» »

The Grand Tour

The Grand Tour

facepalm ::

Jaz pogresam njihove out of the ordinary reviewe normalnih vozil. Kot so naredili za fiesto, twingota itd.. Nasploh mi je bila oddaja (tg) najbolj zanimiva nekje med 2005 in 2012.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

galu ::

tt2 je izjavil:

A je kdo opazil, da so v uvodu kar izbrisalo Slovenijo. xD Verjetno je kak Hrvat v produkciji. :D





Ponikalna Slovenija. Pa še Trst smo aneksirali. >:D
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Dzhimen ::

Včeraj sem se spravil gledat 1. del nove sezone in sem le z muko prišel do konca. Po kratkem premisleku na koncu sem se odločil, da tole ni vredno mojega časa in grem raje za eno uro na teden gledat v zid, bom vsaj dosegel kak meditacijski učinek mogoče in bom vsaj kaj mel od tega.

Ne vem no, vidi se da je zadeva tehnično kvalitetno narejena, proračuna imajo kot zgleda za posrat, ampak meni se zdi brez nekega repa in glave, brez vsebine, ene in iste prežvečene plehke fore, vse po istem neoriginalnem kopitu.

Ne vem no, slabo zaigran skeč o tem, kako je Hammond ona dva prisilil it v tisto zdravilišče in sta mogla en teden jest samo solato. Pa 15 minut sem gledal kako ju je brez nekega konteksta peljal po nekih ozkih ulicah do nekih muzejev, in punchline je bil na koncu to, da je samo tam električna polnilnica. Kaj naj kot gledalec od tega odnesem? Bore malo. Če bi bilo informativno ne rečem. Ali pa zabavno/humoristično. Ampak zame tole ni nič od nič.

Pa en in isti scenarij, ko dobi vsak od njih en tip avta (tukaj je bilo past/present/future) in pol vsak svojega hvali do onemoglosti in hkrati pljuva druga dva avta brez kakega razloga ali utemeljitve. "Hammond is an idiot therefore the car he is driving is utter and complete garbage" po desetih epizodah pač ne vžge več.

Na sred epizode sem si rekel, da če bojo izvedli "Celebrity brain crash", sklopim zadevo v tistem momentu. Ker ne vem kdo pri Amazonu je odobril da se je bila ta greznica noter celo prvo sezono. Hvala bogu so si izmislili izredno "originalno" nadomestitev. Ampak po pravici povedano je bil ta del še najbolj gledljiv v celi epizodi. Pol se pa vidi, kje smo...

Zdi se mi, da so izgubili nek smisel. Ne vedo kaj bi, ali bi šli na nek ameriški plehki humor, ki je totalno (vsaj meni) neprebavljiv. Ali bi se kregali drug z drugim ali bi dejansko kaj informativnega povedali, ali bi bili slabo narejen sitcom ali bi bili oddaja informativne narave. So nekje vmes in pol jasno da nastane tako skropucalo.

Nevem kdo je ciljna publika te oddaje, ampak očitno se prodaja in folk to gleda ker kot zgleda bo tudi tretja sezona. Meni je prav. Ko pride 3. sezona ven bom pogledal prvi del da vidim, ali še vedno ena in ista mineštra. Do takrat pa naj gredo koga drugega farbat. :))

globoko grlo ::

BLAME THE BBC, še Stiga so jim plunl
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

oo7 ::

The Grand Tour Game - Seamless Transitions

oo7 ::

The Grand Tour: Season 3 Trailer

oo7 ::

3 sezona se je začela

m0LN4r ::

Me zanima se kako dolgo bodo lahko jadrali na stari slavi, tretja sezona je ze kr slaba, zadeva se spreminja iz kultnega avtosofa, v zlajnan comedy show... stare fore, bedno zaigrano.... jaz pravim da zadeva gre proti koncu, razen ce jih bo amazon se naprej financiral
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

broken/link ::

m0LN4r je izjavil:

tretja sezona je ze kr slaba

dude, 1del je zunej. en.

m0LN4r ::

dude. showbiznis in slab start. mislis da bo glede na 1. in 2. sezono cudezno nevemkaj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

KAVINSKY ::

Boljše od 1 in 2 sezone je, ker so se malo rešili posiljenosti.

Vrednost produkcije je sicer visoka ampak je vsebina precej slabša kot stari Top gear.

PrimozR ::

A ni bilo rečeno da imajo financirano še 3. sezono, že od prej, to je pa bolj ali manj to?

Sicer pa, high point je bil lanski special v Mozambiku, to je pa to, ostalo je bilo precej meh. Top Gear je, sploh odkar so se znebili Evansa, bistveno boljši.

hojnikb ::

yup Chris Harris on Ca... I mean Top Gear je kr decent zadeva.
#brezpodpisa

d4vid ::

Meni je cist kul... sezona 4 bo, ampak brez sotora. Torej samo specials.

Danes je izsla 2. epizoda, jutr izide se ena.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

2019bosuper ::

Prva ljubezen za Kolumbijce je dokaj zanimiva :|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

KAVINSKY ::

https://www.theguardian.com/commentisfr...

Lazy homophobia signals the end of the road for Clarkson and co


Clarkson is given a Jeep Wrangler to drive, which May notes is "a very popular car with the gay community". The trio then stand around pondering the meaning of LGBT - "what is it - lesbian, bacon, transgender?" asks Clarkson. Later on Hammond declares that the vehicle would be best paired with "some nice chaps, suede, but ventilated at the back". Meanwhile, The Weather Girls' It's Raining Men plays on the stereo.


#triggered

globoko grlo ::

V čem je problem?
A da so eni užaljeni?
Pa saj imajo vso pravico biti užaljeni. To je pa tudi vse :)

Sem tole prebral:

"Enough is enough," said Young. "I'm pissed and fed up. I want Amazon Prime and the producers of Grand Tour to meet young LGBT [people] who want to kill themselves because of shaming and laughter and normalising of shaming homophobic narratives."


Pa a je to čist resno? Al se samo išče pozornost?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

Dzhimen ::

Sem danes pogledal 5. epizodo 3. sezone in sem bil presenečen kako dober prispevek so naredili o Jimu Clarku. Nisem ravno poznavalec dirkanja, niti nisem pred tem vedel kdo Jim Clark je, če sem ravno pošten, ampak neverjetno zanimivih 20 minut je bilo tole. Kvalitetno posneto, zelo informativno ter blazno zanimivo. Upam na še kaj takega v prihodnje. :)

Se pa cel Grand Tour malo popravlja, se mi zdi. Vsaj meni je neprimerljivo bolj gledljiv kot 1. sezona ter tisto malega kar sem 2. sezone pogledal. Če se bodo konstantno izboljševal lahko da jim še kaj rata. :)

Scorpy84 ::

4 del mi je bil mal brezvezen, specials še kar ampak ni to to. Pa polno napak, recimo tisto z vodo, ki je imel Clarkson, da avto poganja. Ko je padel po tleh in vsepovsod uničuje, se je pogon ustavil, v naslednjem prizoru, ko pride hammond, pa na polno deluje. Top gear mi je še sedaj bolj smešen, in na sploh vse boljše sproducirano. Pač vidi se, da s tapravo ekipo, trojica ne more kaj dosti, v bbc-ju so enostavno boljši ljudje, ki vejo kako se temu streže.

BFVV ::

Scorpy84 je izjavil:

Top gear mi je še sedaj bolj smešen


Ta nov Top gear? Če ti je tisto zanimivo gledat, potem Grand Tour definitivno ni zate.

Groot ::

Sam osebno pa vedno težje gledam nove dele Grand Tour. Ubistvu ugotavljam, da jih gledam zgolj zaradi tega ker so mi bili ti 3 pajaci včasih res top shit. Žal pa mi novi deli nikakor niso več na tem nivoju. Ok razumem, da Grand Tour ni zamišljen kot neka "resna" oddaja o avtih. Ampak fora je, da tudi na neki hudi ravni show biznisa ni več, ker Clarkson, Hammond in May preprosto niso več sposobni delati tako norih stvari kot so jih včasih. Posledično se fore z redniki izjemami vedno bolj pojavljajo ali pa so totalno predvidljive (npr. tisto kvazi streljanje in eksplozija helikopterja v 4. ali 5. delu).

Osebno bi imel raje, da spustijo kakšen "smešen" podvig in raje obdelajo kakšno temo bolj resno, kot npr. prispevek o Clarku. Kakšna resna reportaža o avtu, brez vmesnega nabijanja o nesmiselnih stvareh ali pa nesmiselnih poizkusov, pa je najbrž že skorajda mission impossible.

facepalm ::

jaz pogresam stari novi top gear. nekje od 3. do 20. sezone. zanimive in smesne debate, redki specials in so zato imeli svoj charm, vsako oddajo so imeli posebne reviewe (te zelo zelo pogresam), razni competitioni...
skratka iz zabavne in informativne oddaje so presli na zgolj zabavno in pocasi peljejo proti "specials only"..
ocitno nova publika (outside uk), si zeli le fake drkanje eden drugega. o avtih jih bolj malo briga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Scorpy84 ::

BFVV je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Top gear mi je še sedaj bolj smešen


Ta nov Top gear? Če ti je tisto zanimivo gledat, potem Grand Tour definitivno ni zate.


Sej ni, gledam ga, samo še zaradi stare slave in tudi ker imajo prebliske, da te spomnejo na stare čase. To pa je to.

PrimozR ::

Sem pogledal šele Columbia special (oba dela), ampak ja, GT gledam zaradi stare slave, nič drugega.

Bye ::

Groot je izjavil:

Sam osebno pa vedno težje gledam nove dele Grand Tour. Ubistvu ugotavljam, da jih gledam zgolj zaradi tega ker so mi bili ti 3 pajaci včasih res top shit. Žal pa mi novi deli nikakor niso več na tem nivoju. Ok razumem, da Grand Tour ni zamišljen kot neka "resna" oddaja o avtih. Ampak fora je, da tudi na neki hudi ravni show biznisa ni več, ker Clarkson, Hammond in May preprosto niso več sposobni delati tako norih stvari kot so jih včasih. Posledično se fore z redniki izjemami vedno bolj pojavljajo ali pa so totalno predvidljive (npr. tisto kvazi streljanje in eksplozija helikopterja v 4. ali 5. delu).

Osebno bi imel raje, da spustijo kakšen "smešen" podvig in raje obdelajo kakšno temo bolj resno, kot npr. prispevek o Clarku. Kakšna resna reportaža o avtu, brez vmesnega nabijanja o nesmiselnih stvareh ali pa nesmiselnih poizkusov, pa je najbrž že skorajda mission impossible.

+1

MaterVola ::

Je opazil kdo registrsko v zadnjem delu?

a_borlak ::

Kitajsko?

MaterVola ::

Nemško. FU Q 600

facepalm ::

ima tisti "Q 600" poleg "FU", kak pomen?

MonoPattern ::

Jaz sem pričakoval, da bodo z večjim budgetom delali vse epizode v slogu starih specialov, ki so bili top. Pa na splošno so mi bili všeč segmenti, kjer so se peljali s kripami. Tam je prišla do izraza kemija med voditelji in pa njihova sposobnost za humor 'v momentu'. Grand tour se mi zdi preveč 'scripted' pa šale so bolj namenjene neumnim američanom.

bambam20 ::

Scorpy84 je izjavil:

Top gear mi je še sedaj bolj smešen, in na sploh vse boljše sproducirano. Pač vidi se, da s tapravo ekipo, trojica ne more kaj dosti, v bbc-ju so enostavno boljši ljudje, ki vejo kako se temu streže.


Očitno, brez dobrih scenaristov res ne gre. Stari Top Gear je imel britanski pridih. Tole je kar nekaj.

Bye ::

Sicer vsa čast trojici, ki si je s podpisom pogodbe dodobra postlala svižčev brlog. Ampak ni vse v denarju. Amazonova produkcija ne seže do kolen BBC-ju.

bzzero ::

MaterVola je izjavil:

Nemško. FU Q 600


Ni bila na BMW-ju registracija FU Q750? Če izgovoriš - fukju 750 ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzzero ()

MaterVola ::

Vsi so imeli FU Q in številko.

BT52 ::

600 je verjetno številka milijard, ki jih bodo dali za dieselgate efero...

KAVINSKY ::

Top Gear je zunaj. Kar luštno, malo pogrešal novice, je pa bila posrečena dirka med Ignisom in Pando.

forplan ::

Meni se ta grand tour zdi boljši format oddaje. Ni tistih bedastih for in pa dolgočasnih gostov...

V glavnem hočem povedat da se mi je ta zadnji special po Mongoliji zdel najboljše kar so posneli. Sploh ker so kao "sami" sestavili avto in ni nek generični ali pa superšportni... Pa to da se vozijo skupaj :) to nevem če je že blo. Ponavadi so vsak v svojem. Pa posnetki pokrajine iz dronov... Ena oddaja maš vse not.
da se strinjam

oo7 ::

Sem gledal parkrat Top gear pa mi tisti voditelji niso čisto nič všeč.
Grand tour mi je pa zakon ravno zaradi teh treh norcev. Bi pa lahko bilo več special epizod :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Sem gledal parkrat Top gear pa mi tisti voditelji niso čisto nič všeč.


Sej. problem je v voditeljih.

hojnikb ::

harris je cist kul, pa tut joey je bil ok zadnje case.
#brezpodpisa

Scorpy84 ::

Meni so bili ok, pac ne smes jih primerjati s to trojico, bbc produkcija mi je boljsa kot ta amazonova. Sicer pa je joey zapustil top gear.

Sp3m ::

hojnikb je izjavil:

harris je cist kul, pa tut joey je bil ok zadnje case.


Harris in LeBlanc kombinacija je bila kr vredu.

LeBlanc je bil še najboljši, pa še on je že nehal snemati Top Gear.

Harris je znosen, sam kaj, ko je sam sploh ne deluje, plus, da še za en avto ni kaj negativnega povedal.

Reid je bil tam samo zaradi, ker je črn, da dobijo mal barve.

Sabine je bila pa tudi bolj zaradi ženske kvote tam.

Proti Clarksonu, Hammondu in Mayu se lahko samo skrijejo.

Enostavno ti trije imajo kemijo, uni iz Top Geara je pa nimajo in se to vidi, ter zato vsi štosi izpadejo prav posiljeno ...

PrimozR ::

Chris Harris za BBC format Top Geara dela izrazito poneumljeno produkcijo. Verjemi, da je to ukaz. Poglej njegove YT videe. Zadnji je tale npr.:


Dobri so še:






Navsezadnje pa: https://jalopnik.com/how-ferrari-spins-...
Toliko o tem da o nobenem avtu ne reče nič slabega. Pa tudi:

Sp3m ::

Chris Harris v Chris Harris on Cars je cool in sem včasih celo dokaj redno gledal.

Chris Harris v Top Gear je izguba časa in je kakor si omenil "poneumljen".

In tole je tudi del problema in bistvena razlika med Top Gear in Grand Tour, Clarkson, Hammond in May so imeli jajca reči, kar jim je pasalo, sploh Clarkson in so bili oz. so še tudi politično nekorektni in tudi to je razlog, da so zabavni za gledat.

Ti novi imajo verjetno ukaz iz BBC, da morajo biti politično korektni in zato so dokaj brezvezni in dologčasni.

PrimozR ::

Ma ni samo politična korektnost. Kar se pa unih treh tiče, bedni so ker se trudijo biti kreteni. Izpeli so se. Že kmalu po 15. sezoni Top Geara je počasi zadeva začela upadati v kakovosti če sem pošten. Pa sem pogledal VSE 'nove' Top Geare, vključno s prvo sezono, kjer Maya še ni bilo.

KAVINSKY ::

Sp3m je izjavil:

In tole je tudi del problema in bistvena razlika med Top Gear in Grand Tour, Clarkson, Hammond in May so imeli jajca reči, kar jim je pasalo, sploh Clarkson in so bili oz. so še tudi politično nekorektni in tudi to je razlog, da so zabavni za gledat..


Glej prve dve sezoni Grand Tour pa vse kar rečejo je precej politično korektno. Šele zdaj v tretji sezoni so se začeli vračati na stare poti.

connel ::

In konec je :'(

forplan ::

Za kakšno leto dni pa res :)

Četrta sezona bo še boljša, baje same specialke...
da se strinjam

LeXani ::

pišuka so me že dobil da bodo res končal.. :( uf to bo še bol epsko pomojem.. :)
Čas prve prijave 04.11.2005

PrimozR ::

Ko smo zgoraj omenjali Chrisa, evo ga, še enkrat, njegov pravi jaz:


Na obrazu in iz intonacije se mu vidi, da tukaj govori povsem resno, da vsebina ni prirejena, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Suspendiranje Jeremy Clarksona dobilo končni epilog (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10522457 (2676) zee
»

Za letošnje emmyje tretjina nominacij Netflixu, Huluju in Amazonu

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
125892 (4115) Superboyy
»

Novi Top Gear (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23643791 (20892) SuperVeloce

Jeremy Clarkson, Top Gear host, suspended by BBC after 'fracas' (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22946319 (33138) noraguta
»

renault twingo jumping into the sea

Oddelek: Loža
385783 (4795) krucymucy

Več podobnih tem