» »

Kako obrniti vantilator na hladilniku

Kako obrniti vantilator na hladilniku

GUFY ::

Zanima me kako naj obrnem dva ventilatorja, ki bosta hladila moj hladilnik ( sestavljam vodno hlajenje) naj ventilatorja vlečeta zrak skozi hladilnik, ali naj ga potiskata skozi?
Že vnaprej hvala za odgovore.:)

frenk ::

pomoje da je bol da pihata skozi ampak glede na to da se ti bo prah nabral notr je bol če vlečeta

asPeteR ::

Ja prah se bo nabiral ce zrak vleceta ali pa potiskata.

Naceloma pa je boljse, da se zrak potiska. Se polje pa potiskaj-vleci varianta ...
http://blog.stegnar.com

GUFY ::

Kaj pa varianta ko en 120 mm potiska, dva 120 mm pa vlečeta. A je to dobr?!
Mam mal problema s placom pa bi lohk pred radiator spravu kvečemu en 120 mm vent, saj bi imel rad radiator v ohišju.

Ohišje pa imam od Antec-a midi tower, tacga kot ma morf.

frenk ::

asPeter:jah sam če vent vleče se prah nabira tm k vstopa in to je na drugi strani radiatorja(tm k ni ventou) in se ga z lahkoto dol da, če pa vent potiska se pa prah ubistvu nabira med ventom in radiatorjem in poj je teba vnte dol jemat in če maš zanč design je to jeba(mam lastne izkušne:D)

gufy:najbol je če je na obeh straneh isti pretok:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

QuickShot ::

Najbol je, da daš spredi en zračni filer, ventilator pa daš kamor bolj paše.

lp

windhunter ::

bol je da not piha, valda. sam mors met na uni strani hladen zrak, da s hladnim hladis. ce bo na uni strani tut ful topel, pol nis nc naredu...

mors met dobr prevetreno kisto =)))

Highlag ::

Čakte mal. A niso vse kritične komponente hlajene z vodo. Potem bi morala biti notranjost relativno hladna? Al sem spet kaj zamešal? :D

QuickShot ::

Ja sam moraš upoštevati, da se tudi trdi disk(i) in napajalnik grejejo, zato je zunanji zrak boljši za hlajenje radiatorja.

miroB ::

Radiator nameravam postavit na vrh kište. Kako naj pihajo ventilatorji, sam se nagibam k temu, da bi na radiator(zunaj) zmontiral dva venta, ki bi pihala v kišto, s stališča hlajenja ohišja pa bi bilo boljše, da bi venta zrak vlekla iz ohišja,samo potem bi po rebrih vleklo toplejši zrak, kot v prvem primeru, kaj mi je storiti?
V napajalniku imam znotraj nad procesorjem še en vent(Enermax), ki piha zrak v njega. Razmišljam še o tem, da bi na vrhu kište(midi) nad napajalnikom izrezal luknjo za še en mali ventilatorček, ki izpihaval zrak nad napajalcem.

Alexius Heristalski ::

Če lahko, poskusi obe možnosti, pa boš videl, katera je boljša.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

tony ::

Kje imaš hladilnik?

tony ::

Aja sej slike.

Po moje je bolje da vlece not ,ker s tem bolje hladi vodo in tudi malo koponente.

Ce bi porivalo ven bi bil zrak tudi malo toplejši in mogoce bi manj hladilo.

Tic ::

Ce imas hladilnik navrhu, naredi, da zrak piha skozi hladilnik in VEN. Zgoraj se nabira topel zrak in ga mores dobit ven. Sej nebo kej razlike u temp, sam u ohisju bo bolj hladno.

Jst mam hladilnik, nevem od katerega avtomobila, vem da mi zmanjka 1 cm, da bi mel 2 12cm venta gor. Tako sem dal na eno stran odocpodej vent ki upihije in na drugi strani odozgorej vent ki vlece(tako da je pretok zraka v 1 smer). Pa je kul. Ce izklopim vente, temperatura zraste od 2-6*c, odvisno od obremenitve.
persona civitas ;>

GUFY ::

Danes sem končno montiral hladilnik od Lade v moje ohišje. Ventilatorja sem postavil pred hladilnik tako da pihata zrak v ohišje. Sedaj pa sem opazil, da imam v ohišju cca 2 stopinji višjo temperaturo kot prej. Najverjetneje se bom odločil, za moj stari že preizkušen način, tako da bosta ventilatorja vlekla zrak skozi radiator, ne pa da ga potiskata skozi. Pa še boljši prepih ohišja bom imel in s tem posledično nižje temperature v ohišju.

1. Slika temperature z radiatorjem od LADE
 Lada.jpg

Lada.jpg



2.Slika temperature z radiatorjem od YUGOTA
 Yugo.bmp

Yugo.bmp

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Eddy ::

Prepričan sem, da bo temperatura procesorja nižja v kolikor bo zrak šel skozi radiator od zunaj, kakor pa iz ohišja.

Saj tebi ni prioriteta imeti nizke temperature v ohišju ampak nizke temperature procesorja...
www.ekwaterblocks.com

TribesMan ::

GUFY: ventilatorje dej na vleko... pri meni se obnesejo super. To mi je svetoval en model na xtremesystems... Zgleda da že ve...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

Eddy: Meni je pomembna tudi tamperatra v ohišju, saj se moji rami na grafi ne hladijo na vodo, zato je bolje če je temp ohišja čim nižja.

TribesMan: Bom obrnil vente tako kot sem imel na Yugotu, sam moram priključke obrnit pol pa bo.>:D

Eddy ::

Potem pa ja...
www.ekwaterblocks.com

GUFY ::

Jest pa za probo laufam BREZ venta na hladilniku, temperature so pa naslednje.
 venta na Ladi.jpg

venta na Ladi.jpg

TribesMan ::

GUFY zadnič ko mi pumpa ni delala, sam laufal računalnik pri 2000MHz @ 1.6V brez pumpe in brez ventov. Temperature so bile v idle okoli 45°C v load pa 63°C. In to pri popolni tišini!

LEEEEET!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

GUFY ::

TribesMan: Pa saj veš kako toplo imam jaz v sobi, sigurno 4 - 5 stopinj več kot ti.

Drrugače je pa tudi brez ventov kar prijetna tišina.

DimmniBurek ::

Kaj pa- za tiste ku nimamo placa za dva venta, kaj je dobro če dam enga 120mm spredaj na stranico-izrežem luknjo, in enga da vlece not? sam ne v isti višini, unga odspredi bi dau spodi, notranjega ki vleče pa odzgorej! al je kakšna boljša ideja?:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617191 (5600) solatko
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569036 (37105) lufy
»

Vodno - par vprasanj

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241979 (1395) tec
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482164 (1421) frenk
»

Push ali pull vntilator na radiatorju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211599 (1354) Pyr0Beast

Več podobnih tem