» »

Ime firme oz. sp

Ime firme oz. sp

mihalp ::

Moja punca odpira sp in je problem glede naziva sp, ime ki bi ga imela obstaja že pod d.o.o. Je možno ime uporabiti za s.p. ali to ne gre?

Hvala!

ZoroX ::

Mislim da gre, lahko pa zraven še kaj doda.

Bob Rock ::

Za s.p. izmisljen naziv ne rabi bit unikaten.
V vsakem primeru bo imela poleg izmisljenega naziva se Ime Priimek s.p.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

mihalp ::

aha.. v tem primeru lahko imata dva s.p. enak naziv zaradi imena?
hvala za info!

draciel ::

kaj pa recimo če odpreš frizerski salon s.p seveda. A ga lahko poimenjueš kakorkoli želiš? Npr: Frizerstvo rdeči cvet.. ?

Recimo da ti piše to na vratih salona..

Vikking ::

Lahko, ampak pred tem imenom je "IME IN PRIIMEK s.p.". Naprimer "Marko Skače s.p. Frizerstvo rdeči cvet". Konec koncev je vseeno kakšno ime daš samemu salonu, gostilni. Le na uradnih dokumentih, računih bo vedno moralo biti osnovna oznaka podjetja.

V bistvu je poimenovanje potem le logotip podjetja oz. prepoznavni znak.

St235 ::

Ne bo šlo zakon o gospodarskih druižbah jasno določa:

21. člen

(načelo izključnosti)

(1) Firma družbe se mora jasno razlikovati od firm vseh drugih družb.

Torej, ti lahko tudi imaginarno ime mirno zavrnejo če je preveč podobno že obstoječemu. Tako bibila na priemr zavrnjena registracija Marko Skače s.p., Trgovina Mercator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

S tem, da to velja za podjetja z enako ali podobno dejavnostjo. Gostinsko podjetje ima lahko mirno isto ime kot recimo prevoznik.

O.

mihalp ::

Okapi je izjavil:

S tem, da to velja za podjetja z enako ali podobno dejavnostjo. Gostinsko podjetje ima lahko mirno isto ime kot recimo prevoznik.

O.


Po mojem se strinjam... Če hočem imet gostinsko dejavnost npr. "Školjka", obstaja pa firma ki dela wc školjke, potem nebi smelo bit problema.
Prav tako lahko vidiš več gostinskih lokalov z istim imenom..

St235 ::

Lahko to podpreš z kakšnim virom? Ker zakon tega ne dopušča. Ime firme mora bit unikatno, razen seveda kadar gre za povezane družbe, franšize itd...

Ime bara NI isto kot ime FIRME.

mihalp ::

Recimo na pamet "bar tanja, market franc,..." govorimo seveda o s.p. (pred tem imenom še seveda "ime priimek s.p.")
se pravi bar lahko ima isto ime, firma pa ne? kako je recimo s podpisi (štampiljke,logo itd.), če imam bar z imenom "školjka"? je to drugače kot pa če bi izdeloval sedežne garniture z imenom "školjka"?

Okapi ::

Ime firme mora bit unikatno,
Ja, ampak ime firme je sestavljeno iz treh delov:

Firma d.o.o. mora vključevati naslednje obvezne sestavine:

fantazijsko ime
označbo, ki nakazuje dejavnost družbe,
navedbo pravnoorganizacijske oblike družbe (d.o.o.).


In ker imaš dve različni dejavosti, je lahko fantazijsko ime enako, ker je razlika v drugem delu.

Hitro, gostinsko podjetje za hitro prehrano, d.o.o.
Hitro, prevozništvo in špedicija, d.o.o.

Ajpes imho ne bo imel nič proti.

O.

krneki0001 ::

Ali je dovoljeno ime za sp ali doo
</Document>
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mihalp ::

Samostojni podjetnik (s.p.)

Dolgo ime: Dejavnost, ime priimek, s.p. (npr. Turistična agencija, Marija Zanzibar, s.p.)

Kratko ime: Ime, priimek, s.p. (npr. Marija Zanzibar, s.p.)

Neobvezna uporaba dodatne sestavine: Dodatna sestavina, (dejavnost), ime, priimek, s. p. (npr. Avantura, Turistična agencija, Marija Zanzibar, s. p. ali Avantura, Marija Zanzibar, s. p.)


Ime za s.p. je očitno "dodatna sestavina". Nevem pa, če lahko v tem primeru uporabiš ime, ki jo že uporablja v tem primeru "Avantura d.o.o."?

St235 ::

Dejstvo je da o tem presoja ajpes. Kot mi je znano je vedno problem kadar bi lahko prišlo do zamenjav. Recimo, če obstaja turistično podjetje Peljemo vas v hribe d.o.o. sem 100%, da ne bo možno registrirat imaginarnega imena Trusitično podjetje josko zidar s.p., Peljemo vas v hribe.

Relanium ::

Kaj pa primer ko ima nekdo ki ima SP enako ime in priimek?
Prav tako kot je moje ime ga ima, sam mislim da ma bolj tak tak, ker na netu ni zasledit neke aktivnosti o njem sploh.

Kako lahko npr. zdaj js odprem sp ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

WilhelmTell ::

Ime mora biti unikatno. Samo eno "podjetje" je lahko "Janez Novak s.p.". Če ime podjetja, kot bi ga želel ti, obstaja, si moraš izmisliti novo. Npr: Računalniške storitve, Janez Novak s.p.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

to kar si napisal je razlika med kratkim in dolgim imenom, samo ime priimek s.p. ne more bit nihče.

bleem ::

hmm kolko jaz vem je ravno ime priimek s.p., davčna in matična unikat podjetja ... v spju lahko imas dodan kratek naziv ali ne.

jaz imam s.p. in ima kratek naziv enak kot eno izmed imen d.o.o.-jev. ajpes ni nic kompliciral ker delujemo v različnih sferah.

nisem namerno podal istega imena, sem pa se z lastnikom podjetja dogovoril, da če se katera od strank zmoti, ga jaz ali pa oni preusmerijo na pravilno podjetje.

Vikking ::

Relanium je izjavil:

Kaj pa primer ko ima nekdo ki ima SP enako ime in priimek?
Prav tako kot je moje ime ga ima, sam mislim da ma bolj tak tak, ker na netu ni zasledit neke aktivnosti o njem sploh.

Kako lahko npr. zdaj js odprem sp ?



Potem zgleda nekako tako, primer:
PREVOZNIŠTVO IN GOSTINSKE STORITVE IGOR KNEZ S.P.
KLARIČEVA ULICA 9 , 6000 KOPER - CAPODISTRIA
Ni zavezanec za DDV.
Davčna št.: 96302666 Matična št.: 6018718000 Tip: Fizična oseba


TEPIH CENTER KNEZ IGOR KNEZ S.P.
MARIBORSKA CESTA 86 , 3000 CELJE
DDV ID: SI82573000 Matična št.: 1057766000 Tip: Fizična oseba

WilhelmTell ::

St235 je izjavil:

to kar si napisal je razlika med kratkim in dolgim imenom, samo ime priimek s.p. ne more bit nihče.


edit: napačen link

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

Aha ok, torej ni panike če mam dvojnika :)
Zanimivo, tud na šihtu mam dvojnika s podobnim mailom, pa ga sploh ne poznam niti nimam tako pogosto ime, še manj pa priimek.

billy ::

Kaj pa, če je tista beseda, katero bi dodal pod "s.p." zaščitena?

Tako recimo ne moreš dati imena Avtoprevozništvo Mercedez Janez Novak s.p.

;)

St235 ::

Zaščitene znamke ti ne bodo pustil registrirat in seveda lahko fašeš tožbo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zaupnost davčne številke

Oddelek: Loža
2712700 (8002) Invictus
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
447715 (6118) next3steps
»

Kršenje znamke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510867 (9396) neskoncno

Ime frizerskega studia...(predlogi) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8414574 (12190) 111111111
»

Popoldanski s.p.

Oddelek: Loža
910206 (9703) username

Več podobnih tem