» »

kateri OS

kateri OS

cobrica ::

Zanima me kaj priporočate naložit na računalnik z procesorjem AMD 750mhz in 64MB rama. Škoda je da se stvar vrže stran, rabil pa bi jo izcrecno samo za internet. Lahko je Microsofto ali pa Linux, toliko da mi dela zvok in mrežna kartica.

Mentalist ::

Win 95, oz Puppy Linux
Lool.

opeter ::

Puppy bo dober. Ali pa kakšen Linux Mint XFCE.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dzinks63 ::

Tudi win 98SE bi lepo delal.

ameba ::

Vrž stran lejga :-)
Za 15€-20€ dobiš računalnik z windows xp, če se ti že gre tok za to, da maš internet.

cobrica ::

Samo problem je če se dajo driverji dobit, gre se za wireles kartico Asus PCI-G31

hojnikb ::

Če ti še kje leži kaka palčka sdrama jo le daj noter.
Drgač pa lahko probaš tud Damn Small Linux.
#brezpodpisa

d4vid ::

Meni se od vseh "tamalih" Linux distribucij dopade Slitaz Linux. Dopade se mi zato, ker je najbolj podoben drugim distribucijam, vgrajen imaš firefox, lahko poslušaš glasbo... Iso slika je velika 30 MB, vsebuje vse živo. po namestitvi zavzame na disku le 80 MB (lahko daš na CF spominsko kartico in kupiš tist pretvornik iz CF na IDE, kar ti lahko deluje hitreje in tišje, če maš sedaj starejši disk). Ne vem kako je z njim sedaj, slovenske tipkovnice ni pa preveden ni bil v verziji 2.0, razvijajo že 4.0. Poskusi če se ti da. Mimogrede, procesor je dovolj hiter tudi za XP (dokaj počasno, vem), na toliko rama pa sem videl že XP delovati (pa nebi rad ponovno). Drugače linux to bo najbolje delal. Če pa rabiš še kako palčko, lahko najdem kakšno 128MB pa ti pošljem :)

rejven ::

slitaz je res ql in hitra distribucija. 54 rama je sicer res ultramalo, ampak zihr ti kakšen šenka kak 256 /512 modul sd rama pa bo.

rejven ::

je v 3.0 že slo tipkovnica. Na tem procu in 256 rama bo pa letel boljš ko xp na c2d:)

cobrica ::

Bom poiskusil, Win Xp sem nalozil za foro, samo je bila ena verzija ko je veliko teh DLL napak tako da moram najti neko drugo. Bom poskusil sedaj še tega Silzat, sem pa tudi pupy linux probal sam šteka kot stomater...

cobrica ::

Ta Linux ne potegne, mi vrze napako nekaj v smeri helper kernel, kolikor sem bral po forumu gre za težavo z ramom.

Blinder ::

windows 3.1
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

rejven ::

možno, da je za namestitev potrebnih 128mb rama, pol pa dela na manj. Vem, da majo ene distribucije neko tako omejitev. Dobot nekje 256 palčko pa slitaza gor, bo preverjeno letel net. Za youtube pa naprimer naložiš minitube ( ker flash bo sranje na tem compu ) in je.

cobrica ::

Če ima kdo kakšno palčko odveč, bi se priporočal :)

rejven ::

nažalost nimam nič podobnega več doma:\ bajdec zgori je omenil, da se mu nekaj valja doma pa mu pm pošli.

d4vid ::

Jaz sem poskusil v VirualBox in je šlo lepo skozi s 64 mB rama in manj. Rabi najmanj 32 MB za nalaganje jedra.

cobrica ::

http://www.cybertechhelp.com/forums/sho... nekaj takšnega dobim za napako, sem probal še enkrat pa ista napaka.

Cold1 ::

Poskusi raje z Okni 2000 (če bo še vedno prepočasi pa z WinNT4), za brskalnik pa vzemi Opero (zavedaj pa se, da potrebuješ novejši požarni zid).

cobrica ::

Mi je ratalo usposobit Siltaz, je bil problem ker je premalo rama. Dokaj hiter OS, vendar imam problem kako usposobit Wireles kartico, ima kdo idejo?

rejven ::

Pomoje si boš mogu s temlje pomagat.

http://sourceforge.net/apps/mediawiki/n...

Poglej mal na njihovem support forumu.

Spajky ::

Problem utegne bit z matično, ki mora podpirat PCI slote v2.2 za to wifi kartico (čene bi bila potrebna hardware modifikacija napajanja iz 2.1 na 2.2 na slotu matične spodaj!

Drugače pa bi bilo obvezno nadgraditi ram vsaj na min 128MB, bolje več (vsaj 196 ali 256MB najbolje), da ne bi bilo preveč swapanja! Gori navedena wifi kartica ima RT2501 chipset, obstajajo tudi stari drajverji za Win98!

Primernejša bi bila kaka stara Canyon CN-WF511 (pci 2.0 in dalje) ali Edimax EW-7128g (pci 2.1)... drajverje+CU soft za win98 imam jest ...

Daleč najprimernejši sistem bi bil Win98SE (extra Lite) angl.verzija z OperaUsb10.63 (portable) brovserjem. Potem pa dalje Puppy_Linux ali Win2k ..

Lahko pa si pogledaš tole frišno 8-) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

amigo_no1 ::

Svetlobna leta pred Spajkyjevim oglasom


hehe, v avgustu ga je prodajal za 30 E




Spajky
Canyon vsaj meni deluje boljše kot (Edimax imam obe).

Na win2k/NT4 je vprašanje če bo Opera delala, ni namreč nekaterih API-jev, ki so od XP dalje.
Vsaj 128 MB rama potrebuješ (SDRAM pc133).

http://www.bolha.com/sdram-pomnilniki?c...

tale ponuja 512 MB palčko pc133 sdrama za 6 E, vzameš 2 in si zmagal.
http://www.bolha.com/sdram-pomnilniki-d...

Samo preveri če ga bo matična prepoznala (če je obojestranski deluje na 99% matičnih, obstaja še enostranski ram).
Za par minut se potem splača pognati memtest, da vidiš če je vse v redu.

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Matična mu verjetno ne bo prepoznala več kot 256MB module in to enostranske, je pač stara plata ... OperoUSB si pač pobereš dol v *zip verziji, pa jo razpakiraš na disk direkt, pa dela BP povsod ... Edimax kartica ti verjetno dela slabše, ker si dobil "ponarejeno" (kot moj frend). Drugače bi morali obe enako delat z enakimi driverji ...

Verjetno bi bilo najbolje, da bi si on rabljen poceni brezhiben novejši komp nabavu ... glede na cene rama na Bolhi ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

cobrica ::

Mam sedaj eno mrezno kartico Realtek 8139 ampak nevem kak jo naj spravim k delovanju. Čudno da je sam OS ne zazna?
Operacijski sistem je pa Slitaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cobrica ()

JanOlMajti ::

Kateri os bi priporočali na tale notebook

mobile AMD Athlon xp 1800+
1,53 GHz 512 Mb Ram
S3 Graphic ProSavage DDR
Hitachi DK23DA-30 => disk

hojnikb ::

Windows XP SP3
#brezpodpisa

JanOlMajti ::

xp sp3 laufa full počas, z xp2 je blo bolš. Probu bi z linuxu sam zarad drajverjev ne vem kak je

Cold1 ::

Gonilnik za grafično po vsej verjetnosti ni združljiv z WinXP SP3 (zelo čudno, če dela z SP2).

Če dela dovolj dobro z XP SP2, pač uporabljaj te; če ne dela dovolj dobro, pa preizkusi original XP z SP1 (ali Okna 2000) in nameščenim požarnim zidom, recimo Comodo in drugim brskalnikom, recimo Opero).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Damiani ::

Pozdravljeni,

imam netbook Dell Mini 1012, katerega zelo malo uporabljam. Zato sem se odločil, da ga spremenim v multimedisko napravo za predvajanje filmo, gledanje TVja, torrente in deljenje datotek uporabnikom znotraj stanovanja.

specifikacija računalnika:
Procesor: Intel Atom N450 1.66 GHz
Pomnilnik: 1024
OS: Windows 7 Starter, Ubuntu 11.10

Ker se mi zdi, da je ob predvajanju filma (oz. gledanje TV) in dvema torrentoma v delu, računalnik z windows 7 občutno zamorjen me zanima če bo bolje s kakšnim drugim OSom? Nekako se nagibam na Lubuntu, katerega uprabljam na desktop mašini. Kaj menite, bo bolje deloval Lubuntu kot windows 7? Ubuntu se mi zdi malo preveč požrešen + cimri ga niso vajeni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star prenosnik-windows xp ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8414059 (10323) Spajky
»

Ali gre nadgradnja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513270 (2371) jozerus
»

Kater OS dati na star računalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
625018 (3898) Hexx
»

kateri OS za stareji računalnik?

Oddelek: Operacijski sistemi
151481 (1095) neres
»

Kateri linux? 2 želji...

Oddelek: Operacijski sistemi
341833 (1180) Gost

Več podobnih tem