» »

Metro Exodus [Metro 2035]

Metro Exodus [Metro 2035]

««
13 / 15
»»

oo7 ::

ahac je izjavil:

oo7 je izjavil:

Metro Exodus is THQ Nordic's biggest hit, but the "absolute majority" of sales are on console

https://www.pcgamesn.com/metro-exodus/m...


Še malo so pojasnil, ker nekateri niso razumeli kaj pomeni "absolute majority":

Metro Exodus publisher says the Epic store is its “leading digital platform” in unit sales
https://www.pcgamesn.com/metro-exodus/s...



There’s a lot we don’t know about the sales numbers – including any actual numbers. Back at GDC, Epic said during its keynote that Metro Exodus had sold more than 2.5 times as many copies on the Epic Games store than Last Light did on Steam back in 2013, but the PC market has gotten a lot larger since then.

Steam
Metro: Last Light 16,650 all-time peak (seveda je ta številka večja če bi seštel vse prodane kopije x 2,5 je še vedno malo)
Metro Exodus 11,942 all-time peak

Se pravi 2,5X več prodanih kopij kot Metro Last light ni prav veliko.

Plus to, da je bil hype za Metro Exodus veliko večji kot je bil za prvi dve igri. To je isto ko bi šel primerjat prodajo Witcher 1 z prodajo witcherja 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Prva dobra primerjava med Steamom in Epicom bo, ko bosta obe igri izšli istočasno v obeh trgovinah. Npr drugo leto marca Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Mogoče bo že prej kakšna druga istočasno.

ahac ::

Pozabi Last Light, tista primerjava je neuporabna.

Vemo par drugih stvari, ki povedo malo več.

Rekl so, da so konzole "absolute majority", ampak to ne pomeni nič drugega kot, da so vse konzole skupaj (fizične in digitalne kopije) več kot 50%. To je normalno in velja tudi za Witcher 3! Ti 2 seriji sta z zadnjo igro prišli bolj v mainstream in s tem dosegli boljšo prodajo na konzolah.

Rekl so tudi, da je EGS “leading digital platform” kar pomeni, da se je tam prodalo več kot na Steamu (preorders), Humble, digitalno na PS4 ali digitalno na Xboxu. To je tudi večinoma normalo, če vemo, da je razmerje med digitalnimi in fizičnimi kopijami na konzolah trenutno okrog 50/50.

Metro Exodus na Steamu je okrog 250k kopij v preorders (Steamspy ni več tolk natančen). Folk je tam preorderal zato, da bi imel igro na Steamu.
Nekateri (na redditu, itd.) so zato trdil, da je na Steamu prodanih več kopij v predprodaji kot na EGS vse skupaj. To bi bil velik fail za EGS. Zdaj vemo, da ni res.
Torej je na EGS prodano čez 250k kopij. Kolk več ne vemo...

Epic Games store has exceeded our expectations in terms of sales in actual units of both Metro Exodus and Satisfactory during the quarter,
Izgleda, da so zadovoljni.


oo7 je izjavil:

Prva dobra primerjava med Steamom in Epicom bo, ko bosta obe igri izšli istočasno v obeh trgovinah. Npr drugo leto marca Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Mogoče bo že prej kakšna druga istočasno.
To bi bil zanimiv podatek, ki ga pa sigurno ne bodo objavil. :P
Ampak sej je jasno, da bo večina kopij na Steamu. V to nihče ne dvomi.

Vprašanje pri EGS je bolj, če prodaja trpi, ko igra ni na Steamu. Ravno to je razlog za ekskluzive.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

ahac je izjavil:



Rekl so tudi, da je EGS “leading digital platform” kar pomeni, da se je tam prodalo več kot na Steamu (preorders), Humble, digitalno na PS4 ali digitalno na Xboxu. To je tudi večinoma normalo, če vemo, da je razmerje med digitalnimi in fizičnimi kopijami na konzolah trenutno okrog 50/50.



Rekli so kdo ? Publisher od Metro Exodus Deep Silver ? Koliko iger pa imajo že na EGS, da že to govorijo ali to govorijo zaradi podkupinine ?

ahac je izjavil:


Metro Exodus na Steamu je okrog 250k kopij v preorders (Steamspy ni več tolk natančen). Folk je tam preorderal zato, da bi imel igro na Steamu.
Nekateri (na redditu, itd.) so zato trdil, da je na Steamu prodanih več kopij v predprodaji kot na EGS vse skupaj. To bi bil velik fail za EGS. Zdaj vemo, da ni res.
Torej je na EGS prodano čez 250k kopij. Kolk več ne vemo...




250 k kopij ? Glede na to, da je na Steamu ob izidu igralo igro 11,942 in potem je z dneva v dan padalo dvomom o tej številki.

Metro Last light je največ ljudi na enkrat igralo ob izidu 16k in če je recimo potem kupilo igro še 3x toliko je to 48k x 2,5 = 120k na EGS ampak to je samo ugibanje.
To je malo vse skupaj kar pomeni, da je delež na konzolah po vsej verjetnosti okoli 90%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

ahac ::

Rekli so kdo ?
THQ Nordic CEO Lars Wingefors
Isti tip, ki je rekel, da so konzole "absolute majority". To je samo update v tisti novici, ki si jo ti sam linkal.


To je malo vse skupaj kar pomeni, da je delež na konzolah po vsej verjetnosti okoli 90%.

Če rečemo, da Steamspy ne laže ful veliko:
https://steamspy.com/app/412020
Owners: 200,000 .. 500,000

Torej je skupaj z EGS na PCju prodano vsaj pol miljona kopij. Konzole so potem kolk? 5 miljonov?

Če je na EGS prodano največ digitalnih kopij in je povprečno razmerje med fizičnimi in digitanimi kopijami okrog 50/50, potem nobena konzola ne more bit več kot 2x tolk kot EGS. Pa tukaj ne štejemo Steama, čeprav ni nezamerljiv! Po podatkih, ki jih imamo, PS4 in Xbox niti približno ne moreta pridt do 90%. The math doesn't check out...

Na koncu so to itak vse samo ugibanja iz ful pomankljivih podatkov.
Ampak zanimivo kako se to kot dejstva sharajo po celem internetu, ko je en možen zaključek lahko, da je EGS neuporaben store... 8-O
Ko potem publisher reče, da to ni res pa skoraj nihče ne shara več.
Anti-Epic circlejerk se kar ne konča... :))
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

oo7 ::

ahac je izjavil:


Če rečemo, da Steamspy ne laže ful veliko:
https://steamspy.com/app/412020
Owners: 200,000 .. 500,000



Se pravi je igro kupilo 200-500k na Steamu igralo pa ob izidu samo 11,942 ??? in potem je bila ta številka z dneva v dan manjša logično, ker je večina že preigrala in nehala igrati.

https://steamcharts.com/app/412020#All

Če primerjam številke steam spy in steam charts potem eden laže in to orng.

ahac ::

Ne vem, verjetno je možno tudi, da je dost manj kot 200k na Steamu. Odkar so Steam profili po defaultu privat, je itak ful težje ugotovit te stvari.
Ampak če Steamspy kaže ful narobe, to pomeni, da na Steamu sploh ni blo tolk preorderjev kot smo mislil.

We'll never know... :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mato989 ::

Ne spremeni dejstva da je igra crap... prva in dodatek je bla ok... tole pa zdaj postaja bolj streljačina in raziskovalna... METRO igra je 90% v podzemlju... sem passal pa še ekskluziva...

Raje preigram stari 2 =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

oo7 ::

ahac je izjavil:

Ne vem, verjetno je možno tudi, da je dost manj kot 200k na Steamu. Odkar so Steam profili po defaultu privat, je itak ful težje ugotovit te stvari.
Ampak če Steamspy kaže ful narobe, to pomeni, da na Steamu sploh ni blo tolk preorderjev kot smo mislil.

We'll never know... :P


Tudi če bi bilo npr samo 50k mi ni preveč logično, da bi ob izidu igralo samo dobrih 11 k ljudi kaj pa ostalih 39k kje je šele številka 200 ali 500.

Nekaj ne gre skupaj.

oo7 ::

Mato989 je izjavil:

Ne spremeni dejstva da je igra crap... prva in dodatek je bla ok... tole pa zdaj postaja bolj streljačina in raziskovalna... METRO igra je 90% v podzemlju... sem passal pa še ekskluziva...

Raje preigram stari 2 =)


Misliš rečti prva in druga igra :)
Ja Exodus je malo drugačna kot prvi dve igri čeprav se tudi tukaj dogaja v podzemlju. Posebej v puščavskem delu tisti bunker in na koncu v Vladivostoku je tista prava Metro atmosfera.

oo7 ::

No to je pa zanimivo - https://www.microsoft.com/en-us/p/metro...

Metro Exodus naj bi bila Epic games store časovna ekskluziva za 1 leto. Microsoft store pa pravi Release date 6/9/2019 ?

oo7 ::

Epic Games store exclusive Metro Exodus PC is available to buy on the Microsoft Store

https://www.eurogamer.net/articles/2019...

PH03N1X ::

kaj kdo zna zakaj metro špili zmrzujejo? se je dogajalo na ps3 z 2033 in LL, zdaj pa na X1 X Exodus.

matobeli ::

Ni to ekvator.

Riff ::

tud tale tretji del ne razočara zakon špil edin konec mi ni preveč všeč drgač pa upraviči svoje ime in se tud tukaj dogaja v podzemjlu in ni samo na površju

fireX88 ::

ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

oo7 ::

To izide že jutri ???

scipascapa ::

je že zunaj, pol Rusije na yt igra.

Izi ::

Expansion Pass, ki naj bi vseboval 2 DLCja, stane 24,99 €
DLC 1, The Two Colonels pa prodajajo za 7,99 €
Očitno se bolj splača kupiti vsak DLC posebej.
A kdo ve koliko ur igranja sploh nudi ta DLC, da vidim, če se splača dati 8 Evrov?

oo7 ::

Metro Exodus: The Two Colonels is a love letter to Metro 2033

Hands-on with The Two Colonels, an exploration of one of Metro Exodus' best untold stories

https://www.gamesradar.com/metro-exodus...

Izi je izjavil:

Expansion Pass, ki naj bi vseboval 2 DLCja, stane 24,99 €
DLC 1, The Two Colonels pa prodajajo za 7,99 €
Očitno se bolj splača kupiti vsak DLC posebej.
A kdo ve koliko ur igranja sploh nudi ta DLC, da vidim, če se splača dati 8 Evrov?



Kolikor berem na Steamu naj bi bil DLC dolg od 2-3 ure. Bolj kratko :(

Jaz bom najbrž počakal, da bosta oba DLC-ja zunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

Prebral sem nekaj opisov DLCja The Two Colonels in večina se strinja, da je sicer v redu, ampak odločno prekratek.
Končna odločitev je, da 2 do 3 ure zgodbe težko upraviči ceno 8 Evrov. Ta DLC bi moral biti zastonj za vse lastnike igre.

LunKi ::

Obrnil game. Definitivno izjemna izkusnja. Ta semi-open world pristop je dalec najboljsi pri podajanju contenta brez odvecnih fetch questov. Res vredno obrnt. Baje pride se drugi dlc, kjer spremljamo Sama do ZDA.

oo7 ::

Jaz bom počakal še na drugi DLC potem pa bom skupaj preigral prvega in drugega.

oo7 ::

LunKi je izjavil:

Obrnil game. Definitivno izjemna izkusnja. Ta semi-open world pristop je dalec najboljsi pri podajanju contenta brez odvecnih fetch questov. Res vredno obrnt. Baje pride se drugi dlc, kjer spremljamo Sama do ZDA.



Tudi že nadaljevanje v izdelavi - Metro (2036)

Tako kot tudi film - Metro 2033 - Film

dronyx ::

LunKi je izjavil:

Obrnil game. Definitivno izjemna izkusnja. Ta semi-open world pristop je dalec najboljsi pri podajanju contenta brez odvecnih fetch questov. Res vredno obrnt. Baje pride se drugi dlc, kjer spremljamo Sama do ZDA.

Nisem sicer še končal, samo v tem "semi-open world" ne vidim neke velike dodane vrednosti. Če nočeš težav je najbolje da lepo linearno slediš X-om na mapi (glavne naloge v okviru zgodbe).

yayo ::

tole je še pred kako uro pisalo na uradni strani igre pa so vmes pobrislai:


We are proud to reveal that the hotly anticipated second expansion for Metro Exodus, Sam's Story, will launch on Xbox One, PlayStation 4, PC and Stadia on Friday February 11 2020.

In this sandbox-survival expansion, players will forge Sam's path on his journey through Vladivostok on his mission to find his way home to the USA.

Sam has long dreamed of returning to his homeland, and maybe finding his family alive. The prospect seemed impossible in the darkened tunnels of the Metro, but when the Spartans discovered that Moscow was not the only city left alive after the war, holding out hope didn't feel so foolish anymore.

Sam makes his way away from the Aurora in search of a way back to the USA, arriving at the remains of Vladivostok's tsunami ravaged harbours, ruined industrial buildings, and crumbling residential districts. To complete his journey, Sam will discover that he needs every tactic he has learned so far to survive, as his surroundings prove to be far trickier than expected.


EDIT
zgleda, da so novico planirali objaviti 30. januarja pa jim je "ušla" prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

Ko se bom spravil v drugo igrati Metro Exodus bom kupil oba DLC-ja.

oo7 ::

Ja zdaj je uradno The Journey Ends. February 11 2020.

yayo ::

trenutno igram dlc The Two Colonels. Kakšno vzdušje! Veliko interaktivnih scen, tu pa tam pa akcija. Neverjetno kako so uspeli skozi zgodbo in pogovore npcjev narediti eno tako filmsko izkušnjo kjer se počutiš kot, da bi bil tam, v tistem turobnem, brezupnem svetu. Seveda, če imaš malce feelinga za te stvari, tisti, ki bi samo strelal bo rekel, da je podn. :| Trenutno igram še na starem 1080p monitorju, na ultra nastavitvah. Mi je skoraj žal kupiti novega 1440p, ker bom moral nižati grafiko.

LeQuack ::

Me zanima zdaj po eneme letu ko bodo dali na Steam kakšno ceno bodo nastavili. Najbrž bodo dali polno ceno in se pritoževali kako na Steamu nič ne prodajo.
Quack !

oo7 ::

LeQuack je izjavil:

Me zanima zdaj po eneme letu ko bodo dali na Steam kakšno ceno bodo nastavili. Najbrž bodo dali polno ceno in se pritoževali kako na Steamu nič ne prodajo.


Cena bo najbrž tam okoli 49,99 eur ampak preveč za 1 leto staro igro. Ampak sem prepričan, da bo cena kar hitro padla.

LeQuack ::

oo7 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Me zanima zdaj po eneme letu ko bodo dali na Steam kakšno ceno bodo nastavili. Najbrž bodo dali polno ceno in se pritoževali kako na Steamu nič ne prodajo.


Cena bo najbrž tam okoli 49,99 eur ampak preveč za 1 leto staro igro. Ampak sem prepričan, da bo cena kar hitro padla.


Se pravi 10EUR več kot na Epic store? Mogoče bodo pa res zaračunali premium ceno na Steam, za vse tiste ki so jih pustili čakati 1 leto, kot še final slap in the face.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

oo7 ::

yayo je izjavil:

trenutno igram dlc The Two Colonels. Kakšno vzdušje! Veliko interaktivnih scen, tu pa tam pa akcija. Neverjetno kako so uspeli skozi zgodbo in pogovore npcjev narediti eno tako filmsko izkušnjo kjer se počutiš kot, da bi bil tam, v tistem turobnem, brezupnem svetu. Seveda, če imaš malce feelinga za te stvari, tisti, ki bi samo strelal bo rekel, da je podn. :| Trenutno igram še na starem 1080p monitorju, na ultra nastavitvah. Mi je skoraj žal kupiti novega 1440p, ker bom moral nižati grafiko.


Super komaj čakam, da preigram. Edino bolj kratek naj bi bil DLC ?

oo7 ::

LeQuack je izjavil:

oo7 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Me zanima zdaj po eneme letu ko bodo dali na Steam kakšno ceno bodo nastavili. Najbrž bodo dali polno ceno in se pritoževali kako na Steamu nič ne prodajo.


Cena bo najbrž tam okoli 49,99 eur ampak preveč za 1 leto staro igro. Ampak sem prepričan, da bo cena kar hitro padla.


Se pravi 10EUR več kot na Epic store? Mogoče bodo pa res zaračunali premium ceno na Steam, za vse tiste ki so jih pustili čakati 1 leto, kot še final slap in the face.


Aja na Epic pa nisem pogledal kakšna je cena.
Ja potem bo najbrž toliko kot na Epicu ne verjamem, da bodo šli za 10 eur dražje in še enkrat razjezili vse skupaj.

Jaz sem jo kupil še taprav čas takrat na Steamu :)

yayo ::

oo7 je izjavil:


Super komaj čakam, da preigram. Edino bolj kratek naj bi bil DLC ?

nisem končal še, ampak ja, ne bi smelo biti več kot 2-3 ure. Bo pa naslednji kar zajeten. Jaz sem vzel kar season pass, potem, ko sem za glavno igro s prednaročilon na cdkeys kar konkkretno prišparal.

oo7 ::

yayo je izjavil:

oo7 je izjavil:


Super komaj čakam, da preigram. Edino bolj kratek naj bi bil DLC ?

nisem končal še, ampak ja, ne bi smelo biti več kot 2-3 ure. Bo pa naslednji kar zajeten. Jaz sem vzel kar season pass, potem, ko sem za glavno igro s prednaročilon na cdkeys kar konkkretno prišparal.


Aja Sam s story bo daljši DLC ?

yayo ::

fak, kak fantastičen dlc, prav znajo igrat na čustva, in kaka fantastična glasba.

Izi ::

Par besed o novem DLC-ju "Samova zgodba", ki pride 11. februarja.
V vlogi Sama bomo začeli v poplavljenem Vladivostoku in poskušali priti vse do ZDA, kjer naj bi bil Sam doma.
https://hop.si/2020/01/30/zadnji-dlc-ig...

oo7 ::

Od Vladivostoka proti Kamčatki potem ? :)

Ja ta DLC naj bi bil kar precej daljši kot prvi.

Izi ::

oo7 je izjavil:

Od Vladivostoka proti Kamčatki potem ? :)

Ne vem, ampak najbližje je čisto na severu, kjer se Sibirija in Aljaska praktično stikata na Beringovi ožini. Loči jih samo okoli 80 km nizkega morja z nekaj 10 metrov globine, pa še dva otoka sta vmes. Tam lahko praktično preveslaš iz Rusije v Ameriko. Včasih se je to stikalo, sedaj pa Sibirija in Aljaska lezeta narazen :D

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Od Vladivostoka proti Kamčatki potem ? :)

Ne vem, ampak najbližje je čisto na severu, kjer se Sibirija in Aljaska praktično stikata na Beringovi ožini. Loči jih samo okoli 80 km nizkega morja z nekaj 10 metrov globine, pa še dva otoka sta vmes. Tam lahko praktično preveslaš iz Rusije v Ameriko. Včasih se je to stikalo, sedaj pa Sibirija in Aljaska lezeta narazen :D


V vsakem primeru zelo dolga pot :)

scipascapa ::

Metro Exodus Aurora Limited Edition - GBP18.95 delivered @ The Game Collection

oo7 ::

Metro Exodus se naslednji teden vrača na Steam.

oo7 ::

Tisti, ki čakate Metro Exodus na Steamu igra izide 15 februarja.

Kot kaže pa zaenkrat nimajo plana izdati igre na GOG-u

Izi ::

Kdor misli nabaviti igro ali pa DLC je trenutno najboljši čas. Do 14. februarja imajo veliko Metro Exodus razprodajo.

Cena za Metro Exodus je znižana (-40%) iz 40€ na 24€
Expansion Pass za oba DLCja pa so znižali (-25%) iz 25€ na 18,74€
Samo prvi DLC The Two Colonels pa so znižali (-40%) iz 8€ na 4,79€, kar je odlična ponudba ampak potem boš moral drugi DLC kupiti po polni ceni in se vseeno bolj splača kupiti oba DLCja za 18,74.

yayo ::

oo7 ::

Zgleda zelo dobro :)

Izi ::

Cena za DLC Sam's Story je kar poštenih 18€
Glede na to, da je polna cena za prvi DLC Two Colonels 8€ mora biti drugi DLC več kot dvakrat daljši od prvega. Verjetno tudi je, ker pravijo, da je prvi DLC velik 1,5 GB podatkov, drugi pa 6 GB.
Kakorkoli že, najbolj se splača vzeti trenutno za -25% znižani Expansion Pass za 18,74€ in imaš oba DLC-ja.

oo7 ::

Izi je izjavil:

Cena za DLC Sam's Story je kar poštenih 18€
Glede na to, da je polna cena za prvi DLC Two Colonels 8€ mora biti drugi DLC več kot dvakrat daljši od prvega. Verjetno tudi je, ker pravijo, da je prvi DLC velik 1,5 GB podatkov, drugi pa 6 GB.
Kakorkoli že, najbolj se splača vzeti trenutno za -25% znižani Expansion Pass za 18,74€ in imaš oba DLC-ja.


Dolžina DLC Sam s story z uradnega Twitter računa Metro Exodus


The sandbox in Sam’s Story is comparable to the style and size of The Volga & Caspian, so how you play and what you explore will dictate your final play time. There are several hours of critical path and many more for full completion.

Izi ::

Jaz sem kar nabavil Expansion Pass, sedaj pa ne vem ali bi šel še enkrat od začetka ali bi šel samo DLCje. Je že dobro leto od kar sem končal glavno zgodbo in sem že pozabil kako se sploh igra.
Najprej bo kar nekaj časa vzela inštalacija saj se je igra razlezla že na 78 GB :D
««
13 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epic Games Store (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Igre
899149641 (1323) Furbo
»

Kaj trenutno igrate? (strani: 1 2 3 458 59 60 61 )

Oddelek: Igre
3015475196 (2232) Jernej88_
»

turok

Oddelek: Igre
182519 (283) DejchSLO
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26745723 (38957) Glugy
»

Far Cry New Dawn (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13616055 (9642) Riff

Več podobnih tem