» »

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Temo vidijo: vsi
««
13 / 38
»»

Tr0n ::

Nimam PS plus. ;((

kitl76 ::

Hehe jaz pa GOLD-a ne. Ne dam 40 EUR, ker online ne igram nič za to imam PC.

yayo ::

grem do traperja z enim legendary krznom potem, ko sem zaradi pomote/bedasto zastavljenih kontrol bil prisiljen ubiti šerifa in pomočnike, ki so se spravili nadme in sem se v sosednji državi izkupil za 85 dolarjev. Traperja so ubili volkovi katere postreljam, njegovo truplo leži za stojnico. Postavim tabor in prenočim nakar se vrnem na trapperjevo postojanko. Ob truplu posluje njegov dvojček ali klon, ko me vidi v paniki zbeži v hosto, nič ne bo s prodajo mojih krzen... Prespim še enkrat nekaj ur in se spet vrnem, oba sta tam, truplo in klon, klon spet ves prestrašen zbeži v hosto. Grem še enkrat prespat nekaj ur, ko se zbudim se preoblečem v opravo v kateri nisem naredil nič kriminalnega, pred tem sem traperjevo truplo odnesel proč od stojnice. Tokrat traper ne zbeži, le nekaj me opozarja da naj bom priden, končno prodam krzna, življenje gre naprej... ;)

kitl76 ::

Pameten špil a? Drugače pa res toliko kot ima ta igra nekih real life detajlov je nima nobena. Pozna se 8 letni razvoj igra je doterana v nulo. Se že veselim GTA 6, ki bo pomoje trgal gate.

yayo ::

sem se sčasoma prilagodil ritmu igre (v smislu, da ne razmišljam več o kakih 30ih igrah, ki jih imam še v škatlah ali na GOG/Steamu in jih tako zelo želim preigrati, pa nimam časa). RDR2 je dober špil, precenjen, ampak dober. Vendar, če govorimo o odprtem svetu, osamljenem junaku na konju in zgodbah, ki jih srečuje na poti TW3 še dolgo ne bo imel dostojnega naslednika. Drugače pa se mi je Arthur spremenil v nekakšno dobričino, nekakšnega Robin Hooda. Na začetku je zgledalo grozno, ko ti je igra dala možnost da pobiješ talce in podobno. Kateri pacient lahko igra takega junaka?

kitl76 ::

Haha jaz pa ravno zdaj obiskujem osamljene hiše pobijem stanovalce in po loot-am vse kar se da :)) Enkrat sem že spraševal pa mi ni nihče odgovoril a ima vaš Arthur tudi neozdravljivo bolezen tuberkulozo in non stop kašlja?

oo7 ::

Koliko ur pa že imata preigranih ?

Tr0n ::

60, pa sem vse queste, side quests, strangers, bounties etc. prespilal. Ne vem, kaj vi delate 100+ ur. :)

yayo ::

kje pa vidiš preigran čas?
na PS4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

shadeX ::

Ne vem, kaj vi delate 100+ ur.


Uživajo v zgodbi in detajlih :)

yayo ::

kitl76 je izjavil:

Haha jaz pa ravno zdaj obiskujem osamljene hiše pobijem stanovalce in po loot-am vse kar se da :)) Enkrat sem že spraševal pa mi ni nihče odgovoril a ima vaš Arthur tudi neozdravljivo bolezen tuberkulozo in non stop kašlja?

A ni mogoče odvisno od tega, če si ga preoblačil klimi primerno in ga redno hranil? Jaz sem še v trejem poglavju, če se ne motim, pa je čil in zdrav. Kaj pa prekomerno kajenje?

Tr0n ::

kitl76: To kar sprasujes, je kr velik story spoiler zato sem dal na prejsni strani warning. ;((

Odgovor je da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

kitl76 ::

Sorry.

yayo ::

jebenti konje, dvakrat sem že izgubil upgrejdana konja. Zadnjič kar naenkrat opazim, da ne sedim več na svoji kobili temveč na proletarskem kljusetu, nisem niti prepričan, če potem, ko so me oni južnjaki v sivem ubili ali kako...

kitl76 ::

Legendary konja si pojdi iskat ta je TOP.

Vazelin ::

Že ime je legendarno:D

oo7 ::

Online že kdo sprobal ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

kitl76 ::

Jaz sem še v dilemi a brcnem 40 EUR za gold ali ne. Sicer me mika, ker bi ga rabil tudi za NHL.

neverjetni99 ::

oo7 je izjavil:

Online že kdo sprobal ?


Je kr zanimiva zadeva, par misij sem odigral, ampak rabiš za te stvari svoje ljudi in da se pogovarjate poleg. Saj s temi majmuni, ki se na random joinajo si ne moreš nič začet. Isti K kot pri GTA online misijah.

kitl76 je izjavil:

Jaz sem še v dilemi a brcnem 40 EUR za gold ali ne. Sicer me mika, ker bi ga rabil tudi za NHL.


Ne bo ti žal. Saj xbox ima isto kot PS, da dobiš vsak mesec par iger zastonj če imaš naročnino, tudi velike AAA naslove.

Če bi kdo na PS4 igral RDR2 online, naj pove in se dodamo in gremo skupaj pobijat po divjem zahodu8-)

Zgodovina sprememb…

kitl76 ::

Začel epilog part 1 bliža se počasi konec. Resno to je bolan špil ne pomnim kdaj bi me kak špil toliko pritegnil, da bi ga igral do 2h zjutraj. 240 EUR za konzolo je že pokritih :))

Gogyto ::

kitl76 je izjavil:

Jaz sem še v dilemi a brcnem 40 EUR za gold ali ne. Sicer me mika, ker bi ga rabil tudi za NHL.


Se splača. za tistih 50 - 60 eur na leto dobiš ziher not vsaj dva špila na leto zastonj, ki ti več kot pokrijeta članarino. Če si pa fanatik, pa mesečno prevzameš vse špile, ki jih PSN ponudi v članarini in se tega nabere še preveč.

Online bi jaz načeloma šel v kompanijo, vendar sem omejen z govorom. Žena ponavadi zraven TV gleda, pa bi bilo rahlo moteče, če bi se zraven drl, lol. :)

kitl76 ::

Haha. Ženi nadeni sluśalke.

Zmajc ::

Gogyto je izjavil:

Online bi jaz načeloma šel v kompanijo, vendar sem omejen z govorom. Žena ponavadi zraven TV gleda, pa bi bilo rahlo moteče, če bi se zraven drl, lol. :)


Ja pri meni je isto, pol pa grem online igrat pa me žena & co čudno gledajo s kom se to pogovarjam. Pa neke nevmesne komentarje dajejo. ;((

kitl76 ::

Nimate vzgojenih žena :)) Moja, če kaj zine ji hitro ta velika hči pove, da mora biti tiho, ker se ne morava koncentrirati na igro.Drugače pa je pri meni RDR2 v zadnjih izdihlajih sem na 91%. Očitno bom lahko igral JC4. Kako pa sicer MP sploh izgleda kakšen je način igranja samo navaden death match ali moraš opravljati kake naloge.

yayo ::

glede na pomanjkanje časa bom jaz verjetno RDR2 vlekel do izida Metro Last Light...

edi45 ::

Obrnil zgodbo. Zelo vrhunska igra.

kitl76 je izjavil:

Nimate vzgojenih žena :)) Moja, če kaj zine ji hitro ta velika hči pove, da mora biti tiho, ker se ne morava koncentrirati na igro.Drugače pa je pri meni RDR2 v zadnjih izdihlajih sem na 91%. Očitno bom lahko igral JC4. Kako pa sicer MP sploh izgleda kakšen je način igranja samo navaden death match ali moraš opravljati kake naloge.


imaš neko zgodbo z misijami, katere delaš s ostalimi playeri, death matche, dirke, challenge itd..isto kot GTA online

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

yayo ::

fak, prijaham na neko goro in vidim dreamcatcherje v krošnjah dreves, potem pa obvestilo "najdi vseh dvajset in boš zvedel zanimivo zgodbo"... In kaj bom jaz zdaj jahal po random gmajnah z nosom obrnjenim proti nebu?

oo7 ::

Red Dead Redemption 2 (Xbox One X) vs. GTA 5 (PC 4K Ultra) Graphics Comparison

kitl76 ::

Ni vse v grafiki point je v tem, da je RDR2 vsebinsko dosti boljša od GTA. Tako kot sem rekel prav veselim se že GTA 6.

m0f0x ::

Javite se v ZS, da vas dodam na PSN in gremo malo online drkat.

kitl76 ::

Žal nimam PS4 ampak X1 sam je hudo igrat MP. (so me prepričal za gold)

No pa sem jo zaključil TOP špil ever!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

yayo ::

haha, ravno potapljal ladijce v Saint Denisu (New Orleans) za Nikolo Teslo, pardon, Roberta Dragiča :))

BivšiUser2 ::

pa je mp slučajno crossplay?

sicer sem po zacetnem hypu igro čist pustil in sem praktično na začetku, ko sem z gore rešil Johna, potem pa se je vse ustavilo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Ne, ni crossplay.

yayo ::

BivšiUser2 je izjavil:

pa je mp slučajno crossplay?

sicer sem po zacetnem hypu igro čist pustil in sem praktično na začetku, ko sem z gore rešil Johna, potem pa se je vse ustavilo.


Igra postane zanimiva kar precej kasneje, posebno, če te takoj na začetku zamika kopica majhnih questov kjer je veliko jahanja in malo dogajanja. Ampak, ko se enkrat zažene, takrat postane zabavna. Sem v Saint Denisu kjer mestna policija tečnari za vsako malenkost in poraš biti kar pazljiv, da koga ne prestrašiš s konjem ali s pištolo.

kitl76 ::

Se splača odigrati do konca top špil.

m0f0x ::

Je še kdo drugi naletel sredi noči, v nekem hlevu, na tipa s spuščenimi hlačami in zraven ovco s poročnim prstanom in mašlo okoli vratu? :D

Za crknit. :))

Al pa, ko enega tipa rešiš in ga spraviš do zdravnika, kjer lahko potem v ambulanti gledaš kako mu roko odžaga? ;((

kitl76 ::

Ja to z roko sem videl tistega z ovco pa ne.

oo7 ::

10 Things Red Dead Online Doesn't Tell You

yayo ::

jaz sem ravno včeraj privedel onemu "učenjaku" ki gradi električni stol v Saint Denisu testni subjekt katerega so obsodili zaradi "husbanding with animals", torej poročnih odnosov z živalmi. Morda je bil ravno
tisti gospod, ki je ovci kupil prstan... Drugače sem ponoči, na eni gmajni srečal kmetavzarske Ku Klux Klanovce, ki so ravno žegnali nove člane. Ko se je butlasti ritual končal zame komično za njih pa tragično sem le imel kratek pogovor z Velikim Mojstrom, ki se je od samega razočaranja ustrelil. Seveda sem ga polootal in dobil njegovo življensko zgodbo. Pa, ko se gre Arthur okopati je scena v leseni kadi čisti hommage Witcherju 3
Aja, sidequest z Magnificom in ¨"atrakcijami" iz Luna Parka je hommage filmu Freaks, če se prav spominjam, režiserja Todda Browninga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

m0f0x ::

Ja, to z električnim stolom sem tudi naredil, se pa ne spomnim zaradi česa je bil kaznovan.

YesMan ::

No, pa sem "končal" igro (končal v smislu, da sem definitivno opravil vse glavne misije in igral več kot 100 ur od izida). Čas za "kratek" review.

Moram najprej reči, da nisem največji ljubitelj open world iger, sploh 'modernih', ki so izšle v zadnjih 5-ih ali 10-ih letih. Gothic 2 iz leta 2002 je ena redkih iger z odprtim svetom, v kateri sem res užival in ni mi jasno, kako svetovi iger iz trenutnega desetletja (razni Assassin's Creed-i, Far Cry-i, The Witcher 3, Fallout 4, Horizon Zero Dawn, Infamous, etc.) ne pridejo blizu, vsaj kar se kompleksnosti in prostosti tiče, igri malega nemškega razvijalca izpred 16-ih let. Noro. (no, nisem pa še igral Zelda BotW, ki mi izgleda sicer precej obetavno, ampak še nimam Switch-a).

No, za RDR2 pa mislim, da je končno ta žanr spet porinil v malo manj "poneumljeno" smer. Igra me je navdušila z njeno osupljivo dinamičnostjo in neverjetno ljubeznijo do najmanjših detajlov. Ne vem, kje bi sploh začel, ker je že ekstremno težko sploh našteti vse te posamezne majhne sisteme in podrobnosti, ki tvorijo končno, pohvale vredno celoto. Svet v igri v glavnem res ŽIVI, vsaj v primerjavi z drugimi. Vedno se ti zgodi nekaj novega, nepričakovanega, naključnega. In to brez raznih klicajev ali vprašajev na mapi oz. brez da bi te igra NON-STOP držala za roko. NPC-ji dejansko imajo svoja življenja in ne stojijo cel dan na istem mestu, ali pa krožijo med dvema lokacijama.

Naj dam samo en primer (SPOILER): Neko noč, sem v Valentine-u šel skozi mesto, čisto normalno, kot že večkrat prej, pa me naenkrat pokliče prostituka iz bližnjega saloona na pomoč. Spustim se z njo v pogovor (čeprav bi lahko vse skupaj pravtako pustil, ji rekel odjebi, jo počil v čelo, jo zvezal, ipd. saj to niso neki filmčki v katerih nimaš izbire, ampak in-gameplay) in me prosi, da ji pomagam odstraniti truplo nasilne stranke, da ni imela druge izbire kot moškega ubiti. Jo najprej malo izprašam kako je prišlo do tega, pa me je le na koncu prepričala, da ji pomagam. Odnesem truplo k najbližji štali da ga svinje pojedo (kar je tudi izven tega eventa dober način, da se rešiš trupla btw, kar je spet en izmed teh najmanjših tisočih detajlov, za katere ti igra ne pove) se vrnem, mi da celo malo denarno nagrado in je bilo to to. Mine nekaj časa, spet se vrnem v Valentine in sem pravkar opravljal eno bounty misijo pri šerifu. Potem opazim, da v zaporu sedi točno ta ženska, saj bi naj bila serijska morilka, ki so jo že dlje časa iskali. Spet par dni kasneje, se vrnem v Valentine sred dneva, kjer so žensko ravnokar javno obesili. OGROMNO je podobnih zgodb/dogodkov in nepričakovanih, random odkritij v igri in zelo močno dvomim, da sem videl vse.

Navdušilo me je tudi, kako lahko s čista vsakim NPC-jem interagiraš (ga pozdraviš, ožališ, ustreliš, mu zagroziš, ga oropaš, zvežeš, in tako naprej) in kako svet reagira na tebe. Boš prišel ves blaten ali/in krvav v saloon, ali trgovino? Ludje bodo se na to odzvali, oz. te celo natirali iz lokala. Boš koga pretepel, okradel oz. delal kake druge težave v mestu? NPC-ji bodo se na to odzvali.

Zelo močna točka igre je tudi glavna pripoved, ki blesti z raznolikimi misijami, (po večini) odlično spisanimi dialogi, ter zelo dobrimi predstavami igralcev, ki igrajo glavne in stranske karakterje, brez izjem. V igro je tudi vpeljan t.i. honor sistem, ki prinese majhne negative in pozitive v gameplay, bolj pomembno pa je, da honor vpliva na razvoj Arthurjevega karakterja skozi igro in skoraj vsaka scena v igri, sploh v glavnih misijah, se spremeni glede na tvoj honor (včasih so spremembe manjše, kot na primer samo drugačna intonacija stavkov, večkrat pa veliko večje).

Avdiovizualna prezentacija je pravtako postavila novi standard za open world igre. Osvetljevanje je najboljše, kar sem ga videl v dosedaj izdanih igrah. Količina in kvaliteta animacij (obraznih, telesnih, živalskih,..) je tako daleč pred drugimi, da niti ni več smešno. Za pohvaliti pa gre tudi efekte, od vremenske simulacije/efektov pa do vseh najmanjših particle efektov (? Ne poznam izraza v slovenščini), ter fiziko. Ko (če) bo igra izšla še na PC-ju, pa bo še vse skupaj toliko bolj razvidno, zaradi višjih resolucij ki so možne na tej platformi. Zvočnemu dizajnu pravtako gredo vse pohvale. Že samo to, da so na primer za vsaki pogovor na konjih posneli dve verziji; eno ko si blizu osebe s katero se pogovarjaš in eno, kjer si malo bolj oddaljen od nje (v kateri se sodelujoča/i v pogovoru pač bolj derejo).

Kot sem že na začetku rekel, se je v vse sisteme in detajle spuščat skoraj nemogoče, brez da bi napisal četrt knjige. Še enkrat pa na hitro povzeto, kar je meni bilo všeč: Dinamičnost sveta in vse raznolike aktivnosti v njem (in načini kako lahko interagiraš z njim, ter kako svet reagira na tebe), količina in prepletenost igralnih mehanik, raven prostosti, ljubezen do najmanjših detajlov, semi-realistični elementi (in ustvarjena atmosfera preko teh, skupaj z avdiovizualno platjo), unikaten setting v igrah (redko katera je postavljena v divjem zahodu, večinoma je samo fantazija), počasnejši tempo igre (ne samo šprint od klicaja do klicaja na mapi), celotna zgodba in Arthur (za katerega menim, da je eden najboljše spisanih in odigranih karakterjev v igrah) ter grafika (iz tehničnega in artističnega vidika). Poseben poudarek bi še dal na RAZISKOVANJE, saj je občutek, ko popolnoma sam najdeš kako lokacijo zakladne mape/novo sled serijskega morilca, nov stranger event, "easter egg" ali pa odkriješ nov način kako manipulirati igro z danimi mehanikami, brez da bi te igra držala za roko, res odličen.

Čestitke in pohvale razvijalcem, 7 let trdega dela se vidi in se je zgleda tudi izplačalo glede na prodajo in odzive. Končno spet ena open world igra, v kateri ima ta 'odprti svet' res neki smisel in ni tukaj samo za okras in marketing, ker je to pač trenutni trend v igričarstvu. Sam dam igri 10/10. Kar sicer ne pomeni, da je perfektna, ampak da pozitivne stvari pač stojijo zelo visoko nad negativnimi elementi igre. Ekonomija je potrebna piljenja, saj si lahko zelo hitro bogat, denarja pa potem nimaš več na čem zapraviti. Implementacija HDR načina je katastrofalna. Najde se seveda tudi par hroščev tu pa tam. Ampak kot pravim, v primerjavi s tem, kaj igra vse nudi, so to nepomembne malenkosti. Zdaj pa še je tukaj seveda RDR Online Beta, ki se zna razviti v zelo dobro online igro skozi čas. Upam samo, da je ne bodo pokopale mikrotransakcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YesMan ()

Mato989 ::

YesMan samo to bom rekel lep review in pa ena stvar

Omenil si moj najljubsi rpg ever.... Gothic 2
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

oo7 ::

@YesMan potem bo težka odločitev za GOTY 2018 igri GOW si dal enako oceno:D

YesMan je izjavil:

Gladko 10/10. To sicer ne pomeni, da je igra perfektna, ampak da je skupek tistih dobrih elementov res tako odličen, da gladko zasenči tistih par 'cak', katere bi lahko kritiziral; npr. to, da Kratos vedno ko brcne lanc da 'odklene' bližnjico, splezi tudi po njem, ampak to je že res dlakocepstvo :P

V glavnem ena najboljših avantur, ki sem jih kdaj igral in izkušnja, za katero menim, da bi jo moral prav vsak doživeti.

oo7 ::

Največ nagrad je pobrala igra Red dead Redemption 2 edino GOTY je šel drugam.

kitl76 ::

Saj je tudi edina igra, ki si to res zasluži. TOP izdelek.

springfield ::

No ja, je kar GOW veliki zmagovalec. Dobil je GOTY in Best action/adventure game.

Tr0n ::

Strikno po stevilu nagrad je RDR2 zmagal, ampak ja, GoW je boljsa igra/zgodba/adventure. :)

springfield ::

Tiste sound pa performance nagrade so kar nekaj, ampak ajde, majo jih :D

yayo ::

Vsaka čast Arthurjevemu voice actorju, kako dobro tip interpretira od življenja oguljenega desperadosa! Sicer sam njegov glas kot tak opravi pol dela ampak res slišiš revega kavboja, ko ga poslušaš, mačizem, podton žalosti, zajebancija, vse je not. Ne roleplayam sicer sociopata pa ne vem, kako govori, če brcaš pse in nedolžne ženske mečeš v ognjišča, ali jih serviraš za večerjo aligatorjem, ampak domnevam, da je tudi v tisti varianti odličen.
««
13 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grand Theft Auto VI (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
47186845 (249) Gagatronix
»

Red Dead Redemption 3

Oddelek: Igre
423718 (713) DejchSLO
»

Red Dead Redemption (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9820591 (1985) meho7
»

Najboljše igre tega desetletja ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6211625 (9671) jype
»

Nakup PS4 Pro. Kdaj?

Oddelek: Kaj kupiti
387372 (5528) Bye

Več podobnih tem