» »

Odprtje s.p.

Odprtje s.p.

n3onis ::

Danes bi se mi moral odpreti s.p. in na e-davkih še vedno ni nobenih podatkov o s.p.ju, le o fizični osebi (meni). Kako vem, da je s.p. odprt? Ko poskusim v programu za digitalno potrjevanje računov poiskati moj s.p. ga ne najdem. Sem kaj izpustil?

sandmat ::

v ajpesu si pogledal? -> http://www.ajpes.si/

n3onis ::

Sem ravnokar preveril in podjetja ni na seznamu.

sandmat ::

torej s.p. ne obstaja (ali pa evidenca ni osvežena). Si šel na eVEM točko odpret? si odprl račun? dobil odločbo sodišča?

n3onis ::

sandmat je izjavil:

torej s.p. ne obstaja (ali pa evidenca ni osvežena). Si šel na eVEM točko odpret? si odprl račun? dobil odločbo sodišča?


Na eVem točki sem bil 16.11. in določil predlagan datum odprtja 1.12.2016.
Kakšen račun imaš v mislih? Bančni?
Od takrat nisem dobil nobene odločbe.

Gre pa za normiran popoldanski s.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3onis ()

sandmat ::

ja, bančni račun.

Če se prav spomnim, dobiš na dom odločbo o ustanovitvi/odprtju.

n3onis ::

sandmat je izjavil:

ja, bančni račun.

Če se prav spomnim, dobiš na dom odločbo o ustanovitvi/odprtju.


Bančni račun sem odprl, in sicer osebnega, ker lahko imaš po novem za s.p. tudi osebnega.
Na eVEM točki so mi rekli, da številke bančnega računa ni potrebno sporočiti davčni, če je osebni.
Zakaj potem nisem prejel še nobene odločbe, s.p. bi pa moral biti danes odprt.

Hvala.

Vikking ::

Preveri še tukaj, vnesi svojo davčno število: http://ddv.inetis.com/Iskalnik.aspx

n3onis ::

Vikking je izjavil:

Preveri še tukaj, vnesi svojo davčno število: http://ddv.inetis.com/Iskalnik.aspx


Hvala za predlog, ampak tudi tukaj ne najde.

aguc ::

Ajpes ima danes težave pri registracijah s.p.-jev http://www.ajpes.si/novice.asp?id=311

n3onis ::

aguc je izjavil:

Ajpes ima danes težave pri registracijah s.p.-jev http://www.ajpes.si/novice.asp?id=311


Hvala za informacijo.

n3onis ::

S.p. je sedaj odprt in vpisan v poslovni register, ampak na eDavkih imam še vedno samo profil fizične osebe in nikjer ni omenjena nobena dejavnost. Ali vse potrebne obrazce in vse ostalo oddajam kar preko profila fizične osebe, ali bi moral biti zraven še nek profil fizične osebe z dejavnostjo, kot sem nekje zasledil?

Mavrik ::

Ne, pojavi se ti nov link pod "Fizična oseba z dejavnostjo" kjer je napisan tvoj s.p.
The truth is rarely pure and never simple.

n3onis ::

Mavrik je izjavil:

Ne, pojavi se ti nov link pod "Fizična oseba z dejavnostjo" kjer je napisan tvoj s.p.


Ali moram imeti za fizično osebo z dejavnostjo drugačno digitalno potrdilo, kot za samo fizično osebo? Jaz imam namreč normalno digitalno potrdilo Sigen-ca in na e-davkih mi kaže samo podatke o fizični osebi.

Mavrik ::

Ne. Stvari se bodo pojavile ko te vpišejo v sistem (vikend je btw ;) )
The truth is rarely pure and never simple.

n3onis ::

Kar sem bral drugje piše, da je za fizične osebe z dejavnostjo potrdilo drugačno, kot le za fizične osebe. Danes moj s.p. kaže v Ajpes-ovem registru in na eDavke sem dobil tudi nek dokument z davčnimi podatki in podatki s.p.ja. in matično številko. V eDavkih pa ni nobene spremembe, vpisan sem še vedno kot samo fizična oseba brez dejavnosti.

http://edavki.durs.si/OpenPortal/Pages/...
Tukaj je DURS-ova stran, kjer sem to prebral.

Digitalna potrdila so različna glede na vrsto vaše vloge v davčnem poslovanju:
- Fizična oseba - npr. oddaja napovedi za dohodnino
- Zastopnik pravne osebe oz. fizične osebe z dejavnostjo - poslovanje z FURS, npr. oddaja DDV-O obrazca
- Zastopnik državne institucije
- Zaposlen pri pravni osebi oz. pri fizični osebi z dejavnostjo - poslovanje z FURS v imenu pravne osebe (v skladu s pridobljenimi pooblastili)
- Zaposlen v javni upravi


Bom počakal do ponedeljka, drugega mi tako ali tako ne preostane, ker je občina za vikend zaprta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n3onis ()

n3onis ::

Tudi na seznamu fizičnih oseb z dejavnostjo moj s.p. je. Ni ga le v eDavkih, zato sumim, da res potrebujem to digitalno potrdilo posebej za fizične osebe z dejavnostjo, da lahko v eDavke tako tudi dostopam.

blblb ::

Takole moji eDavki zgledajo po 6ih mesec obratovanja: slika

lp, blblb

tony1 ::

Glej, fant:
a) če ti nekdo z s.p.jem pove, da rabiš le en sam certifikat, potem to verjetno kar drži

b) počakaj, da se začne delovni teden. Rima niso zgradili čez noč.

n3onis ::

blblb je izjavil:

Takole moji eDavki zgledajo po 6ih mesec obratovanja: slika

lp, blblb


Hvala.

sandmat ::

n3onis je izjavil:

Tudi na seznamu fizičnih oseb z dejavnostjo moj s.p. je. Ni ga le v eDavkih, zato sumim, da res potrebujem to digitalno potrdilo posebej za fizične osebe z dejavnostjo, da lahko v eDavke tako tudi dostopam.

Potrebuješ samo eno potrdilo.

N0t0ri0us ::

Eno vprašanje.

Odpiram S.P. Natančneje mizarstvo in me zanima, kaj moram dati v polno ime firme, da ne bo kakšnih težav. Je dovolj samo mizarstvo xxx s.p., ali mora biti napisana še dejavnost, katero bom opravljal - recimo mizarstvo xxx, izdelava stopnic, montaža stvabnega pohištva blablabla.

Namreč problem je to, ker se zaenkrat še nimam namena specializirati in bom delal vse. Torej če želim dati v popolno ime vse kar bom delal, bo to cel roman :)

smoke ::

N0t0ri0us, ime firme je lahko karkoli, le končati se mora na "Ime Priimek s.p.". Pozoren moraš biti le, da boš izbral vse dejavnosti, ki jih želiš opravljati (te lahko kasneje tudi spremeniš, dopolniš). V primeru, da izdaš račun za delo, ki ga nimaš med dejavnostmi, dobiš kazen.

cekr ::

V polno ime daš lahko samo svoje ime in priimek s.p. pa je s stališča davkarije popolnoma dovolj. Zaradi boljše prepoznavnosti pa pred imenom dodaj še kakšno. Npr. Mizarstvo Pručka - ime priimek s.p., v polni opis pa daš Mizarske storitve.
S temi zadevami se ne obremenjuj. Važno je, da imaš registrirane vse dejavnosti in še kaj več, kar ti pride lahko prav. Obkljukaj vse, kar ti pride na misel. Ni treba, da vse to tudi potem uporabljaš.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

N0t0ri0us ::

Hvala za nasvete. Sem obkljukal cel kup stvari, ki mi bodo mogoče prišle prav, če bo kakšna premalo pa lahko to tudi dopolnim :)

DSI ::

Da še jaz izkoristim temo. V kratkem imam namen odpret normiranega popoldanca pa imam dve vprašanji:
- Ali se tudi za popoldanca da vse zrihtat preko e-Vem (ali pa je pač bolje fizično it na VEM točko)?
- Glede poslovnega naslova imam naslednjo dilemo. Objekt, kjer bom imel poslovni naslov je dvostanovanjska hiša. Pri obrazcu za registracijo me vpraša samo za naslov, ne pa tudi za številko stanovanja/prostora (slednjo mi v eCRPju pokaže). Ali v tem primeru rabim soglasje lastnika drugega stanovanja? Logično bi sicer bilo, da ne.

Invictus ::

Razlike med popoldancem in "celim" s.p. ni.

Napiši svoj naslov, če je nepremičnina tvoja. Drugače rabiš soglasje lastnika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

cekr je izjavil:

V polno ime daš lahko samo svoje ime in priimek s.p. pa je s stališča davkarije popolnoma dovolj.

Ne drži. Beri ZGD-1. Firma podjetnika ima 3 sestavine, 2 sta obvezni: Ime in priimek s.p. (obvezno), označba dejavnosti (obvezno) in fantazijski dodatek (opcijsko). Označba dejavnosti mora biti v slovenskem jeziku. Skrajšana firma pa je lahko samo ime in priimek s.p.

Iz praktičnih razlogov svetujem čim krajši poln naziv. Zadostuje že "Mizarstvo Ime Priimek s.p.".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

cekr ::

Miha 333 je izjavil:

cekr je izjavil:

V polno ime daš lahko samo svoje ime in priimek s.p. pa je s stališča davkarije popolnoma dovolj.

Ne drži. Beri ZGD-1. Firma podjetnika ima 3 sestavine, 2 sta obvezni: Ime in priimek s.p. (obvezno), označba dejavnosti (obvezno) in fantazijski dodatek (opcijsko). Označba dejavnosti mora biti v slovenskem jeziku. Skrajšana firma pa je lahko samo ime in priimek s.p.

Iz praktičnih razlogov svetujem čim krajši poln naziv. Zadostuje že "Mizarstvo Ime Priimek s.p.".


In kaj sem narobe napisal? Nič drugače kot si ti skopiral.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DSI ::

Invictus je izjavil:


Napiši svoj naslov, če je nepremičnina tvoja. Drugače rabiš soglasje lastnika.

Mogoče bi moral drugače zastavit oz. poenostavit vprašanje. Če gledamo na celoten objekt in parcelo sem 50% lastnik (druga polovica je od žene). Verjetno je to dovolj in ne rabimo soglasja žene, ali pač? :D

St235 ::

Pravno formalno rabiš. Samo po sebi vprašanje, če bo kdo preverjal, lahko pa tvoja žena kadarkoli zahteva likvidacijo s.p.ja, če posluje na nepremičnini kjer je solastnik in nimaš soglasja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

Saj soglasje mu žena lahko tudi odvzame. Potem pa AJPES avtomatsko izbriše s.p.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Ta del pa niti pod razno tako ne funkcionira.

DSI ::

No dobro. Potem bom pač priložil to soglasje za ziher.
Čeprav verjetno res nebi bilo problema...ker pač znotraj objekta sta formalno dve stanovanji, kjer sva vsak 100% lastnika...

St235 ::

Kako formalno? Imata urejeno etažno lastnino?

Invictus ::

St235 je izjavil:

Ta del pa niti pod razno tako ne funkcionira.

Včasih je bil to način kako se znebiti zapufanega d.o.o ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

mešaš hruške in jabolka. Ravno tako likvidacija ne pomeni, da je podjetje avtomatično prosto vseh dolgov oziroma, da se likvidacija lahko izvede, če so odprti dolgovi.

DSI ::

Jap. Etažna lastnina je urejena. In tudi če pogledam v eCRP se vidi, da sem prijavljen v točno določeno stanovanje (pač tistega, katerega sem 100% lastnik):
 null

null

Daniel ::

Sicer nimam SP, imam pa kmetijo in sem DDV zavezanec, pa vendar me na nobeni blagajni v trgovini ne najdejo in moramo ročno vnašati podatke. Ima še kdo podobne težave (to traja že kako leto in pol). A niso vsi DDV zavezanci v bazi (fizične osebe).

cekr ::

Zato te ne najdejo, ker verjetno uporabljajo stare podatke.
Moraš pogledat v zadnje verzije ddv zavezancev, če si notri.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

PacificBlue ::

Obvezno morajo pridobiti ID številko vsi davčni zavezanci, ki:

so oz. bodo v zadnjih 12 mesecih (ne preteklem koledarskem letu!) presegli 50.000EUR obdavčljivega prometa (kmetje pa, če so presegli limit 7.500EUR katastrskega dohodka v preteklem letu)
so v tekočem letu presegli 10.000EUR limita za pridobitev blaga iz drugih držav članic EU
(tujci), ki so presegli limit 35.000EUR za dobave blaga v RS (prodaja na daljavo, npr. spletna trgovina)
prejemajo ali opravljajo storitve davčnim zavezancem iz druge države članice EU (ni limita); če se prodaja blago ali storitve npr. fizičnim osebam ta obveza ne velja.
Prostovoljno se glede na zgoraj navedeno, lahko vključijo vsi ostali davčni zavezanci in s tem pridobijo enake pravice kot tudi obveznosti, ki jih imajo redni zavezanci identificirani za DDV. Posebnost je le v tem, da morajo prostovoljni zavezanci za DDV ostati v sistemu 60 mesecev (5 let), medtem ko obvezni zavezanci tega pogoja nimajo in lahko izstopijo iz sistema ko ne izpolnjujejo pogojev za obvezno registracijo.


Vir:data.si

Daniel ::

Sem preveril in sem notri, ampak me npr. baza na inetisovi strani (http://ddv.inetis.com/Iskalnik.aspx) ne najde, če pa grem direktno na link od davkarije pa v seznamu fizičnih oseb (word dokument) najdem sebe.

Predvideval sem, da blagajne podatke pridobivajo preko interneta v realnem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

cekr ::

Vprašanje od kod pobirajo. Se ne bi čudil, če nimajo kar fiksne datoteke pri sebi.

Da bi direktno pobirali podatke, je pa malo verjetno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Daniel ::

Ne vem, na blagajni mi je rekla, naj kličem davkarijo, da porihtajo podatke. Zdaj pa vedi :-) A kdo tukaj izdaja račune in kako ima urejeno pridobitev podatkov o DDV zavezancih?

next3steps ::

Daniel je izjavil:

Ne vem, na blagajni mi je rekla, naj kličem davkarijo, da porihtajo podatke. Zdaj pa vedi :-) A kdo tukaj izdaja račune in kako ima urejeno pridobitev podatkov o DDV zavezancih?

Najdem za družinskega člana tako v eni kot v drugi bazi, a je vseeno na nekaterih blagajnah potreben ročen vnos .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16439741 (14616) Recordman
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420752 (14098) maticb492
»

Ali smejo davčne številke po spletu potovati nešifrirane?

Oddelek: Novice / NWO
4817931 (14577) Miha 333
»

Ime firme oz. sp

Oddelek: Loža
235414 (4673) St235

Več podobnih tem