» »

ARNES preko Ljubljanskega Kabla

ARNES preko Ljubljanskega Kabla

sparc49 ::

Razmisljam o kabelskem internetu preko Ljubljanskega Kabla. Sedaj poteka
akcija s prikljucnino 9000 SIT preko ARNES-a (512/128 = 5100 SIT/mesec).
Glede na nekatere slabe izkusnje uporabnikov pri uporabi kabelskega interneta
me zanima kaksne je sedanje stanje:
ARNES - Ljubljanski Kabel - po moznosti Bezigrad

Hvala za vse odgovore.

MUC ::

Če lahko dobiš Arnes, lahko dobiš tut študentski ADSL.. za ceno 5900 dobiš 1024/256 in res internet kot se zagre.

Dodatnih 800 SIT boš pa že prezivel na mesec za 2x propustnost.

goku :) ::

Jst bi tudi ADSL vzel

Cokolesnik ::

Pri odločitvi upoštevaj še to, kakšen paket boš lahko imel, ko ne boš več upravičen do Arnesa in boš moral imeti paket za fizične osebe.

Ko gledam njihovo stran, pišejo o tem da ponujajo omrežje kar nekaj ponudnikom, Arnesu (kar boš trenutno uporabljal), Volji, Metalingu in tudi Amis.net-u, s katerim pa so ljudje kar zadovoljni in bi se zanj v tvoji koži jaz še najbolj ogrel po poteku statusa za upravičenost do Arnesa.

Ne glede na to, pa so paketi ADSL trenutno v cenovni prednosti, vendar pa ni malo ljudi, ki ne potrebujejo ponujenih hitrosti in rajši plačujejo nižjo naročnino in imajo zanje povsem zadostno hitrost (npr. 512 kbits). Vsak namreč ne uporablja spleta za iste stvari, niti ga ne uporablja v enakem časovnem obsegu mesečno.

Odvisno je tudi od začetne investicije. Za ADSL potrebuješ ISDN priključek, za kabelski internet pa kabelski priključek, tako da preračunaj še to.

S Telemachom v LJ marsikdo ni zadovoljen, ampak tebi LJ kabel ponuja kar nekaj ponudnikov, kar je dobro.

Jaz bi na tvojem mestu malo pobrskal še za temami o uporabnikih kabelskega Amis.neta, pa poskušal bi malo poizvedeti, kdo ima v moji okolici že LJ kabel in tudi internet in ga povprašati o izkušnjah, katerega ponudnika ima in podobno.

Arnes in Amis imata kar dobre linke doma in v tujino. No, SiOL tudi, zato pri odločitvi upoštevaj prav vse dejavnike: cena začetne investicije, zadovoljstvo ostalih z eno in drugo ponudbo...
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

sparc49 ::

Nisem študent, nimam ISDN-a, imam KTV, sem pa zaposlen tako, da imam pravico do
ARNES-a (verjetno še zelo dolgo). Ker nimam zelo visokih zahtev po hitrosti prenosa
mi pač ustreza cenovno ugodnejša varianta.
Zanimajo me izkušnje s kombinacijo ARNES / Ljubljanski Kabel, če prihaja do izpadov...
Če so težave, bi vseeno vzel ADSL.

DSmidgy ::

Jest mam tukej u lublani kot študent arnesov paket 128/64. Izpadi so zelo redki (recimo 1x ali 2x na mesec če si skos online), hitrosti so pribl. take kot deklarirane. Za paket 512/128 pa ne vem če dosega vedno deklarirane hitrosti - samo pomoje da jih.

iskra ::

jst mam 512 verzijo ARNES u Lj pa mam bl mešane občutke ... sicer ni nobenih strašnih izpadov ampak se mi zdi da ne laufa lih kot bi moglo ... pa še TV plačujem brezveze k ga mamo u cimrovi sobi :D aja ... si delim kabl na pol s cimrom tko da morda je tudi to del razloga. Fajn je k si skozi gor in te noben ne meče dol kot je bla en čas praksa pri nekaterih kablih (več kot 24h priključen in si letel z linije).

iskra ::

Pa še to sm pozabu omenit: teži jim na mrtvo sicer boš čakal celo večnost!!!!! K znajo bit res ene birokratske svinje na kablu (papirji gor, papirji dol) tko d bodi kr težk z njimi in vse bo uredu :D

SasoS ::

LJ kabel ima DOCSIS omrežje ki laufa tako kot je treba (56Mbit/10Mbit), Telemachov iz meni neznanega razloga laufa na pol manj...sploh če nimaš ISDNa bo kabel potem boljša možnost...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

telemach, lj kabel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
555000 (3959) prideb
»

Ljubljanski kabel in internet ponudniki

Oddelek: Omrežja in internet
193495 (2940) Slowenc
»

Pomoč! ADSL vs CABL!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515244 (4341) darkolord
»

ANKETA:Kaksno povezavo v svet imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
914735 (3604) roCkY
»

Arnes in kabel

Oddelek: Omrežja in internet
201890 (1630) Hux

Več podobnih tem