» »

Izsiljevanje po nakupu

Izsiljevanje po nakupu

jalovec09 ::

Prodal sem nekaj in po X času me je kontaktiral kupec, češ da je zadeva ni vredu, vem da je zadeva bila vredu, kaj naredit s takimi, vrnete del kupnine, ignorirate, ...?
Ali pa se kupci lažejo in hočejo na tak način pridobit del denarja nazaj, ne vem, garancije ni torej vidno-kupljeno.

bluefish ::

Če je bilo res vse OK s prodanim in v oglasu ali kako drugače kupca nisi zavajal, ga lepo odslovi.

MadMen ::

Če si zadevo prodal v OK stanju, ignoriraš.

pviran3 ::

Kupec videno-kupljeno se zaveda tveganja in za nazaj nima pravice zahtevati denarja...

Mare2 ::

Če stvar crkne po 9-ih dneh, sicer lepo da pove, kaj se je zgodilo, ampak mu ni pomoči. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

shadeX ::

Zato je nakup rabljene robe tvegana poteza. Jaz se držim pravila da tam do 50€ max. kupujem rabljeno. V primeru če crkne mi ni težko pozabit na denar.

hammock ::

Povej kupcu (ki je ~99% verjetno zgolj navaden nategun) naj se spelje, drugace ga bos prijavil. Ce se vedno ne da miru, ga prijavi Policiji in se vec ne ukvarjaj z njim.

Sem mel ze opravka s takim patronom. Zdelo se mu je da je prevec placal za kupljeno, pa ni bilo nic pokvarjeno (niti ni bilo pokvarljivo). Je na vsak nacin hotel naknadni popust. Sam sicer nisem klical policije, sem mu raje na lep nacin razlozil da bo vsak poskus izsiljevanja resno skodljiv za njegovo zdravje. Se je hitro pomiril.

dice7 ::

shadeX je izjavil:

Zato je nakup rabljene robe tvegana poteza. Jaz se držim pravila da tam do 50€ max. kupujem rabljeno. V primeru če crkne mi ni težko pozabit na denar.

Kaj pa avto :)

hammock ::

dice7 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Zato je nakup rabljene robe tvegana poteza. Jaz se držim pravila da tam do 50€ max. kupujem rabljeno. V primeru če crkne mi ni težko pozabit na denar.

Kaj pa avto :)

S trenutno zakonodajo pri nas je nakup rabljenega avta iz nepoznanega vira garantiran nateg. Ze brez prevrtenih kilometrov je tvegano.

Looooooka ::

dice7 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Zato je nakup rabljene robe tvegana poteza. Jaz se držim pravila da tam do 50€ max. kupujem rabljeno. V primeru če crkne mi ni težko pozabit na denar.

Kaj pa avto :)

Cega dobi za 50€ je tko al tko zmagal :D

shadeX ::

dice7 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Zato je nakup rabljene robe tvegana poteza. Jaz se držim pravila da tam do 50€ max. kupujem rabljeno. V primeru če crkne mi ni težko pozabit na denar.

Kaj pa avto :)


Prav tako tvegana poteza. Sem bil že tudi sam že nategnjen ko sem kupil rabljen avto za 13k. Stroškov v 2 letih sem imel za 4k.

Zato rabljenega avta nad 2k ne bi kupoval več.

Isotropic ::

jalovec09 je izjavil:

Prodal sem nekaj in po X času me je kontaktiral kupec, češ da je zadeva ni vredu, vem da je zadeva bila vredu, kaj naredit s takimi, vrnete del kupnine, ignorirate, ...?
Ali pa se kupci lažejo in hočejo na tak način pridobit del denarja nazaj, ne vem, garancije ni torej vidno-kupljeno.

nateguje

tikitoki ::

jalovec09 je izjavil:

Prodal sem nekaj in po X času me je kontaktiral kupec, češ da je zadeva ni vredu, vem da je zadeva bila vredu, kaj naredit s takimi, vrnete del kupnine, ignorirate, ...?
Ali pa se kupci lažejo in hočejo na tak način pridobit del denarja nazaj, ne vem, garancije ni torej vidno-kupljeno.


Odvisno od dogovora in casa. Ce nisi mogel zagotoviti testa produkta in zagotovil, da stvar dela, potem si dolzan povrniti denar.
Ce je bilo videno, preiskuseno in brez skritih in zamolcanih napak. Potem pac je videno/kupljeno.

Sam najraje stvar pred nakupom preiskusim. Ce to ni mogoce pa zahtevam dogovor za neko obdobje v katerem sam preiskusim in v primeru nedelovanja vrnem.

#000000 ::

Jest vedno ZAHTEVAM test, pred nakupom ali prodajo prodajo še sploh, ker tega je čezdalje več, probajo netegnit na vsak način in so tudi čezdalje bolj inovativni. Men je neka firma prodala rabljen laptop, za katerega so zagotavljali da baterija drži celo uro, jajca niso držala nit 10 minut, čeprav sem polnil celo noč baterijo. Nč zjutraj nesem nazaj in kličem tipa lastnika, ki je reku naj pridem čez 14 dni ker je ravno 500 metrov pred PULO LOL sem reku ajga pa jest te vidm za pultom v štacuni, pridem čez minuto pa al menjaj baterijo laptop al pa mi dej denar nazaj, ker rabim da drži urco baterija.

No na konc ko je vrnil denar je reku, ja sam veš tko se mi ne gremo, videno kupljeno pa to, sem reku ja seveda, ampak da me nategneš da baterija drži nazadnje pa je fuč, se pa jest ne grem.

iBomba ::

Odvisno, koliko časa je poteklo, potrošniki oziroma kupci so pri nas zelo dobro zaščiteni, pa tudi če se gre za prodajo, kjer prodaja fizična oseba. Je pa v osnovi tako, da ima kupec čas 8 dni da sporoči napako, če je preteklo več kot 8 dni potem ne odgovarjaš več ti. Če ti je v manj kot 8 dneh javil napako, potem je zadeva na tebi, da dokažeš da je zadeva predhodno pravilno delovala oziroma, če ne dokažeš je tudi tvoja odločitev ali mu boš vrnil kupnino ali odpravil napako na stvari.

Če veš da so vse bonifikacije na tvoji strani in te nekdo izsiljuje potem najbolje da mu lepo poveš kakšne so bile tvoje obligacije, da ne odgovarjaš več za stvar. Če pa ne razume pa prijavi zadevo kot izsiljevanje.

Srečno pri reševanju problema

konspirator ::

Žajfo tepe karma.

c3p0 ::

A je končno prodal tisti monitor z mrtvim pixlom?

MadMen ::

iBomba je izjavil:

Odvisno, koliko časa je poteklo, potrošniki oziroma kupci so pri nas zelo dobro zaščiteni, pa tudi če se gre za prodajo, kjer prodaja fizična oseba. Je pa v osnovi tako, da ima kupec čas 8 dni da sporoči napako, če je preteklo več kot 8 dni potem ne odgovarjaš več ti. Če ti je v manj kot 8 dneh javil napako, potem je zadeva na tebi, da dokažeš da je zadeva predhodno pravilno delovala oziroma, če ne dokažeš je tudi tvoja odločitev ali mu boš vrnil kupnino ali odpravil napako na stvari.

Če veš da so vse bonifikacije na tvoji strani in te nekdo izsiljuje potem najbolje da mu lepo poveš kakšne so bile tvoje obligacije, da ne odgovarjaš več za stvar. Če pa ne razume pa prijavi zadevo kot izsiljevanje.

Srečno pri reševanju problema

To so buče in dobro veš. Mislm kakšni telebani se tukaj najdete...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13419573 (9039) BadgerSkin
»

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20636093 (24377) zobnik
»

Me kupec hoče ogoljufat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5110613 (7625) gendale2018
»

Tezave z kupcem na bolhi glede konzole (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10717083 (12199) stara mama
»

Garancija na rabljene avtomobile

Oddelek: Na cesti
277478 (6819) Redkvica

Več podobnih tem