep padec rabljenih. V nemčiji cene novih že konkretno padajo. Ne vem sicer kako je pri nas. Cene po cenikih so še vedno astronomske, ampak prodajalci dajo v povprečju skoraj 20% popusta

https://www.welt.de/wirtschaft/article2...


O padcu se ze dolgo govori.. Ampak vprasanje ce se bo res zgodil in koliksen bo. Jaz kupujem rabljenega karavana (bolj novejši passat/superb in cakam ze skoraj 1 leto na ohladitev in je kar ni in ni.. Ker mi ni nujno menjati pac cakam ampak zdaj bom verjetno šel kmalu v nakup ne glede na vse, ker bo vseeno potrebna menjava. Čeprav vem da ko bom kupil se zna zgodit crash :)) #murphy

So pa cene res visoke, da ne govorim o leasingu.. Sem ravno gledal NLB lease ponudbo (sicer spletno), kjer je EOM nekaj cez 11%. To zna narediti še večji pritisk na nakup rabljenega avta, ki ga lažje skeširaš.

hojnikb ::

Gregor P je izjavil:

Dobro, tudi jaz sem še vedno mnenja, da za vsakodnevne dolge proge po AC, je še vedno dizel boljša izbira - pa nikoli nisem ne imel ali sploh vozil dizla.

Če glih ne delaš 500km+ vsakodnevno, potem neke realne računice za dizlco ni več, razn če si v bloku al pa maš kakšno posebno zahtevo, k jo evji neponujajo.
#brezpodpisa

ZveeZ ::

hojnikb je izjavil:


Če glih ne delaš 500km+ vsakodnevno, potem neke realne računice za dizlco ni več, razn če si v bloku al pa maš kakšno posebno zahtevo, k jo evji neponujajo.

No, tako crno belo to ravno ni.
Je veliko malenkosti, ki pri dolocenih (racionalnih) posameznikih pretehtajo v eno ali v drugo smer.

kixs ::

Me prav zanima koliko horor zgodb bo letos na poti na/z morje/a - seveda za tiste z EV. Pa si mocno zelim, da bo moj naslednji avto EV ;)

hojnikb ::

horror zgodbe bojo sam za lastnike nemskih ev polizdelkov. Pa _vseh_ voznikov, k bojo sli v spici poletne sezone na morje. You know, guzve pa to..

Pa zanimivo, spet smo pri morju. Očitno to slovencem predstavlja 95% vseh vozenj, da vedno pride v ospredje....

V resnic bi si pa lahko za tistih 1000km za 7-14 dni bp tut dizlco sposodo za to, če te je ful strah, da avto nebo zmogu odfurat te voznje al pa da bos mogu na polnilci stat 2 ure, namest 30 min. The horror, ostalih 350 dni pa uzivas superiorni energent....
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tony1 ::

"V resnic bi si pa lahko za tistih 1000km za 7-14 dni bp tut dizlco sposodo za to, če te je ful strah, da avto nebo zmogu odfurat te voznje al pa da bos mogu na polnilci stat 2 ure, namest 30 min. The horror, ostalih 350 dni pa uzivas superiorni energent...."

Tega se kot narod še nismo naučili ali pa je to pri nas ultimativna sramota. Si predstavljate, da kupiš avto, pa z njim še do Brnika / Malinske ne moreš! Oh, teh horror! :))

hojnikb ::

Slej ko prej bo naslednjim generacijam nardil miselni preskok. Boomerjom pač ne, ti bojo fural TDIja do konca.
#brezpodpisa

kixs ::

Spet bodo aktualni sindikalni dopusti z avtobusom ali v kombinaciji z vlakom. Se ze veselim :lol:

Utk ::

kixs je izjavil:

Me prav zanima koliko horor zgodb bo letos na poti na/z morje/a - seveda za tiste z EV. Pa si mocno zelim, da bo moj naslednji avto EV ;)

Sigurno bojo, ker polnilnice pač zaostajajo za takim prometom. Ampak to pomeni, da treba delat na tem, ne pa vržt v koš.

hojnikb ::

Ja, Dacia spring zna met kr neki tezav s tem... Kaksn M3 LR pa verjetno ne, razn če iz goričkega pičis proti splitu ali nizje..
#brezpodpisa

Utk ::

Ah za Slovence ne bi smelo bit panike, problem bojo severnjaki.

Gregor P ::

Sam dobro no, najem avta za dva tedna tud ni džabe:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tony1 ::

Smo že tam. Ni dolgo trajalo. :D

Saj noben avto ni đabe. Vsak transport nekaj stane.

AvtoR ::

Za tistih 14 dni je najbrž avion cenejši od avta...
Sploh, če gremo še kam drugam kot na Hrvaško.

hojnikb ::

Gregor P je izjavil:

Sam dobro no, najem avta za dva tedna tud ni džabe:|

sj ga ni treba najemat... lahk trejdas z kolegi/familijo/whatever za ta cas :)
#brezpodpisa

matobeli ::

Uf, še ena napadena trdnjava iz serije pleholjubstva pod alpami :P

Matheus ::

hojnikb je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Sam dobro no, najem avta za dva tedna tud ni džabe:|

sj ga ni treba najemat... lahk trejdas z kolegi/familijo/whatever za ta cas :)


Zakaj bi komu dopustil, da nekdo pridno nabira kilometre na mojem avtomobilu? Ga še kaj razbije, takrat je pa sploh veselica. Že samo praska na parkingu ti zjebe vrednost avtomobila in vzame čas ter živce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

hojnikb ::

Ok boomer.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

Matheus ::

hojnikb je izjavil:

Ok boomer.


Ah ti si eden tistih, ki folku ves čas teži, posodi to, posodi tisto. Nadležna sitnoba pač.

hojnikb ::

Ne, js se za razliko od drugih obnasam racionalno. Ergo ne kupujem kombija, k morn 1x na leto prevazat tvojo mt okol, ampak si ga rajs sposodim za tist dan.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

solatjek ::

vito123 je izjavil:

Je Honda Civic (8th gen) 1.8 bencinar ober avto?


Definitivno. Predvsem motor - neuničljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

vito123 ::

Hvala za feedback glede Civica. Eno verjetno neumno vprašanje, ampak sem preveč očitno preveč neumen, da bi dojel; zakaj pogosto, ko nekdo z obale prodaja avto, v opisu omeni, da je bil avto vedno vožen samo na obali? Burja preprečuje nastajanje rje? :))

matobeli ::

ne solijo cest

hojnikb ::

... kar je dost bistveno, če kupuješ japonca... "kvaliteten" japonski pleh pa to...
#brezpodpisa

AvtoR ::

Če si blizu morja je pa sol že v zraku, tako da to ni nek faktor.
Dejansko starejši japonci vsi ful rjavijo. Baje je dobavitelj pločevine goljufal in je bilo v njihovi pločevini bistveno več žvepla kot je bilo deklarirano. Če se prav spomnim je bila potem tožba proti njim za nekaj miljard dolarjev.

tony1 ::

Primorska za te namene je pravzaprav vse območje, kjer niso obvezne zimske gume, ne le obalni kraji.

vito123 ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Mogoče kakšno mnenje? Pa kako je s temi after market touch screen-i (sklepam, da to ni factory)? Lahko policija teži glede tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vito123 ()
««
36 / 58
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22123987 (1491) KTr1sk
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17417941 (12718) zobnik
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017542 (14396) zobnik
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15822869 (17294) KAVINSKY
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328687 (23914) Heavy

Več podobnih tem