» »

Zakaj Turčija nima kaj delati v EU?

Zakaj Turčija nima kaj delati v EU?

«
1
2

zmaugy ::

Zato:

http://www.rtvslo.si/svet/v-turciji-pro...

Erdoganova stranka predlaga zakon, ki je tako absurden in nor, da človeku zmanjka besed za opis. Dokler so tam na oblasti tako skrajno nori ljudje, bi predlagal recept, ki ga je sicer Ježek predlagal v času SFRJ, vključuje pa zid. S tem da bi ta zid postavili na meji s Turčijo.
  • zaklenil: bluefish ()

Utk ::

V cem tocno je problem, sej isto pravilo velja tudi v Sloveniji, samo da se niti porocit ni treba, samo pravi manjsini moras pripadat.

zmaugy ::

a bejž no...

mtosev ::

Naj turki prenehajo s takimi stvarmi in naj popravijo/izboljšajo človekove pravice pa so dobrodošli v EU, če pač izpolnijo zahteve za članstvo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zmaugy ::

S tem bi se lahko strinjal, so pa takšni resnično nori zakonski predlogi s strani vladajoče stranke (ki očitno ima veliko podporo med prebivalstvom - drugače ne bi bila vladajoča stranka) ilustracija stanja neke družbe.
In bojim se, da bo sprememba tega stanja trajala kar nekaj let. Vsekakor to ni nekaj, kar bi lahko spremenili čez noč.
Pa še nekaj - mislim da se je turška oblast že odrekla EU prihodnosti in s takšnimi predlogi zakonov igra na strune skrajnih konzervativcev doma in po svetu in zgolj ponižuje EU, kjer se nekaj uradnikov na vse kriplje trudi z njimi in zapirajo eno ali obe očesi, samo da se ne bi bilo treba soočiti z realnostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Utk ::

Turki bi radi uzakonili realno stanje, za katerega te tudi pri nas ne kaznujejo, ceprav v zakonu pise drugace. Kot od vceraj velja zakon, ki prepoveduje vso fizicno nasilje nad otroki, obenem pa ministrstvo da ven razlago, da udarec po riti ni fizicno nasilje. Kdo je potem bolj nor, mi ali Erdogan? Sicer oboji, ampak zgrazanje ni na mestu, zgrazajte se nad nasimi glih tako norimi zakoni raje.

zmaugy ::

Eno je zakon, ki nekaj prepoveduje in se potem bolj ali manj izvaja. Vsakemu, ki ga krši, je jasno, da počne nekaj kar ni prav.
V turškem primeru pa zakonski predlog to spreminja - nekaj, kar ni prav, spremeni v nekaj, kar je lahko prav ob določenih pogojih.
Neprimerljivo.

Utk ::

Ce se nekaj kar je narobe ne kaznuje, je prav da pise v zakonu kdaj in zakaj ne.

oo7 ::

mtosev je izjavil:

Naj turki prenehajo s takimi stvarmi in naj popravijo/izboljšajo človekove pravice pa so dobrodošli v EU, če pač izpolnijo zahteve za članstvo


Turki nimajo kaj delat v EU. Prvič Turčija sploh ni v Evropi drugič njihova kultura je neskladna z Evropejsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

konspirator ::

Še kako leto Erdoganovih "reform" in bodo isil kalifat II.

btw, v DE imajo probleme s Turki že v vladni cdu stranki https://www.welt.de/politik/deutschland... .
--

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Utk je izjavil:

Ce se nekaj kar je narobe ne kaznuje, je prav da pise v zakonu kdaj in zakaj ne.

Malomarnost ne potrebuje zakonske osnove.

Mr.B ::

zmaugy je izjavil:

Utk je izjavil:

Ce se nekaj kar je narobe ne kaznuje, je prav da pise v zakonu kdaj in zakaj ne.

Malomarnost ne potrebuje zakonske osnove.

Samo dovolj dvomljivo jih napises, da rabis za nekaj trivialnega se goro podaktov ter na koncu si vsak tolmaci vse posvoje... in da ce si prave majsine v Sloveniji to ni v nasprotju... Tako da ce ste nestrpni vam pac ne pomaga cudenje drugacnoti majhnosti...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Karaya 52 ::

Osmanija ne bo nikoli v EU. Zakaj ne, razlogov je preveč. Če bodo še malo ropotali bodo izgubili Konstantinopel. Make Byzantium great again.

Napajalc ::

Ja no, bodo pač Turški fanje mogli prisilit (ponavljam PRISILIT) punco da ga zapusti, kajti obratno reskira prisilno poroko.
011011100111010101100010

radmannsdorf ::

Turčija ni Evropa, zato.

tikitoki ::

zmaugy je izjavil:

S tem bi se lahko strinjal, so pa takšni resnično nori zakonski predlogi s strani vladajoče stranke (ki očitno ima veliko podporo med prebivalstvom - drugače ne bi bila vladajoča stranka) ilustracija stanja neke družbe.
In bojim se, da bo sprememba tega stanja trajala kar nekaj let. Vsekakor to ni nekaj, kar bi lahko spremenili čez noč.
Pa še nekaj - mislim da se je turška oblast že odrekla EU prihodnosti in s takšnimi predlogi zakonov igra na strune skrajnih konzervativcev doma in po svetu in zgolj ponižuje EU, kjer se nekaj uradnikov na vse kriplje trudi z njimi in zapirajo eno ali obe očesi, samo da se ne bi bilo treba soočiti z realnostjo.


Bolje je biti ritoliznik, uniciti skoraj nove ribiske ladje, zapreti tovarno cukra,... tko, kot smo to naredili mi? V tem pogledu res ne vem kako dalec se moras prilagoditi tujim interesom.

Seveda pa se strinjam, da je ta zakon popolnoma sprevrzen. Sicer pa je Erdogan ze nazakazl, da misli unicit ves napredek, ki so ga naredili pod Ataturkom,... res skoda.

Pa bodimo resni, EU politiki se trudijo, ker nocejo horde beguncev pred svojimi vrati, ker so brexit, Trump,... zelo dober pokazatelj, da bodo to placali na prihajajocih volitvah. Seveda, da jih skrbi za njihove stolcke.

Karaya 52 je izjavil:

Osmanija ne bo nikoli v EU. Zakaj ne, razlogov je preveč. Če bodo še malo ropotali bodo izgubili Konstantinopel. Make Byzantium great again.


Kdo jim ga po vzel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

konspirator ::

Poleg "Ščita Eufrata" (invazija turške vojske/fsa na severno pokrajino Aleppo v Siriji), sedaj tepihar grozi še Iraku https://www.almasdarnews.com/article/tu... .
Zato.
--

xmetallic ::

tikitoki je izjavil:

Kdo jim ga po vzel?

Mother Russia. NATO se še nikoli ni izkazal. Imeli so priložnost lani ko je na vrata Evrope trkalo milijon teroristov. Pa nič od nič. Zdej še Trump mal zakuha in NATO bo zgodovina. Turčija bi bila danes popolnoma enaka greznica kot ostale arabske države, če ne bi tam obstajali ameriški interesi. Ko enkrat Turčija ne bo več pomembna za USA, in to bo ko slednja zakoplje sekiro z Rusijo, ne bo noben težav sprejet sankcij zoper totalitarne države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Mr.B ::

Ja od koga boš pa kupoval gorenje naprave ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mtosev ::

oo7 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Naj turki prenehajo s takimi stvarmi in naj popravijo/izboljšajo človekove pravice pa so dobrodošli v EU, če pač izpolnijo zahteve za članstvo


Turki nimajo kaj delat v EU. Prvič Turčija sploh ni v Evropi drugič njihova kultura je neskladna z Evropejsko.
ciper geografsko ne leži v evropi pa je grški del v EUju.
Albanija tudi hoče v EU. a tudi oni niso primerni, ker so muslimani al zakaj ne bi turki mogli pridet not, če lahko albanci.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Utk ::

Avstrijsko sodišče je razveljavilo sodbo zoper iraškega begunca, ki je pred meseci na bazenu v Avstriji posilil 10-letnega dečka.
Sodišče je svojo odločitev obrazložilo z besedami, da se napadalec morda ni zavedal, da 10-letnik ni želel spolnega odnosa z njim. 20-letni iraški begunec je bil sprva julija obsojen na šest let zapora, zdaj je sodba razveljavljena, sojenje se vrača na začetek.


Dejmo se raje zgražat nad našimi zakoni.

N0t0ri0us ::

sem živel s turkom 4 mesece in v bloku so bili še 4je..

Opisano z eno besedo: svinje. Vsi so bili isti

daleč od EU kulture, to je tudi zakaj nimajo kaj delati v EU.

mtosev ::

N0t0ri0us je izjavil:

sem živel s turkom 4 mesece in v bloku so bili še 4je..

Opisano z eno besedo: svinje. Vsi so bili isti

daleč od EU kulture, to je tudi zakaj nimajo kaj delati v EU.
in kaj so počeli?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dice7 ::

Sem bil v studentu se s 4imi slovenci

Opisano z eno besedo: svinje. Vsi so bili isti

dalec od EU kulture.

Utk ::

dice7, sej se nas lahko izogibaš. And please do.
Turkov se bomo pa mi.

mtosev ::

dice7 je izjavil:

Sem bil v studentu se s 4imi slovenci

Opisano z eno besedo: svinje. Vsi so bili isti

dalec od EU kulture.
tole me je dobro nasmejalo:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

N0t0ri0us ::

marsi kaj..

Umilavi se niso, eden izmed njih je namesto da bi se umil nase nalil še dodatne pol litra parfuma, iz sobe mu je smrdelo kot v mullerju na oddelku pafrumerije - samo da je bilo vse skupaj še 3x huje. Kadar sem ga videl da se je umival je bilo to sredi kopalnice in še to samo lase. Bog ne daj da bi šel pod tuš.
Potem je bilo seveda pijančevanje, kar bi še nekako sprejel, če ne bi bilo vsaj 3x na teden pobruhana relacija med kuhinjo-wc, seveda so stalo organizirali zabave, kar me sicer ni motilo, razen konec meseca je imel cel blok 10€ višjo položnico zaradi uničenih lijakov, čiščenja kozlanja, praznih gasilnih aparatov, uničenega dvigala itd..
cimer si med februarjem in junijem dokler sem bil v študentu ni zamenjal posteljnine. Bila je popolnoma rumena, umival se je 1x tedensko, kadil v sobi, svoje mize v tem času se ni dotaknil niti s papirnato brisačko kaj šele s krpo, kaj je metla ni slišal, kadil je v sobi in posledično mi je smrdelo vse kar sem imel noter, potem mi je pa kljub cigaretom v smetnjaku in pepelu na tleh razlagal da je kadil pred vrati, vsak med petkom in ponedeljkom mi je izginila vsaj ena rolica papirja če je nisem zaklenil, medtem ko je bilo po tleh vse limasto od pijače, enkrat sem šel v posteljo in je bila umazana od čevljev, kradel mi je pribor, posodo in puščal umazano v kuhinji, ostali trije pacientje so imeli isto navado, fukni v lijak in bo nekdo čez en teden pomil. Če res ni bilo nobene posode nikjer je mogoče malo oplaknil kaj toliko da je lahko pojedel oziroma je raje šel jest drugam. Iz hladilnika je stalo izginjala hrana in pijača. Uporabljal je moj ekran in zvočnike, kar bi sicer še prebavil če mi nebi skuril zvočnikov in jih vsaj v nedeljo postavil tako nazaj kot sem jih uporabljal jaz. Seveda so povedali sosedje kakšen kino/disko/kadilnica je bila v moji sobi ko me ni bilo.

na kratko.. osebne higiene ni bilo, prilagoditve nobene, stalno sva se prepirala in ni pomagalo nič drugega kot zaklepanje vseh svojih stvari. Hrano in pijačo je s težavo vrnil nazaj ko sem mu en mesec težil ampak kaj ko je kmalu spet izginila nova in spet ista zgodba. Čistil sem samo jaz in en mesec z njemu ne bi več zdržal. K sreči sem opravil vse obveznosti v začetku junija in sem potem spokal...

oktobra sem dobil "svojo" rumeno posteljnino nekako v omari, medtem ko je na moji postelji ni bilo čeprav je bila gor ko sem zapustil študenta.

Aja skoraj sem pozabil. Vsi štirje so se hvalili okrog da niso plačali nobene položnice za študenta. Naslednje leto sem poiskal njihove pošte v dežurni loži.. skupaj z vsemi položnicami, dolgovi in opomini. enkrat je prišel hišnik in mu rekel da ima 3 dni da poravna položnico drugače mora v 10ih dneh oditi. - v začetku maja, plačal seveda ni in bil v študentu še v juliju. Dobivali so 400€ štipendije.

Za cimra sem imel še 2 slovenca in enega nemca. Z njimi nobenih problemov.

zmaugy ::

tikitoki je izjavil:

zmaugy je izjavil:

S tem bi se lahko strinjal, so pa takšni resnično nori zakonski predlogi s strani vladajoče stranke (ki očitno ima veliko podporo med prebivalstvom - drugače ne bi bila vladajoča stranka) ilustracija stanja neke družbe.
In bojim se, da bo sprememba tega stanja trajala kar nekaj let. Vsekakor to ni nekaj, kar bi lahko spremenili čez noč.
Pa še nekaj - mislim da se je turška oblast že odrekla EU prihodnosti in s takšnimi predlogi zakonov igra na strune skrajnih konzervativcev doma in po svetu in zgolj ponižuje EU, kjer se nekaj uradnikov na vse kriplje trudi z njimi in zapirajo eno ali obe očesi, samo da se ne bi bilo treba soočiti z realnostjo.


Bolje je biti ritoliznik, uniciti skoraj nove ribiske ladje, zapreti tovarno cukra,... tko, kot smo to naredili mi? V tem pogledu res ne vem kako dalec se moras prilagoditi tujim interesom.

Seveda pa se strinjam, da je ta zakon popolnoma sprevrzen. Sicer pa je Erdogan ze nazakazl, da misli unicit ves napredek, ki so ga naredili pod Ataturkom,... res skoda.

Pa bodimo resni, EU politiki se trudijo, ker nocejo horde beguncev pred svojimi vrati, ker so brexit, Trump,... zelo dober pokazatelj, da bodo to placali na prihajajocih volitvah. Seveda, da jih skrbi za njihove stolcke.

Karaya 52 je izjavil:

Osmanija ne bo nikoli v EU. Zakaj ne, razlogov je preveč. Če bodo še malo ropotali bodo izgubili Konstantinopel. Make Byzantium great again.


Kdo jim ga po vzel?


Tovarno cukra smo prodali in pokasirali keš. Vprašanje kako je poslovala samostojno, ane? Za ladje ne vem, misliš ribiške?
Mešaš hruške in jabolka, kolikor vem nikjer nismo šli tako full retard, da bi sprejemali tako nore zakone, kot je tale turški.

maco-maco ::

A vsaj noge umivajo?
Sem se pa spomnil na Ali En-a.
Marjetica in tonček
Kaj?

#000000 ::

ITAK da NE, pač nimajo enakih norm kot EU folk, pa naj brišejo še tko kot do zdaj.

Vanich ::

mtosev je izjavil:

oo7 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Naj turki prenehajo s takimi stvarmi in naj popravijo/izboljšajo človekove pravice pa so dobrodošli v EU, če pač izpolnijo zahteve za članstvo


Turki nimajo kaj delat v EU. Prvič Turčija sploh ni v Evropi drugič njihova kultura je neskladna z Evropejsko.
ciper geografsko ne leži v evropi pa je grški del v EUju.
Albanija tudi hoče v EU. a tudi oni niso primerni, ker so muslimani al zakaj ne bi turki mogli pridet not, če lahko albanci.


Seveda niso primerni. In tudi ne morejo priti v EU. Kdo pa sploh hoče imeti šiptarje in obe njihovi kriminalni narko kvazidržavi v EU?

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

Zato:

http://www.rtvslo.si/svet/v-turciji-pro...

Erdoganova stranka predlaga zakon, ki je tako absurden in nor, da človeku zmanjka besed za opis. Dokler so tam na oblasti tako skrajno nori ljudje, bi predlagal recept, ki ga je sicer Ježek predlagal v času SFRJ, vključuje pa zid. S tem da bi ta zid postavili na meji s Turčijo.


Saj mislim da nihče v EU v bistvu noče Turčije v EU. Poleg vsega drugega je tu zdaj Pedrogan, ki Turčijo vrača v dobre stare čase Islamofašizma in tudi on v bistvu noče v EU, ki ima določene zanj nerazumne in nesprejemljive zahteve (človekove pravice, vladavina prava, ločitev cerkve od države, ipd).

Je pa morebitno članstvo v EU tako sočen korenček, da se zgolj s pogajanji o tem da v Turčiji relativno veliko doseči. Samo to, da je so pogajanja kot taka odprta, Turčiji vsaj upočasnjuje propad. To je dovolj velik plus, da je dobro, da pogajanja ostanejo odprta še nadaljnjih 100 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

boolsheat ::

Sprejetje Turkov v EU bi bilo islamofobno dejanje... Islam ni skladen z EU vrednotami, če želimo islam spoštovati, ga moramo pustiti na miru, po možnosti tudi dodatno zaščititi. Recimo z visokim zidom nekje na meji s Turčijo, da regresivna EU kultura slučajno ne uide v islamski svet.

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

S tem bi se lahko strinjal, so pa takšni resnično nori zakonski predlogi s strani vladajoče stranke (ki očitno ima veliko podporo med prebivalstvom - drugače ne bi bila vladajoča stranka) ilustracija stanja neke družbe.


Vsekakor.

Opinion polling for the next Turkish general election @ Wikipedia

AKP ima podporo nad 50%, ~25% imajo sekularci, sledijo ultranacionalisti s 14% in potem neki za manjšine s 6%.

Povedano drugače, dobri dve tretjini (!) bi jih volilo za turške ekvivalente Primca in Jelinčiča in slaba tretjina za vse ostale skupaj. Stanje v turški družbi ni slabo, temveč kataklizmično.

Berserker ::

Smrekar1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

S tem bi se lahko strinjal, so pa takšni resnično nori zakonski predlogi s strani vladajoče stranke (ki očitno ima veliko podporo med prebivalstvom - drugače ne bi bila vladajoča stranka) ilustracija stanja neke družbe.


Vsekakor.

Opinion polling for the next Turkish general election @ Wikipedia

AKP ima podporo nad 50%, ~25% imajo sekularci, sledijo ultranacionalisti s 14% in potem neki za manjšine s 6%.

Povedano drugače, dobri dve tretjini (!) bi jih volilo za turške ekvivalente Primca in Jelinčiča in slaba tretjina za vse ostale skupaj. Stanje v turški družbi ni slabo, temveč kataklizmično.


Niti ne z njihove perspektive.

Avtoritarni vodja in skrajna stranka na oblasti še ne pomeni avtomatsko kaosa in propada države.

PaX_MaN ::

Glede na to da so otroci že teroristi, imajo očitno dovolj mentalne kapacitete za osvojit zagonetne medosebne odnose, kakopak tudi kopulacijo, s tem pa posledično tudi dat privoljenje zanjo.
Zato aplavdiram Turkom da so tak svetilnik v pravicah otrok in jim čestitam za zagotovljeno članstvo v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Smrekar1 ::

Berserker je izjavil:


Niti ne z njihove perspektive.

Avtoritarni vodja in skrajna stranka na oblasti še ne pomeni avtomatsko kaosa in propada države.


Propad države je zagotovljen, ker vsak turk, ki si ne želi živeti v islamofašistični državi, dela vse, da bo iz nje pobegnil. Med njimi je mnogo izobražencev, kar bo državi izpilo kri. Zdaj so še odstranili ~10% učiteljev v državi na podlagi nekih fantomskih povezav z Gülenom, kar bo zanesljivo načelo kakovost šolskega sistema in proces spodkopavanja Turčije samo še pohitrio.

Kaos tudi sledi, samo verjetno ne čisto takoj. Država bo začela gospodarsko vedno bolj pešati, korupcija se bo vedno bolj razsraščala, sploh po 'puču' je namreč jasno, da pride najprej stranka in lojalnost stranki, potem šele vse ostalo. V roku kakih 10 let - lahko tudi prej, lahko tudi kako leto kasneje - bo gospodarstvo v Turčiji že pošteno ribalo in ljudstvo bi si želelo drugačno oblast. AKP bo takrat imel v krempljih ključne vzvode oblasti in po vsej verjetnosti bodo to zlorabljali, da bi oblast obdržali. Kaos je v tisti točki neizbežen, vprašanje je samo kako bo izgledal.

Rusija je v istem zosu.

ohnowhy ::

Smrekar1 je izjavil:

...

ok, problemi so prepoznani in potrjeni... so tudi kakšne (realistične) rešitve predvidene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Smrekar1 ::

ohnowhy je izjavil:


ok, problemi so prepoznani in potrjeni... so tudi kakšne (realistične) rešitve predvidene?


Eno so (baje) poskusili letos okoli 1. maja.

Bojim se, da so vse ostale rešitve kvječemu slabše - sploh zato, ker je AKP že fino zakoreninjena in ima visoko podporo raje.

ohnowhy ::

Smrekar1 je izjavil:

...

zadeva je bila verjetno inscenirana, vsaj glede na kasnejši potek dogodkov...
kaj to pomeni za podobne poskuse?
da bo moralo it še presneto slabše, da bo šlo na boljše?
jupi...

Smrekar1 ::

ohnowhy je izjavil:


zadeva je bila verjetno inscenirana, vsaj glede na kasnejši potek dogodkov...


Možno, ampak malo verjetno. Se mi pa zdi precej verjetno, da se je nekaj pripravljalo in da so turški oblastniki to vedeli in se pripravili, da bi dogodek zlorabili za utrjevanje oblasti.

kaj to pomeni za podobne poskuse?


Zavedati se moramo nečesa, čistke po puču so bile uperjene proti nekdanjim zaveznikom AKP, ki jih vladajoča klika ni več potrebovala. Načeloma so sekularci še kar trdni, samo podpore imajo premalo, da bi kaj naredili. To v teoriji pomeni, da bi bil naslednji tak poskus potencialno lahko uspešen. V praksi je pa tako, da je AKP na oblasti že tako dolgo, da so ključne ljudi že povsod zamenjali in se njihova rakava tvorba samo še širi. Spolitizirali so sodišča, vojsko, bržkone tudi policijo. Državnega udara ne bo, kvječemu vseljudska vstaja - ampak njihova volilna baza so revni in nizko izobraženi, ki bodo raje streljali po "elitističnih študentih", zato tu do kolapsa ni kaj dosti za pričakovati. Možnosti so, ampak slabe.

da bo moralo it še presneto slabše, da bo šlo na boljše?


To pomeni, da zna iti Turčija v roku 10-15 let po poti Sirije. V nobenem primeru ni zagotovila, da bo sploh kdaj šlo na boljše. Volilna baza AKP je take narave, da bo za njih dokler bodo kazali mišice, blatili druge in dokler bodo volivci ostali revni. AKP lahko zagotovi vse troje za zelo dolgo časa. Država bo vedno bolj razdeljena, vendar jo bodo zapuščali predvsem izobraženci, kar bo še slabilo možnosti za nadaljnje izboljšanje.

Iz tega cikla propada se lahko še rešijo, vendar je najbolj verjeten scenarij žal ta, progresivnega propada turške družbe, ekonomije in države. Podobno kot v Rusiji torej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

maco-maco ::

Kakšna je dejanska podpora Turkov je vprašanje.
Pa oddaljitev od EU-ja in pristop k SCO zna biti ''zabavna''. A bi šli tudi iz NATA?
Človek pač zna izkoriščat.

Aja, še to: Turčija umaknila sporni zakon o posilstvu mladoletnic
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

Smrekar1 ::

maco-maco je izjavil:

Kakšna je dejanska podpora Turkov je vprašanje.
Pa oddaljitev od EU-ja in pristop k SCO zna biti ''zabavna''. A bi šli tudi iz NATA?
Človek pač zna izkoriščat.


SCO je slaba šala. Njihov glavni namen je medsebojna podpora pri zatiranju manjšin in nagajanje civiliziranemu svetu. Temu težko rečemo organizacija, v bistvu je bolj "bully club". Turčija jim nima kaj ponuditi (manjšin za zatiranje imajo dovolj), razen tega, da bi morali v primeru izstopa v roku nekaj let zamejnati komplet vojaško opremo s tretjerazrednimi ruskimi in kitajskimi pokalicami (drugorazredno imajo zase in ni za izvoz). Turčija za to potrebnih milijard pač nima.

Verjetno se gre pri tem spogledovanju bolj za izsiljevanje EU in NATO kot kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Berserker ::

Smrekar1 je izjavil:

Berserker je izjavil:


Niti ne z njihove perspektive.

Avtoritarni vodja in skrajna stranka na oblasti še ne pomeni avtomatsko kaosa in propada države.


Propad države je zagotovljen, ker vsak turk, ki si ne želi živeti v islamofašistični državi, dela vse, da bo iz nje pobegnil. Med njimi je mnogo izobražencev, kar bo državi izpilo kri. Zdaj so še odstranili ~10% učiteljev v državi na podlagi nekih fantomskih povezav z Gülenom, kar bo zanesljivo načelo kakovost šolskega sistema in proces spodkopavanja Turčije samo še pohitrio.

Kaos tudi sledi, samo verjetno ne čisto takoj. Država bo začela gospodarsko vedno bolj pešati, korupcija se bo vedno bolj razsraščala, sploh po 'puču' je namreč jasno, da pride najprej stranka in lojalnost stranki, potem šele vse ostalo. V roku kakih 10 let - lahko tudi prej, lahko tudi kako leto kasneje - bo gospodarstvo v Turčiji že pošteno ribalo in ljudstvo bi si želelo drugačno oblast. AKP bo takrat imel v krempljih ključne vzvode oblasti in po vsej verjetnosti bodo to zlorabljali, da bi oblast obdržali. Kaos je v tisti točki neizbežen, vprašanje je samo kako bo izgledal.

Rusija je v istem zosu.


Predvidevaš, da če narod ne strmi k zahodnemu načinu življenja, je obsojen na propad.

Izgleda da premalo poznaš islamski svet.

Starodavni ::

Zato, ker je islamska civilizacija proti zahodni civilizaciji močno pomankljiva in ker ni ugodna za človekove pravice.

Če se mora kdo izboljšati je to islamska civilizacija, ki mora stremeti čimbolj k zahodni civilizaciji, saj bo s tem imela več koristi kot škode.

Problem je kvečjemu v tem, da ti primitivci mislijo, da je njihova civilizacija nekaj najboljšega, pa je sama groza...

Osebno bi najraje po vsem svetu videl da bi bila civilizacija na nivoju zahodne civilizacije, saj le ta omogoča:
- medijsko svobodo
- ekonomsko svobodo
- možnost političnega udejstvovanja
- pravni sistem
- možnost podjetništva brez vtikanja države
- stabilnost
- menjavo vlad na 4 leta, ki omogoča nujno prevetritev - noben ne mara dosmrtnih diktatorjev
- ločenost vere in politike - obvezno
- svoboščine za manjšine (istospolni, druge religiozne skupine, krožki, prepričanja, filozofije)

Islam omogoča te zadeve? Malo morgen, prej jih zatira in hoče imeti čimbolj islamizirano in homogeno. Se pa zna zgoditi, da bo islam spridiil zahodno civilizacijo do te mere, da ne bo več tolerirala islama in islamizma.

Oh, pa mimogrede v Turčiji so umaknili sporni predlog zakona, edino prav, ker je to bila zgrešena ideja.

konspirator ::

V islamu je vse jasno, tako kot je napisano v knjigi iz 7 stoletja mora biti in ostati.Vse ostalo je krivoverstvo - zato razvoja ne bo (vsaj prvih 1400 let ga ni bilo).
Zato oni spadajo v eno drugo galaksijo.
--

Smrekar1 ::

Berserker je izjavil:


Predvidevaš, da če narod ne strmi k zahodnemu načinu življenja, je obsojen na propad.


To ni predvidevanje, ampak zlahka preverljivo dejstvo.

Propad sicer v tem smislu ne pomeni pogina, temveč stagnacijo, brez napredka. V primerjavi s svetom, ki se razvija to pomeni propad. Kar Kitajce vprašaj kako se jim je to obneslo, ko so iz največje, najbogatejše in daleč najmočnejše države na svetu v nekaj sto letih regresirali v kolonije (relativno) miniaturnih evropskih državic.

Izgleda da premalo poznaš islamski svet.


Poznam ga še predobro.

next3steps ::

>>Kar Kitajce vprašaj kako se jim je to obneslo, ko so iz največje, najbogatejše in daleč najmočnejše države na svetu v nekaj sto letih regresirali v kolonije (relativno) miniaturnih evropskih državic.

Danes jim gre kar dobro. V biznisu imajo kar velik vpliv in pa seveda veliko keša.

Smrekar1 ::

next3steps je izjavil:


Danes jim gre kar dobro. V biznisu imajo kar velik vpliv in pa seveda veliko keša.


Da, ko so prenehali s tradicionalizmom in prešli na bolj zahodnjaški sistem vladanja in predvsem gospodarjenja so bogatstvo, vpliv in moč države skokovito narasle.

To samo kaže na to koliko boljše so ideje in principi Zahoda od vsh drugih do sedaj poznanih. Saj mogoče bomo kdaj odkrili kaj boljšega, ampak zaenkrat nimamo nič kar bi prišlo blizu.

Heavy ::

next3steps je izjavil:

>>Kar Kitajce vprašaj kako se jim je to obneslo, ko so iz največje, najbogatejše in daleč najmočnejše države na svetu v nekaj sto letih regresirali v kolonije (relativno) miniaturnih evropskih državic.

Danes jim gre kar dobro. V biznisu imajo kar velik vpliv in pa seveda veliko keša.



Na papirju ja. Večina kitajcev dela za pest riža v tovarnah z varnostnimi mrežami pod okni, ali pa brezperspektivno životari na podeželju.
#TeamFelix
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjšine, zapis v ustavo, predlog Levice, SDS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12723426 (20363) thramos

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998144810 (130473) BigWhale

Propad EU?

Oddelek: Problemi človeštva
454538 (3906) jype
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22935752 (31153) guest #44

Več podobnih tem