» »

šumenje v zvočnikih ko daš bol na glas

šumenje v zvočnikih ko daš bol na glas

podrenek ::

Pozdravljeni.
Imam zvočnike Genius 5.1 HomeTheatre ter zvočno TYPHOON 3D ACOUSTIC FIVE.

Za XP - je so na strani samo eni drajverji in te sem instaliral...

Zaj ko dam zvočnike za polovico ali več čujem šumenje, to pa se spreminja z klikanjem miške, pač v zvočnikih se čuje če kaj premikaš ter delaš z miško... ko npr. minimiraš ali maksimiraš okno zašumi...

pač za vse zto sem odštel kar nekaj prihrankov zaj pa še ne dela :(


thnx Podrenek
  • premaknilo: bastadu ()

Fury ::

IRQ Conflict z zvočno in po vsej verjetnosti USB kontolerjem ali grafično ali cem podobnim...

para! ::

V Volume control nastavi "mute" za CD player in vhode/izhode, ki jih ne uporabljaš.
Death before dishonor!

podrenek ::

če glih narediš vse na mute še vednp šumi :(

.... konflikt z grafično ... kaj pa lahko narediš?

cekr ::

Potegni kabel ven iz kartice in poikusi v prostem teku. Kako se obnaša?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

msmiha ::

Možno je da maš tudi kabel kje prekinjen al pa da daš to tako naglas da začnejo zvočniki šumeti. Če je res kakšen konflikt z kako kartico ti to napiše v device manegerju.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

dëych ::

probi odmaknt zvočnike stran od monitorja in kable tut, pa še signalne kable odklop pa še enkrat prklop.

lp
heatsink

podrenek ::

.... no vse sem probal v control panelu ni nič klicajev zvočniki so vstran od monitorje sprobal sem vse kable....

... kaj pa vem bom se pač mogel navadit šumenja:(

edino enega posta nisem razumel ... kako naj sprobam v prostem teku ko kable vun zmakneš (:) :) )

po mojem je kar zvočna kriva samo kaj jo naj nazaj na gerancijo nesem pa rečem ja sej dela samo nekaj šumi malo noter pol pa jo bojo oni sprobala pa bo tam vse delalo....

Macro ::

Kaj to ti skos al ko kaj specificnega delas? Ker meni to tud speeeeekeryi prakticirajo...ampak v WMPlayeru...Ne wem kaj jim je! Kar naenkrat! Mal zgleda zvocna sere...!

podrenek ::

Prej sem imel priklopljene na zvočno ki je na plat.i Je blo vse ql samo basi so bili čisto popačeni, no saj kaj pa hočeš z integrirano dobit. No v glavnem zaj sem kupo to in ko dam zvočnike nekje na pol glasnosti, pol ko kej premikaš pa kaj delaš ... pač čuješ neke šume ko pa poženeš nek program ki predvaja pol pa itak vedno šumi pa tisto saj veš tista visoka frekvenca ko ni glih prijetna pa se čuje ko daš ful na glas. Res pa je da so zvočniki zej že pri polovični glasnosti tak glasni ko so prej bli pri polni pa če glih v volume controlu nimam na full...

.... pa saj bi v linuxu sproba če je sistem kriv samo za linuxe pa drajverjev nene najdem pač malo sem se zajeba ko sem ful na hitro kupa zvočno samo kaj ko je bila s 18k na 9k znižana....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podrenek ()

cekr ::

Prosti tek pomeni, da izštekaj vse kable iz zvočne potem pa zvočnike navi, da boš videl, kako se obnašajo, če ni nobenega zunanjega vzbujanja.

Po tem kar si predhodno napisal, ni drugega kot zanič zvočna.
Če že kupuješ dodatno zvočno, kupuj firmo, ne pa nek zmazek.

No, da te še malo povprašam o specifikacijah integrirane zvočne;
- firma kodeka (čipa) ?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Maxtor ::

Nastavitev za mikrofon in Line-In imaš na MUTE? Meni se enako dogaja, torrej slišim miš, ko imam MIC in LINE-IN omogočen.

Poglej še to.

LP

DrAndy ::

Za omenjen zvočniški sistem kupi eno spodobno zvočno kartico (npr. Creative Audigy) in ti zagotavljam, da se ne boš več pritoževal.
Zagotovo vem le to, da nič ni zagotovo.

asd_guy ::

pa mojem de maš tut z zvočno probleme. Bolšo nabav

RejZoR ::

V Surround Mixerju (sej maš SB Live! ane?) izklopi Audio CD in pusti vklopljen samo CD Digital. Meni je to odpravilo nadležno šumenje.

msmiha ::

po mojem je kar zvočna kriva samo kaj jo naj nazaj na gerancijo nesem pa rečem ja sej dela samo nekaj šumi malo noter pol pa jo bojo oni sprobala pa bo tam vse delalo....


Skuri kartico tak da ne bo delala pa da se ne bo vidlo pa jo nesi nazaj. Pol ti bojo pa mogli dat novo>:D. Na tak način sem jaz enih par firm tak spufav:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Jose ::

Sicer je moj primer še iz časa dinozavrov in Win3.1 a mislim, da se nič ni spremenilo. Šlo se je za Creative SB Pro zvočno kartico. Že od začetka je šumelo v zvočnikih. Odnesel sem cel računalnik nazaj v trgovino. Fantje so "testirali" sto na uro (cel teden so igrali igre na njem) in mi na koncu povedadli, da je vse v redu in razviljali neke neverjetne teorije. Ker nisem popustil so kartico zamenjali in s tem priznali, da je zares nekaj narobe s kartico. Mislim, da moraš tako narediti tudi ti. Noben proizvajalec zvočnih kartic si ne sme privoščiti, da bi že nova stvar proizvajala šume. Če imaš kak drug računalnik, jo sprobaj v njem.

matias ::

Tud men se je dogajal, da se je slišalo premikanje miške v zvočnikih... kot nekakšno brnenje... pa sem med tem brnenjem (premikanjem miške) malo premikal kable v notranjosti računalnika.... v trenutku bolje :D
mislim, da je šlo za nekakšen slab kontakt al pa kej podobnega...
Tak btw:
Ne tega osebno vzet, sam zakaj si kupu te zvočnike? A si jih sploh poslušu prej? Namreč njihov zvok je tak, kot da bi roko držal pred usti, ko bi pel :\ heh ... Altec Lansing zvočnike si kup drugič...;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matias ()

DrAndy ::

Matias, očitno ne veš za katere zvočnike gre, drugače ne bi izjavil tega ali pa si kakšen razvajenec, ki si lasti sistem, kot je Logitech Z-680 ali celo kaj boljšega. :\

Fury ::

zvočniki so za 38k prav zlati!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Static noise/brnenje iz zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
231398 (1052) X-Jumper
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635196 (4193) hyphh
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543958 (3469) Mac Gyver
»

po zvočnikih skoz nekaj hrešči, cvili

Oddelek: Strojna oprema
191529 (1311) MitkoVIP
»

win2k in sumenje zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
271139 (938) SpiDEr8

Več podobnih tem