» »

Zamrzovanje šip od znotraj

Zamrzovanje šip od znotraj

1
2
»

karafeka ::

Kolikor razumem to temo, ni problem v rošenju šip med vožnjo, ampak v tem, da se šipa zarosi oz. zamrzne, ko avto dalj časa stoji.

LordNacho ::

Kaj se dogaja takrat, ko je recimo pod temi 4/-4 stopinjami celzija, pa vklopiš gretje? Mislim, recimo takrat vklopiš klimo in začne normalno pač pihat toplo. A torej tega (pihanja toplega zraka) ne dela klima?

energetik ::

Odvisno kaj je tvoja definicija "klime".
Klimatska naprava se ponavadi smatra kot kompletni sistem zračenja v avtu, ki uporablja ali vir toplote (pečka ogreta od motorja, enako kot že v Yugecu) ali vir hladu (kompresor).

m0LN4r ::

Ce jaz pod -4 izklopim klimo, da dela samo kurjava, se sele zacne rosit.
Vlaga v zraku se dvigne of moment, sipe so hladne....
"Klima" namrec tudi pozimi susi zrak.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GupeM ::

m0LN4r je izjavil:

Ce jaz pod -4 izklopim klimo, da dela samo kurjava, se sele zacne rosit.
Vlaga v zraku se dvigne of moment, sipe so hladne....
"Klima" namrec tudi pozimi susi zrak.

Ne, "Klima" ti pozimi nič ne suši, ker ti sploh ne dela! Povej kater avto imaš prosim, da vidim pri katerem avtu ta klimatska naprava dela tudi pozimi (pod 0°C).

energetik ::

Odvisno od avta in temperature. Pri meni klima na "auto" ne vklopi več kompresorja pod +3°C.
Vendar če ročno stisnem A/C gumb, kompresor kljub temu zalaufa tudi pri 0°C (kompresor se začne vrteti), kot sem preizkušal.

m0LN4r ::

GupeM je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ce jaz pod -4 izklopim klimo, da dela samo kurjava, se sele zacne rosit.
Vlaga v zraku se dvigne of moment, sipe so hladne....
"Klima" namrec tudi pozimi susi zrak.

Ne, "Klima" ti pozimi nič ne suši, ker ti sploh ne dela! Povej kater avto imaš prosim, da vidim pri katerem avtu ta klimatska naprava dela tudi pozimi (pod 0°C).

Daj en lonec vrele vode na sovoznikov sedez, pa probaj najprej z OFF potem pa z ON.
Porocaj. Pr nasih vseh 4 avtih je tako. Tut pr -5 lol
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GupeM ::

Še vedno mi nisi povedal za kater avto gre. Vsaj enega mi povej. Model in letnik če se da.

m0LN4r ::

polo 2001
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tony1 ::

In večina japonskih avtomobilov.

negotiator ::

Klima definitivno suši zrak. Ko je steklo zaroseno, poskusite najprej brez klime (samo ventilator, ki piha topel zrak), nato pa še s klimo. Razlika je ogromna. Se pa klima vsaj meni prižge ne glede na temperaturo (tudi pri -10 ali -15). In ni razloga, da takrat ne bi delovala.
All easy problems have already been solved.

Sami ::

Na Corsi D se mi prižge tudi ne glede na temperaturo, pri ženinem Golfu IV pa se ne prižge, če je temperatura pod ničlo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

tony1 ::

Razlog je (bil) enostaven: nekoč so delali kompresorje klim, za katere proizvajalec ni predvidel (beri: je prepovedal) delovanje pod, recimo, 4 stopinje C. Kompresor je imel temperaturno stikalo, in se pod to mejo ni več vklopil. Pred 25imi leti so bili takšni vsi avti.

V tem času pa se je tehnologija (očitno) spremenila, in danes je avtov, kjer klima kompresor dela tudi pod lediščem, vse več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Domobrancek ::

Hvala vsem za pomoč. Zadnjih nekaj dni težav z rošenjem in zmrzovanjem nisem imel tako, da se je morda stvar kar sama od sebe porihtala :) V primeru, da se kaj spet pojavi in nebo deloval nobeden nasvet pa se spet vrnem sm po pomoč. Hvala in Lp

simnov ::

Meni se do zdaj to ni nikoli dogajalo , ko sem se vozil 25km na šiht zdaj ko se vozim 4km v eno smer se mi avto komaj ogreje do 60stopinj se mi je danes naredil led na notranji strani in ko se je odtajalo je kapljalo po armaturki.

Reaper ::

Nisi edini s tem problemom, pri ženi v avtu ista problematika. :)

WizzardOfOZ ::

simnov je izjavil:

Meni se do zdaj to ni nikoli dogajalo , ko sem se vozil 25km na šiht zdaj ko se vozim 4km v eno smer se mi avto komaj ogreje do 60stopinj se mi je danes naredil led na notranji strani in ko se je odtajalo je kapljalo po armaturki.

V štirih kilometrih se bi bencinar segrel brez problema na delovno temperaturo. Očitno imaš dizla in ga uničuješ s kratkimi razdaljami. Še avto ti hoče to povedat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

To načeloma ni normalno. Ali so zabasani zračniki, ali imate pa nekje v avtu posodo z vodo, tudi morda iz pečice, če so to neke stare kripe.

simnov ::

WizzardOfOZ je izjavil:

simnov je izjavil:

Meni se do zdaj to ni nikoli dogajalo , ko sem se vozil 25km na šiht zdaj ko se vozim 4km v eno smer se mi avto komaj ogreje do 60stopinj se mi je danes naredil led na notranji strani in ko se je odtajalo je kapljalo po armaturki.

V štirih kilometrih se bi bencinar segrel brez problema na delovno temperaturo. Očitno imaš dizla in ga uničuješ s kratkimi razdaljami. Še avto ti hoče to povedat.


In kaj naj zdaj če sem prej delal 800km tedensko kar zamenjam seveda bom ko bo denar.

fikus_ ::

Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Reaper ::

Največkrat je za težavo z rosenjem stekel v kabini vzrok umazan/zabit kabinski filter. Le ta se po navadi ne menja na vsak servisni interval, ker ni predpisan in ga ljudje ne menjajo. Jaz to na obeh avtih menjam letno in nimam problemov z rosenjem. V ženinem avtu se je zdaj pojavila težava, ker je ob zadnjem večjem deževju na zunanji strani stekla bila zaščitna prevleka in je čez njo voda zatekala v kabino in se zadeva očitno ni še čisto posušila.

simnov ::

Filter sem zdajle pogledat je čist suh je pa malo siv je pa res da ga že 20.000km nisem menjal. Zamenjal bom filter pa tisto proti vlagi iz lidla bom dal za prednje sedeže.

fikus_ ::

Menjaš filter, dobro očistiš notranjost stekel (ne boš verjel, koliko umazanije je gor), na kakšen topel sončen dan rahlo odpri okna, da se notranjost suši, tepihe daš tudi ven na sonce.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

stara mama ::

simnov je izjavil:

Zamenjal bom filter pa tisto proti vlagi iz lidla bom dal za prednje sedeže.

Klimo vžgi lejga... :D
Imajo z razlogom nekateri avti samodejni prižig klime ob funkciji odmrzovanja sprednje šipe.
Če voziš celo zimo s prižgano klimo, lepo sproti sušiš notranjost avtomobila.

simnov ::

stara mama je izjavil:

simnov je izjavil:

Zamenjal bom filter pa tisto proti vlagi iz lidla bom dal za prednje sedeže.

Klimo vžgi lejga... :D
Imajo z razlogom nekateri avti samodejni prižig klime ob funkciji odmrzovanja sprednje šipe.
Če voziš celo zimo s prižgano klimo, lepo sproti sušiš notranjost avtomobila.


To je pa res če prižgem odmrzovanje prednje se kilma vžge. Sam skoz z klimo vozit.

WizzardOfOZ ::

klima lahko stalno laufa. Sej ne piha hladno, če imaš gretje, vlago pa vseeno odvaja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

simnov ::

WizzardOfOZ je izjavil:

klima lahko stalno laufa. Sej ne piha hladno, če imaš gretje, vlago pa vseeno odvaja.

Potem če imam samo klimo in na gretje brez odtajevanja bi tudi moralo biti ok.

Reaper ::

Jaz imam klimo vključeno celo leto, to se tudi priporoča.

Kabinski filter v vsakem primeru zamenjaj.

eventyrer ::

simnov je izjavil:

Filter sem zdajle pogledat je čist suh je pa malo siv je pa res da ga že 20.000km nisem menjal. Zamenjal bom filter pa tisto proti vlagi iz lidla bom dal za prednje sedeže.


Kar pridno vozi z vklopljeno klimo in primerno nastavljenim gretjem da boš lepo sproti čimbolj sušil notranjost avta.

In ko boš v avtu le sleci bundo, ne bit kot nek hillbilly ki se vozi z bundo v avtu in se poti kot v savni, obenem pa ima zaradi tega gretje prešvoh nastavljeno.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

A resno kdo izklaplja klimo? Čudnih ljudi.
Pozimi je problem, ker je tepih konstantno moker. In potem to počasi hlapi.

eventyrer ::

feryz je izjavil:

A resno kdo izklaplja klimo? Čudnih ljudi.
Pozimi je problem, ker je tepih konstantno moker. In potem to počasi hlapi.

A resno kdo uporablja tepihe?! Čudnih ljudi.
v avtu se uporablja izključno samo gumijaste podloge. Tepihi smrdijo.

Kupi originalne od proizvajalca da bodo lepo izgledali in to je to.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Hmmm. V tem trenutku se ne morem spomniti avta z gumijastimi podlogami.
Vsi imajo tiste kvazi tepihe. V resnici je neka plastika maskirana v blago.

eventyrer ::

Vsi nudijo v nadstandardni opremi dokup kvalitetnih gumijastih podlog.

energetik ::

feryz je izjavil:

A resno kdo izklaplja klimo? Čudnih ljudi.
Pozimi je problem, ker je tepih konstantno moker. In potem to počasi hlapi.
Ne da jo izklapljam, ampak je ne vklopim. Saj če stisneš Auto, se ne vklopi pozimi, razen če daš odroševanje sprednje šipe. Ko je enkrat pod nekje 5°C, bo klima itak bore malo naredila, saj je takrat zrak že itak suh, ko imamo ogrevanje. Itak se sistem regulira tako, da je uparjalnik nad lediščem, tako da ko je zunaj npr. -5°, klima sploh ne bo laufala, tudi če sveti lučka A/C.
Nasveti pa so že bili - čim dalj in čim bolj ogrevati kabino, paziti, da ne nosimo dežja in snega na tepihe, ob toplejših in sončnih dnevih pustiti na soncu in odpreti okna, da se suši.

Utk ::

eventyrer je izjavil:

Vsi nudijo v nadstandardni opremi dokup kvalitetnih gumijastih podlog.

No, to se že da zmenit, da jih dobiš zraven, ponavadi, če ne jih pa kupiš. In vržeš stran tiste iz blaga...teh imam že polno omaro, kot novi, neuporab(lje)ni.

IL_DIAVOLO ::

feryz je izjavil:

A resno kdo izklaplja klimo? Čudnih ljudi.
Pozimi je problem, ker je tepih konstantno moker. In potem to počasi hlapi.


Sem mislil, da imam edini težave z zaroseno sipo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GupeM ::

Utk je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Vsi nudijo v nadstandardni opremi dokup kvalitetnih gumijastih podlog.

No, to se že da zmenit, da jih dobiš zraven, ponavadi, če ne jih pa kupiš. In vržeš stran tiste iz blaga...teh imam že polno omaro, kot novi, neuporab(lje)ni.

Jaz imam pa poleti tepihe, pozimi dam pa gumijaste noter. Pa ob toplih dnevih imam vedno šipe spuščene, če imam avto na varnem mestu. Na javnih parkiriščih seveda ne. Na šihtu za ograjo pa vedno šipe dol. Do konca. Če je vroče, se tudi notranjost manj segreje oz je vsaj zrak noter manj zatohel ko se usedeš v avto.

Klima pa tudi ves čas na auto. Pozimi, poleti, ... nima veze. Načeloma pri manj kot 4 stopinjah itak ne dela, ampak ko se zunanji mrzel zrak segreje, tudi relativna vlažnost precej pade, tako da je zrak že po naravi bolj suh.

bambam20 ::

feryz je izjavil:

Hmmm. V tem trenutku se ne morem spomniti avta z gumijastimi podlogami.


Vsak normalen ima pozimi gumijaste tepihe. Drugače pa, si noge otreseš, predno se vsedeš v avto.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šipe se v avtu hitro zarosijo

Oddelek: Na cesti
212734 (1510) jocoj
»

Potrebnost menjave filtrov v avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15121530 (17015) hojnikb
»

Klimatska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6810210 (7954) bambam20
»

zarošene šipe, klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5319497 (18187) energetik
»

Kondenz nujno!

Oddelek: Na cesti
244442 (3749) alexa-lol

Več podobnih tem