» »

Nemški jezik

Nemški jezik

1
2
»

Mr.B ::

harmony je izjavil:

@thetilko
Sprejmi ze enkrat, da nimas prav!

Pa pizda, saj niso ti certifikati mikrosoft brejndampi na internetu, katerega se napiflas in dobis jebeni MCSA / E al karkol ze...
Tle enostavno, ko dobis B2 si dokazal, da na tem nivoju znas uporabljati jezik.

Se pa strinjam, da obstaja slabsi B2 in boljsi B2. Sigurno je razlika, ce si B2 dobil pri 90% pravilnih odg. kot pri 70 al kokr kol je ze meja.

Seveda.... za certificat se lahko napiflas, vkljucujoc jezikovne. Se tocno ve kaj bo in ce ravno nimas dveh levih za jezik si naredil... probaj narediti c1 ali c2
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

harmony je izjavil:


Se pa strinjam, da obstaja slabsi B2 in boljsi B2. Sigurno je razlika, ce si B2 dobil pri 90% pravilnih odg. kot pri 70 al kokr kol je ze meja.

Na certifikatu ne piše s koliko si naredil, zato je to čisto brezpredmetno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Ja jezikovne se lahko napiflas. Ocitno nisi se nikoli opravljal izpita. Ne ga srackat prosim. B2 se ne mores napiflati. Mogoce kaksen A1 - tipa "vi hajzt du"

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:


Se pa strinjam, da obstaja slabsi B2 in boljsi B2. Sigurno je razlika, ce si B2 dobil pri 90% pravilnih odg. kot pri 70 al kokr kol je ze meja.

Na certifikatu ne piše s koliko si naredil, zato je to čisto brezpredmetno.

Ne ni brezpredmetno. Nekdo, ki je naredil izpit z 95% in nekdo, ki je ravno ujel magicno mejo je sigurno razlika v znanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

Mr.B ::

harmony je izjavil:

Ja jezikovne se lahko napiflas. Ocitno nisi se nikoli opravljal izpita. Ne ga srackat prosim. B2 se ne mores napiflati. Mogoce kaksen A1 - tipa "vi hajzt du"

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:


Se pa strinjam, da obstaja slabsi B2 in boljsi B2. Sigurno je razlika, ce si B2 dobil pri 90% pravilnih odg. kot pri 70 al kokr kol je ze meja.

Na certifikatu ne piše s koliko si naredil, zato je to čisto brezpredmetno.

Ne ni brezpredmetno. Nekdo, ki je naredil izpit z 95% in nekdo, ki je ravno ujel magicno mejo je sigurno razlika v znanju.

Da imam b1 pa sem ugotovil da je bs.Za B2 rabis besednjak. Ko boš razumel kaj pisejo v derstandard.at, katerga texsti se najdejo tudi v ösd, pa si ready ne samo za b2.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

harmony je izjavil:


Ne ni brezpredmetno. Nekdo, ki je naredil izpit z 95% in nekdo, ki je ravno ujel magicno mejo je sigurno razlika v znanju.

Seveda se pozna. Ampak ne toliko... Razlike so minimalne. Poleg tega so "magične" meje precej visoko, dostikrat nad 75%.

Dostikrat nekdo, ki 100% naredi certifikat, zna dovolj za naslednjo stopnjo, pa je ni imel jajc opravljat.

Drugače tu piše vse...

https://www.goethe.de/ins/si/sl/spr/prf...

Mr.B je izjavil:

Ko boš razumel kaj pisejo v derstandard.at, katerga texsti se najdejo tudi v ösd, pa si ready ne samo za b2.

A ga ne razumeš?

Saj gre za čisto lep Hoch Deutsch :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

TheBlueOne ::

Po mojih izkusnjas tile cetrifikati ne pomenijo kaj dosti in jih pri nas niti ne pogledamo zares. Vsak nastofa par jezikov, kjer ponavadi napisejo nemscina B2, anglescina pa paerfektno. Za nemscino praviloma imajo certifikat, znanja ne, za anglescino ni certifikata znanje je.

Seveda ni pravilo, ampak pri vseh podjetjih kjer sem do sedaj delal in jih je kar nekaj se je znanje ocenilo po telefonu ali pa na razgovoru.

Invictus, jaz ne pravim, da se nima smisla uciti. Samo pravim, da tam kjer potrebujes jezik lahko imas potrdilo za Z1000, pa te bodo stestirali, kar pri jeziku ni problem, ce pa ni delovno mesto tega ne zahteva, pa certifikat niti nima pomena. Se ne poznam koga, ki je prisel s temi certifikati in bil uporaben v smislu jezika, poznam pa mnoge, ki pac nekaj napisejo (A2 C2...), ker vedo da znajo, brez potrdila in znanje stima.

Meni je to bolj marketinska fora teh zavodov in problem vidim v tem, da se je v Sloveniji postavila neka norma, da za tujino to potrebujes, kar pa enostavno ni tako in tudi ce je v 50% tako se zadevo zaobide z dvakratnikom prosenj. Ljudje pa cepijo doma in cakajo na tole potrdilo, lahko pa bi ze delali in se ucili jezika na terenu.

Ce nimas stopnje, za katero ti je sam bog povedal, da jo potrebujes za Avstrijo ali Nemcijo, to se ni razlog, da ne isces dela ze danes.

Invictus ::

Saj nihče ni rekel, da ga rabiš, samo da pomaga.

Pa odvisno od podjetja.

A nisi prebral kar sem napisal?????

S certifikati je pa tako kot z diplomami.

Vsak, ki nima tega, govori kako niso potrebni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Seveda sem prebral. Moj prvi post se zacne z:

Nic ni narobe, da se hoces nauciti jezika, ni pa nujno skladno s tvojimi zeljami, ker o potrebnem znanju ne odlocas ti.


in sem naprej konsistenten. Ce se ne motim, si ti potem nasprotoval?

Ce povzamem malo drugace, poznam ogromno ljudi, ki jezik znajo in nimajo cetrifikata, poznam ogromno ljudi, ki jezik znajo slabo ali zelo slabo in imajo certifikat. Ne poznam nikogar, ki ima samo certifikat in je uporaben tam, kjer je zahtevano znanje jezika. In tako se tudi obnasajo podjetja za katera delam.

Mimogrede, ti si na Tirolskem, jaz sem na Koroskem, kjer dela naprimerno vec Slovencev in pri nas je splosno znano, da si s temi certifikati lahko obrises rit, ker veliko vec niso vredni, se posebej, ker se gre za znanje, ki ga takoj v minuti brez problemov preveri kdorkoli. Sej ne recem, da se ne najde nihce, ki ima B2 in je OK, ampak koga briga kaj ima, ce ga poklices in takoj ves koliko je ura.

In kdo za vraga posilja vse dokumente s prosnjo? Da ima cela Avstrija vse podatke ali kaj? Poslje se CV, kjer so znanja, ki se vsaj kjer sodelujem sam preverjajo kasneje. Ravno iscemo kandidata, ki bo prevzel moje trenutno delo in mi ne pride na kraj pameti, da bi koga zavrnil, ker ni za vsako postavko dodal potrdila.

Invictus ::

Nisem na Tirolskem, od kje ti ideja?!?!?! Ne grem tja delaš, še manj na Koroško ;). Niti ne v Avstrijo. Nemčija je veliko boljša ;). Tudi s plačami...

Avstrijci so še bolj zahojeni od Slovencev :D. Zaplankani do amena. Koroška in Tirolska sta pa tako slepo črevo... Celo relativno katolibansko konzervativna Bavarska je svetlobna leta naprej.

Od kje ti ideja, da se pošiljajo dokazila? Sicer pa dodaten PDF v mailu ni nek problem? A so tam še tako zahojeni, da sprejemajo samo pisne prošnje?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Ales ::

TheBlueOne je izjavil:

... poznam ogromno ljudi, ki jezik znajo in nimajo cetrifikata, poznam ogromno ljudi, ki jezik znajo slabo ali zelo slabo in imajo certifikat. Ne poznam nikogar, ki ima samo certifikat in je uporaben tam, kjer je zahtevano znanje jezika. ...

Tak ki ima samo certifikat, jezik so mu vn vtrgali , možgane pa amputirali? Jp, tak je čisto neuporaben.

Ne boš verjel, že n tvojih prispevkov nazaj smo dojeli, kaj hočeš povedati. Da po tvoje certifikat ni merilo za znanje jezika. A je kul, smo dojeli? Srčno upam tudi, da si dojel, kaj ti par nas drugih tu hotelo povedati. Da je tudi certifikat merilo za znanje jezika. Je kul, si dojel? Sem zih, da si. In vsi ostali, ki berejo, so tudi dojeli, pa sami si znajo ustvariti mnenje o teh dveh stališčih. Ki so, mimogrede, precej bližja, kot si zgleda misliš.

So, zdaj lahko nehaš ponavljati eno in isto v nedogled, ker boš zafural temo v pm, če je tako že nisi. :)

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Nisem na Tirolskem, od kje ti ideja?!?!?! Ne grem tja delaš, še manj na Koroško ;). Niti ne v Avstrijo. Nemčija je veliko boljša ;). Tudi s plačami...

Avstrijci so še bolj zahojeni od Slovencev :D. Zaplankani do amena. Koroška in Tirolska sta pa tako slepo črevo... Celo relativno katolibansko konzervativna Bavarska je svetlobna leta naprej.

Od kje ti ideja, da se pošiljajo dokazila? Sicer pa dodaten PDF v mailu ni nek problem? A so tam še tako zahojeni, da sprejemajo samo pisne prošnje?


Sem te zamesal z nekom drugim. :) Ja dokazilo bi bil certifikat. Samo v celoti res ne sledim vec vsemu. Nekdo je pisal, da uporabljajo kot filter, ce ni prilozeno...

Kar se tice zaplankanosti, pa ti dam prav glede Nemcev. Do sedaj sem najraje delal z njimi in se tudi praviloma z njimi bolje razumel. Kar pa se tice plac pa je pri nas tudi kar nekaj delavcev, ki so prisli iz Nemcije. Menda je ravnotezje med Placo/"Ure in stroski" v Avstriji boljse.

Kadrovanje pa je cisto razlicno. Ce je potreba, potem niso zaplankani, ce pa je dovolj kandidatov pa si znajo izmisljevati.

Ales je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

... poznam ogromno ljudi, ki jezik znajo in nimajo cetrifikata, poznam ogromno ljudi, ki jezik znajo slabo ali zelo slabo in imajo certifikat. Ne poznam nikogar, ki ima samo certifikat in je uporaben tam, kjer je zahtevano znanje jezika. ...

Tak ki ima samo certifikat, jezik so mu vn vtrgali , možgane pa amputirali? Jp, tak je čisto neuporaben.

Ne boš verjel, že n tvojih prispevkov nazaj smo dojeli, kaj hočeš povedati. Da po tvoje certifikat ni merilo za znanje jezika. A je kul, smo dojeli? Srčno upam tudi, da si dojel, kaj ti par nas drugih tu hotelo povedati. Da je tudi certifikat merilo za znanje jezika. Je kul, si dojel? Sem zih, da si. In vsi ostali, ki berejo, so tudi dojeli, pa sami si znajo ustvariti mnenje o teh dveh stališčih. Ki so, mimogrede, precej bližja, kot si zgleda misliš.

So, zdaj lahko nehaš ponavljati eno in isto v nedogled, ker boš zafural temo v pm, če je tako že nisi. :)


Mam prevec casa. :P Od sedaj naprej dam mir. Je ze cez 12:00. :)

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Invictus je izjavil:

Nisem na Tirolskem, od kje ti ideja?!?!?! Ne grem tja delaš, še manj na Koroško ;). Niti ne v Avstrijo. Nemčija je veliko boljša ;). Tudi s plačami...

Avstrijci so še bolj zahojeni od Slovencev :D. Zaplankani do amena. Koroška in Tirolska sta pa tako slepo črevo... Celo relativno katolibansko konzervativna Bavarska je svetlobna leta naprej.

Od kje ti ideja, da se pošiljajo dokazila? Sicer pa dodaten PDF v mailu ni nek problem? A so tam še tako zahojeni, da sprejemajo samo pisne prošnje?

Koroški slovenci so THE BEST. Tam za zahojenimi 1. 2. 3. potem šeostali Avstrijci, potem pa Pridejo Koroški Slovenci. Torej do njih greš šeleo, ko si šel skozi 1. 2. 3..... Sicer pa je bial fenomenalna Rdeča predstava za prešernov dan na dunaju.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

harmony ::

Meni so se na vsakem razgovoru povedali, da se jim zdim odlicen kandidat, ker imam veliko tehnichih certifikatov. Sam tega ne oglasujem na veliko, saj ko vidim vse te brain dampe na internetu mi je res skoda kesa za to.

Invictus ::

Včasih ne gre brez.

Za določene vendorje (IBM, HP, Microsoft, you name it,...) jih moraš imeti, ker potem lahko firma postane partner. Pa je tvoje cena višja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

noraguta ::

Mr.B je izjavil:

Invictus je izjavil:

Nisem na Tirolskem, od kje ti ideja?!?!?! Ne grem tja delaš, še manj na Koroško ;). Niti ne v Avstrijo. Nemčija je veliko boljša ;). Tudi s plačami...

Avstrijci so še bolj zahojeni od Slovencev :D. Zaplankani do amena. Koroška in Tirolska sta pa tako slepo črevo... Celo relativno katolibansko konzervativna Bavarska je svetlobna leta naprej.

Od kje ti ideja, da se pošiljajo dokazila? Sicer pa dodaten PDF v mailu ni nek problem? A so tam še tako zahojeni, da sprejemajo samo pisne prošnje?

Koroški slovenci so THE BEST. Tam za zahojenimi 1. 2. 3. potem šeostali Avstrijci, potem pa Pridejo Koroški Slovenci. Torej do njih greš šeleo, ko si šel skozi 1. 2. 3..... Sicer pa je bial fenomenalna Rdeča predstava za prešernov dan na dunaju.


Samo kakšnih 150 let so pred vsem kar znamo mi pokazat. Od bufetov, kurbišč, kravjega bala do žičnic in pusta.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini (avstrija, nemčija, severna evropa...) kje najti ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15099021 (21648) NewHope
»

Avstrija in delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9744107 (30321) invisuu

Učenci premlatili sošolca, ker je tujec! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13222945 (20876) Gandalfar
»

certifikat za nemški jezik

Oddelek: Šola
123941 (3756) killa bee
»

Francoščina ali Nemščina ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9214130 (12667) trancer01

Več podobnih tem