» »

Kondenz nujno!

Kondenz nujno!

menjalnik ::

V avtu so zjutraj, ko vstopim vanj vse šipe od znotraj zarosene. Danes, ko sem prišel popoldan do avta(svetil sonce) in so nekateri deli v avtu "zašvicali" skrbi me ker sem danes ugotovil, da je moker tudi ojačevalec!, kaj povzroča to vlago v avtu?

amigo_no1 ::

Vlaga v zraku/vozilu.

Imaš star (in rjast) avto ? Če imaš pod gumijastimi tepihi mokro potem ti gnije od spodaj.

Aston_11 ::

Jah kaj - v avtu je topleje kot zunaj, šipe se ti hladijo proti noter, vlaga v zraku ti kondenzira na mrzlih delih. Če je morda še kaj mokrote noter, ki jo prineseš s čevlji, itd., se ti toliko bolj izrazi. Imej malenkost odprto šipo, da se ti avto suši in temperature izenačijo.

menjalnik ::

Avto je bil pred dnevi star 7 let, gnil ni nikjer, nevem kaj povzroča jutranje rosenje šip, sem danes ko sem se peljal domov imel obe šipi odprti bomo vidli jutri zjutraj, so pa šipe res na fertik mokre zjutraj

francek1 ::

Če le imaš možnost, se pelji na daljšo pot s prižgano klimo in gretjem na max. Pa preveri, da ti kje ne zateka.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

menjalnik ::

Klima izsušuje zrak? kaj pa naredi še gretje zraven?

mihec87 ::

Segreje zadeve da se gor nabere še več kondenza:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

šernk ::

Preglej vse gume okoli vrat, ker če so okna zjutraj zarošena od znotraj vlaga nekje pride notri in nekje slabo tesni. Če se zarosi pa ko ti vstopiš v avto, je pa zadeva popolnoma normalna, ker prineseš vlago s seboj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Opkow ::

Klima ti vlece vlago iz zraka.. oz kondez. :)

A ti kej smrdi po antifirizu? Preveri, ce ti slucajno ne pusca po malem grelec za kabino.

menjalnik ::

Non stop imam nastavljeno, da piha max mrzlo in ventilator na 1 in obrnejen samo v šipo, tudi nastavljeno imam, da mi zrak pobira od zunaj in ne notranje kroženje, gretja ne uporabljam saj ni mrzlo.......po antifrizu ne smrdi nič.....berem po internetu, da je nekje krivec kabinski filter ampak moj je star par mesecev tako, da sem odpisal to možnost, jutri grem še notranje stekla sčistiti


Prej sem pozabil omeniti, da je bilo notranje ogledalo zjutraj tudi orošeno:(

mailer ::

Poglej če je pod sedeži ali kje drugje kaj mokro. Mogoče ti je kdo pri popravilu avtomobila kaj polil v notranjosti.

trololo2 ::

menjalnik je izjavil:

....po antifrizu ne smrdi nič..


Vseeno malo opazuj nivo hladilne tekočine, če se stanje ne izboljša....

vuki ::

To ti sigurno kje not zateka ker ni normalno, da maš od znotraj zarošen avto. Preveri poovsod pod tepihi in sicer tako, da oreng pritisneš, če bi bilo kje prepojeno z vodo. Kateri avto pa imaš?

menjalnik ::

Danes zjutraj ni bilo nič mokro v notranjosti niti šipe, bom pa videl popoldan, če bo sonce. Sem si pa zjutraj privoščil gretje

domenc ::

Podoben problem, sam kadar začne močno deževati - avto postane takoj zarosen - pomaga edino klima.

SplitCookie ::

Ne vem kje je point da folk ne uporablja gretja, saj ni mrzlo ? Gretje v vozilu je zastonj, magari ga nažgeš do kraja in imaš odprta okna.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

zenith1 ::

Moja stara ladja zahteva, da jeseni ugasnem klimo in se par dni vozim brez nje z povečanim gretjem. V teh parih dneh iz klimaboxa izpari vsa voda in potem ni več rosenja šip.

menjalnik ::

Evo danes sveti sonček in v prtljažniku je čist malo kondenza, gretje sem uporabljal zjutraj in popoldan, upam da bo sedaj ostalo tako

Janac ::

SplitCookie je izjavil:

Ne vem kje je point da folk ne uporablja gretja, saj ni mrzlo ? Gretje v vozilu je zastonj, magari ga nažgeš do kraja in imaš odprta okna.


Če uporabljaš klimo se poveča poraba goriva in pri nekaterih avtih se to močno pozna na moči.

pegasus ::

Meni se je v prejšnjem avtu naredilo pravo malo jezerce v ležišču rezervnega kolesa pod prtljažnikom - tam je direkt hladen pleh in nič izolacije, zato tam lepo kondenzira poleti in pozimi ... se splača pogledat.

Invictus ::

Janac je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Ne vem kje je point da folk ne uporablja gretja, saj ni mrzlo ? Gretje v vozilu je zastonj, magari ga nažgeš do kraja in imaš odprta okna.


Če uporabljaš klimo se poveča poraba goriva in pri nekaterih avtih se to močno pozna na moči.

Gretje ni treba da dela čez klimo ...

Saj so fičoti tudi imeli gretje, pa niso imeli klime ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

šernk ::

SplitCookie je izjavil:

Ne vem kje je point da folk ne uporablja gretja, saj ni mrzlo ? Gretje v vozilu je zastonj, magari ga nažgeš do kraja in imaš odprta okna.


a ni gretje le za segrevanje vetrobranskega stekla v snegu?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SplitCookie ::

Lol
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

menjalnik ::

"šernik" ja fajn je, da poženeš avto preusmeriš ventilacijo v sprednjo šipo in daš na vroče, ravno tako na zadnji šipi vključiš gretje pa skadiš čik in šipa je odmrznjena :D Ostane ti samo še stranske pa zgornji del sprednje za podrgnit. Vsaj tako, sem danes naredil le da nisem skadil vmes čika temveč sem ponovil snov, ki me je čakala prvo uro:)) Ko pa sem odpeljal sem pa usmeril vroč zrak v noge in glavo in je blo cool

alexa-lol ::

Pač preprosto... zrak lahko pri 22 C zadrži neko količino vlage. Za bivanje je najbolje če je tam 40-60% (% maksimalne količine vlage). Potem ko se avto in s tem zrak v notranjosti ohladi ostane v tem zraku enaka količina vode, s to razliko, da zrak pri temperaturi 10 C ne more vsebovati tolikšne količine vode, zato gre % vlažnosti navzgor. Če je v zraku preveč vlage le ta kondenzira in ta pojav imaš ti.

Če boš laufal klimo za ogrevanje se ti bo bo znižala vlaga pri 22 C. Ekvivalentno če boš zluftal auto pri 5 C, boš noter dobil zrak ki ima manjšo količino vlage in ko ga boš segrel bo efekt podoben kot s klimo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrzovanje šip od znotraj (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8721018 (8009) bambam20
»

Šipe se v avtu hitro zarosijo

Oddelek: Na cesti
212763 (1539) jocoj
»

zarošene šipe, klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5319699 (18389) energetik
»

Problem z rošenjem stekel

Oddelek: Na cesti
419074 (7651) energetik
»

Rošenje šipe v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419911 (17671) clothes

Več podobnih tem