» »

Skoraj mi je pajek odpeljal avto

Skoraj mi je pajek odpeljal avto

Xlatan ::

Avgusta sva z prijateljem bila na znanem turističnem kraju na Dunaju. Ob robu ceste je bilo parkiranih kar veliko avtomobilov zato sva midva tudi tako parkirala. Res pa je da sva bila prva v vrsti. Ko sva odhajala in se vozila kakšnih 200m pa je ravno pripeljal pajek. Oba sva se smejala takrat da mogoče ni ravno po naju prišel? :) Ko sva pa se ustavila na naslednji črpalki pa sva opazila da je za brisalce zataknjen spodnji listek. Ima kdo kakšne izkušnje z tem? NIkjer ni napisana nobena kazen, nobene položnice ali kaj takega. Mislite da lahko pride kazen po pošti v Slovenijo? Koliko sem guglal po netu ne najdem nič oprijemljivega. :( Nekje sem samo prebral da Avstrija različne kazni za različne kraje. Glede na to da je zadeva se zgodilo avgusta bi moralo že zdaj kaj priti domov?
Če bo že morala prit kazen bomo plačali. Bi pa rad zvedel koliko bo ta kazen in če sploh bo. Kje bi lahko dobil te informacije?




eko_2k4 ::

Parkiral si na mestu za invalide brez ustreznega potrdila na šipi, da si invalid. Če si, OK, drugače pa... tc, tc.

Xlatan ::

Od kod ti ta ideja? Vem da je moje znanje nemščine slabo, ampak tudi google translate nič ne omenja invalidov?
Nisem parkiral na invalidno mesto. Kot sem rekel sem parkiral ob zelo široki cesti.

harmony ::

Xlatan je izjavil:

Od kod ti ta ideja? Vem da je moje znanje nemščine slabo, ampak tudi google translate nič ne omenja invalidov?
Nisem parkiral na invalidno mesto. Kot sem rekel sem parkiral ob zelo široki cesti.

Google Translate je en drek.

Behindertenzone = zona za invalide (ce se gremo dobesednega prevajanja)

          ::

harmony je izjavil:

Behindertenzone = zona za invalide (ce se gremo dobesednega prevajanja)


Tako je, parkiral si na mestu za invalide.

Xlatan ::

Zgleda da res. Hmm. Zanimivo. No vsekakor nisem parkiral na invalidnem mestu oziroma vsaj nobenih označb ni bilo. Zgleda da ali napaka redarjev ali pa res nisem videl te označbe. Je pa pravzaprav nepomembno to zdaj. Nočem se izognit kakšni kazni, ampak bi samo rad vedel koliko je kazen. Če jo sploh moram plačat in ali bo kaj prišlo po pošti domov.

jype ::

Audi iz Maribora na Dunaju itak ne more nikjer drugje kot na mestu za invalide parkirat. Tudi z BMWjem bi šlo zelo težko.

BTW, a vas na Štajerskem ne učijo nemščine že v osnovni šoli?

Se ti opravičujem, ampak, na tem forumu je tako popularno stresat predsodke, da moram tudi jaz malo, da ne bom čuden izpadel.

eko_2k4 ::

Ja, bo kar drago... do 726€
http://www.oeamtc.at/portal/behinderten...

telexdell ::

Če te dobijo na stacionarni radar pride kazen po kakšnem mesecu. Kako pa so ekspeditivni mestni redarji na Dunaju je pa vprašanje. V prvem obvestilu lahko pričakuješ tam 50€ (vir), če plačaš v 30. dnevih. Če se ne boš odzval na dopis po navadni pošti bo pa stekel bolj kopliciran (priporočeno, izterjave preko Celjskega sodišča in Fursa...) in ustrezno dražji postopek. Ti pa je lahko v uteho, da cenejša varianta pomeni denar za Avstrijski proračun, dražja pa za naš proračun>:D

PS- pri google translate iz Nemščine pomaga, da sestavljene besede razdeliš. Če vanj vstaviš "Behinderten zone" dobiš prevod "invalide cona"
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

          ::

Xlatan je izjavil:

Zgleda da res. Hmm. Zanimivo. No vsekakor nisem parkiral na invalidnem mestu oziroma vsaj nobenih označb ni bilo. Zgleda da ali napaka redarjev ali pa res nisem videl te označbe. Je pa pravzaprav nepomembno to zdaj. Nočem se izognit kakšni kazni, ampak bi samo rad vedel koliko je kazen. Če jo sploh moram plačat in ali bo kaj prišlo po pošti domov.


za parkirne prekrške ne vem, prometni prekrški so v avstriji poceni.

next3steps ::

jype je izjavil:

Audi iz Maribora na Dunaju itak ne more nikjer drugje kot na mestu za invalide parkirat. Tudi z BMWjem bi šlo zelo težko.

BTW, a vas na Štajerskem ne učijo nemščine že v osnovni šoli?

Se ti opravičujem, ampak, na tem forumu je tako popularno stresat predsodke, da moram tudi jaz malo, da ne bom čuden izpadel.

So nas, pa nas več nočejo, čeprav znamo izgovoriti bolj Hochdojčersko in več glasov kot mlakarji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študija: premožnejši ljudje ravnajo manj etično od revnih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8925808 (21980) poweroff
»

Parkiranje za umret! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24251406 (32055) M-XXXX
»

Parkirna kazen (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812051 (7678) St235
»

Ugovor na kazen za nepravilno parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7412665 (11499) Vice

Več podobnih tem