» »

Yamaha in Xonar ne špilata skupaj

Yamaha in Xonar ne špilata skupaj

X-Jumper ::

Imam Yamaho RX-V440 in Xonar DG kartico. Na kartici poskušam vse možne kombinacije izhoda (2 kanala, 4, 6 in 8) in tudi output (2 zvočnika, 4 in 6) in ne dobim zvoka na izhodu iz recieverja. Če na Yamaho pripeljem 1 kanal (MAIN vhod na recieverju) dobim zgolj tih zvok in šum. Yamaha dela samo, če ji rečeš, da na njo posreduješ 6CH INPUT. Šele ko na njo pripeljem vsaj 2 kanala (4 zvočnike) začne zvok igrati čisto, VENDAR samo na 1 zvočnik. V bistvu vsa logika odpove. Reciever od sebe enostavno ne da stereo zvoka.
Sem dal vse na default in štartal od tam ... zvoka ni. Period. Se je kdo kdaj srečal s porodbno situacijo?

Hvala.

Han ::

Imaš v uporabi zadnji driver za Xonar DG?

Tastar ::

Probi če dela če vtakneš na vhod za slušalke.

X-Jumper ::

Na recieverju sem vtaknil slušalke - isto, dela samo ena stran.
Xonar DG je delal bp, ko sem ga priklopil na navaden Hi-Fi stolp. Naredil sem tako: Nastavitve v Win/driverjih: 2 kanala, 4 zvočniki. Sprednji par sem peljal na HiFi, zadnji par na Woofer in sem imel 2.1 sistem.
Tokrat pa ta hec ne deluje z Yamaho. Namreč, če na Yamaho pripeljem ZGOLJ STEREO signal iz kartice, zvok šumi ali pa ga sploh ni. Na recieverju poskušam vse možne vhode. Od MAIN, ki naj bi bil za take reči, do CD, DVD, itn. Špila samo, ko mu pripeljem 2 kanala in jih priklopim na SURROUND vhod. A potem, kot že napisano, igra samo 1 zvočnik.

Logika meni odpove. Očitno Yamaha sama shuffla INPUT ali pa pričakuje drugačen signal od kartice. Xonar je drugače dobra kartica a z driverji je velik problem. OEM driverji povzročajo precej težav. Tako da uporabljam UNi Xonar, ki reši večino težav, ki jih imajo OEM.
Lahko poskusim vrži OEM driverje, ampak vem, da bom točil solze, saj bodo spet problemi, da zvok iz zvočne sploh pride.

Je pa še ena varianta. In sicer poskusiti z S/PDIF kablom. Kar pa zopet stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: X-Jumper ()

cojss ::

Imam precej podobno kombinacijo že precej časa (RX-V440 in Xonar DX), pa nisem nikoli imel podobnih težav. Sploh "6CH INPUT", ki je povezan direkt na ojačevalec, mimo procesorja in glede na to da ti dela na drugem stolpu OK, je očitno nekaj z Yamaho.

Za ugotavljanje problema bi ti svetoval, da nastaviš na zvočni 2ch STEREO in dva zvočnika in mogoče preveriš na AUX vhodu na sprednji strani - ta mislim da nima opcije mapiranja digitalnega vhoda.

Drugače pa koliko zvočnikov imaš priklopljenih in na katere izhode?
Ali Yamaha z drugimi napravami deluje OK (telefon, mp3,...)?
Če obrneš kabla (L in D) na vhodu, a igra drugi zvočnik/slušalka?
Z FM tunerjem si preveril - s tem lahko izločiš težave z vhodi.

Tastar ::

S/PDIF kablom sem imel jaz ko je bilo še aktualno. Boš pač par 2 EUR mogu raskerat.
Tle ne rabiš tople vode odkrivat. Ta najcenejši bo dober. Sam da ni prepognjen.

X-Jumper ::

Situacija je sledeča:
Yamaha omenjeni reciever.
2x 6ohm zvočniki priklopljeni na Yamahin izhod MAIN ('A').
Aktivni Yamaha subwoofer, priklopljen na Yamahin izhod SUB.

Xonar DG nastavitve:
SW - Xonar DG Audio Center.
- audio channel 2
- sample rate 44.1 kHz
- Analog out: poskusil vse variante - 2 speaker, 4 speaker, 5.1

Na Yamahi prednji par zvočnikov pripeljan na MAIN vhod. Signal za Woofer pa SUB/Center.

Poizkusil sem tudi na ostalih vhodih -> CD, DVD, ...

P.S.: Je pa res, da je bila Yamaha na servisu, ker se ni prižigala. Se je prižgala in po 2 sekundah ugasnila. Ampak je popravljena.

X-Jumper ::

Priklopil na iPhona in na vhode in kar naenkrat špila stereo BP ... WTF?

X-Jumper ::

Da razjasnim ... Problem je bil v vtiču. Če Stereo vtič popolnoma porineš notri izgubiš zvok na enem zvočniku. Kr neki. Zgolj v vednost, če se bo kdo še kdaj zafrkalaval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezati tv in soundbar,prosim pomoč

Oddelek: Zvok in slika
275595 (1050) Škorc
»

Static noise/brnenje iz zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
231398 (1052) X-Jumper
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310734 (7745) BigWhale
»

Optični kabel in 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
164944 (4273) shark_nm
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537600 (6355) gumby

Več podobnih tem