» »

Nova nadgradnja Windows 10 marca

Nova nadgradnja Windows 10 marca

Slo-Tech - Če gre verjeti namigom v kodi trenutnih razvijalskih verzij Windows 10, bomo naslednjo večjo nadgradnjo z imenom Redstone 2 dočakali prihodnje leto marca. V trenutni verziji se namreč pojavlja sklicevanje na verzijo 1703, kar ustreza marčevski izdaji prihodnje leto. Windows 10 Anniversary Update (kodno ime Redstone 1) je izšel julija letos in ima oznako 1607, novembrska verzija (Threshold 2) pa je bila 1511.

Več uradnih informacij pričakujemo na velikem dogodku 26. oktobra, ko bo Microsoft predstavljal nove izdelke iz družine Surface. O novostih, ki jih bo prinesel Redstone 2, še ni veliko znanega. Prinaša zatemnitev zaslona in spremembo barv v toplejše ob nočnih urah, za kar trenutno uporabljamo dodatne programe, izboljšano Cortano in spremembe, ki bodo zmanjšale prepad med namiznimi računalniki in mobilnimi napravami. Potem so tu še nove geste na zaslonih, ki so občutljivi na dotik, nove nastavitve Wi-Fi, posodobitve samodejnega popravljanja na mobilnih napravah, vnos PIN-a pri prijavi ne glede na stanje Num Locka itd.

Še naslednjo verzijo, torej Redstone 3, pričakujemo že poleti, zato kakšnih drastičnih novosti ni pričakovati. Več naj bi Microsoft pripravljal za Redstone 4, ki bo izšel sredi leta 2018. A do tja je še daleč in marsikaj se še lahko spremeni.

44 komentarjev

S4ul3 ::

Obdboje pospešenega zatona Windows v poslovnih okoljih.

Qushaak ::

Ko boš pojasnil s konkretnimi dejstvi zakaj bi tako na silo sovražil Windows v poslovnih okoljih se te bo pa resno jemalo. Navsezadnje se nadgradnje brezplačne. Kakih ultra hudih težav (z nekaj manjšimi in srednjimi spodrsljaji, ki pa so bili tudi vzrok nesposobnih gonilnikov).

Spura ::

Ne sledim... a ze imajo bash? Oziroma v kateri verziji to pride?

trnvpeti ::

resno zelis uporabljati bash v w10, posiljati ssh key in ostalo na ms streznike, se strinjas z posiljanjem history za boljse delovanje bash-a?

jlpktnst ::

A so uštimal tablet mode? Pa gesture v browserju? (tablica)

zmaugy ::

"posodobitve samodejnega popravljanja na mobilnih napravah"

Katerih mobilnih napravah? >:D:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

S4ul3 ::

Qushaak je izjavil:

Ko boš pojasnil s konkretnimi dejstvi zakaj bi tako na silo sovražil Windows v poslovnih okoljih se te bo pa resno jemalo. Navsezadnje se nadgradnje brezplačne. Kakih ultra hudih težav (z nekaj manjšimi in srednjimi spodrsljaji, ki pa so bili tudi vzrok nesposobnih gonilnikov).


You are missing the big picture.

Windows je povsem brez posluha kaj se v industriji sploh rabi. Ne, to ni popolna zmešnjava ikonic vsaki 2 leti (samo, da se nekaj spreminja, podjetja pa naj vlagajo sto tisoče € v prilagajanje - zakaj že?), in ne, to ni "the all mighty" Excel s katerim od tajnice pričakuješ sposobnost data inženirja. S takim pristopom, danes bolj kot kadarkoli, svoje podjetje pelješ v zaprtje.

RuskiSnajper ::

S4ul3 je izjavil:

Qushaak je izjavil:

Ko boš pojasnil s konkretnimi dejstvi zakaj bi tako na silo sovražil Windows v poslovnih okoljih se te bo pa resno jemalo. Navsezadnje se nadgradnje brezplačne. Kakih ultra hudih težav (z nekaj manjšimi in srednjimi spodrsljaji, ki pa so bili tudi vzrok nesposobnih gonilnikov).


You are missing the big picture.

Windows je povsem brez posluha kaj se v industriji sploh rabi. Ne, to ni popolna zmešnjava ikonic vsaki 2 leti (samo, da se nekaj spreminja, podjetja pa naj vlagajo sto tisoče € v prilagajanje - zakaj že?), in ne, to ni "the all mighty" Excel s katerim od tajnice pričakuješ sposobnost data inženirja. S takim pristopom, danes bolj kot kadarkoli, svoje podjetje pelješ v zaprtje.


Da, Win10 je kuj nekaj, idejo imam da bi naredil mod, ce gdo hoce naret skupni projekt.

Drugace pa RS2 ne bo prinesel nic pomembnega, tako da se lahko kr ustalimo z tole verzujo, Rec 2020 je bil ze dodan, tista nočne barve mogoče ampak to že lahko narediš v AMD gonilnikih ali z Fluxom. Vse izboljšave ki so v tem RS2 so za stvari ki sploh nikoli ne uporabljam.

videc ::

S4ul3 je izjavil:

Qushaak je izjavil:

Ko boš pojasnil s konkretnimi dejstvi zakaj bi tako na silo sovražil Windows v poslovnih okoljih se te bo pa resno jemalo. Navsezadnje se nadgradnje brezplačne. Kakih ultra hudih težav (z nekaj manjšimi in srednjimi spodrsljaji, ki pa so bili tudi vzrok nesposobnih gonilnikov).


You are missing the big picture.

Windows je povsem brez posluha kaj se v industriji sploh rabi. Ne, to ni popolna zmešnjava ikonic vsaki 2 leti (samo, da se nekaj spreminja, podjetja pa naj vlagajo sto tisoče € v prilagajanje - zakaj že?), in ne, to ni "the all mighty" Excel s katerim od tajnice pričakuješ sposobnost data inženirja. S takim pristopom, danes bolj kot kadarkoli, svoje podjetje pelješ v zaprtje.
Do tell more.
Te kdo te sili v nadgradnjo?
Če ti CentOS 7 ni všeč zaradi systemD-ja pač ostaneš na 6.8. Enako pri Windowsih.
Ali pa greš na MacOS (oz. OSX).
Izbiro vedno imaš.

hojnikb ::

a ta build bo že mel deouplane svchost procese ?
#brezpodpisa

Qushaak ::

Dobro vprašanje. Nič nisem zasledil še na to temo. Upam, da to res storijo čimprej.

S4ul3: Kar dobro poznam enterprise sfere v podjetjih, ker je to navsezadnje moje delo.
Tisti, ki recimo Word/Excel uporabljajo za osnovne stvari vsak dan bi morali že tako ali tako poznati bližnjice na tipkovnici, ker se tkao precej hitreje dela. Za take ljudi se od kakega ribbon menuja od 2007 ni praktično nič kaj spremenilo - še najbolj samo flat grafični vmesnik (ter šele nato malo "predrugačeni" meni).
Zanimivo pa je, da veliko "pisarniških ljudi"; ki so ceu šiht na Excel/Word najbolj jamra, čeprav uporablja samo najbolj osnovne funkcije.

Windows 10 pa bo tudi najbrž počasi spreminjal izgled (kot brskalniki - Chrome, Firefox). Glede na to, da folk to komot prebavi pri teh programih, zakaj nebi še na OS-u?

"Brihte" (tisti, ki res uporabljate samo najbolj osnovne funkcionalnosti, ki so že 20+ let notri v aplikacijah) preveč napihujete.

Looooooka ::

V excelu dejansko prej najdem stvari kot prej. Ocitno je problem v tem, da se folk na nekaj navadi in mu je tezko presaltat na nekaj novega. Problem popularnosti :)

Qushaak ::

Gospod Darwin je mel kar prav.... :D

Spajky ::

Kaj Windows 11 je že na poti al ne? (da se spet napravi en šop težav in bugov? ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Qushaak ::

Ni predviden naslednik Windows 10 (oz. vsaj javnosti ne). Razvoj Windows 10 naj bi potekal sproti (kot dobivaš posodobitve za Firefox/Chrome). Večja posodobitev pa naj bi prihajala na cca 6 mesecev.
Windows 10 version history @ Wikipedia
Redstone-i bodo predvidoma 3 (RS2 in RS3 drugo leto), za naprej pa še ni roadmap-a.

Ganon ::

Spajky je izjavil:

Kaj Windows 11 je že na poti al ne? (da se spet napravi en šop težav in bugov? ...


Windows je postal storitev. Nove različice ne bo.

Qushaak ::

Me pa res zanima kako sedaj mislijo to cenovno peljat. Pač enkrat kupiš recimo Windows 10 (prenosljivo licenco - FPP) in potem bojo od kake major nadgradnje Desetke kar rekli, da eni pa nimate več brezplačno, če se "kupil tolk pa tolk" nazaj?

Thuban ::

ni informacij glede tega. Samo forumsko pametovanje v stilu 2 avš pri frizerki.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Lonsarg ::

Pa naši admini so kar navdušeni nad posodobitvami na nov build na vsakih 6 mesecev. Ker te veliki prehodi na novo major verzijo so bili precej precej težji.

Prenosljive licence bodo postopama z novimi verzijami izgubljaje funkcionalnosti za podjetja, se ne bi čudil da čez kake 5 let tudi support(za veliko večino obvezen). Skratka postopoma bodo firme spravili na Enterprise verzije, ki pa so samo na naročnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

xmetallic ::

S4ul3 je izjavil:


You are missing the big picture.

Windows je povsem brez posluha kaj se v industriji sploh rabi. Ne, to ni popolna zmešnjava ikonic vsaki 2 leti (samo, da se nekaj spreminja, podjetja pa naj vlagajo sto tisoče € v prilagajanje - zakaj že?), in ne, to ni "the all mighty" Excel s katerim od tajnice pričakuješ sposobnost data inženirja. S takim pristopom, danes bolj kot kadarkoli, svoje podjetje pelješ v zaprtje.


Se bo pač tajnica naučila uporabljat Excel. Tehnologija gre naprej in treba se je prilagajat. Tudi pametnih telefonov še nekaj let nazaj večina starejših ni uporabljala, danes vidiš 75 letnico na busu tipkat po njem. Po tvoje je najbolje da Excel ostane na nivoju iz leta 2003 zato da bo tajnica lahko uporabljala 'osnovne' funkcije. Excel ne uporablja samo tajnica ampak še tisoč ostalih profilov.

S4ul3 ::

Qushaak je izjavil:

Dobro vprašanje. Nič nisem zasledil še na to temo. Upam, da to res storijo čimprej.

S4ul3: Kar dobro poznam enterprise sfere v podjetjih, ker je to navsezadnje moje delo.
Tisti, ki recimo Word/Excel uporabljajo za osnovne stvari vsak dan bi morali že tako ali tako poznati bližnjice na tipkovnici, ker se tkao precej hitreje dela. Za take ljudi se od kakega ribbon menuja od 2007 ni praktično nič kaj spremenilo - še najbolj samo flat grafični vmesnik (ter šele nato malo "predrugačeni" meni).
Zanimivo pa je, da veliko "pisarniških ljudi"; ki so ceu šiht na Excel/Word najbolj jamra, čeprav uporablja samo najbolj osnovne funkcije.

Windows 10 pa bo tudi najbrž počasi spreminjal izgled (kot brskalniki - Chrome, Firefox). Glede na to, da folk to komot prebavi pri teh programih, zakaj nebi še na OS-u?

"Brihte" (tisti, ki res uporabljate samo najbolj osnovne funkcionalnosti, ki so že 20+ let notri v aplikacijah) preveč napihujete.


Spet ne vidiš bistva.

xmetallic je izjavil:

S4ul3 je izjavil:


You are missing the big picture.

Windows je povsem brez posluha kaj se v industriji sploh rabi. Ne, to ni popolna zmešnjava ikonic vsaki 2 leti (samo, da se nekaj spreminja, podjetja pa naj vlagajo sto tisoče € v prilagajanje - zakaj že?), in ne, to ni "the all mighty" Excel s katerim od tajnice pričakuješ sposobnost data inženirja. S takim pristopom, danes bolj kot kadarkoli, svoje podjetje pelješ v zaprtje.


Se bo pač tajnica naučila uporabljat Excel. Tehnologija gre naprej in treba se je prilagajat. Tudi pametnih telefonov še nekaj let nazaj večina starejših ni uporabljala, danes vidiš 75 letnico na busu tipkat po njem. Po tvoje je najbolje da Excel ostane na nivoju iz leta 2003 zato da bo tajnica lahko uporabljala 'osnovne' funkcije. Excel ne uporablja samo tajnica ampak še tisoč ostalih profilov.


Ti pa več kot očitno sploh nimaš pojma kaj govoriš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: S4ul3 ()

djabi ::

Qushaak je izjavil:

Me pa res zanima kako sedaj mislijo to cenovno peljat. Pač enkrat kupiš recimo Windows 10 (prenosljivo licenco - FPP) in potem bojo od kake major nadgradnje Desetke kar rekli, da eni pa nimate več brezplačno, če se "kupil tolk pa tolk" nazaj?


Slejkoprej bodo uvedli mesečno naročnino. Če ne boš plačal, bo računalnik zaribal ;)

Sc0ut ::

V tistem trenutku bom presaltal na linux. Ko gledam starse in punco, prehoda skoraj opazili ne bodo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

MrStein ::

Sc0ut je izjavil:

V tistem trenutku bom presaltal na linux. Ko gledam starse in punco, prehoda skoraj opazili ne bodo.

Leto 2029, leto linuxa!!! ;)

vnos PIN-a pri prijavi ne glede na stanje Num Locka itd.

NumLock gre na smetišče zgodovine?
Amen!
Aleluja!
Končno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

klinker ::

djabi je izjavil:

Qushaak je izjavil:

Me pa res zanima kako sedaj mislijo to cenovno peljat. Pač enkrat kupiš recimo Windows 10 (prenosljivo licenco - FPP) in potem bojo od kake major nadgradnje Desetke kar rekli, da eni pa nimate več brezplačno, če se "kupil tolk pa tolk" nazaj?


Slejkoprej bodo uvedli mesečno naročnino. Če ne boš plačal, bo računalnik zaribal ;)


To si za home userje ne morejo privoscit, ker tega noben pri zdravi pameti ne bo placeval.

Lonsarg ::

Eh za home userje tega ne bodo nikoli naredili, večino denarja od home userjev tako ali tako dobiji od OEM bundlanega Windowsa.

Thuban ::

MrStein je izjavil:

Sc0ut je izjavil:

V tistem trenutku bom presaltal na linux. Ko gledam starse in punco, prehoda skoraj opazili ne bodo.

Leto 2029, leto linuxa!!! ;)

vnos PIN-a pri prijavi ne glede na stanje Num Locka itd.

NumLock gre na smetišče zgodovine?
Amen!
Aleluja!
Končno.


meni se to sliši bolj kot da so toliko pametno naredili da bo ta reč vedela da levo-dol = 1, dol = 2, desno-dol = 3 itd itd itd. numlock bo sicer še vedno nujen pri full size tipkovnici. Namenjen je premikanju po excellovih dokumentih kjer en trenutek vnašaš podatke, drug trenutek pa se premikaš po poljih brez da bi moral roko premaknit proč iz številčnice.

azijci to znajo baje uporabljat nenormalno hitro.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

[D]emon ::

Draconis> Namenjen je premikanju po excellovih dokumentih

Se marsicemu drugemu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Bistri007 ::

[D]emon je izjavil:

Draconis> Namenjen je premikanju po excellovih dokumentih

Se marsicemu drugemu.

Kaj pa je Excell?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

[D]emon ::

To vprasaj Draconisa. ;)


Drugace pa ... Jaz sem trenutno na sedmici, na desktopu sem laufal osmico, s katero sem bil neprimerno bolj zadovoljen kot sem s sedmico. Na novi masini pa bo ziher desetka. In vsec mi je, da so koncno presli na nek bolj normalen sistem nadgradnje.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Markoff ::

Bistri007 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Draconis> Namenjen je premikanju po excellovih dokumentih
Se marsicemu drugemu.

Kaj pa je Excell?

Isto kot posebaj, intiligenca, inžinir, starš in hlač.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Tomay ::

Ne čudi me, da za produkcijo še vedno uporabljajo xp-je.
Pravkar preživel prijeten vikend z reinstallom 10ke, ker ni hotel narediti aniversary update. Tudi, ko je ugotovil, da ni šlo je vedno znova poskusil in tako v loop. Log datoteka je neuporabna, tudi namestitev z iso naredi enako. Piece of S**T.
Voodoo 4Ever

hojnikb ::

si pomislu da je mogoče problem pr teb ?
#brezpodpisa

Tomay ::

hojnikb je izjavil:

si pomislu da je mogoče problem pr teb ?


Moje "posodobitve" delujejo. In ne ni problem pri meni.
Voodoo 4Ever

Thuban ::

Vedno je problem pri uporabniku.

Bistri007 je izjavil:

[D]emon je izjavil:

Draconis> Namenjen je premikanju po excellovih dokumentih

Se marsicemu drugemu.

Kaj pa je Excell?


Typo ne obstaja v svetu slotehovskih perfektnih riti.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Tomay ::

Jaz nisem uporabnik, jaz sem tisti, ki ga uporabniki pokličejo, ko imajo težave. Če ima kdo veselje, da dokaže svoj prav mu dam image od sistema. Že tako me ima, da bi poslal račun na M$ samo je gotovo kaj v euli, ki jih pri tem ščiti.
Voodoo 4Ever

solatko ::

Tomay - Čemu te pa kličejo, če še Windows-a ne znaš instalirat?
Delo krepa človeka

hojnikb ::

linuxe jim instaliraj, ziher nebo nic dela ;)
#brezpodpisa

Thuban ::

Tomay je izjavil:

Jaz nisem uporabnik, jaz sem tisti, ki ga uporabniki pokličejo, ko imajo težave. Če ima kdo veselje, da dokaže svoj prav mu dam image od sistema. Že tako me ima, da bi poslal račun na M$ samo je gotovo kaj v euli, ki jih pri tem ščiti.


kako zavraga te kličejo če ne znaš niti updata naredit.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

klinker ::

Preden ste tako pametni bi malo pogooglali. Ima kar nekaj folka tezav s tem.
Jst sem uceraj se resu tega sranja s skripto, samo imam Insider verzijo ki naj nebi delovala na ostalih.
Pac, 10ka je en srot, ni tu kaj dosti za modrovat

Lonsarg ::

No v bistvu so Windows 10 upgradi veliko bolj robustni kot so bili do sedaj. Samo razlika je ta, da se ti upgradi sprozajo sami in so vse napake veliko bolj vidne.

xmetallic ::

Ne bi bil presenečen da so te vaše mašine nekaj let stara jajca. Tko ko mi je en enkrat jokal da na W10 nobenih driverjev ni. Pozabil je omenit da si lasti šrot iz leta 2010.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Bor H ::

Jst mam šrot iz 2010 pa ni problema z drajverji :) Pa je najstarejša komponenta nekje na pol moje starosti.

solatko ::

xmetallic - S šrotom, ki je še starejši 1366 podnožje, nisem imel niti enega problema, edino Creative zvočna kartica 5,1 že na 8-ki ni imela podpore in je šla k žlahti na xp.
Vse ostalo dela b.p.. Vse druge mašine imam novjše in delajo brez enega problema. V dobi preizkušanja, pred izidom uradne verzije, je srala AMD grafična na enem prenosniku, pa so zelo hitro rešili zadevo s strani M$, AMD je še dolgo reševal problem, sedaj pa delajo original gonilniki.

10-ka dela tudi na predpotopnem Acer one z Atomom 270 - enojederni mlinček, katemu je še xp delal težave, s SSD-jem je kar uporabna mašinca za kaj na hitro, na terenu naredit, je pač avtonomija za cel šiht offica in podobnih programov.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft poleg aprilske potrdil še drugo letošnjo nadgradnjo Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
178352 (6651) jype
»

Modri zaslon smrti dobil zelenega brata

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2913236 (10599) [D]emon
»

Microsoft pokazal Windows 10 za ARM, ki bo podpiral x86

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
238535 (6198) darkolord
»

Bo Windows za ARM dobil emulator x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7317234 (13892) hojnikb
»

Konec podpore za Windows 8 in Internet Explorer 10

Oddelek: Novice / Brskalniki
2810842 (8495) ender

Več podobnih tem