» »

Računalnik se ne zažene

Računalnik se ne zažene

Pinturicchio ::

Začelo se je tako da je računalnik sam od sebe ugasnil. Ga zaženem ponovno, dela 1-2 min nakar spet ugasne. Pri naslednjem zagonu opazim da piše overclocking failed (seveda nisem nič navijal) in pomislim mogoče se je kaj v biosu sfižilo. Grem v bios nastavim vse nastavitve na default. Zaženem ponovno in sedaj ne pridem več niti v winse. Računalnik se ugasne še preden se pojavi logo od windowsov, oz, pri naslednjem zagonu ne pridem več niti v bios. Nato se je računalnik začel sam od sebe prižigati in ugašati. V končni fazi ga pa niti zagnati več ne morem, vse mrtvo kot da ne bi bil priklopljen na štrom. Nič, grem odpret kišto, prvo kar sem opazil je da se mi je hladilnik procesorja nagnil vstran, saj so tisti plastični pini bili že zelo bogi oz, 3 od 4 so bili skoraj popolnoma zviti. Ponovno pritrdim hladilnik z novimi vijaki, poskusim zagnati, nič. No, potem sem odstranil vse rame enega za drugim, brez uspeha, poskusil sem drugi napajalec, brez uspeha (imel sem dellov napajelec, ki ima odzadaj namesto klasičnega stikala 0/1, tipko s katero lahko ročno zaženeš napajalec (upam da sem se prav izrazil) in vsi ventilatorji delajo (grafična, napajalec, procesor), vendar se računalnik preko stikala za vklop ne zažene. Zelena lučka na matični gori, tako da plata dobi elektriko. Sedaj pa več ne vem naprej. Kondezatorji niso videti napihnjeni, vse bolj pa sumim da mi je šla mama plata. Še ima kdo kakšno idejo? Hvala

Specifikacije:
Plata: ASUS PK5 SE
Procesor: Intel Core 2 Duo E6550
Grafična: NVIDIA GT 730
Pomnilnik: 4GB DDR2

Han ::

Če tudi CMOS reset in nova gumbek baterija (CR2032) ne rešita težave, je šla plata rakom žvižgat.

Pinturicchio ::

Očitno nima nobeden ideje, sem peljal rač. na servis (nisem noob amapk ne vem več naprej), danes mi sporočijo napako.

Sem dobil odgovor, matična je šla, kot sem sumil.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214720 (4471) acookook
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535359 (4295) svetetko
»

nenadno ugašanje računalnika - nujna pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
234654 (3825) Pyr0Beast
»

PC se ne zažene sploh

Oddelek: Pomoč in nasveti
141794 (1627) shany
»

po 5-ih sekundah se ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
211925 (1443) kn3z007

Več podobnih tem