» »

Ali mi pripada dodaten dan dopusta?

Ali mi pripada dodaten dan dopusta?

janeznovko ::

Zdravo.

Pred kratkim sem magistriral. Službo že imam, sedaj pa me zanima, ali mi zaradi tega pripada dodaten dan dopusta? Pogodba o zaposlitvi se v členu, ki zadeva dopuste, sklicuje na Kolektivno pogodbo za gospodarske dejavnosti. Slednjo sem na hitro preletel, pa nisem nič našel zapisanega na to temo.

Hvala za pomoč.

bajsibajsi ::

Naceloma se stevilo prostih dni spreminja s stopnjo (izobrazbe) delovnega mesta na katerem si in ne z izobrazbo samo.

Po domace - najprej ti morajo v podjetju "priznati" novo stopnjo izobrazbe in ti na podlagi tega spremeniti delovno mesto oz. naziv zaposlenega. Vsaj v JS bi bilo tako; v gospodarstvu pa je itak vse mozno.

Zgodovina sprememb…

Vice ::

Kar ni v kolektivni opredeljeno potem nima veze kaj imaš. Še manj pa da bi ti spreminjali delovno mesto ali naziv.

Aston_11 ::

Če je magisterij njim v interesu, če je kar nekaj, potem najbrž ne bodo pretirano navdušeni.

joze67 ::

Navedeno kolektivno pogodbo so 2005 delodajalci odpovedali in ne velja več. Zanimivo pogodbo o zaposlitvi imaš.

Sicer pa za pregled in iskanje predpisov laikom priporočam uporabo PISRS in ne neposredno UL, ker je UL medij objave in ni zabeleženih kasnejših amandmajev in drugega.

zee ::

Vprasaj v kadrovsko sluzbo podjetja, v katerem si zaposlen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GupeM ::

Če se direktorju zdi, da ti lahko da dopust, ti ga lahko da tudi 10 dni če želi. Najbolje bo vedel on oz. kadrovska. Verjetno bi bilo bolje vprašati tam kot tukaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini

Oddelek: Loža
204331 (1397) rhitekt
»

Manjša plača (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12228121 (20881) Mato989
»

Sankcije zaposlitvene agencije ker nisem šel na delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5414090 (11097) Mare2
»

Neustrezna pogodba o zaposlitvi in izkoriščanje izobrazbene stopnje delavca s strani

Oddelek: Loža
429730 (8521) solatko
»

Delodajalec zbira podatke o svojih zaposlenih. Katere lahko ?

Oddelek: Problemi človeštva
356664 (5006) BlueRunner

Več podobnih tem