» »

Baterije in njihova nevarnost

Baterije in njihova nevarnost

Relanium ::

V duhu Note 7 problemov, vseh prepovedih pošiljanja nevarnih telefonov in baterij ter prepovedih na letalih odpiram temo.
Kakšne imate izkušnje s poštnino/dostavo in nošenjem baterij na letalo (v ročni in v oddani prtljagi)?
Ne bi rad imel naslednjič na letalu kakršnihkoli problemov, ali pa da bi moral kaj vreči stran.

Torej kako je pri letalskih družbah, z nošenjem ročne in oddane prtljage?

- Recimo telefoni - pri nobeni do zdaj še mi niso nikoli pogledali kateri telefon imam in če je na kaki črni listi. Poleg tega so si pa nekateri samsungi med seboj zelo podobni.
Kako v praksi ločijo nevarne od ostalih?

- Prenosniki: Nikoli mi še niso preverjali tipa prenosnika, kaj pa če imaš vstavljeno kako poceni kitajsko baterijo?
Imaš lahko zraven rezervno baterijo in če ja, kje in kako?

- Športna kamera/fotoaparati?
Imel sem že zraven (ročna prtljaga) rezervno baterijo skupaj s kamero in nastavki v kovčku, torej ni bila vstavljena v napravo, vendar povsem možno da so jo zaradi majhnosti tudi spregledali (4x do zdaj)

- Power banki, ali pa recimo DIY power banki kjer v ohišje za 2€ vstaviš 18650 celico
Klik
Imaš lahko zraven v ročni ali pa oddani prtljagi?

- LiPo baterije ki izgledajo kot navadne AA baterije?
Klik

Še vrjetno je kak primer, ampak zanimajo me vaše izkušnje

negotiator ::

Če lahko na spletu naročaš baterije, ne vem, zakaj bi bil kak problem z dostavo. Pa tudi če pošiljaš, ne bo noben gledal kaj je notri, moraš pa biti tudi malo odgovoren, če veš, da bi šlo lahko kaj narobe, pač ne pošiljaš. Zapakiraš pa tudi primerno - upoštevaš temperaturo (če pošiljaš poleti), to da bodo pakete premetavali - lipo celice podpreš z nečim trdim iz vseh strani in daš okoli nekaj, kar se ne predre kar tako, pa probaš se izognit celicam, ki jih raznese/se vžgejo že samo, če jih grdo pogledaš (recimo kakšne zelo poceni iz kitajske) - dobro, to je pa že malo pretirano :D

Na letalu pa dvomim, da bi ti prepovedali vzeti kitajske baterije s sabo - kaj pa vedo, a so kitajske ali ne... Itak so pa vse kitajske...
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

fujtajksel ::

Kolikor vem, so neka pravila, sem imel baterije tako v ročni prtljagi kot v kufru pa ni nihče nič piskal.

Se je pa v zadnjih letih očitno zaostrilo pri spletnih nakupih - baterij in polnih powerbankov k nam večina trgovin enostavno noče pošiljat. Bi me zanimalo kdo jih, pa da je po možnosti zanesljiv vir za originalne baterije ali "kvalitetne kitajske".

Relanium ::

No ravno naročil en powerbank iz aliexpressa, pa bomo vidli. Je pa zanimivo preko NL post.
Sicer pa glede vžiga - sama celica še je nisem videl da bi se vžgala, razen če jo predreš seveda. Kar lahko povzroči problem je BMS oz. elektronika ki uravnava napetost baterij. V svetu električnih koles se pri poceni kitajskih paketih to dosti dogaja.

Drugače pa glede same kontrole na letališču pa si sploh ne predstavljam, kako bi v praksi zgledala prepoved imeti Note 7.
Bi ja morali vsak telefon posebej pogledat in se pozanimat o modelu? In tudi če že, kako bojo vedeli ali je star rizičen, ali pa je že zamenjan?

Torej s power banki na letalu ni težav v nobeni od prtljag torej? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Arctander ::

Powerbank imam vedno v osebni prtljagi in mi še niso komplicirali. Razen enkrat v CPH ga je varnostnica še "na roke" pregledala, in še to zato, ker se na rentgenu ni najbolje videlo, kaj to je.

ingeniero ::

Pri letu s Pekinga sem moral vse baterije (prenosnik, power bank, telefon) iz kovčka dati med osebno prtljago in podpisat, da v kovčku ni drugih baterij.

Relanium ::

Ja t oje logično da imaš baterije pri sebi, če že slučajno pride do problemov da jih ti in osebje opazi, spodaj med kovčki pa nihče nič ne vidi in ne ve, da se kaj dogaja.
Ena dobra podrobna razlaga je tule: Klik
In pa, nekateri pravijo da so jim na kitajskem vzeli powerbanke, ki nimajo jasno označenih etiket in identikatorjev napolnjenosti (sem pa spada tist, ki sem ga zgoraj prilepil)

Sam vidim pa, da vsaj zaenkrat nihče natančno ne kontrolira, če nimaš recimo v prenosniku kake čudne baterije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

markus88 ::

negotiator je izjavil:

Če lahko na spletu naročaš baterije, ne vem, zakaj bi bil kak problem z dostavo. Pa tudi če pošiljaš, ne bo noben gledal kaj je notri


Meni so polnilne baterije zavrnili po pregledu paketa na rengentu, ni več veliko možnosti za letalsko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319145 (7356) iceman3
»

prvič na letalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7519391 (15586) nodrim
»

Spet predlogi za prepoved prenosnikov v prtljagi

Oddelek: Novice / Ostale najave
114370 (3013) Raw
»

Majhni in veliki zapleti pri menjavi Galaxy Note 7

Oddelek: Novice / Android
3110739 (7537) mitkos
»

potovanje z adrio - prtljaga...vprasanje za veterane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10524047 (20980) xsum1

Več podobnih tem