» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

Temo vidijo: vsi
««
34 / 57
»»

matobeli ::

Koncept oldtimerja ni ravno novost. Eni avti pač preživijo, eni se obnovijo ipd.

Če bi recmo novo škodo octavio II 1.9 tdi postavil na suho za 50let bi verjetno še vedno lahko nardila 400kkm.

Nekateri avti so bili narejeni praktično za večno če niso prej zgnili in si jih redno vzdrževal (kar lahko pomeni tudi dražja popravila)

Kar pa ne pomeni da je ostalih 99.9% enakih avtov brezhibnih.

Yohan del Sud ::

Deset+ let sem bil brez avta, tudi vozil nisem. Sila razmer, nova služba. Relacija LJ - nekam periferija 25 km stran. Nabavil čisto na blef res poceni zgonjenga polota (sicer moj predzadnji avto, kar razloži, zakaj sem iskal nekaj takega). 1.0 kosilnica letnik 2000, 200k (prejšnji je bil 1.4, letnik 1996). Zadeva (po 4 mesecih) deluje čisto ok, ni rjast, notranjost je zgledna, motor prede, vžiga bp ... Ok, prtljažnik se malo težko zapira, volan malo plava, sklopka je tudi bolj ko ne srečelov :), se navadiš :), ipd ... VIN pravi, da sem šesti lastnik in zadnjih pet let je šlo skozi tehničnega z opominom (internet ne ve s kakšnim, ima kdo kakšno idejo?).

Itak bo čas za novega tehničnega in bom zadevo dostavil lokalnemu mehotu, da zrihta še za kakšno leto ali dve. Nasveti? Kakšne stroške lahko pričakujem?
www.strancar.com

connel ::

Kot "zanimivost", pogojno brezhiben tehn. pregled je recimo pretečena prva pomoč, torej lahko pričakuješ, da ni nič tako resnega.

m0LN4r ::

River0123 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

25, ampak kdo je rekel, da je boljsi?


Glede na to, da ne hodis na bus...

Ni busa.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sc0ut ::

Kako se v Sloveniji kupunejo Subaruji ki tukaj niso na ceniku? Recimo Levorq se kupi v Italiji?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

blaz5 ::

Morda ti ga lahko uvozijo po naročilu iz tujine.

jellychelsea ::

Ker sem pred kratkim menjal službo so se mi zaradi tega tudi kar krepko zmanjšali prevoženi kilometri. Trenutno imam dizla in bi za službo rad kupil eno bencinsko škatlo do max 3500€. Kaj se najbolj priporoča za ta denar?

Blinder ::

Kupi si nekaj, kar ti je lepo in ti je lepe barve. Ker za druge stvari pri avtu zgleda ti je vseeno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

m0LN4r ::

jellychelsea je izjavil:

Ker sem pred kratkim menjal službo so se mi zaradi tega tudi kar krepko zmanjšali prevoženi kilometri. Trenutno imam dizla in bi za službo rad kupil eno bencinsko škatlo do max 3500€. Kaj se najbolj priporoča za ta denar?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jellychelsea ::

No, da bosta lažje pomagala:
- Bencinar
- Do maksimalno 120KM
- Poceni vzdrževanje (da ne bo treba vsak mesec vozit k mehaniku)
- Idealno še, da je SLO poreklo

msms ::

Mazda 3, Toyota auris, Honda civic, Opel corsa.

Blinder ::

jellychelsea je izjavil:

No, da bosta lažje pomagala:
- Bencinar
- Do maksimalno 120KM
- Poceni vzdrževanje (da ne bo treba vsak mesec vozit k mehaniku)
- Idealno še, da je SLO poreklo


Če ti je vseeno, kaj voziš, lahko iščeš nekaj poceni (za kupit in za vzdrževat). BMW serija 7 je v redu nakup ampak za drugačnega tipa kupca kot si ti. Pri teh majhnih avtih je tudi za se zamislit, kaj si bodo punce mislile o tebi. Tapravi fant ima dober avto.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

taprav fant bo kupo 760Li ;)
#brezpodpisa

matobeli ::

Pa ne enega.

Majhni avti:
Toyota Yaris, Honda Jazz, Mazda 2
Malo večji:
Toyota corolla/auris, Honda Civic, Mazda 3
Še nekaj večji:
Toyota Avensis, Honda Accord, Mazda 6

hojnikb ::

Mislim da tipo noče rust bucketa :P
#brezpodpisa

matobeli ::

Rekel je da noče vsak mesc viset pri mehankarju.

Pri shitboxu za 3.5k pač ni drugega kot da furaš japonca, vse ostalo bo pogreb.

hojnikb ::

ja, sam za 3.5k bo japonc rust bucket. Pa če ze gre kaj narobe (kar zna it pri 10-15 let starem, ker to je vse kar bos dobil za ta budget) bo opazno drazje kot pri kaksnem ljudskem nemcu al pa francozu....

Za tak denar se uzame clio 1.2TCE. Zadosti vsem pogojem.

recimo
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

matobeli ::

Razen izrecni želji da ne bo skoz na servisu...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Ni rust bucket. Dobiš celo dvoje platišč.

hojnikb ::

Človek išče avtomobil, ne nepremičnino...
#brezpodpisa

Blinder ::

matobeli je izjavil:

Pa ne enega.

Majhni avti:
Toyota Yaris, Honda Jazz, Mazda 2
Malo večji:
Toyota corolla/auris, Honda Civic, Mazda 3
Še nekaj večji:
Toyota Avensis, Honda Accord, Mazda 6


po tem, da človek predlaga vse avte iz samo ene države, v tem primeru japonske, vidiš, da je navaden fanboy in da je treba zato njegove predloge ignorirat.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matobeli ::

po tem, da ima človek v avtarju zapisano PNG, lahko vidiš da je navaden kreten in da je zato treba njegove predloge ignorirati.

Sploh ko pride do nasvetov o medsebojni komunikaciji.

Glede na to da so drugi predlogi omejeni na Clio ali pa zdrajsan bemfl ja jasno da moraš bit res woke snežinka če te moti da v predlogu niso zastopane vse države enako...

Blinder ::

v eni temi sem spraševal, zakaj matobeli nima PNG značke :P
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matobeli ::

Me veseli da veš vsaj zase.

hojnikb ::

A ni bolje da kupi poznan voz, katerih je polno na cesti, kot pa nekega random japonca, kjer ga bo kap, k bo treba kdaj kaksen big ticket item zamenjat. Tudi na japoncu bo treba kdaj kaj poservisirat, contrary to popular belief
#brezpodpisa

Utk ::

Ne, nikakor ni bolje kupit voza za katerga veš, da se bo kvaril, namesto voza za katerga imaš lahko vsaj malo upanja, da se ne bo.

hojnikb ::

Od kdaj je Clio pokvarljiv voz? Sj se ne pogovarjamo o nemcih, no.
#brezpodpisa

link_up ::

nemci so morali narediti bolj pokvarljive avte, drugace bi jih folk v nedogled peljal.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Twixz ::

jellychelsea je izjavil:

No, da bosta lažje pomagala:
- Bencinar
- Do maksimalno 120KM
- Poceni vzdrževanje (da ne bo treba vsak mesec vozit k mehaniku)
- Idealno še, da je SLO poreklo


Mazda 3
Seat Ibiza
Ford Fiesta
Renault Clio
VW Golf, Polo

Izbire je ogromno :))

pol3ni ::

Tudi sam bom kupoval nekaj za v službo in bo kot drugi avto.Dnevno se bo delalo 20 km.
Ožji izbor imam nekako Renault Clio,VW Polo in Peugeot 308.Predvsem me zanima kako je kaj s temi Peugeoti 308 1.6 16v.Hibe ,okvare itd.Vizualno so mi še najbolj všeč.
Za pokušino https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

NejcSSD ::

Ta masina 1.6 k so delal skp z BMW je totalen klump, ima znanka skos probleme, ima pri 90.000km ze drug motor - mesanje olja in hladilne, ni da ni. Žre pa itak 8+

Tut na splosno sam stran od Peugeot in Opel
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

pol3ni ::

NejcSSD je izjavil:

Ta masina 1.6 k so delal skp z BMW je totalen klump, ima znanka skos probleme, ima pri 90.000km ze drug motor - mesanje olja in hladilne, ni da ni. Žre pa itak 8+

Tut na splosno sam stran od Peugeot in Opel



No potem bom ostal samo pri Renault Clio in VW Polo.
Hvala

m0LN4r ::

Saj komot imas smolo (ali sreco) in naletis na avto, ki se ga lastnik hoce znebit, ker nagaja ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tony1 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Deset+ let sem bil brez avta, tudi vozil nisem. Sila razmer, nova služba. Relacija LJ - nekam periferija 25 km stran. Nabavil čisto na blef res poceni zgonjenga polota (sicer moj predzadnji avto, kar razloži, zakaj sem iskal nekaj takega). 1.0 kosilnica letnik 2000, 200k (prejšnji je bil 1.4, letnik 1996). Zadeva (po 4 mesecih) deluje čisto ok, ni rjast, notranjost je zgledna, motor prede, vžiga bp ... Ok, prtljažnik se malo težko zapira, volan malo plava, sklopka je tudi bolj ko ne srečelov :), se navadiš :), ipd ... VIN pravi, da sem šesti lastnik in zadnjih pet let je šlo skozi tehničnega z opominom (internet ne ve s kakšnim, ima kdo kakšno idejo?).

Itak bo čas za novega tehničnega in bom zadevo dostavil lokalnemu mehotu, da zrihta še za kakšno leto ali dve. Nasveti? Kakšne stroške lahko pričakujem?


To je isti avto kot tvoj stari, le da je FL. 1.0 motorček je MPI motor, ki je bil na voljo že 1997. Za današnje čase čisto moderen avto, le da je danes, ko imajo vsi bencinarji turbino z cca. 18 s do 100 km/h postal nekoliko počasen. Za mestno vožnjo pa je svoje čase bil tretiran kot poskočen.

Glede težav s sklopko in volanom: sklopka je še na samozatezno zajlo, v resnici pa to pomeni le, da se bo ta mehanizem zajle obrabil pred sklopko, občutek bo pa kot da pedal sklopke ni več tak kot je bil ko je bil nov. Mehanikov, ki bi se jim s tem dalo jebati, ni več. Nova original zajla je 100-150 EUR, vendar spet ni več mehanikov, ki bi znali presoditi, kaj je fuč - sklopka ali zajla. Sam sem tako menjal sklopko, požrl 200 EUR, pedal sklopke pa je bil enak kot prej... Porihtala ga je šele menjava zajle (150 EUR). Današnji mehaniki so žal navajeni hidravličnih sklopk, ki teh težav nimajo.

Glede volana: mehanik naj pregleda ves krmilni mehanizem in potrdi, da nima kakšnih izrabljenih komponent in da ta ni nevaren. Če je treba kaj zamenjati, naj zamenja tako, da na to ne bo treba delati optike (ko se odšravfa kakšno komponentno, se šteje število obratov in nato enako zategne nazaj). Zakaj? Če ti mehanik pri menjavi kosov čisto razštela optiko, boš težko našel nekoga, ki ima kapacitete 3 soodvisne komponente nastaviti tako, da se bo avto peljal kot je treba. Tudi če nekdo znanje ima, se mu za 23 let star avto zelo hitro ne bo dalo. Če npr. mehanik potrdi, da je krmilni mehanizem varen, tebi pa gre avto naravnost tako, da imaš za 10 stopinj volan postrani, se mirno še naprej vozi z njim.

Ti avti imajo sicer nekaj manjših hib (po 20ih letih crkne cinšpula in avto ckrne, vsakih 10 let ckrne senzor temp. vode, jermen je treba menjati vsakih 10 let/180k km - uradni polkrajši interval je čisti rop pri belem dnevu, saj ima motor 8 ventilov, spredaj je preveč teže za tiste male bremze in jih je treba prepogosto menjavati, menjalniki so pogosto nastavljeni na hojladri (dediščina Made in Spain delavske kulture - ampak delajo pa večno), v primerjavi z današnjo švabsko tehniko pa so izjemno zanesljivi.

Večina ni imela klime, in če je nimaš, bo to faktor za menjavo avto. Vse ostalo je boljše kvalitete od sodobnih švabov.

Še to: težave z izpušnimi plini so izjemno redke, lambde in kati iz tistih časov so bili za večno (jih imajo pa zato radi cigani, ker so svoje čase prinesli lepe denarje za surovine), je bilo pa čisto normlano, da sta vsakih 5 let srednji in zadnji lonec prebila in postala glasna. Priporočam menjavo s kakšnim tipskim (tj. ne kar univerzalnim) loncem, ker razlike v ceni ni...

Vsakih 10 let ti bo odpizdilo kak vijak na izpušnem kolektorju in avto bo postal NORO GLASEN v kabini. Tega auspuh majster ne bo videl, in lahko tudi kak gluh mehanik ne, in mu boš moral vijak, ki je ostal brez glave in ne drži več kolektorja na glavo pokazati s prstom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

tony1 ::

Prtljažnik se na teh avtih sicer lahko slabo zapira že od novega (made in spain) bolj verjetno pa je, da je nekdo se avtu zabil v rit. Odpelji avto do prvega kleparja in ga prosi za pomoč, take reči zrihtajo z levo roko za desetak ali dva...

tony1 ::

Če te skrbi tehnični ga greš lahko delat že do 30 dni pred potekom, in nato v miru zrihtaš kar je treba. Pogojni tehnični je lahko neka nepomembna stvar, lahko pa mafijsko/lažnivo prikazovanje avta, ki ga pol manjka... Ampak kaj takega bo znal videti tudi vsak mehanik...

cl1ck ::

Kakšna mnenja o Peugeot 308? Specifično ta: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Kolikšna je realna cena za 7 let starega in 160k prevoženih? Naj bi bil narejen veliki servis, ampak to nikoli neveš :)

mikhaair ::

Nekje, nekoč, sem zasledil težavo teh motorjev, nekaj povezano z ventili, ležišči ventilov, ne spomnim se dobro. Je pa bilo rečeno, da se začne pojavljati od 130,140kkm naprej. Moja ima NA verzijo, pa sem zato prigooglal do tja.
Edit: gledam, da je težava v carbon build up inlet valve. Slabost je tudi to, da je trivaljnik, grozen zvok, vibracije. In jermen v olju. Obvezna raba predpisanega olja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhaair ()

hojnikb ::

Edit: gledam, da je težava v carbon build up inlet valve. Slabost je tudi to, da je trivaljnik, grozen zvok, vibracije. In jermen v olju. Obvezna raba predpisanega olja.


carbon buildup je problem _vsakega_ DI bencinarja.
#brezpodpisa

mikhaair ::

Gledam za Peugeot, non turbo motor 1.2 ni DI. Domnevam, da so DI le turbo motorji?, tudi pri ostalih proizvajalcih?

anketar ::

poglej ši še pugija 307, bulletproof motorji, benz in dizl oba 1.6 nimaš kej falit pa ne tresejo kot novodobni traktorji

J.McLane ::

mikhaair je izjavil:

Gledam za Peugeot, non turbo motor 1.2 ni DI. Domnevam, da so DI le turbo motorji?, tudi pri ostalih proizvajalcih?


Razen tistega, ki ima direktni + indirektni vbrizg.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bambam20 ::

Blinder je izjavil:



Če ti je vseeno, kaj voziš, lahko iščeš nekaj poceni (za kupit in za vzdrževat). BMW serija 7 je v redu nakup ampak za drugačnega tipa kupca kot si ti..


BMW serije 7 ni pocen za vzdrževanje.. Ne ga lomit no. Direktorski avto .

hojnikb ::

mikhaair je izjavil:

Gledam za Peugeot, non turbo motor 1.2 ni DI. Domnevam, da so DI le turbo motorji?, tudi pri ostalih proizvajalcih?

Tudi atmosferci so lahk DI....
#brezpodpisa

Blinder ::

bambam20 je izjavil:

Blinder je izjavil:



Če ti je vseeno, kaj voziš, lahko iščeš nekaj poceni (za kupit in za vzdrževat). BMW serija 7 je v redu nakup ampak za drugačnega tipa kupca kot si ti..


BMW serije 7 ni pocen za vzdrževanje.. Ne ga lomit no. Direktorski avto .


pa sej sem rekel, da je bmw uredu nakup ampak ne za cloveka, ki zeli nekaj poceni za kupit in poceni za vzdrzevat
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Technics111 ::

NejcSSD je izjavil:

Ta masina 1.6 k so delal skp z BMW je totalen klump, ima znanka skos probleme, ima pri 90.000km ze drug motor - mesanje olja in hladilne, ni da ni. Žre pa itak 8+

Tut na splosno sam stran od Peugeot in Opel



Kaj je z oplom narobe??? Imam Vectro 2.2 DTi,2003, prevoženih 503.000 Km, prva ketna in mašina dela v nulo. Na 15 jurjev pri menjavi olja ne popije deci olja. Peljem se bolj udobno kot npr. v kakšni BMW 3 jajci e46, ki je znana da ima kup problemov..

ZveeZ ::

Ima kdo "na zalogi" kak reliable shitbox za do 3k (lahko tudi za 500€)?
Dovolj da je v dobrem stanju in redno vzdrzevan. Porabo ima lahko tudi 10l, vazno da ni neka nepremicnina s 60hp:)

MaticKregar ::

En kolega bi mi dal za male pare marcedez c 220 karavan avtomatik 2005. Avto poznam, je redno serviseran, ampak mu je serviser rekel, da bo treba počas menjat avto. Problem je, da ima avto 600.000 km, vožen na daljše razdalje. Trenutno imam manjši avto, dela normalno. Ali je za tvegat in vzeti njegovega, pa svojega prodam? Problem je , potreba za večji avto, s časom(1 do 2 leti) bi lahko si kupil nekaj v rangu 20k...

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

MaticKregar je izjavil:

marcedez


kaj za eno ime je to? Mercedes napisano po albansko?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mihi666 ::

Vsi bi imeli poceni shitbox. Nihče se pa ne vpraša da lahko imaš vsak mesec dosti stroškov z njim. Jaz vozim shitbox ampak letno delam samo 3km z njim + foter je mehanik in tudi sam znam kaj popravit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihi666 ()

Twixz ::

MaticKregar je izjavil:

En kolega bi mi dal za male pare marcedez c 220 karavan avtomatik 2005. Avto poznam, je redno serviseran, ampak mu je serviser rekel, da bo treba počas menjat avto. Problem je, da ima avto 600.000 km, vožen na daljše razdalje. Trenutno imam manjši avto, dela normalno. Ali je za tvegat in vzeti njegovega, pa svojega prodam? Problem je , potreba za večji avto, s časom(1 do 2 leti) bi lahko si kupil nekaj v rangu 20k...


Odvisno, zakaj mu je serviser rekel za menjavo avta.
Za prehodno obdobje (kot si rekel 2 leti) se mi zdi okay, še posebej če dobiš za male pare.
Sam riziko da crkne je tud. :))
««
34 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22123577 (1081) KTr1sk
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17417631 (12408) zobnik
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017333 (14187) zobnik
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15822587 (17012) KAVINSKY
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328409 (23636) Heavy

Več podobnih tem