» »

kaj je boljše: INTEGRIRANA ALI PCI MREŽNA

kaj je boljše: INTEGRIRANA ALI PCI MREŽNA

mrTwelveTrees ::

kaj je boljše: INTEGRIRANA ALI PCI MREŽNA

Integrirana na plati ozeroma kot SLOT - PCI


logično naj bi blo da je oboje enako....
( če govorimo za oba primera 10/100 mb/s)

> mene zanima v obremenitvi proceorja - katera bolj obremeni ali je enako ?

VASkO ::

ne bos verjel, ampak integrirana kartica deluje tudi preko PCI vodila, torej je vazno samo, katere firme cip je na plati in na kartici, s katero jo hoces primerjat

mrTwelveTrees ::

ja to vem...

pa drugače ni razlike v obremenitvi proca ?

Reso ::

Men osebno so bolš PCI omrežne. Če je na plati je ponavad eno pocen sranje k ti za vsak ukaz obremeni proc. Pa tut če strela useka ti pr inegrirani gre vsaj plata če ne še proc.

perci ::

pa še premikat je ne morš iz kompa v komp :O

VASkO ::

folk, ce je na plati, ni razlike v obremenitvi proca, odvisno je od cipa

ce je realtek (kot je v vecini integriranih resitvah) je cisto enako, kot da kupis kako cheap kartico za 3 jurje, le en PCI slot manj bos potem imel...

_Tejc_ ::

VASkO: Kaj tole pomen DOBER al SLABO?
"LAN
On board RTL8100B single chip Ethernet controller with power management
10/100Mb Operation
Supports ACPI & Wake on LAN
Supports Full Duplex Flow Control (IEEE 802.3x) and compliant to PCI Revision 2.2
"

VASkO ::

ne vem, kak se doticni cip odnese pri raznih prenosih

probaj na Tom's hardware najt (mora bit, sem zadnjic gledal) test mreznih kartic in najdi taksno, ki ima ta cip gor, kot si napisal: RTL8100B (realtek cip), potem to onboard varianto lahko enakovredno primerjas z rezultati samostojne kartice z enakim cipom.

b ::

Katere plate pa majo tako kurcevo kartico integrirano?

OK, res je da za lastno (domaco) uporabo nisem kupil plate ze par let in se je v tem casu verjetno dosti spremenilo, ampak jaz sem pac vajen da so integirarne mrezne na serverskih platah in tam so ponavadi kvalitetne intelove.

lp,
Borut.

jype ::

To je za onboard prirejen realtekov 8139 chipset. Skratka skart roba, v glavnem primerna za domaco (ne)uporabo.

_Tejc_ ::

Se pravi neprimerno za ADSL , je pa na ABIT BD7II plati za P4...

Cosmo ::

Ma kaki skart...jaz mam na mojem firewallu eno realtek 8139 (compex) za 4 jurje pa se eno isa za jurja not pa vse dela tak kot mora ze leto dni.
Moj nasvet - ce dobis mrezno na plati, toliko boljse, drugace pa kupi najcenejšo.
Zmontiras v comp in pozabis nanjo.
Glede pci oz. integrirane mrezne in obremenjevanja cpuja - je brezveze sploh razpravljat ker pri vsakdanjem delu tak ne bos opazil nobenih razlik...
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Brane2 ::

RTL8139 je zame zakon. Poceni, pa dela 100%.

Edino pri integriranih zadevah me skrbi ena podrobnost.
Če pogledaš PCI kartico, boš videl da jo ob čipu pred konektorjem ločilni trafo, ki galvansko ločuje linijo od kartice.
Pri integriranih verzijah tega nisem nikjer videl- domnevam da so uporabili kako cenejšo zaščito, to pa verjetno ni glih priporočljivo za mashino ki stane parsto kSIT.

Sam integrirane kartice veselo uporabljam, ker so moje mashine blizu skupaj (v isti sobi) in ne verjamem, da bi kaka strela ali druga prenapetost lahko prišla not ravno po Ethernet kablu, ne pa kje drugje.

Temu so po moje te stvari tudi namenjene...


b ::

Ej, RTL8139 JE skart. Ampak za doma je v redu. Za tako ceno (dobijo se pod 3 jurje) se odlicno obnese. Samo CPU zre. Ampak za doma al pa za kaksen mrezno neobremenjen workstation je pa cisto OK.

In ne, ADSL ne steje pod resno uporabo. ADSL je za gospodinjstva. Ce imas v gatewayu z domace mreze na ADSL tako kartico jo itak obrnes na notranjo stran, ker je 100mbit, za ADSL stran pa uporabis kaksno staro 10mbit mrezno. Zihr ADSL pogostje crkne kot katerakoli mrezna :-)

lp,
Borut.

Brane2 ::


Ej, RTL8139 JE skart. Ampak za doma je v redu. Za tako ceno (dobijo se pod 3 jurje) se odlicno obnese. Samo CPU zre. Ampak za doma al pa za kaksen mrezno neobremenjen workstation je pa cisto OK.


Zanimivo. Mislim, da sem na TOmsHardware shou ravbno zaradi tega iskat Shootout Benchmark mrežnih kartic in IIRC je bla pri teh stvareh razlika med Top Gunom in RTLom 8139 zanemarljiva.

SPloh pa ne vidim za kokrtolk normalno uporabo kak bistven improovement room. Stvar je na PCI, right ?
Dobiš Ethernet paket in ga preko PCI zburstaš v RAM. Omejitev je tu v hitrosti PCI, ne pa v kartici.
Edino kar kartica lahko naredi je da ima večji buffer pa mogoče kak mikrokrmilniček, ki naredi housekeeping sam in mori CPU samo za bistvene stvari, sam to že pri 486-ki ne more pomenit ne vem kaj.
Pri prenosu 100 MBit lahko kartica zahteva prenos največ 12 MB/s, kar PCI še čuti ne, sploh ker gre za prenose, ki se jih da burstat.


In ne, ADSL ne steje pod resno uporabo. ADSL je za gospodinjstva. Ce imas v gatewayu z domace mreze na ADSL tako kartico jo itak obrnes na notranjo stran, ker je 100mbit, za ADSL stran pa uporabis kaksno staro 10mbit mrezno. Zihr ADSL pogostje crkne kot katerakoli mrezna :-)


Saj bi, pa nimam 10 MBit kartice za PCI.

MadMax ::

In kakšna je torej po mnenju brihtnih buč razlika med šrot in slin-slin kartico?

Obremenjenost proca? Koliko % slaba in koliko dobra?
Prenosi?
Ping?
Zanesljivost povezave?
.
.
.
In koliko se to sploh pozna v real-life? Kaj vec kot 58 vs. 61 FPS pri igrah? ;)


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev windows XP in gonilnikov - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111788 (1636) PrimoXD
»

Problem z namestitvijo mrezne kartice

Oddelek: Strojna oprema
263296 (3117) Jakka
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
655074 (4310) Klemenn
»

ADSL in katera mrezna kartica?

Oddelek: Kaj kupiti
171666 (1424) majk2000
»

Katera mrežna kartica?

Oddelek: Kaj kupiti
132106 (1884) R-S-LoVe

Več podobnih tem