» »

Menjava operaterja

Menjava operaterja

dirkac71 ::

Zdravo, imam težavo z izbiro operaterja in bi mi zelo prav prišel kakšen nasvet oz. izkušnja. Trenutno sem pri simobilu, starejši paket orto v nulo + 201, za to plačujem okoli 18€ na mesec, porabim pa bolj malo, bolj bi se mi splačal kakšen cenejši paket pri kakšnem drugem operaterju. Moja poraba:



Kupil sem nov telefon, moj sim v njega ne paše. Namesto da plačam za manjši sim bi raje plačal prenos številke na drugega operaterja. Katerega mi priporočate oz. kateri paket ? Pri mobitelu imam 2 eura popusta zaradi tega, ker imamo njihov internet/televizijo, bob od simobila izgleda zanimiv vendar ne vem kako je s tem. Gledal sem tudi predplačniško pri simobil in tisto bi bilo kar ok, ampak ne bi pa vsak mesec posebej nalagal dobroimetje. Res bi mi prišel prav kakšen nasvet. Lp

smacker ::

Telemach, paket Več. 6eur/mesec -> neomejeni SMS, 500MB podatkov (just in case), 120min pogovorov v ostala omrežja. Če spraviš še simobilovca, s katerim največ klepetaš na telemach maš prek zadost. Ali pa bob za 8eur/mesec -> 1500sms, 1500min.

sajmon ::

Omenjaš popust, ker imaš že tv / internet pri telekomu. Preveri, če se ti splača preklopiti na pakete modri (ti imajo vključeno eno mobilno številko).

Glede velikosti sim kartice, a ni dovolj, da se obstoječa sim kartica obreže na ustrezno velikost.

-valvoline- ::

Sparmobil je najboljsa varijanta. Brez vezave 1500 enot za cca 7e mesecno.

dirkac71 ::

Lepa hvala za odgovore, nisem pričakoval takega odziva tako hitro !

- Modri paket pri telekomu ne pride v poštev ker smo ravno pred kratkim sklenili novo pogodbo.
- Telemach je sicer zelo ugoden vendar bi vseeno rad imel malce prostora, morda kakšnih 500 minut komplet klicev
- Sparmobil izgleda najboljši, 1500 enot bi bilo super ker kadar imam več sms-ov imam ponavadi manj klicev in obratno. Edino kar me matra je da moram 1x na mesec to aktivirati,
ampak pri takem prihranku je to še najmanj. Če prav razumem tudi po tem ko mi teh 1500 poteče, še vedno normalno kličem pač po tisti tarifi 6.6 centov, tako da če rabim klic v ključnem trenutku mi ni potrebno pred klicem aktivirati. Verjetno pa rabim prej njihovo sim kartico in moram plačati prenos številke. Bom se pozanimal.

Glede sim kartice, lahko kdo potrdi, da če jo obrežem gre lahko v nov telefon ?

-valvoline- ::

Lahko pogledas tudi izimobil. Podoben paket k sparov 1500 enot za 7e. Pa se ugodnejsi klici in sms za tujino (ce kdo rabi). Spar je zanimiv pac trgovino mas na vsakem vogal skocis nafilas pa je. Brez vezave je d best varijanta. J*bes raznoraznih drobnih tiskov in podobno .)

Zgodovina sprememb…

Heavy ::

dirkac71 je izjavil:


- Sparmobil izgleda najboljši, 1500 enot bi bilo super ker kadar imam več sms-ov imam ponavadi manj klicev in obratno. Edino kar me matra je da moram 1x na mesec to aktivirati,
ampak pri takem prihranku je to še najmanj. Če prav razumem tudi po tem ko mi teh 1500 poteče, še vedno normalno kličem pač po tisti tarifi 6.6 centov, tako da če rabim klic v ključnem trenutku mi ni potrebno pred klicem aktivirati. Verjetno pa rabim prej njihovo sim kartico in moram plačati prenos številke. Bom se pozanimal.



Imaš še izimobil izimesec m 1500 enot za 6,9€. Si lahko na trajnik naštimaš pa ti avtomatsko trže iz računa.
#TeamFelix

dirkac71 ::

Hmm, zdejle sem se zelo za špar ogrel, tujine ne rabim, trajnik verjetno ni zastonj, če se že grem za cente. Pri Spar-u je nov sim 2.9 eure in prenos cifre 5 eurov, kr pomen da z prvo naročnino pokrijem vse to pa še prišparam v primerjavi s simobil. Je še kakšen razlog da bi vzel izimobil ? Čeprav tako kot je bilo napisano, tole je brez vezave, če vidim da je pri drugem nekaj boljšega lahko že naslednji mesec grem tja :) V letu bom 120 eurov prišparal v primerjavi z mojim, že tako poceni paketom pri simobil :)

...:TOMI:... ::

Spar nima LTE, medtem ko Izi ima. Vredno 20 dodatnih centov, ki jih bos placal za direktno bremenitev svoji banki.

Visja hitrost in udobje.
Tomi

dirkac71 ::

Tole pa mislim da meni ne bo prišlo prav, glede na to, da imam na trenutnem telefonu namesto 3G izbrano GSM, da mi baterija malce dlje zdrži. Na mobitelu ne uporabljam mobilnega interneta, na sploh telefon uporabljam le za klice in sms-e, saj imam za delo in faks vedno blizu kakšen prenosnik.

AgiZ ::

Sorodnik je bil na SparMobilu. Vse ok, samo motilo ga je da je moral vsak mesec paziti da je aktiviral mesecni paket takoj ko se je prejsnji iztekel (pa mislim da nimajo klica na cakanju, nisem preprican).
Sedaj je presedlal na Izimobil, kot je Heavy povedal in preko trajnika placuje (trajnik ti dodatno zaracunajo nekih 0,2-0,3€ ce se ne motim).

dirkac71 ::

Sem poslal še povpraševanje na izimobil, ker vidim da je prenos številke brezplačen. Drugače tisti trajnik, ali to pomeni da mi tudi aktivirati ni treba storitve ? Ker drugače ne pridobim veliko, nakažem si lahko tako ali tako lahko večji znesek gor, npr. 2x na leto, bolj je problem da moram pri šparu točnega dneva aktivirati storitev.

modelno1 ::

Ja, izimobil avtomatsko podaljšuje, če imaš dovolj stanja oz. urejeno, da ti trga s TRR.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

dirkac71 ::

Aha potem pa super, je res izi boljši :) Upam samo, da ne bom preveč dolgo brez telefona, ko bodo delali tale prehod :)

BorutK-73 ::

smacker je izjavil:

Telemach, paket Več. 6eur/mesec -> neomejeni SMS, 500MB podatkov (just in case), 120min pogovorov v ostala omrežja. Če spraviš še simobilovca, s katerim največ klepetaš na telemach maš prek zadost. Ali pa bob za 8eur/mesec -> 1500sms, 1500min.


ps
Če imaš na istem imenu tudi telemach kabelsko je naročnina za Več 4€, pri paketu Še Več pa namesto 15 12€. Za Naj Več pa ne vem.

...:TOMI:... ::

Pa se izi kartice dobis povsod, medtem ko spar samo v sparu.
Tomi

m3k ::

...:TOMI:... je izjavil:

Spar nima LTE, medtem ko Izi ima. Vredno 20 dodatnih centov, ki jih bos placal za direktno bremenitev svoji banki.

Visja hitrost in udobje.

https://slo-tech.com/forum/t649594/p527...
Mirko tipka na radirko ////

zee ::

imam na trenutnem telefonu namesto 3G izbrano GSM, da mi baterija malce dlje zdrži.


LTE je energetsko bolj varcen od obicajnega 3G-ja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Heavy ::

dirkac71 je izjavil:

trajnik verjetno ni zastonj, če se že grem za cente



Izi zniža ceno 'naročnine', tako da se potem cena trajnika zamakne nazaj na 6,9€. Pa prvi mesec ti podarijo 3000 enot (za naslednji mesec pa aktiviraš tisti paket ki hočeš z sms-om). Pa še pri prenosu telefonske številke, ti povrnejo 2€ na njihovo sim kartico - katero dobiš po pošti. Preklop je hiter, stara sim poteče ko že dobiš novo. Tako da si brez telefona samo za čas ko premenjaš sim kartici in novo aktiviraš.

Tako sem naredil leto dni nazaj in nimam nobenih pripomb nad njimi. 10/10 priporočam.
#TeamFelix

Jerry000 ::

Izimobil...res toplo priporočam

looser ::

-valvoline- je izjavil:

Sparmobil je najboljsa varijanta. Brez vezave 1500 enot za cca 7e mesecno.

predlagam izimobil; sparmobil ima zdaj tudi 4g / lte, pošlješ lte na 1918 za aktivacijo
izimobil je bolj fajn, ker ga lahko kupis povsod (tudi v sparu) ali pa si daš na "trajnik".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

issak ::

dirkac71 je izjavil:

Lepa hvala za odgovore, nisem pričakoval takega odziva tako hitro !

- Modri paket pri telekomu ne pride v poštev ker smo ravno pred kratkim sklenili novo pogodbo.
- Telemach je sicer zelo ugoden vendar bi vseeno rad imel malce prostora, morda kakšnih 500 minut komplet klicev
- Sparmobil izgleda najboljši, 1500 enot bi bilo super ker kadar imam več sms-ov imam ponavadi manj klicev in obratno. Edino kar me matra je da moram 1x na mesec to aktivirati,
ampak pri takem prihranku je to še najmanj. Če prav razumem tudi po tem ko mi teh 1500 poteče, še vedno normalno kličem pač po tisti tarifi 6.6 centov, tako da če rabim klic v ključnem trenutku mi ni potrebno pred klicem aktivirati. Verjetno pa rabim prej njihovo sim kartico in moram plačati prenos številke. Bom se pozanimal.

Glede sim kartice, lahko kdo potrdi, da če jo obrežem gre lahko v nov telefon ?


Zelo verjetno ja, če le ni prestara, vmes so se nekaj čipi menjavali ampak od tega so že leta. Jaz sem dve obrezal in sta brez težav delali in še zdaj delata, tudi v adapterček pašeta če je treba.
http://www.tech-recipes.com/rx/52412/ho...
Najlažje je da sprintaš template, nalepiš kartico gor z dvostranskim limom in z ostrimi škarjami režeš po črtah.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

smacker ::

Meni so jo prijazni trgovci v BigBangu (MB, europark) obrezali brezplačno, majo neke vrste luknjač za to.

mp5 ::

Še en glas za Izimobil. Splača se urediti plačilo preko trajnika, da ne izgubljaš časa z kupovanjem in "nalaganjem" dobroimetja.

Invictus ::

dirkac71 je izjavil:


Glede sim kartice, lahko kdo potrdi, da če jo obrežem gre lahko v nov telefon ?

Saj ti zastonj dajo novo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

radmannsdorf ::

zee je izjavil:

imam na trenutnem telefonu namesto 3G izbrano GSM, da mi baterija malce dlje zdrži.

LTE je energetsko bolj varcen od obicajnega 3G-ja.

Od kej ti pa to? Moje izkušnje so totalno obratne, zato uporabljam samo 3G. Tudi google search najde samo take rezultate da LTE porabi več baterije kot 2G/3G.
@op, jaz bi se odločil za Izimobil.

matobeli ::

Še en glas za Izimobil.

-6.9EUR IZI Mesec S (1500enot)
-0.12EUR trajnik (zamenjajte banko če plačujete 20-30c!)
-akcije na Petrolu (nazadnje je bila -10% na vrednostno kartico)
-možnost dokupa enot
-več različnih načinov nakazovanja denarja na kartico
-vse dela in vse zrihtajo zelo hitro.

BTW, moj google najde da so energetsko 3, 3.5 in 4G zelo podobni. Ampak ker 4G opravi nalogo hitreje izpade bolj varčen.

Za 2G pa nisem preverjal. Pomojem bi potreboval 4h da bi opravil tisto kar z 4Gjem nardim v 30sec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

thramos ::

Minus IZIja:

Ko v IZI mesecu prekoračiš svojih N enot, pri uporabi interneta ne dobiš nobenega opozorila. Ko zato sprazniš še stanje na računu, moraš po nove enote v trafiko ker jih ne moreš več dokupit s trajnikom (saj ne moreš poslat SMSa).

smacker ::

Če ne rabiš podatkov, je 2g najbolj varčen za baterijo ;) Če pa rabiš podatke, pa se pač ne sekiraš za baterijo in polniš telefon vsako noč.

jusv ::

Po tej teoriji je najbolj varčno biti brez telefona. Ga ni treba nikoli polniti.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

BorutK-73 ::

issak je izjavil:

dirkac71 je izjavil:

Lepa hvala za odgovore, nisem pričakoval takega odziva tako hitro !

- Modri paket pri telekomu ne pride v poštev ker smo ravno pred kratkim sklenili novo pogodbo.
- Telemach je sicer zelo ugoden vendar bi vseeno rad imel malce prostora, morda kakšnih 500 minut komplet klicev
- Sparmobil izgleda najboljši, 1500 enot bi bilo super ker kadar imam več sms-ov imam ponavadi manj klicev in obratno. Edino kar me matra je da moram 1x na mesec to aktivirati,
ampak pri takem prihranku je to še najmanj. Če prav razumem tudi po tem ko mi teh 1500 poteče, še vedno normalno kličem pač po tisti tarifi 6.6 centov, tako da če rabim klic v ključnem trenutku mi ni potrebno pred klicem aktivirati. Verjetno pa rabim prej njihovo sim kartico in moram plačati prenos številke. Bom se pozanimal.

Glede sim kartice, lahko kdo potrdi, da če jo obrežem gre lahko v nov telefon ?


Zelo verjetno ja, če le ni prestara, vmes so se nekaj čipi menjavali ampak od tega so že leta. Jaz sem dve obrezal in sta brez težav delali in še zdaj delata, tudi v adapterček pašeta če je treba.
http://www.tech-recipes.com/rx/52412/ho...
Najlažje je da sprintaš template, nalepiš kartico gor z dvostranskim limom in z ostrimi škarjami režeš po črtah.

Sedaj imaš dve vrsti sim slotov in v Nano ne paše star sim, rabiš novo sim kartico ker je čip prevelik.

dirkac71 ::

Tako, sem uredil :) Ne sicer najbolj gladko, najprej sem prišel do neke poslovalnice, ki naj bi bila na travniku, edino kar je bilo zraven travnika je bila neka srednja šola. Potem sem šel v btc v 2 BigBanga in v obeh ni bilo nikogar, ki bi to lahko uredil. No potem sem po dolgem kolovratenju le našel eno trgovino kjer so s skupnimi močmi to uredili. Konec dober, vse dobro :)
Danes ko sem iskal poslovalnico sem videl da pa morda le ne bi bilo tako slabo za take primere imeti internet, imel sem le sliko mapce kje se nahajajo poslovalnice, brez točne ulice in vsega ostalega. Ko sem hotel na net pogledati za točno ulico nisem niti na google prišel :D Zdaj ko imam 1500 enot pa res ne bo problem tistih par MB nameniti google mapsom ampak gpsu :)
Vsem lepa hvala za pomoč, super ste :)

N0t0ri0us ::

Sem imel predpotopno sim kartico, katero sem predelal na nano sim. Dejansko sem odrezal stran 1/4 čipa na zgornji strani ampak je sim še kar delovala :P

dirkac71 ::

Mene je tudi fejst zamatralo da bi tole naredil in uporabljal nov telefon, ampak sem se zadržal ta 2 dni, malo samokontrole ne škodi :D

hamez66 ::

dirkac71 je izjavil:

Mene je tudi fejst zamatralo da bi tole naredil in uporabljal nov telefon, ampak sem se zadržal ta 2 dni, malo samokontrole ne škodi :D


Men je kartico s posebno ročno napravico obrezala kar na Simobilovi blagajni - brezplačno. Če imaš Simobilovo prodajno mesto v bližini, jih vprašaj, če ti lahko to naredijo.

dirkac71 ::

Ampak a ima to zdaj smisel, glede na to, da mi morda že danes ponoči aktivirajo izi mobil in bo istočasno simobilova sim kartica nehala delovati ? Bo pa kar velik korak iz 88cm visokega telefona na 130cm, me zanima če se bom navadil :)

hamez66 ::

No, imelo bi smisel, če bi želel ostati na Simobilu in ne bi rad kupoval nove kartice. Če imaš zdaj novega operaterja in novo kartico, potem to nima smisla.

scipascapa ::

vzemi IZIMOBIL.

jusv ::

scipascapa je izjavil:

vzemi IZIMOBIL.


A ti bereš temo? Ali si samo en plačan padalec od izi-ja?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Ahim ::

Heavy je izjavil:

Imaš še izimobil izimesec m 1500 enot za 6,9€. Si lahko na trajnik naštimaš pa ti avtomatsko trže iz računa.

To je "izimesec s".

Tisti z "m" je 2000 enot: Izimesec tabela

dirkac71 ::

Morda probam kar tukaj, preden ustvarim novo temo. Vprašanje glede 2G in 3G. Primerjava 2 telefonov, pri prvem baterija telefona v 2G zdrži v standby malo dlje kot v 3G, talking time je enak v 2G in 3G, pri drugem pa je standby v 2G precej manjši kot v 3G, je pa ob enem talk time precej daljši kot v 3G. Je tu zadaj kakšna posebna razlaga za to ? Sam sem namreč vedno mislil, da je pri 2G signal boljši, posledično manjša poraba baterije, vendar nižje hitrosti interneta. Ker interneta praktično ne uporabljam sem zato imel večinoma 2G. Zdaj pa ne vem več, sploh podatki pri xperia u mi niso jasni. V 3G skoraj 2x dalj zdrži baterija pri standby, ob enem pa nudi manj minut pogovorov.

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_x...
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_u-4...

radmannsdorf ::

Pomoje je napaka oziroma tovarniško hvaljenje, ki v realnosti ni čisto tako.
Meni v praksi je v vseh telefonih držal 2G dalj kot 3G in sploh kot LTE.
Prejšni telefon SE Xperia Ray sem imel nastavljeno vedno 2G ravno zaradi tega, ker je kuril manj kot 3G. Ampak sem ga vekliko uporabljal, je bil bolj v uporabi kot v pripravljenosti :)

dirkac71 ::

Aha, potem bo verjetno najbolj pametno da imam naštimano na 2G, glede na to da telefon uporabljam za sms-e in klice. V kolikor bi pa slučajno prišlo tako, da bi rabil internet, lahko pa še vedno premaknem na 3G (na 2G vsaj po mojih izkušnjah je bil internet neuporaben, vsaj pri simobilu, zdaj sem pri izimobil ne vem če je kaj drugače)

radmannsdorf ::

tako je. offtopic sva že :)

theBill ::

V stanju pripravljenosti LTE hitreje kuri baterijo kot 3G, kdor ne verjame naj sam sproba.

dirkac71 ::

Morda je malce offtopic ampak če sem že odprl to temo je dobro, da jo izkoristim, namesto da ustvarjam novo :)

Za hec sem sprobal internet na 2G in moram reči, da sploh ne dela tako počasi. Na simobilu je bil internet na 2G popolnoma neuporaben, na izimobil mi pa precej hitro odpira strani. Sam se nisem poglabljal v same hitrosti, če prav razumem izimobil uporablja telekomovo (mobitel) omrežje, ima telekom torej na 2G večje hitrosti kot simobil ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dirkac71 ()

konspirator ::

Tvoja teorija z 2G ne pije vode.

2G @ Wikipedia
With General Packet Radio Service (GPRS), there is a theoretical maximum transfer speed of 50 kbit/s (40 kbit/s in practice).
With EDGE (Enhanced Data Rates for GSM Evolution), there is a theoretical transfer speed of max. 1 Mbit/s (500 kbit/s in practice).

Preveri hitrosti& ping na http://www.speedtest.net .

Zgodovina sprememb…

dirkac71 ::

Na telefonu (xperia mini) lahko izbiram med GSM in WCDMA, rezultat:

GSM: DL 0.05 MB/s UL 0.08 - 0.16 MB/s
WCDMA: DL 1.89 MB/s UL 2.36 MB/s

Sem pa še enkrat sprobal na GSM (Sklepam da je to 2G), najprej sem vpisal google.com in mi ga je praktično takoj odprlo, potem sem vtipkal v brskalnik agt in je takoj našlo, sem kliknil na njihovo stran in je trajalo par sekund, da je odprlo, enako če sem kliknil na kakšen produkt. Glede na to, da sem odraščal na 56kbps liniji, se mi tole zdi popolnoma dovolj hitro (pa čeprav imam doma 100/20 optiko) za občasno pogledati kakšno nujno stvar npr. mail. V kolikor pa bi kaj rabil zelo hitro lahko pa še vedno premaknem na WCDMA.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39585661 (5129) Jerry000
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149882 (14603) Steinkauz
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640724 (23771) MrStein
»

Sparmobil ali Izimobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
174235 (3134) bela120
»

Kateri predplačniški

Oddelek: Mobilne tehnologije
264069 (3512) BlaY0

Več podobnih tem