» »

The Grand Tour

The Grand Tour

««
7 / 7
»
»»

ZveeZ ::

oo7 je izjavil:

The Grand Tour is coming to an end. After Jeremy Clarkson, James May and Richard Hammond filmed two final specials last year, in Mauritania and Zimbabwe, Clarkson has confirmed TGT is not long for this world, later stating that he is "old and fat and unfit" and that the show is running out of fresh ideas.

https://www.carthrottle.com/news/final-...


Mu dam kar prav. Ze 10 let ni vec to to.

globoko grlo ::

Farma je bolša :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

ZveeZ ::

globoko grlo je izjavil:

Farma je bolša :)

Aka "top gear" za novejso generacijo gledalcev.
:D

A. Smith ::

ZveeZ je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Farma je bolša :)

Aka "top gear" za novejso generacijo gledalcev.
:D

Emmmm... ne?
https://www.imdb.com/title/tt10541088/
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

ZveeZ ::

A. Smith je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Farma je bolša :)

Aka "top gear" za novejso generacijo gledalcev.
:D

Emmmm... ne?
https://www.imdb.com/title/tt10541088/

Kako ne?
Pac homuristicna oddaja na drugo temo, ki bolj sede danasnji publiki.

a_borlak ::

Farma je ok, dobro posneto, Clarksonovi komentarji ... skratka taka zadeva za zabavo. In mimogrede pokaže, koliko traktorjev v Sloveniji imamo preveč :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: a_borlak ()

d4vid ::

a_borlak je izjavil:

In mimogrede pokaže, koliko traktorjev v Sloveniji imamo preveč :D.


Koliko?

Jaz mam doma 3. Vsi skup niso vredni 20 jurjev.
En je pri hiši že celo večnost, 20 konjski. Pride prav, da peljem kosilnico na travnik in domov, pa drva iz gozda in podobno.
Drugi je pri hiši 20 let, od novega. 35 konjski. Nanj lahko priklopim že kaj več, pa z njim pridem tudi po bolj zajebanih terenih, za huda bremena pa ni.
Tretjega imamo ene 5 let, UTB 445. Z njim prevažam silažne bale, ki mi jih naredi sosed, nakladalko, malo večjo prikolico.
Ko je košnja, se velikokrat naredi, da so v uporabi vsi trije traktorji. En za prevoz kosilnice, drug za obračalnik/pajka, tretji za bočno kosilnico.
Z enim ne morem na takšni kmetiji, kot sem, narediti nič. Z dvema bi že šlo, a zakaj bi prodajal, če služi, vredno ni pa nič.
Sem pa na taki kmetiji, kjer se da 5 ha pokositi s traktorjem, kar mi tudi sosed zbalira v silažne bale. Ostalih 5 ha pa tak breg (nad 100% naklon), da se kosi s BCS 630 WS s mrežastimi kolesi. Tukaj s UTBjem ne pridem zraven, s malim pa ja. In zato je nekak treba 2 traktorja.
Kmetje nimamo traktorjev, da bi se kazali (vsaj jaz ne), ampak da se z njimi dela.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

delavec44 ::

Pri nas ima itak vsak kmet premalo površine in rabi isto traktorjev sedaj ali pa če bi imel 10x več hektarjev. Ko vse to sešteješ, je seveda traktorjev preveč.

Je pa še Clarkson najel kombajn in imel kar nekaj težav z urnikom in vremenom, saj želijo vsi kmetje ob istem času žeti. Torej še on ne more imeti vse opreme sam.

d4vid ::

Saj to je v večini problem, da je toliko traktorjev (in priključkov).
ČAS.

V naši vasi ima skoraj vsak drug kmet svojo balirko. Ker se vedno lovi vreme in vsi isti čas kosijo in se je težko uskladit, da bi vsi imel zbalirano pravi čas, da je ravno prav osušena (in dostikrat pred dežjem).
Saj večino časa mehanizacija stoji, ampak ko jo rabiš, jo rabiš. Sedajle mi vsa mehanizacija stoji, a čez 4 mesece bo lavfala spet po cele popoldneve, ker mam dopoldne službo. In takrat je zlata vredno, če maš 2-3 traktorje, že zarad priključkov, da ni treba preklapljati, če se ti pa še kak traktor pokvari (kar seveda ni nič čudnega pri 20+ letih), maš še vedno enga, s katerim boš delal "okrnjeno", ampak bo šlo...
Kot pravim, pri nas ma vsak traktor svoj namen in jih rabim. Če bi mel še enkrat toliko zemlje, bi imel traktorjev še vedno dovolj, mogoče edino največjega bi rabil močnejšega.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Daniel ::

a_borlak je izjavil:

Farma je ok, dobro posneto, Clarksonovi komentarji ... skratka taka zadeva za zabavo. In mimogrede pokaže, koliko traktorjev v Sloveniji imamo preveč :D.


Ni ravno na mestu primerjava, on dela parcele po več 10 ha skupaj in mislim, da čez 400 ha. V Sloveniji najti tako parcelo je redkost, smo bolj na nivoju par 10 arov skupaj in potem vsak družinski član gre s traktorjem po nekaterih parcelah, odvisno kaj se dela. Tudi ne zapenjamo 3 tonke za 180 KM traktor, ker imamo za to manjše. In podobne zadeve.

Scorpy84 ::

delavec44 je izjavil:

Pri nas ima itak vsak kmet premalo površine in rabi isto traktorjev sedaj ali pa če bi imel 10x več hektarjev. Ko vse to sešteješ, je seveda traktorjev preveč.

Je pa še Clarkson najel kombajn in imel kar nekaj težav z urnikom in vremenom, saj želijo vsi kmetje ob istem času žeti. Torej še on ne more imeti vse opreme sam.


On lahko ima sam kar ce, samo pol ni fore, na lep nacin prikaze probleme kmetov.

delavec44 ::

On predvsem želi delati profit brez nekih zunanjih finančnih inekcij. Ampak bo težka. Subvencije, trgovina, restavracija,...

DePalmo ::

oo7 je izjavil:

The Grand Tour is coming to an end. After Jeremy Clarkson, James May and Richard Hammond filmed two final specials last year, in Mauritania and Zimbabwe, Clarkson has confirmed TGT is not long for this world, later stating that he is "old and fat and unfit" and that the show is running out of fresh ideas.

https://www.carthrottle.com/news/final-...

Finally. Zadnje TGT je kar muka gledat in sem jih nehal. Ni več to to. Že sam TGT je bil faljen, odkar so pa samo na specialkah, je pa šlo hitro navzdol. Pa sem oboževal vse specialke ki si jih ti trije posneli.

oo7 ::

Zunaj nova predzadnja epizoda.

ZveeZ je izjavil:

oo7 je izjavil:

The Grand Tour is coming to an end. After Jeremy Clarkson, James May and Richard Hammond filmed two final specials last year, in Mauritania and Zimbabwe, Clarkson has confirmed TGT is not long for this world, later stating that he is "old and fat and unfit" and that the show is running out of fresh ideas.

https://www.carthrottle.com/news/final-...


Mu dam kar prav. Ze 10 let ni vec to to.



Povprečno res ni več to to ampak Grand Tour Mongolija iz 2019 je ena najboljših epizod kar jih je posnel trio Clarkson, Hamon in May.

globoko grlo je izjavil:

Farma je bolša :)



Farma je odlična :)

Letos maja tretja sezona.
Napovedana pa je tudi že četrta sezona razen če IMDB laže :)

a_borlak je izjavil:

Farma je ok, dobro posneto, Clarksonovi komentarji ... skratka taka zadeva za zabavo. In mimogrede pokaže, koliko traktorjev v Sloveniji imamo preveč :D.



Mi imamo 1 traktor. Nimamo kmetije imamo pa gozd pride prav za napravljanje drv :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

a_borlak ::

Bo še en GT? Super, sem razumel, da je ta zadnji.

forplan ::

Kolk je pa Clarkson presopih iz tiste reke :D Zadnji cajt da zaključijo predno jih pobere, čeprav škoda ker jih je zanimivo gledat...
da se strinjam

oo7 ::

a_borlak je izjavil:

Bo še en GT? Super, sem razumel, da je ta zadnji.


Še eden naj bi bil ja. Ta je bil zdaj S05E03 na IMDB piše pa še S05E04 ampak točnega datuma ni samo piše 2024.

forplan je izjavil:

Kolk je pa Clarkson presopih iz tiste reke :D Zadnji cajt da zaključijo predno jih pobere, čeprav škoda ker jih je zanimivo gledat...



Ja škoda, ke take trojice ne bo več.
Lahko bi ju Clarkson povabil na farmo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Suspendiranje Jeremy Clarksona dobilo končni epilog (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10522458 (2677) zee
»

Za letošnje emmyje tretjina nominacij Netflixu, Huluju in Amazonu

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
125896 (4119) Superboyy
»

Novi Top Gear (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23643801 (20902) SuperVeloce

Jeremy Clarkson, Top Gear host, suspended by BBC after 'fracas' (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22946333 (33152) noraguta
»

renault twingo jumping into the sea

Oddelek: Loža
385788 (4800) krucymucy

Več podobnih tem