» »

Mrežna kartica

Mrežna kartica

Masterex ::

Pozdravljeni!
Pred kakšnim mesecem dni mi je strela udarila in skurila mrežno kartico na prenosniku. Sedaj mi internetna povezava deluje zgolj preko WIFI-ja, preko kabla pa ne.. Zanima me, ali bo v primeru da mrežno kartico izklopim v Biosu, WIFI še vedno deloval?
Hvala že v naprej

hojnikb ::

seveda
#brezpodpisa

Filip8 ::

pozdravljeni, pišem v starejšo temo, ker imam vprašanje. stvar je taka, da je fotru v računalnik, nekak po omrežju udarila strela in računalnik deluje, internet pa ne. verjetno je šla omrežna kartica. računalnik je se mi zdi intel c2d z geforce gt9500. ker je že starejši, me zanima kak je z nakupom nove kartice in kompatibilnostjo. uporablja pa še vedno windows xp. v prihodnosti mu mislim nabavit nov računalnik, a zaenkrat to še ne ni možno.

radmannsdorf ::

Kamot lahko daš mrežno kartico noter. Imaš različne, žične, wifi, na pci-e vodilu, usb...
https://www.mimovrste.com/mrezne-kartic...
Za navadno žično, lahko kakšnega prijatelja ali soseda vprašaš, sigurno ima kdo kako staro odveč.

Poldi112 ::

Najlažje, da na bolhi za par evrov vzameš nekaj na 8139 osnovi. Če hočeš novo pa pač preveriš, a rabiš pci ali pci-e, pa da ima driverje za xp.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Filip8 ::

hvala za odgovor, sej sploh en vem ali ima prostor, če je že grafična priključena. torej če je 8139 je kompatibilna? na bolhi so kar ugodne.

Baja ::

zelo verjetno da ima. odpri stranico in poglej ce so kaksni priključki fraj.

če poznaš kakega računalničarja al pa koga ki ga pozna, pokliči pa povej da bi rabil pci mrezno.

če si z MB pa se oglasi na zs.

Filip8 ::

bom pogledal, ko bom lahko, hvala.
sem iz posavja oz. kot študent iz LJ.

Filip8 ::

torej če je 8139 bi bila v redu, kaj pa 10/100 mbit? to je v redu? pač za danes?

Han ::

Za brskanje po netu je ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
291693 (1053) Damiani
»

verzija pci

Oddelek: Strojna oprema
111374 (1217) Azrael
»

Coyote Linux router problem

Oddelek: Omrežja in internet
141588 (1325) janezl
»

Linux na disketi kot firewall/router (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
947257 (5640) Azrael
»

kaj je boljše: INTEGRIRANA ALI PCI MREŽNA

Oddelek: Strojna oprema
151272 (943) MadMax

Več podobnih tem