» »

IBM: Dolgoročno je Mac cenejši od Windows

1 2 3
4
5

krneki0001 ::

Nekateri ne delamo internetnih strani in ne šraufamo mašin. Sem sistemski analitik na mainframe mašinah. Pišem programe, konfiguriram zadeve, postavljam nove sisteme, nadgrajujem starejše sisteme. In za vsako stvar napišem tehnična navodila, da ko to zadevo potem sprejmejo v obratovanje imajo papir kaj in kako se kaj nastavi, spremeni,...

Invictus ::

leiito je izjavil:

Enkrat jih je nekdo omenil, res pa nisem vedel, da jih firme najemajo za IT. Kot stranka bi vseeno izbral firmo z zgodovino in referencami, da vem, da boste jutri zihr še vedno tu. Čeprav IT je širok pojem, za urejanje spletne strani npr. morda ne bi bil tako aklih, kot pri izbiri kdo nam bo šraufal mašine.

Ampak ej, jest sem laik, še za iti na zimske gume moram k vulkanizerju.

Dečko, kar se ITja in dela v njem tiče, si ti še v stadiju pred semenčico ;).

Glavni biznis niso internetne strani in šraufanje mašin,
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

leiito ::

nisem nikoli niti trdil, da sem karkoli drugega, kot uporabnik tehnologije.

          ::

leiito je izjavil:

nisem nikoli niti trdil, da sem karkoli drugega, kot uporabnik tehnologije.


Problem (pri nekaterih) je ravno v tem, da na zadeve ne gledajo iz uporabniškega vidika, ampak iz tehničnega. Pozabljamo namreč, da je večina ljudi uporabnikov tehnologije, ki jih prav nič ne zanima, kaj se skriva pod pokrovom. Na koncu dneva niso pomembni megaherci, gigabajti ali število jeder, ampak to, kako učinkovito na neki napravi opraviš svoje delo.
Moja opažanja na vzorcu petih ljudi so sicer v tem kontekstu nerelevantna in statistično nepomembna, ampak se skladajo z zgoraj zapisano ugotovitvijo: ko sem sorodnike, katerim sem skrbel za računalnike, spravil na Mace, se je število mojih posredovanj drastično zmanjšalo.

poweroff ::

Ja, ampak kaj niso ravno pripadniki Mac kulta tisti, ki poudarjajo kaj vse da se skriva pod pokrovom?

Drugače sem pa jaz vse svoje sorodstvo spravil na Linux in posledično se je število mojih posredovanj drastično zmanjšalo. Da ne govorim o tem, da je upravljanje celega roja mašin sedaj bistveno lažje kot prej. Mašine sem vključil v VPN, zato lahko oddaljeno nameščam posodobitve in potrebno programsko opremo, backupi delajo avtomatsko in brez težav, itd. Sicer bi z Maci lahko naredil isto, ampak za precej višjo ceno in z nekaj manj možnostmi prilagoditev.

No, "moji" uporabniki so z Linuxom povsem zadovoljni. Svoje delo opravijo brez težav, problemov z virusi ni, zadeve se obnašajo konsistentno (neka težava se ne pojavi kar "sama od sebe", stvari ki delajo ne crknejo kar nenadoma). In ko se je enemu uporabniku sesula mašina, smo ves njegov profil na novo mašino prenesli praktično v trenutku (v bistvu ima Mac to še malo bolje poštimano).
sudo poweroff

krneki0001 ::

Kamikaze5
Seveda, ker so bili njihovi računalniki skropucala iz čudnih komponent s slabo napisanimi driverji.
Maci imajo to rešeno, ker ni toliko različnega hardwera, pa se lahko bolj posvetijo samim driverjem.
Če bi se vsak proizvajalec hardwera posvetil z enako mero tudi driverjem, nebi bilo niti 10% vseh problemo z windowsi.

Moja tastara imata Thinkpade. Stari T500, mati T410. Ko sem enkrat postavil sistem gor, uredil driverje, me nista več klicala za nobeno stvar. Enostavno deluje. Mati je celo sama nadgradila iz windows 8.1 na windows 10.

Invictus ::

poweroff je izjavil:


Drugače sem pa jaz vse svoje sorodstvo spravil na Linux in posledično se je število mojih posredovanj drastično zmanjšalo. Da ne govorim o tem, da je upravljanje celega roja mašin sedaj bistveno lažje kot prej. Mašine sem vključil v VPN, zato lahko oddaljeno nameščam posodobitve in potrebno programsko opremo, backupi delajo avtomatsko in brez težav, itd. Sicer bi z Maci lahko naredil isto, ampak za precej višjo ceno in z nekaj manj možnostmi prilagoditev.

Glede na to, da je Mac Unix, lahko za isto ceno kot na Linuxu narediš isto tudi na Macu... Open source FTW...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

          ::

poweroff je izjavil:

Ja, ampak kaj niso ravno pripadniki Mac kulta tisti, ki poudarjajo kaj vse da se skriva pod pokrovom?


Odgovor na to prepuščam pripadnikom Mac kulta.

poweroff je izjavil:

Drugače sem pa jaz vse svoje sorodstvo spravil na Linux in posledično se je število mojih posredovanj drastično zmanjšalo.


Tudi sam sem to poizkusli, sploh glede na to, ker sem tudi sam uporabnik Linuxa. Meni, kot računalniškemu zanesenjaku, Linux zelo ustreza, saj si lahko avtomatiziram precej opravil. Pri manj naprednih uporabnikih pa sem naletel na nekaj težav. Prehod na LibreOffice ni predstavljal problemov, prej nasprotno ("novi Word je boljši", ...), težave pa smo imeli s tem, da je kakšna zadeva občasno odpovedala poslušnost brez znanega rezloga. Enemu uporabniku je npr. v OpenSuSEju prenehal delovati zvok v Firefoxu, drugemu uporabniku je nadgradnja Ubuntuja sesula sistem. Potem tudi nisem našel nekega enostavnega orodja za backupiranje, kakor sta Timemachine na Macu ali File history na zadnjih oknih.


poweroff je izjavil:

No, "moji" uporabniki so z Linuxom povsem zadovoljni. Svoje delo opravijo brez težav, problemov z virusi ni, zadeve se obnašajo konsistentno (neka težava se ne pojavi kar "sama od sebe", stvari ki delajo ne crknejo kar nenadoma). In ko se je enemu uporabniku sesula mašina, smo ves njegov profil na novo mašino prenesli praktično v trenutku (v bistvu ima Mac to še malo bolje poštimano).


Te stvari so na Macih in Linuxu res dobre. Profil sem prekopiral celo iz OpenSuSEja na Mint in je vse delovalo. Razlika med Mac in Linux je le v tem, da je v Linuxu to DIY varianta, Mac pa ima Migration Assistant.

krneki0001 je izjavil:

Kamikaze5
Seveda, ker so bili njihovi računalniki skropucala iz čudnih komponent s slabo napisanimi driverji.
Maci imajo to rešeno, ker ni toliko različnega hardwera, pa se lahko bolj posvetijo samim driverjem.
Če bi se vsak proizvajalec hardwera posvetil z enako mero tudi driverjem, nebi bilo niti 10% vseh problemo z windowsi.


Imel sem vse, od doma sestavljenih škatelj, do brand prenosnikov.

Zgodovina sprememb…

Jin ::

Ne vem ce je to znotraj debate bilo ze omenjeno, ampak kar se zadeva nas iz postprodukcije (grading, compositing, 3d), vsaj kar se tice postprodukcij, ki se ukvarjajo z resnim delom, je mac precej za-j s temi trashcani. Mi potrebujemo modularnost, veliko i/o ja, precej moci (vec graficnih kartic, dva cpuja), prosti pcie reze za dodajanje raznoraznih i/o kartic, itd. Da ne omenjam moznost nadgradnje, ipd. Maci pridejo v postev v delovnih procesih, ki so dokaj enostavni in relativno strojno nezahtevni.

Del kreativne industrije, ki uporablja mace je del, ki kot pravim dela nezahtevne zadeve. Tega je pa v danasnjem svetu pac zelo veliko. Ampak da ne bo pomote, na konkretnem profi nivoju so velike tezave z omejenostjo trashcanov.

nejcek74 ::

Apple je pac prodiral na trgih, ki niso bili tako zasičeni z Microsoftom in so omogočali dobr zasluzek. Očitno se, zdaj ko se je trg iPadov, iPodov, iPhonov umiril, iWatch ni uspel, prav tako ni videti bližnjega uspeha z iCarom, vraca nazaj v profesionalno rabo. Od tu verjetno naveza z IBM-om, čeprav se mi to zdi kak nenavadno za njih, ponavadi so ja solirali.
Upajmo, da bo to prineslo močnejšo strojno opremo in izboljšave pri poslovni rabi.
Btw, nas bi vzdrževalna pogodba, če bi bili na Winsih prišla cca 15% manj. Ampak to je anekdotičen in ne statističen podatek :)

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

poweroff je izjavil:


Drugače sem pa jaz vse svoje sorodstvo spravil na Linux in posledično se je število mojih posredovanj drastično zmanjšalo. Da ne govorim o tem, da je upravljanje celega roja mašin sedaj bistveno lažje kot prej. Mašine sem vključil v VPN, zato lahko oddaljeno nameščam posodobitve in potrebno programsko opremo, backupi delajo avtomatsko in brez težav, itd. Sicer bi z Maci lahko naredil isto, ampak za precej višjo ceno in z nekaj manj možnostmi prilagoditev.

Glede na to, da je Mac Unix, lahko za isto ceno kot na Linuxu narediš isto tudi na Macu... Open source FTW...


Ja lahko nardiš isto, samo da Mac stane 1.200€m Linux pa lahko laufaš na mašini ki je več kot 50% cenejša :) Velika razlika se ti ne zdi?

klinker ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

poweroff je izjavil:


Drugače sem pa jaz vse svoje sorodstvo spravil na Linux in posledično se je število mojih posredovanj drastično zmanjšalo. Da ne govorim o tem, da je upravljanje celega roja mašin sedaj bistveno lažje kot prej. Mašine sem vključil v VPN, zato lahko oddaljeno nameščam posodobitve in potrebno programsko opremo, backupi delajo avtomatsko in brez težav, itd. Sicer bi z Maci lahko naredil isto, ampak za precej višjo ceno in z nekaj manj možnostmi prilagoditev.

Glede na to, da je Mac Unix, lahko za isto ceno kot na Linuxu narediš isto tudi na Macu... Open source FTW...


Ja lahko nardiš isto, samo da Mac stane 1.200€m Linux pa lahko laufaš na mašini ki je več kot 50% cenejša :) Velika razlika se ti ne zdi?


Pa jebemti, kupi kakega dobrega Thinkpada, pa bos vidu kolko bos dal zanj.
Ne kupujejo vsi klump za 300€, ne glede na platformo.
Da prmerjate Asuse za 300€ z Maci ste pa res debili prve kategorije. Naucite se ze v takih situacijah gledat na produkt kot celoto in ti bo mogoce jasno zakaj stane Air 1k €, Eee pa 200€.
Se vedno pa lahko geekas in si ustimas hackintosha za 3x manj kesa, kje je problem. Jst ga furam ze ene 6 let bp.

Mavrik ::

Da prmerjate Asuse za 300€ z Maci ste pa res debili prve kategorije. Naucite se ze v takih situacijah gledat na produkt kot celoto in ti bo mogoce jasno zakaj stane Air 1k €, Eee pa 200€.


Razen seveda, če tvojim potrebam zadosti "produkt kot celota" ki je 400eur. Mašina ko bo sedela na mizi in laufala izključno chrome pač ne rabi biti aluminijasta, meti 6 ur baterije in čarobne tipkovnice a ne? :)
The truth is rarely pure and never simple.

trnvpeti ::

>117-454 dolarjev dražji,
>zato(zaradi manj posegov) IBM v naslednjih štirih letih privarčuje 273-543 dolarjev na računalnik

sej je vse napisano
menjajo na 4leta(ne povedo, kaj z odsluzenimi naredijo),lahko je celo drazji(454 drazji , prihranjo pa v 4letih 273, torej so lahko v minusu)

na 370.000 zaposlenih, polovica na macih
po srednji(hudic je ta __od-do__) vrednosti (117-454) in (273-543) v 4 letih __lahko__ privarcujejo cca 45M na leto na bazi 185.000
lahko so pa celo v minusu

poweroff ::

Invictus je izjavil:

Glede na to, da je Mac Unix, lahko za isto ceno kot na Linuxu narediš isto tudi na Macu... Open source FTW...

Ne, ker določene stvari delujejo slabše. Recimo OpenVPN, pa še marsikaj drugega.

          je izjavil:

Enemu uporabniku je npr. v OpenSuSEju prenehal delovati zvok v Firefoxu, drugemu uporabniku je nadgradnja Ubuntuja sesula sistem.

Zanimivo, jaz tega še nisem doživel. Ampak ja je mogoče.

          je izjavil:

Potem tudi nisem našel nekega enostavnega orodja za backupiranje, kakor sta Timemachine na Macu ali File history na zadnjih oknih.

Vgrajeni DejaDup? Saj skuša kar najbolj posnemati TimeMachine, res pa je, da je TM precej bolje integriran v Mačka...

          je izjavil:

Mac pa ima Migration Assistant.

Hehe, MA je mene enkrat kar pošteno zafrknil. Je pa res, da večinoma zelo dobro dela. Sploh čez mrežo zadeva deluje super.
sudo poweroff

          ::

poweroff je izjavil:


          je izjavil:

Enemu uporabniku je npr. v OpenSuSEju prenehal delovati zvok v Firefoxu, drugemu uporabniku je nadgradnja Ubuntuja sesula sistem.

Zanimivo, jaz tega še nisem doživel. Ampak ja je mogoče.


Oboje se je zgodilo po nameščanju sistemskih popravkov.
Sicer pa sem imel na linuxu še nekaj težav, ki sem jih prej pozabil omeniniti. Na enem računalniku, ki ga vzdržujem, sta poleg boot ssd diska še dva klasična v raidu (fake raid na plošči). Tukaj je od enega updejta dalje OpenSuSE obstal med bootom, sicer je pritisk na Ctrl+D nadaljeval postopek in je računalnik potem deloval normalno, ampak je bilo za uporabnico nadležno. Zadevo sem rešil tako, da sem vnos za tisti MDRAID pustil v fstabu, a sem nastavil, da se ne mounta samodejno. Mount ukaz sem potem dodal v eno od skript, ki se izvedejo pozneje. Nek drug uporabnik je imel težave z Logitechovimi USB zvočniki, ki niso delovali, če jih ni imel vključenih že med bootm. Od težav s softverom pa odpade največji del na VLC. Na enem računalniku je nekega dne začel delovati zelo počasi (filmi so se tako zatikali, da niso bili gledljivi), da sem najprej pomislil, da se je iz procesorja snel ventilator.
V glavnem nič kritičnega, se pa občasno dogajajo take in podobne zadeve. Na Macih je teh motenj bistveno manj oz. nič.

CoolBits ::

poweroff je izjavil:

Invictus je izjavil:

Glede na to, da je Mac Unix, lahko za isto ceno kot na Linuxu narediš isto tudi na Macu... Open source FTW...

Ne, ker določene stvari delujejo slabše. Recimo OpenVPN, pa še marsikaj drugega.


Poizkusi tunnelblick Dela kot mora.

leiito ::

Lepo, umirjena debata, za spremembo, in da se vsi, bolj ali manj, strinjamo da so Maci dolgoročno cenejši od PCjev, ne pa nujno vedno in v vsem tudi boljši.

Ne gre pa pozabiti, da gremo še parkrat spat in pridejo ven novi Maci, nov dizajn, Skylake, OLED tastatura s knofi po želji uporabnika etc.

Največja neznanka je seveda naslednja naprava, ki bo tak game changer, kot je bil iPad.

Mr.B ::

Pa nemoreš imeti Kitajkega prenosnika v Ameriški korporaciji. Sej ne morejo zagotoviti da za lastnimi zaspolenimi bedijo tudi drugi
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

leiito je izjavil:

Lepo, umirjena debata, za spremembo, in da se vsi, bolj ali manj, strinjamo da so Maci dolgoročno cenejši od PCjev, ne pa nujno vedno in v vsem tudi boljši.


Ni res da se strinjamo. Mogoče to drži za IBM, glede na njihovo statistiko. Ampak statistika je k***a.

fm13 ::

krneki0001 je izjavil:

leiito je izjavil:

Lepo, umirjena debata, za spremembo, in da se vsi, bolj ali manj, strinjamo da so Maci dolgoročno cenejši od PCjev, ne pa nujno vedno in v vsem tudi boljši.


Ni res da se strinjamo. Mogoče to drži za IBM, glede na njihovo statistiko. Ampak statistika je k***a.


Točno tako. Objava je PR, od katere ima Apple dobro reklamo, IBM pa je dobil še nekaj dodatnih odstotkov popusta za iMašine (ki jih že tako ali tako dobi za polovično ceno)... Če IBM-u to okolje ustreza, super, nikakor pa se tega ne da posplošiti na vsa poslovna okolja.

poweroff ::

CoolBits je izjavil:

Poizkusi tunnelblick Dela kot mora.

Saj poznam. Ampak ko se zakoplješ v šraufe ima implementacija na Linuxu nekaj prednosti.
sudo poweroff

ginekk ::

krneki0001 je izjavil:

Mac je za debile, da ne moreš nič narobe narest.
In IBM uvaja mace v ameriškem delu firme, ker so zaposleni preveč neumni, da bi znal delat s čem drugim kot z macom. Drugje po svetu ostajajo PC-ji, ker smo ljudje bolj razgledani in znamo delat s temi zadevami.



Iz prve roke ti povem, da si se zmotil za 100%. Maci so prav v vseh podružnicah, pri vseh profilih (ne samo mgmt in tajnice), tudi najbolj hard core sistemci jih rad izberejo.
Linuxa skoraj ni, ker je vedno kakšna težava z združljivostjo (internih/eksternih) aplikacij. še tisti, ki so ga preizkusili so šli nazaj. Ni časa se s tem zaj...

P.S. Jaz sem imel tudi izbiro, a sem raje nadaljeval na Windowsih, ker na Macu ne morem prav nič sam rešit, bi bil odvisen od podpore.

Mato989 ::

klinker je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

poweroff je izjavil:


Drugače sem pa jaz vse svoje sorodstvo spravil na Linux in posledično se je število mojih posredovanj drastično zmanjšalo. Da ne govorim o tem, da je upravljanje celega roja mašin sedaj bistveno lažje kot prej. Mašine sem vključil v VPN, zato lahko oddaljeno nameščam posodobitve in potrebno programsko opremo, backupi delajo avtomatsko in brez težav, itd. Sicer bi z Maci lahko naredil isto, ampak za precej višjo ceno in z nekaj manj možnostmi prilagoditev.

Glede na to, da je Mac Unix, lahko za isto ceno kot na Linuxu narediš isto tudi na Macu... Open source FTW...


Ja lahko nardiš isto, samo da Mac stane 1.200€m Linux pa lahko laufaš na mašini ki je več kot 50% cenejša :) Velika razlika se ti ne zdi?


Pa jebemti, kupi kakega dobrega Thinkpada, pa bos vidu kolko bos dal zanj.
Ne kupujejo vsi klump za 300€, ne glede na platformo.
Da prmerjate Asuse za 300€ z Maci ste pa res debili prve kategorije. Naucite se ze v takih situacijah gledat na produkt kot celoto in ti bo mogoce jasno zakaj stane Air 1k €, Eee pa 200€.
Se vedno pa lahko geekas in si ustimas hackintosha za 3x manj kesa, kje je problem. Jst ga furam ze ene 6 let bp.


Pa fora je ravno tu, da 90% folka ne potrebuje thinkpada za 1.500 ali 2.000 da lahko dela a šiht v tabelah, in tistih lame GUI programčkih ki jih ima večina firm... v tem je ravno catch...

90% uporabnikov rabi računalnik za facebook, Office, splet, filme, muzike, forume.... in integrirane programe za šiht, torej raznorazne relativno malo požrešne zadevice.... aja pa za mail...

No in za to kar sem naštel, ni nobene potrebe po nobenem thinkpadu za 1.500 niti po nobenem Macu za 1.000.... ker vse to lahko počneš na povprečnem Asusu ali Lenovotu za ene 500-600€....

Zadnjič si je prišla 18 letnica in napizdila stare da rabi Maca za 1.000€ da bo delala SEMINARSKE na FILOFAKSU... povej mi, ali meniš da mašina za 450€ ne bi zmogla uresničevat njene potrebe? :)

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Zadnjič si je prišla 18 letnica in napizdila stare da rabi Maca za 1.000€ da bo delala SEMINARSKE na FILOFAKSU... povej mi, ali meniš da mašina za 450€ ne bi zmogla uresničevat njene potrebe? :)

To je malo omejeno gledanje na prenosnike samo z vidika performance.

Če hočeš lahek laptop dober ekran in ohišje, je Mac, Thinkpad na tvoji strani. Sploh če pogledaš konkurenco, ki ni bistveno cenejša...

Ne bi si upal kake cheap plastike vlačit okoli. Če ga imaš na mizi, je pa tako ali tako brez zveze kupovat laptop.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noraguta ::

Mac air pa res nima kvalitetnih zaslonov. Celo preklet retardirani so napram konkurenci. Pa asus eee z ssd je supr diagnostično orodje z ethernet portom, pocen ga imaš v kufru med orodjem.
Kaki kvazi admini pa z macom okrog letajo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kitaj ::

Mato989 je izjavil:

da bo delala SEMINARSKE na FILOFAKSU... povej mi, ali meniš da mašina za 450€ ne bi zmogla uresničevat njene potrebe? :)

Odvisno. Na FF obstaja par področij, ki so lahko procesorsko zelo zahtevna.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zadnjič si je prišla 18 letnica in napizdila stare da rabi Maca za 1.000€ da bo delala SEMINARSKE na FILOFAKSU... povej mi, ali meniš da mašina za 450€ ne bi zmogla uresničevat njene potrebe? :)

To je malo omejeno gledanje na prenosnike samo z vidika performance.

Če hočeš lahek laptop dober ekran in ohišje, je Mac, Thinkpad na tvoji strani. Sploh če pogledaš konkurenco, ki ni bistveno cenejša...

Ne bi si upal kake cheap plastike vlačit okoli. Če ga imaš na mizi, je pa tako ali tako brez zveze kupovat laptop.


To je glavni razlog gledanje na laptopa...

In ja OGROMNO ljudi kupi prenosnika med drugim tudi zato ker ga 1x tedensko premakne... sploh pri študentih je to opazno, na faks ga ne nosijo, večinoma se laptop spakira in gre na pot 2x na teden, to je v petek ko gredo domov in v nedeljo ko gredo na faks (študentski dom itd...)

Veliko folka kupi laptop samo zato ker ga je lažje prestavit kot kišto... redkokdo pa nosi prenosnik 24/7 okrog...

Drugače pa je boldano ravno tisto o čemer govorim jaz.... ČE HOČEŠ.... mene zanima ČE RABIŠ :) Kdorkoli gleda z prizme nekaj ŽELETI je že nereacionalen.... kot da bi kupil GTX 1080 za FHD monitor.... Hočeš morda že, pa jo rabiš? :)

kitaj je izjavil:

Mato989 je izjavil:

da bo delala SEMINARSKE na FILOFAKSU... povej mi, ali meniš da mašina za 450€ ne bi zmogla uresničevat njene potrebe? :)

Odvisno. Na FF obstaja par področij, ki so lahko procesorsko zelo zahtevna.


Laptop za 500-600€ ima boljši procesor kot Macbook za 1.000€ :) Načeloma ima tudi več rama....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kitaj ::

Mato989 je izjavil:

kitaj je izjavil:

Mato989 je izjavil:

da bo delala SEMINARSKE na FILOFAKSU... povej mi, ali meniš da mašina za 450€ ne bi zmogla uresničevat njene potrebe? :)

Odvisno. Na FF obstaja par področij, ki so lahko procesorsko zelo zahtevna.


Laptop za 500-600€ ima boljši procesor kot Macbook za 1.000€ :) Načeloma ima tudi več rama....

Namenoma sem izbrisal tisti del o Macbooku in ciljal na "mašino za 450€". Tudi procesor v prenosniku za 500-600€ (ali Macbooku za 1.000€) ni nujno dovolj za udobno delo na nekaterih področjih, ki jih poučujejo na FF.

Mato989 ::

Ah daj no, moj kolega je končal jeben FERI z dvo jedernim laptopom pred 3 leti.... ne bluzite z tem no... kaj a rabijo GTX 1080 in FHD 17.3 pa i7 skylake?

Invictus ::

kitaj je izjavil:


Namenoma sem izbrisal tisti del o Macbooku in ciljal na "mašino za 450€". Tudi procesor v prenosniku za 500-600€ (ali Macbooku za 1.000€) ni nujno dovolj za udobno delo na nekaterih področjih, ki jih poučujejo na FF.

Daj ne bluzi.

Sam sem na FRI programiral Turbo Pascal v Dos emulatorju na Amigi 500 z 1 MB RAM. z samo enim disketnikom ;).

Kaj na FF delajo da ni dovolj današnji CPU, celo najbolj švoh, nas pa razsvetli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Ne saj tip je vrhunsko formuliral, zdaj se bo skliceval na eno relativno besedo v njegovem statementu... in sicer UDOBNO :) Kar pa je vsakemu lahko drugače, nekdo bo pač rabil I7 skylake pa 32gb DDR4 pa FHD 17.3, komu drugemu bo dovolj Celeron :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

          ::

Mato989 je izjavil:

Laptop za 500-600€ ima boljši procesor kot Macbook za 1.000€ :) Načeloma ima tudi več rama....


In to briga samo tiste, ki padajao samo na specifikacije in računalnika po možnosti niti ne uporabljajo. Saj, za podpis na raznih forumih je mogoče res bolje, da imaš procesor z več megaerci in podobno, te čisto razumem.

Mavrik ::

          je izjavil:


In to briga samo tiste, ki padajao samo na specifikacije in računalnika po možnosti niti ne uporabljajo. Saj, za podpis na raznih forumih je mogoče res bolje, da imaš procesor z več megaerci in podobno, te čisto razumem.


Na kaj bi pa morali padati? Na svetlečo japko na zaslonu? :P
The truth is rarely pure and never simple.

kitaj ::

Invictus je izjavil:

kitaj je izjavil:


Namenoma sem izbrisal tisti del o Macbooku in ciljal na "mašino za 450€". Tudi procesor v prenosniku za 500-600€ (ali Macbooku za 1.000€) ni nujno dovolj za udobno delo na nekaterih področjih, ki jih poučujejo na FF.

Daj ne bluzi.

Sam sem na FRI programiral Turbo Pascal v Dos emulatorju na Amigi 500 z 1 MB RAM. z samo enim disketnikom ;).

Kaj na FF delajo da ni dovolj današnji CPU, celo najbolj švoh, nas pa razsvetli...

Ah ti stereotipni predsodki.
Seveda se da tudi z 'najbolj švoh' procesorjem za jezikovne analize uporabljati korpus Gigafrida, ki vsebuje 1.187.002.502 besedi. Udobno delo to pač ni.
Z veliko potrpljenja je z mlinčki moč delati tudi z geografskimi informacijskimi sistemi in opravljati statistične analize z R-jem.
Za izdelavo 3D modelov arheoloških najdišč iz posnetkov narejenih z dronom, pa boš moral tudi ti priznati, da rabiš kaj boljšega kot prenosnik za 600€.

MrStein ::

Mato989 je izjavil:

Ah daj no, moj kolega je končal jeben FERI z dvo jedernim laptopom pred 3 leti.... ne bluzite z tem no... kaj a rabijo GTX 1080 in FHD 17.3 pa i7 skylake?

Jaz sem končal FERI brez laptopa*.
Kaj pa zdaj?

* pa nisem edini
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mavrik ::

kitaj je izjavil:


Ah ti stereotipni predsodki.
Seveda se da tudi z 'najbolj švoh' procesorjem za jezikovne analize uporabljati korpus Gigafrida, ki vsebuje 1.187.002.502 besedi. Udobno delo to pač ni.
Z veliko potrpljenja je z mlinčki moč delati tudi z geografskimi informacijskimi sistemi in opravljati statistične analize z R-jem.
Za izdelavo 3D modelov arheoloških najdišč iz posnetkov narejenih z dronom, pa boš moral tudi ti priznati, da rabiš kaj boljšega kot prenosnik za 600€.


In to je nekaj kar zaposleni pri IBMu in pri nas redno počnejo?
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Karkoli počno, Asus EEE za 300 EUR ni najprimernejše orodje.
Razen, če kdo prikaže firmo, kjer primarno uporabljajo nekaj takega.
Potem vzamem besedo nazaj.

(kova IBM, ne Društvo pesnikov ali podobno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

          ::

Mavrik je izjavil:

          je izjavil:


In to briga samo tiste, ki padajao samo na specifikacije in računalnika po možnosti niti ne uporabljajo. Saj, za podpis na raznih forumih je mogoče res bolje, da imaš procesor z več megaerci in podobno, te čisto razumem.


Na kaj bi pa morali padati? Na svetlečo japko na zaslonu? :P


Tisti, ki imamo računalnik še za kaj drugega kot za kurčenje pred adolescentnimi geeki, padamo na to, kako računalnik v resnici deluje, ne glede na logotip, ki se sveti na hrbtni strani zaslona.

noraguta ::

MrStein je izjavil:

Karkoli počno, Asus EEE za 300 EUR ni najprimernejše orodje.
Razen, če kdo prikaže firmo, kjer primarno uporabljajo nekaj takega.
Potem vzamem besedo nazaj.

(kova IBM, ne Društvo pesnikov ali podobno)

Kater sw je ibm naredil za macos?
Kurčenje z logotom te še ne naredi kompetentnega.
Sploh pa firma hira na obroke.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

aleksander10 ::

noraguta je izjavil:

MrStein je izjavil:

Karkoli počno, Asus EEE za 300 EUR ni najprimernejše orodje.
Razen, če kdo prikaže firmo, kjer primarno uporabljajo nekaj takega.
Potem vzamem besedo nazaj.

(kova IBM, ne Društvo pesnikov ali podobno)

Kater sw je ibm naredil za macos?
Kurčenje z logotom te še ne naredi kompetentnega.
Sploh pa firma hira na obroke.

To o hiranu je na tapeti že zadnjih 50 let, pa se ni nič zgodilo. Zanimivo.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

noraguta ::

Je kar na tapeti. Padajoči prihodki praktično donamena zafurana groupwise divizija, na db področju tud škriplje.
Umirajo glih ne hirajo pa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

aleksander10 ::

noraguta je izjavil:

Je kar na tapeti. Padajoči prihodki praktično donamena zafurana groupwise divizija, na db področju tud škriplje.
Umirajo glih ne hirajo pa.

Vedno so se nekako pobrali, jaz jih nebi tako na hitro odpisoval.
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

noraguta ::

Ibm bo tuki še dolgo. Ampak v stroškovno ugodnih rešitev pa ne obvladujejo. Zato je tudi vprašanje koliko takale epp račka nosi perja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Invictus ::

noraguta je izjavil:

Ibm bo tuki še dolgo. Ampak v stroškovno ugodnih rešitev pa ne obvladujejo. Zato je tudi vprašanje koliko takale epp račka nosi perja.

Zase jih. Kot v tem primeru. Poleg tega je folk zadovoljen, ker je dobil Appla.

Drugače pa tako stranke vse plačajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Verjetno je v Sloveniji delovna sila poceni, pa se HW zdi drag... Ampak HW je đabe v primerjavi s stoški ljudi, zato tistih 500+€ ni nek velik strošek.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

To v Sloveniji večini folka še ni jasno. Da tisto pacanje nečesa na laptopu nekaj stane. Ali pa ne, saj to delajo za 2 pira...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

andrejus ::

Mavrik je izjavil:

leiito je izjavil:


In to je najbolj pomembno, produktivnost, ta je po uvedbi Macov zrasla tako zelo, da novinar PC World izjavi, da sploh ni besed, ki bi lahko opisale dvig produktivnosti! Nuff said.


Glede na to da si poznavalec - a mi znaš vsaj ti odgovoriti kako lahko avtomatizirano deployamo večjo število Macov v firmi? (Sveža inštalacija, nastavitev uporabnikov, namestitev Xcoda in ustreznih keychain ključev)

Z Windowsi in Linuxi to namreč ni težko, za macOS pa nekak tega ne najdem.


Pa dobro no!

NetBoot/NetInstall/NetRestore features of OS X Server (requires advanced admin tools package in Lion Server)
JAMF Casper Suite
Symantec’s Altiris Client Management (also supports PC deployments)
Absolute Manage (also supports PC deployments)

noraguta ::

Ma to je bolj na ravni workgroupa. Ne pa adeja z celotno infrastrukturo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

andrejus ::

noraguta je izjavil:

Ma to je bolj na ravni workgroupa. Ne pa adeja z celotno infrastrukturo.


O čem se točno pogovarjamo?
Saj apple ima svoj directory services.
Bolj pomemmbno je da kot ITjevc jaz nebi rad imel 2 različn sistema v firmi. Zadostuje Win.
Ce pa vi mislite da bo da bos zaradi maca, kaj bolj produktiven je smešno, še posebej v slo okolju. Ko so ljudje nvajeni na win in na excel in word v win okolju.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IBM kupuje Red Hat

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
135868 (4270) primoz4p
»

Tudi IBM ukinja delo od doma (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10831297 (25926) Invictus
»

IBM: Dolgoročno je Mac cenejši od Windows (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21254077 (45889) Mato989
»

V Silicijevi dolini najboljša plačila v Googlu, Facebooku in Applu

Oddelek: Novice / Ostale najave
104466 (3238) Unknown_001
»

IBM utegne prevzeti Sun

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
445527 (2974) Bistri007

Več podobnih tem