» »

Elektrika

Elektrika

«
1
2

Čebelar ::

Zdravo

Sva v novem stanovanju in uporabljava vse aparate...pralni in sušilni stroj, hladilnik, skrinja, indukcijska plošča(vsak dan), stacionarni računalnik, plazma tv...občasno električni radiator, napa in pa sesalec. Pečice nič.
Račun je sedaj 46€...je to veliko/malo/povprečno?

Hvala za odgovore

Mare2 ::

5 EUR bo manj, če se preklopiš na pocenielektrika.si
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

koyotee ::

Polovica ot se malo vec je samo prikljucek in prispevki, strom je se poceni zaenkrat.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Magic1 ::

46€ je normalno za eno povprečno uporabo (več hitro nanese, če se ogrevaš in imaš toplo vodo na elektriko).
Magic

Aston_11 ::

Čebelar je izjavil:

Zdravo

Sva v novem stanovanju in uporabljava vse aparate...pralni in sušilni stroj, hladilnik, skrinja, indukcijska plošča(vsak dan), stacionarni računalnik, plazma tv...občasno električni radiator, napa in pa sesalec. Pečice nič.
Račun je sedaj 46€...je to veliko/malo/povprečno?

Hvala za odgovore
Malo.

Arctander ::

IMO je še malo lufta navzdol.

Sam plačujem cca. 40€, s tem, da se ogrevam s klimo (40m2), poleti pa tudi skoraj več čas laufa klima za hlajenje. Razsvetljava je vsa LED, hladilnik z zamrzovalnikom je razreda A, pralni stroj tudi A, PC je prižgan vsaj 8 ur na dan. Edino štedilnik in ogrevanje vode imam na plin.

Magic1 ::

IMO je vedno luft navzdol, nehaj kuhat, prat, sušit, nič računalnika in TVja, spat ob osmih in boš imel 20€ nižjo položnico.;((
Magic

fosil ::

Kot prvo plačuješ po porabi ali kakšen pavšal?
Meni se zdi kar veliko, po moje je glavna postavka električni radiator.
Tako je!

scipascapa ::

malo.....mi pod 65€ ne pridemo.

Mare2 ::

scipascapa je izjavil:

malo.....mi pod 65€ ne pridemo.


Seveda, ker ste štirje. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

A. Smith ::

Čebelar je izjavil:

Zdravo

Sva v novem stanovanju in uporabljava vse aparate...pralni in sušilni stroj, hladilnik, skrinja, indukcijska plošča(vsak dan), stacionarni računalnik, plazma tv...občasno električni radiator, napa in pa sesalec. Pečice nič.
Račun je sedaj 46€...je to veliko/malo/povprečno?

Hvala za odgovore


Od kje je pa teh 46€ naračunanih? ali sta že 1 leto v novem stanovanju (predvidevam, da ne)? Ali slučajno mesečno sporočata stanje na števcu trgovcu z električno energijo? Ali imata števec z avtomatskim odčitavanjem?

Če so odgovori na vsa vprašanja NE, potem dobavitelj energije ne more vedeti, kakšna je vajina dejanska poraba in vama je preprosto opalil neko generično količino. Prava poraba in stroški se bodo začeli poznati šele po enem letu, ko bo izveden poračun za preteklo leto. In takrat se zna zgoditi, da bo potrebno tudi nekaj doplačati.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Šmorn ::

Meni se 46 EUR zdi nad povprečjem. Sam porabim trenutno 28 EUR mesečno. Uporabljam vse našteto razen TVja in električnega radiatorja. Včasih sem precej več uporabljal sušilni stroj, pa je bil račun 33 EUR. Precej uporabljam tudi pečico.

janezvalva ::

Čebelar je izjavil:

Zdravo

Sva v novem stanovanju in uporabljava vse aparate...pralni in sušilni stroj, hladilnik, skrinja, indukcijska plošča(vsak dan), stacionarni računalnik, plazma tv...občasno električni radiator, napa in pa sesalec. Pečice nič.
Račun je sedaj 46€...je to veliko/malo/povprečno?

Hvala za odgovore

no, če imaš plazma tv, pol ne rabiš radiatorja :P

Magic1 ::

Šmorn je izjavil:

Meni se 46 EUR zdi nad povprečjem. Sam porabim trenutno 28 EUR mesečno. Uporabljam vse našteto razen TVja in električnega radiatorja. Včasih sem precej več uporabljal sušilni stroj, pa je bil račun 33 EUR. Precej uporabljam tudi pečico.

Od kdaj je pa ena oseba v gospodinjstvu povprečje?!?
Magic

jusv ::

Zdi se mi normalno. Seveda pa se da še znižat, če pereš posodo in oblačila ponoči ali ob zlati uri, ko je elektrika 40-50% cenejša. Seveda se vedno da še privarčevat pri kuhi in pri žarnicah, nekaj pa se da spustiti račun, če zamenjaš distributerja.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

matjash ::

janezvalva je izjavil:

Čebelar je izjavil:

Zdravo

Sva v novem stanovanju in uporabljava vse aparate...pralni in sušilni stroj, hladilnik, skrinja, indukcijska plošča(vsak dan), stacionarni računalnik, plazma tv...občasno električni radiator, napa in pa sesalec. Pečice nič.
Račun je sedaj 46€...je to veliko/malo/povprečno?

Hvala za odgovore

no, če imaš plazma tv, pol ne rabiš radiatorja :P


Malo off topic: zato so pa na žalost izumrle, čeprav pri ogromnih led zaslonih ki so sedaj na razpolago 65+ inch je poraba z ekvivalentno plazmo dokaj podobna. Plazma pač kuri v špici ogromno (bela slika cel ekran), treba je pa gledati povprečno porabo.

Glede računa pa nič nenavaden znesek, verjamem pa da se lahko zniža.
... bolje pozno kot nikoli.

noraguta ::

koyotee je izjavil:

Polovica ot se malo vec je samo prikljucek in prispevki, strom je se poceni zaenkrat.

Za trofazen priklop je približno 1/3 davkov in trošarin, 1/3 omrežnine in 1/3 štroma.

Vse skup dam pa cca 130e na mesec.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Magic1 ::

Res je, kar zajeten del gre za obnovljive vire. Solar panel v vsako Gorenjsko vas, pa take fore.
Magic

marsovcek ::

Op: kaksno imas prikljucno moc in kaksno porabo v kWh? Imas eno- ali trofazni strom? Enotna tarifa ali visoka/nizka?

next3steps ::

Čebelar je izjavil:

Račun je sedaj 46EUR...je to veliko/malo/povprečno?

Kakor za koga. Meni se zdi zelo malo, saj računa pod 250* (enih par mesecev je baje bilo dvestotka) evrov že dolgo nisem videl:))

Zgodovina sprememb…

jusv ::

next3steps je izjavil:

Čebelar je izjavil:

Račun je sedaj 46EUR...je to veliko/malo/povprečno?

Kakor za koga. Meni se zdi zelo malo, saj računa pod 250* (enih par mesecev je baje bilo dvestotka) evrov že dolgo nisem videl:))


To pa je ogromno! Saj vem, da je odvisno od priključne moči in porabe, pa še vedno: se nikoli ne vprašaš, če te morda kdo ne lupi?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Pika na i ::

- Zanima me, kako prepričati človeka, da je trofazni tok (ki se ga ne uporablja) zgolj metanje denarja skozi okno? Njegov protiargument je v stilu - čez sedem let vse prav pride.

- Ali je določeno ( s predpisom, zakonom), koliko naj bi bila najnižja priključna moč varovalk eno oz. dvostanovanjske hiše?

In malo mimo elektrike, najcenejše gretje ta hip?

Hvala.

Pika na i ::

- Zanima me, kako prepričati človeka, da je trofazni tok (ki se ga ne uporablja) zgolj metanje denarja skozi okno? Njegov protiargument je v stilu - čez sedem let vse prav pride.

- Ali je določeno ( s predpisom, zakonom), koliko naj bi bila najnižja priključna moč varovalk eno oz. dvostanovanjske hiše?

In malo mimo elektrike, najcenejše gretje ta hip?

Hvala.

telexdell ::

Le zakaj bi s tri faznim priključkom metal denar skozi okno? Elektrika se plačuje po porabi in po priključni moči. Če imaš priklop 3x20A plačaš ravno toliko kot če imaš 1x35 A.
Ima pa tri fazni priključek vrsto prednosti. Če ti pregori ena varovalka si pri eni fazi povsem brez elektrike, pri treh fazah pa ti ostaneta še dve. Pri treh fazah lahko priključiš porabnikov za 60A, pri eni fazi pa le za 35 A...Torej je ta tvoj človek pameten in ne razsipniški.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Invictus ::

Večina porabnikov je enofazna. Do njih je pripeljana samo ena faza. Če ta odleti, tako ne dela nič...

Poleg tega si nekaj konkretno zajebal, da ti glavno varovalko ven vrže...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Alec999 ()

Magic1 ::

Preprosto zato, ker je trofazni prikluček cenejši. Razloženo zgoraj. Seveda je stvar drugačne na kakšnem vikendu, kjer ne rabiš velike moči. Tam vzameš najcenejšo varjanto.

Najcenejše ogrevanje je na drva, ali na toplotno črpalko(sistem, ali klima).
Magic

telexdell ::

Invictus je izjavil:

Večina porabnikov je enofazna. Do njih je pripeljana samo ena faza. Če ta odleti, tako ne dela nič...

Poleg tega si nekaj konkretno zajebal, da ti glavno varovalko ven vrže...

Polovico plošč štedilnika je na eni fazi, polovico na drugi in pečica na tretji fazi. Če odleti ena faza, ti še vedno dela pol štedilnika, da do konca skuhaš kosilo. Če ti pregori faza v eni vtičnici lahko TV ali računalnik ali... še vedno vključiš v drugo...

Da ti pri enofaznem priključku pregori faza pa ni potrebno kaj preveč čarati. V soboto na štedilniku kuhaš juhico, v pečici pečeš pečenko. Medtem je žena dala prat perilo in začela sesati spalnico. Hčerka si v kopalnici nažge infro in se gre tuširati (se vključi še bojler). Mulc pa prenaša torrente na računalniki in hkrati gleda MTV na Tv v dnevni.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Pika na i ::

(Pre)visoka mesečna poraba.
Menda pa je razlika, ali ti vse možne postavke na računu računajo za eno ali tro fazni tok?

telexdell ::

Pika na i je izjavil:

(Pre)visoka mesečna poraba.
Menda pa je razlika, ali ti vse možne postavke na računu računajo za eno ali tro fazni tok?

Ni nobene razlike v vsakomesečnem računu!
Razlika je le pri izgradnji hišnega priključka, kjer potrebuješ tri fazni števec, kateri je dražji od enofaznega (sedaj, ko so novi elektronski tudi to ne velja več). Namesto ene imaš 3 varovalke. Razlika je tudi pri plačilu energetskega soglasja, kjer se računa dejanska moč priključka (3x20 A je dejanska moč 14 kW, 1x 35 A pa je dejanska moč 8 kW). Vse to plačaš le enkrat- preden ti priključijo elektriko. Kasneje pa prispevek za priključno noč in prispevek za OVE-SPT plačuješ glede na obračunsko moč in ni razlike med 1 faznim ali tri faznim priklopom.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

energetik ::

Pika na i je izjavil:

(Pre)visoka mesečna poraba.
Menda pa je razlika, ali ti vse možne postavke na računu računajo za eno ali tro fazni tok?
Lahko je razlika v mesečnem računu, odvisno od priključne moči v enem ali drugem primeru. Ampak ta je v rangu par 10€/leto. Šteje se priključna moč, ne glede na 1 ali 3 fazni priključek. Kateri se bolj splača, je odvisno tudi od naprav, ki se uporabljajo.

@telexdell: kuhalna plošča ne dela, če pride do nje samo 1 faza od dveh (če je priklopljena dvofazno). Preverjeno vsaj na Beko in Zanussi platah. Da bo šel pa kdo prevezavat plato, če mu odleti 1 pancerka, pa zelo dvomim. Bo prej dežurni pri omarci in zamenjal pancerko.

telexdell ::

energetik je izjavil:



@telexdell: kuhalna plošča ne dela, če pride do nje samo 1 faza od dveh (če je priklopljena dvofazno). Preverjeno vsaj na Beko in Zanussi platah. Da bo šel pa kdo prevezavat plato, če mu odleti 1 pancerka, pa zelo dvomim. Bo prej dežurni pri omarci in zamenjal pancerko.

Pa saj ni treba iskati dlako v jajcu. Važno je bistvo- ob izključitvi varovalke nekdo z eno faznim priklopom včeraj ne bi videl naših sijajnih košarkarjev, jaz s tri faznim priklopom pa bi kabel od TV prestavil na drugo vtičnico in užival naprej.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

s1m0n ::

Pri nas druge rešitve kot ena faza ni (blok), a dneva, ko je šla glavna varovalka ni! (Že 40 let je ista).
Ne vem pa zakaj človek ne bi imel treh faz? V hiši lahko ločiš po etažah, če imaš večje porabnike pa tako ali tako ne gre brez.

...:TOMI:... ::

Jaz bi pa povsod dal 3 faze, 1 fazne priključke bi pa ukinil, ker so brezvezni. Tako bi bili povsod enaki števci, povsod enake omare ipd.
Tomi

Pika na i ::

@energetik, hvala. Se pa bojim, da glede na noro mesečno porabo(skoraj 1000kwh) ne pride samo do par 10 evrov razlike na leto.

Magic1 ::

1000kWh na eni fazi? Spet en z "zelenim" vrtom, ki 24/7 kuri kW in pol žarnice...
Magic

shintaro ::

vi živite v pravljičnem svetu... pozimi je tle tak račun da najraje da se preseliš med brezdomce kjer ni računov za plačat

energetik ::

Pika na i je izjavil:

@energetik, hvala. Se pa bojim, da glede na noro mesečno porabo(skoraj 1000kwh) ne pride samo do par 10 evrov razlike na leto.
Razlika glede 1 ali 3-f priključka nima veze s porabo, ker ni vezana na kWh.

@Magic: decemba in januarja smo imeli tudi mi 1000kWh/mesec skupne porabe, gretje s TČ.

lopov ::

telexdell je izjavil:

Pika na i je izjavil:

(Pre)visoka mesečna poraba.
Menda pa je razlika, ali ti vse možne postavke na računu računajo za eno ali tro fazni tok?

Ni nobene razlike v vsakomesečnem računu!
Razlika je le pri izgradnji hišnega priključka, kjer potrebuješ tri fazni števec, kateri je dražji od enofaznega (sedaj, ko so novi elektronski tudi to ne velja več). Namesto ene imaš 3 varovalke. Razlika je tudi pri plačilu energetskega soglasja, kjer se računa dejanska moč priključka (3x20 A je dejanska moč 14 kW, 1x 35 A pa je dejanska moč 8 kW). Vse to plačaš le enkrat- preden ti priključijo elektriko. Kasneje pa prispevek za priključno noč in prispevek za OVE-SPT plačuješ glede na obračunsko moč in ni razlike med 1 faznim ali tri faznim priklopom.

Hoj, tole temo sem našel po naključju in imam vprašanje ... V hiši imamo trifazni števec, ostanek preteklih potreb ko smo imeli naprave, ki so zahtevale tak priklop. Na računu mi piše "Obračunska moč 10 (3x025), gospodinjski odjem" in ker bi vseeno rad zmanjšal račun sem razmišljal o menjavi varovalk za "manjše", 20 A. Za september je račun 60 EUR.

V hiši skozi celo leto dela toplotna črpalka, pralni stroj in štedilnik, čez zimo pa še termoakomulacijska peč in 2x 2000W oljna radiatorja. Približno 6 mesecev v letu se plačuje 100-140 EUR elektrike, odvisno od meseca.

Bi bilo 3x 20A sposobno prenesti obstoječe stanje naprav? Se da sploh ocenit brez podrobnejših podatkov o posameznih porabnikih?

...:TOMI:... ::

Lahko opraviš test. Reci nekomu, ki ima ključe od omarice, da ti zamenja varovalke za 20 A, potem pa če bo preživelo zimo, naročiš uradno menjavo, drugače pa daš nazaj noter 25 A.

Glede na tvoje porabnike, bi svetoval da pustiš 25 A, vendar ne vem, kakšen je faktor istočasnosti uporabe. Če bi malo pazil, da ti ne laufa vse skupaj, ter, če bi bili porabniki razporejeni po fazah, potem bi tudi z 20 A komot prišel skozi. Prihranil bi cca. 5 eur na mesec ob uporabi 20 A varovalk glede na 25 A. Uradna menjava te pa stane cca. 30 eur.
Tomi

telexdell ::

...:TOMI:... je izjavil:

Lahko opraviš test. Reci nekomu, ki ima ključe od omarice, da ti zamenja varovalke za 20 A, potem pa če bo preživelo zimo, naročiš uradno menjavo, drugače pa daš nazaj noter 25 A.

Glede na tvoje porabnike, bi svetoval da pustiš 25 A, vendar ne vem, kakšen je faktor istočasnosti uporabe. Če bi malo pazil, da ti ne laufa vse skupaj, ter, če bi bili porabniki razporejeni po fazah, potem bi tudi z 20 A komot prišel skozi. Prihranil bi cca. 5 eur na mesec ob uporabi 20 A varovalk glede na 25 A. Uradna menjava te pa stane cca. 30 eur.

Novi števci z možnostjo daljinskega odčitavanja v center takoj sporočijo, če pregori (ali jo odstraniš) varovalka. Posedovati ključ, posegati v tujo lastnino (omari ni tvoja last, čeprav si jo kupil) in nepooblaščeni posegi v omrežje so pa kazniva dejanja. Torej, previdno s takimi nasvet!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

energetik ::

lopov je izjavil:


V hiši skozi celo leto dela toplotna črpalka, pralni stroj in štedilnik, čez zimo pa še termoakomulacijska peč in 2x 2000W oljna radiatorja. Približno 6 mesecev v letu se plačuje 100-140 EUR elektrike, odvisno od meseca.

Bi bilo 3x 20A sposobno prenesti obstoječe stanje naprav? Se da sploh ocenit brez podrobnejših podatkov o posameznih porabnikih?
Glede na tvoje porabnike jaz niti pod razno ne bi razmišljal o menjavi na 3x20A! Tistih ~20€/leto prihranka boš izgubil pri prvi menjavi pancark, ko ti bodo pregorele.

telexdell ::

lopov je izjavil:


Hoj, tole temo sem našel po naključju in imam vprašanje ... V hiši imamo trifazni števec, ostanek preteklih potreb ko smo imeli naprave, ki so zahtevale tak priklop. Na računu mi piše "Obračunska moč 10 (3x025), gospodinjski odjem" in ker bi vseeno rad zmanjšal račun sem razmišljal o menjavi varovalk za "manjše", 20 A. Za september je račun 60 EUR.

V hiši skozi celo leto dela toplotna črpalka, pralni stroj in štedilnik, čez zimo pa še termoakomulacijska peč in 2x 2000W oljna radiatorja. Približno 6 mesecev v letu se plačuje 100-140 EUR elektrike, odvisno od meseca.

Bi bilo 3x 20A sposobno prenesti obstoječe stanje naprav? Se da sploh ocenit brez podrobnejših podatkov o posameznih porabnikih?

Toplotna črpalka je verjetno za sanitarno vodo? Če imaš porabnike, kateri so običajni za gospodinjstvo in te tri grelnike brez kakšne hoby delavnice v kateri bi žagal ali varil ali.. potem sem skoraj prepričan, da bi bilo 3x20A dovolj. Poskrbeti boš le moral, da ti štedilnik in grelniki ne bodo na isti fazi. Najbolje bo, da je štedilnik na eni, termoakumulacijska na drugi in električna radiatorja na tretji fazi.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

telexdell ::

energetik je izjavil:


Glede na tvoje porabnike jaz niti pod razno ne bi razmišljal o menjavi na 3x20A! Tistih ~20€/leto prihranka boš izgubil pri prvi menjavi pancark, ko ti bodo pregorele.

1 kW priključne moči stane (0,7749+73896)*1,22=1,85€. Med 3x20 in 3x25 je razlika 3 kW obračunske moči kar nanese 1,85*3*12=66,49€ letno.

20 A varovalka zdrži 230*20= 4600 W. 1 uro pa zdrži 1,75 kratnik nazivnega toka. Torej 1,75*230*20= 8050 W. Če ne bodo vsi najmočnejši porabniki na isti fazi je 3x20 A povsem dovolj.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

energetik ::

OK, glede razlike se strinjam, sem narobe računal. Ampak poglej si tudi cenik distributerja za zamenjavo pancerke med dežurstvom..

Ne vem, štedilkik s pečico komot pobere 8kW, 2x radiator 4kW, TA peč je pa verjetno tudi vsaj 6kW. 26A po fazi, če je vse idealno razporejeno. Potem pa še pralni stroj, kakšen likalnik, fen itd, vsak po 2kW.
Jaz bi se že na 3x25 slabo počutil.
Pancerka že zdrži nekoliko več, ko bo pa tako obremenjena N-krat, bo šla prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

telexdell ::

Da bi vse delovalo sočasno na polno je sicer možno a praktično ni verjetno. Vse naprave so opremljene s termostati in se po potrebi vklapljajo. Če bi (teoretično) štedilnik delal na 8 kW (pečica in vse plošča na max!) potem bi oddajal toliko energije da bi se verjetno izključil termostat na električnih radiatorjih. Termoakumulacijska peč pa itak običajno akumulira toploto za časa nizke tarife ko se običajno ne kuha.

Drugače pa, kako bi s takim štedilnikom in termoakumulacijsko pečjo shajal na eno faznem priključku? Pa sem v marsikaterem stanovanju videl takšno situacijo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

lopov ::

Števec že imamo nov, digitalni. Štedilnik ima eno ploščo katere praktično ne uporabljamo (ljubitelji plina :) Res pa je, da pečica dela na polno. V planu imamo zamenjati obstoječo toplotno črpalko, katera sedaj ogreva le sanitarno vodo (v hiši, zrak-voda) za večjo zunanjo, ki bi ogrevala tudi prostore. Kot kaže jesen ni ravno primeren čas za menjavo, ker je bil že odziv na povpraševanje zelo slab + če želimo subvencijo je to menda najslabši čas v letu :/

Posledično bi se znebili termo peči in radiatorjev oz. vsaj malo zmanjšali porabnike.

Hvala za odgovore!

Pika na i ::

Katera žarnica iz običajne elektro trgovine bi bila enaka tejle?

Scorpia ::

telexdell je izjavil:

Invictus je izjavil:

Večina porabnikov je enofazna. Do njih je pripeljana samo ena faza. Če ta odleti, tako ne dela nič...

Poleg tega si nekaj konkretno zajebal, da ti glavno varovalko ven vrže...

Polovico plošč štedilnika je na eni fazi, polovico na drugi in pečica na tretji fazi. Če odleti ena faza, ti še vedno dela pol štedilnika, da do konca skuhaš kosilo. Če ti pregori faza v eni vtičnici lahko TV ali računalnik ali... še vedno vključiš v drugo...

Da ti pri enofaznem priključku pregori faza pa ni potrebno kaj preveč čarati. V soboto na štedilniku kuhaš juhico, v pečici pečeš pečenko. Medtem je žena dala prat perilo in začela sesati spalnico. Hčerka si v kopalnici nažge infro in se gre tuširati (se vključi še bojler). Mulc pa prenaša torrente na računalniki in hkrati gleda MTV na Tv v dnevni.


Ves da je glavna varovalka zdruzena kot eno, za vse tri faze? Ce ti vrze eno varovalko, ti vrze tudi preostali dve. Sicer bi pa imel na omarici tri knofa, tko pa imas enega ce ti odleti.
////

...:TOMI:... ::

Kaj ti sanjaš?
Tomi

energetik ::

Pika na i je izjavil:

Katera žarnica iz običajne elektro trgovine bi bila enaka tejle?
Iz običajne trgovine verjetno nobena, ker če prav vidim, tale oddaja še UVB svetlobo. Si malo falil temo?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka in težave z glavnimi varovalkami (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8728287 (9743) energetik
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11942342 (28935) borut_p
»

Indukcijska plošča (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6528040 (19889) mat xxl
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8233100 (24764) int47
»

Priklop steklokeramične kuhalne plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8644928 (41329) Volk|

Več podobnih tem