» »

T2 ali Telekom

T2 ali Telekom

«
1
2

ninjaVpižami ::

Odločamo se med dvema paketeoma. T4-TERA od T2 in TopTrio B od Telekoma... Ima kdo izkušnje z operaterjema? Hvala za odgovore :)

bambam20 ::

Kater je ugodnejši ? T-2 ma zdej že lep čas hude popuste na 2 letno vezavo. Telekom jim blizu ne pride s svojimi navitimi cenami.

T-2 dela odlično, če te to skrbi.

goranzaric ::

Jaz osebno na vsake dve leti menjam operaterja prav zaradi popustov. Imamo optiko in se mi splača vsake dve leti iti na ponudnika ki ima najbolše popuste za pol leta ali leto.

klinker ::

Hja, na zalost je ta praksa bolj ugodna.
Zalostno da si pri njih 15 let, pa ti ne dajo nobene ugodnosti kot to dajajo novim narocnikom.
Naslednje leto saltam vse na konkurenco prav zaradi tega.

Invictus ::

Rečeš referentu, da greš brez popustov drugam in da naj pokliče šefa, ki lahko da popust.

Zadeva zelo hitro rešena. Ponavadi referenti nimajo pooblastil za dajanje takih popustov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

koliko jokanja za nekaj €...a v mercatorju in podobnih trgovinah tudi fehtate popust? pa pri plačevanju računov? :)

top trio b ni ugoden.

klinker: tudi jaz sem na t2 optiki skoraj 12 let pa mi ne dajo popusta, menjati pa ne morem, ker konkurenca ne ponuja dovolj.

Invictus ::

Stegneš jezik, pa probaš.

Kljub vsemu je T-2 najbolj zanesljiv in ugoden, če imaš njihovo optiko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

buick ::

Mene pa samo zanima kakšne so izkušnje z T2 mobilno telefonijo? Ali so še vedno težave s pokritostjo s signalom in kako je z prenosom podatkov?Sem drugače na njihovi optiki in je vse super sedaj pa ne vem ali naj vzamem še mobilno telefonijo pri njih ali ostanem na Telekomu?
Upam da mi kdo da kak nasvet iz svojih izkušenj..pa hvala..

Jirzy ::

Pokritost z GSM signalom ni težava, uporabljajo poleg svojega tudi Telekomovo omrežje. Si pa izven največjih mest hitro obsojen na gostovanje v Telekom omrežju, pri katerem imaš vsaj pri nekatirih paketih malo prenosa podatkov (konkretno jaz 100MB). Če si pa pripravljen to potrpeti, je pa paket ugoden.

buick ::

Prenos podatkov bi rabil v bistvu vsakodnevno v Šoštanju. Ne razumem če imam jaz v paketu t2 zakupljena 2GB prenosa podatkov kaj to pomeni glede paketa in prenosa podatkov če si v telekomovem omrežju?

...:TOMI:... ::

Če telefon rabiš nujno, ostani raje na omrežjih brez nacionalnega roaminga.

https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=18...
Tomi

konspirator ::

Kje ima kdo bazne lahko pogledaš tu http://www.mobilna-telefonija.com/mobil... .

Ta paket bi imel ?
https://www.t-2.net/brezcasni-m

Roaming je v TK omrežju, vendar ne vem, kako se v njem obračunavajo enote (klici, sms, podatki)
http://www.blog.uporabnastran.si/2015/0...

Vzemi raje izimesec L, dela bp kjer je TK signal, lahko polniš preko trajnika:
http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes...



ali spar-mobil SPAR 4000, če se ti da vsak mesec polniit račun.
http://www.spar-mobil.si/paketi-ceniki

Zgodovina sprememb…

kitl76 ::

buick je izjavil:

Mene pa samo zanima kakšne so izkušnje z T2 mobilno telefonijo? Ali so še vedno težave s pokritostjo s signalom in kako je z prenosom podatkov?Sem drugače na njihovi optiki in je vse super sedaj pa ne vem ali naj vzamem še mobilno telefonijo pri njih ali ostanem na Telekomu?
Upam da mi kdo da kak nasvet iz svojih izkušenj..pa hvala..


Dela odlično sploh ne rabiš T2 omrežja samo gostovanje na Mobitel priklopiš pa imaš vse BP. Prenos podatkov se enako šteje kot bi bil v T-2 omrežju. Npr. brezčasni M imaš 2 GB zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

Jirzy ::

Hm, očitno so res prenovili pakete, odkar sem jiz sklenil pogodbo. Pri mojem S paketu je bilo posebej navedeno, da je v gostovanju (včasih simobil, zdaj telekom omrežju) podatkov v gostovanju manj.

buick ::

Gre za paket Oranzni diamant-internet optika 300/50, vec kot dovolj tv programov z dodatnim paketom po izbiri,casovni zamik, stacionarni telefon z brezplacnimi klici in 1 mobilni telefon z neomejenimi klici+2gb podatkov..Sedaj imam že vec kot 1 leto tv,internet in stac.telefon pri njih,placujem 41€ in sem vec kot zadovoljen..
Me pa malo bega ce dodati k temu še mobilni telefon predvsem zaradi prenosa podatkov,ki ga rabim vsakodnevno..No,nekak se bo treba odlocit :)

kitl76 ::

Sej sem ti napisal. Oranžni diamant vzem imaš brezčasni M z 2 GB not in to je to za ceno 52 EUR. Podatke pa itak na 4G od Mobitela porabljaš.

strom_15 ::

Samo pri roamingu je pa bolje da si potem naročnik telekoma, kako T-2 (ker ima roaming 1 in roaming 2). To je kr neki

kitl76 ::

Kaj?? Ne vem kaj ti kompliciraš noben romaing 1 in 3. Daš na ročni izbor operaterja na Mobitel 4G in to je to.

...:TOMI:... ::

Ja, ti pa si pameten.
1. 4G ni povsod.
2. Preko 4G ne gre govor (se).
3. Ko izgubi signal, bo nedosegljiv...

Mnogo problemov povzroci tvoj nasvet.

Malo sem bral neuradni forum, nekdo je zaradi stalnih napak koncno resil zadeve... In sicer je zamenjal operaterja.
Tomi

Dami ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ja, ti pa si pameten.
1. 4G ni povsod.
2. Preko 4G ne gre govor (se).
3. Ko izgubi signal, bo nedosegljiv...

Mnogo problemov povzroci tvoj nasvet.

Malo sem bral neuradni forum, nekdo je zaradi stalnih napak koncno resil zadeve... In sicer je zamenjal operaterja.

Nobenih problemov ni. Izbereš telekom omrežje namesto avtomatsko in max možno hitrost (vsaj tako imam jaz na lumii 820). Ko ni 4g preklopi na 3g oz 2g. Ampak še vedno v telekom omrežju. Pri drugem operaterju pustiš avtomatsko, vendar preklaplanje med hitrostmi bo še vedno prisotno.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

...:TOMI:... ::

Nekaj je max. izbrana hitrost, drugo je pa 4G only. Nimajo vsi telefoni enako.
Tomi

strom_15 ::

kitl76 je izjavil:

Kaj?? Ne vem kaj ti kompliciraš noben romaing 1 in 3. Daš na ročni izbor operaterja na Mobitel 4G in to je to.


Govorim za tujino in ne v Slo

čuhalev ::

...:TOMI:... je izjavil:

2. Preko 4G ne gre govor (se).

Tole me pa zanima. Kaj gre potem preko GSM ali UMTS?

...:TOMI:... ::

Ja. VoLTE se ni v pogonu pri nas.
Tomi

čuhalev ::

Kako gre pa sedaj, v tem trenutku?

...:TOMI:... ::

Kot si napisal sam.
Tomi

čuhalev ::

Hvala. To pomeni, da operaterjevo vlaganje v gradnjo LTE omrežja trenutno še ne pomeni višje kakovosti govornih komunikacij, kar zaradi oglaševanja nadgradenj dojema slehernik.

...:TOMI:... ::

Kje to pise?
Tomi

MaliJanez ::

T-2 definitivno

SumTingWong ::

+1 za T-2. Zakaj Tera? Razlika je skoraj samo v hitrosti interneta. Vzemi raje T4 Giga + M programsko shemo (približno ista cena). Razen če se ti gre za hitrost.

Čeprav do danes se je najbrž že odločil.

čuhalev ::

...:TOMI:... je izjavil:

Kje to pise?

Nikjer, kjer bi jaz vedel, ampak takšen učinek ima oglaševanje LTE tehnologije.

Kot omrežje 4. generacije. Od tod sledi, da predstavlja nadgradnjo omrežij prejšnih generacij, torej 2. in 3.

Ampak očitno ne za govor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

buick ::

Ma nisem se še odločil. Ne vem kaj nardit. Če bi delalo vse tako kot more ni dvoma se bi odloču za t2 oranzni diamant.Tale paket mi je pisan na kožo.Edino kar me še vedno matra je prenos podatkov,katere nujno rabim in to vedno na istem mestu in tale 2gb bi bila odlicna..Če pa to ne bo delalo kot bi moralo pol sem pa v riti,ker se vežem za 2 leti na t2..Sedaj imam telekomov prenos podatkov in mi dela odlicno, je pa res da imam skupno 600 enot kar mi je nekje na meji kolikor sedaj porabim..

vrossi46 ::

konspirator je izjavil:

Kje ima kdo bazne lahko pogledaš tu http://www.mobilna-telefonija.com/mobil... .

Ta paket bi imel ?
https://www.t-2.net/brezcasni-m

Roaming je v TK omrežju, vendar ne vem, kako se v njem obračunavajo enote (klici, sms, podatki)
http://www.blog.uporabnastran.si/2015/0...

Vzemi raje izimesec L, dela bp kjer je TK signal, lahko polniš preko trajnika:
http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes...



ali spar-mobil SPAR 4000, če se ti da vsak mesec polniit račun.
http://www.spar-mobil.si/paketi-ceniki






Jaz imam t-2 Oranžni diamant in lahko samo povem da dela vse super,tudi mobilna telefonija preko roaminga pri telekomu imam ga zmerom vklopljeno.

Lp

SumTingWong ::

T-2 ima svoje postaje za 3G, gostuje pa pri Telekomu (LTE 20/5), tako da brez skrbi za signal.

Vanadium ::

No tudi jaz sem cvikal kaj bo z mobilno telefonijo. Sem prenesel cifro iz telemacha na t-2 (v sklopu oranžni diamant) in deluje zaenkrat b.p., enote veljajo tako v domačem omrežju kot v nacionalnem gostovanju, zaenkrat sem testiral gostovanje na hrvaškem, bih, in srbija in delovalo tudi b.p. So kar porihtali zadeve glede na vse kar se je dogajalo od začetka. Upam da bo šlo samo še na bolje.

konspirator ::

Hitrosti so v roamingu enake ?

Vanadium ::

Roaming je hitrejši, ker imas tudi 4G drugače na 3G ne opazim razlik med T-2 in Telekomom v hitrosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

kitl76 ::

Meni načeloma 3G od T-2 prinese boljše teste kot Telekom. 4G pri Telekomu pa dela enako kot kolegu, ki je prav pri Telekomu tako, da ni nobenih razlik.

buick ::

Evo sem tudi jaz vzel oranžni diamant in zaenkrat dela vse super..

KTr1sk ::

Gledam na njihovi stranai paket T4 MEGA AKCIJSKA CENA PAKETA 26,99EUR
torej če prav razumem se plača 26,99 za 2 leti če se vezeš, potem pa greš drugam, si tam kakšen mesec prekineš in greš nazaj na T2 na akcijski paket ?

pa še to hitrost xDSL do 20/2 Mbit/s, kako je v praksi? imam klasični telefonski priključek, trenuto Amis Adsl 15/07, ki pa ima tudi dejansko dela tako :), bo T2 delal še boljše? Sem do centrale po googlu 1,7km odddaljen od centrale, dejansko je verjetno kablovja sigurno 2km/ do2,5km (moje mnenje)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

SumTingWong ::

Prvo vprašanje: Da.
Glede VDSL je pa pri vsaki hiši drugače. Če ti sedaj dela linija 15/7 (ali 0,7?) ti bo tudi pri T-2. Oddaljenost 1,7km ni neki presežek, ampak bi načeloma moral do 20 Mbps dosegati. Toliko kot pač ponujajo T4 paketi.

Povprašaj malo pri Amisu kok imaš maksimalno sinhronizacije. Ti bodo povedali.

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

ktr1sk: 1. vprašanje da....če se ti da jebat nonstop z menjavo...ni tako simple :)

xmetallic ::

Pri T-2 se ne splača it stran za 1 mesec. Če si dovolj dolgo pri njih dobiš dobre ponudbe. Nam so po pošti poslali novo pogodbo z višjo shemo za TV, večjo hitrostjo po nižji ceni. Je blo res presenečenje ker to v Sloveniji redko kdaj doživiš. Je pa res da smo naročniki že slabo desetletje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

slitkx ::

T-2 je začel z ofenzivnim prikritim vsiljevanjem Oranžnega diamanta. Če želiš imeti vse bombončke vključene, ga moraš vzeti. Takoj, ko vzameš paket z nižjo hitrostjo DL/UL-internet (ker 500/100 v veeeeeeeeeliki večini časa ni izkoriščen), časovni zamik, HD-TV programska shema in tv2go začno odpadati. Če jih želiš imeti in jih vračunaš kot ločeno storitev, si še na dražjem.

V mojih očeh T-2 ni več tisto podjetje, ki je pred 5-6 leti pomenilo občutno ugodnost ponudbe.

Tak da grem po 6 letih back to Telekom...in bomo videli, kako bo čez 2 leti. Cenovno se pa lahko prej ali slej zafrkneš pri vsakem operaterju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

gendale2018 ::

a 500/100 dela povsod kjer je optika

6151 ::

gendale2018 je izjavil:

a 500/100 dela povsod kjer je optika


Na celotni T2 optiki in na starejši (ne-gpon) telekom optiki.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

gendale2018 ::

super :)

Vanadium ::

6151 je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

a 500/100 dela povsod kjer je optika


Na celotni T2 optiki in na starejši (ne-gpon) telekom optiki.


Misliš na stari telekom optiki kjer ima t-2 svojo opremo v telekom centrali? Fotr ma p2p oziroma po telekomu F2 optiko (svoje vlakno od centrale do modema) pa je kar dosti omejitev ker nima t-2 svoje opreme v centrali.

krepki ::

slitkx je izjavil:

T-2 je začel z ofenzivnim prikritim vsiljevanjem Oranžnega diamanta. Če želiš imeti vse bombončke vključene, ga moraš vzeti. Takoj, ko vzameš paket z nižjo hitrostjo DL/UL-internet (ker 500/100 v veeeeeeeeeliki večini časa ni izkoriščen), časovni zamik, HD-TV programska shema in tv2go začno odpadati. Če jih želiš imeti in jih vračunaš kot ločeno storitev, si še na dražjem.

V mojih očeh T-2 ni več tisto podjetje, ki je pred 5-6 leti pomenilo občutno ugodnost ponudbe.

Tak da grem po 6 letih back to Telekom...in bomo videli, kako bo čez 2 leti. Cenovno se pa lahko prej ali slej zafrkneš pri vsakem operaterju.

Pač vzameš 500/100 pa kaj pol če ni izkoriščen vseeno boljše kot pa prehod na telekom,sem bil na telekomu kar lep čas ampak sem prešaltal na t-2 in mi ni žal,na telekomu sem imel skoz ene probleme z nedelovanjem storitev po teden dni in več skupaj in to na optiki,da ne govorimo o problemih v boxih,ki so se ugašali med gledanjem tv,slabša slika na sd programih n da ni.
Na t-2 je bilo sicer nekaj manjših problemov z ustavljanjem slike ampak je vse čudežno izginilo in sedaj spet vse deluje ok tudi hitrost 300/50 ki je naročena dela bp.
Ti pa če želiš več sivih las pa kar izvoli na telekom.

slitkx ::

Trenutno me prehod na Telekom kljub stroškom izklopa in stroškom priklopa pride ceneje kot če bi nadaljeval z obstoječim T-2 paketom. Tudi če imam prvih 12 mesecev vezave pri T-2 20% popusta na osnovno ceno.
Kar se pa tiče težav na omrežju in TV, T-2 ni imun nanje. Sem ravno tako doživel črno sliko na TV, mavrico pri ogledu za nazaj, ponovne zagone Innbox-a itd..

Imam pač svoje razloge, zakaj je 66,99 evra preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557210 (5316) starfotr
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649240 (11568) V-i-p
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110882 (7741) Daliborg
»

garantiran upload na optiki - T-2 ali telekom?

Oddelek: Omrežja in internet
254957 (4000) mojster_joni
»

Paket trojček - najcenejši ponudnik

Oddelek: Omrežja in internet
295310 (3568) alexz

Več podobnih tem