» »

Nakup telefona samsung galaxy s7/s8/iphone 7

Nakup telefona samsung galaxy s7/s8/iphone 7

1
2
»

amacar ::

Se strinjam, sploh ne bi bila slaba ideja. Mogoče v ios 23 :))

mojsterleo ::

amacar je izjavil:


Tole za back gumb, poskusi rajši potegniti iz leve proti desni strani za nazaj (video spodaj). Večina dobrih aplikacij to podpira.


hvala za povezavo. Seveda poznam in uporabljam back swipe (navaditi pa se kot bivši androidovec zlepa ne morem), vendar pa ta deluje v predvsem v nekaterih aplikacijah. Igre pa ga praviloma ne podpirajo. Ne štekam zakaj je zunaj že ios 10 in tega še vedno niso popravili.

tackamacka ::

Zanima me kako se izbrišejo sms-i na iphone 7?

amacar ::

Poslajdaš v levo.

tackamacka ::

amacar je izjavil:

Poslajdaš v levo.


Sem ravno kar ugotovil hvala vseeno ;)

next3steps ::

tackamacka je izjavil:

hawkwood je izjavil:

bobomar0 je izjavil:

Napisal si da si kar zadovoljen z iPhone 7 in da te praktično nič ne moti...torej sklepam da verjetno je kaka stvar ki ti ni ravno po godu...

Definitivno. Najbolj me moti izbočena kamera. Motijo me neke čudne kombinacije pritiskov na home button (verjetno se da kje spremeniti, moram pogledat). V primerjavi z Androidom me močno motijo notificationi, prihaja do nekih delayov, ni lepega grupiranja, skratka vsekakor je to na Androidu boljše. V primerjavi z iPhone 6s pa itak ni nekih hudih sprememb. Kamero sem primerjal in za moje potrebe je tudi na 6s čisto solidna, osebno ne vidim kakih hudih razlik.

Overall se mi zdi veliko boljši operacijski sistem kot Android. Občutek ob uporabi je boljši in vse deluje out of the box. In če že dam tistih 600 - 700€ za telefon, se mi zdi iPhone boljši nakup, vsaj za moje potrebe.

Imel sem kak teden tudi novi Apple Watch, in moram reči da sem bil impresioniran. Nisem pričakoval da bo tako kul, dejansko jim je uspelo narediti soliden produkt. Sicer sem ga potem prodal, ker ga nimam kaj rabit.


Tiste neke čudne kombinacije pritiskov na home button čemu je to sploh namenjeno?

Manj gumbom, ki imajo vsi v bistvu isto funkcijo.

Nesta ::

Uglavnem preprosta formula NE kupujte latest Iphona 7 in Galaxy Note 7. Oba imata ogromne težave predvsem z eksplozijami :D
Jest bi cakal na nove Iphone 8 orizoma se boljse na druge nove telefone...

Invictus ::

Zgleda sta oba nova telefona "Designed by ISIS"...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Nesta ::

Invictus je izjavil:

Zgleda sta oba nova telefona "Designed by ISIS"...

Haha Agreed ;)


9gag.com/gag/a3jX3be

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

amacar ::

Nesta je izjavil:

Uglavnem preprosta formula NE kupujte latest Iphona 7 in Galaxy Note 7. Oba imata ogromne težave predvsem z eksplozijami :D
Jest bi cakal na nove Iphone 8 orizoma se boljse na druge nove telefone...


Iphone 7 nima težav z eksplozijami.

Nesta ::

amacar je izjavil:

Nesta je izjavil:

Uglavnem preprosta formula NE kupujte latest Iphona 7 in Galaxy Note 7. Oba imata ogromne težave predvsem z eksplozijami :D
Jest bi cakal na nove Iphone 8 orizoma se boljse na druge nove telefone...


Iphone 7 nima težav z eksplozijami.


Samo par clankov:
http://bgr.com/2016/09/29/iphone-7-expl...
http://bgr.com/2016/09/30/iphone-7-plus...
http://mashable.com/2016/09/30/iphone-7...

tackamacka ::

Še eno vprašanje na iphone 7 sem poslajdal od zgoraj navzdol in kakor sem opazil nima teh funkcij kakor jih ima recimo SGS7...

Nesta je izjavil:

amacar je izjavil:

Nesta je izjavil:

Uglavnem preprosta formula NE kupujte latest Iphona 7 in Galaxy Note 7. Oba imata ogromne težave predvsem z eksplozijami :D
Jest bi cakal na nove Iphone 8 orizoma se boljse na druge nove telefone...


Iphone 7 nima težav z eksplozijami.


Samo par clankov:
http://bgr.com/2016/09/29/iphone-7-expl...
http://bgr.com/2016/09/30/iphone-7-plus...
http://mashable.com/2016/09/30/iphone-7...


To se lahko zgodi vsakemu telefonu kakor imaš pač srečo pri nakupu ;)

Zgodovina sprememb…

Nesta ::

Meni nasploh ni jasno samo eno zakaj bi kupoval Iphone 7 ce imas z njim pol manj stvari za pocet kot pri ostalih telefonih?
No predvsem me moti dejstvo da niso sposobni na Iphonu dodati "tipko" "funkcijo" da se vrnes za en "slide" nazaj... Ko nekam prides in se zafrknes moras nujno na home... WTF. To je samo ena od stvari zaradi kater sem Iphona takoj prodal, da ne govorim o sharanju slik ipd preko BTja...

tomaz- ::

vidiš in zdaj si spet srečen osebek.. Imam pa občutek, da ti še marsikaj ni jasno, ampak saj to sčasoma še pride..Mogoče bi bilo fino, če bi preprosto poslajdal iz enega konca enkrana na drug konec.. Tko, precej intuitivno deluje vse skupaj.. No, ampak, ti rabiš "!tipko" za to.. Tud prav, hehe... Sheranje slik preko BTja..hmmm, piše se leto 2016 :-)

Nesta ::

Nasploh je vse kar naredi Apple na novem Iphone za fan boje tko sveto da se bolj pograbijo novost pa cetudi je se bolj neuporabna kot Kampl v reprezentanci :)

Dejansko se ne spomnim da bi kero novost ali featrue ali pomanjkljivosti grajali. Vedno ko je bla kaka vecja bedarija dodana na Iphonu je le ta belezil se vecjo prodajo. Res za folk z totalno nizkim IQjem.
Pa ne recem da bi se zadeva prodajala za normalnih 200€ v prosti prodaji. Se sam si ga grem kupt. Ampak za ceno ki je tko napihnjena za izdelek ki ni popoln, povrhu pa se zelo omejen z možnostmi...

Furbo ::

Nesta je izjavil:

Meni nasploh ni jasno samo eno zakaj bi kupoval Iphone 7 ce imas z njim pol manj stvari za pocet kot pri ostalih telefonih?
No predvsem me moti dejstvo da niso sposobni na Iphonu dodati "tipko" "funkcijo" da se vrnes za en "slide" nazaj... Ko nekam prides in se zafrknes moras nujno na home... WTF. To je samo ena od stvari zaradi kater sem Iphona takoj prodal, da ne govorim o sharanju slik ipd preko BTja...

Kaj pa lahko več počneš na ostalih telefonih?

Kje konkretno pridete z iphonom v slepo ulico, ga imam že par let pa še nisem tega opazil, kak primer?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tackamacka ::

Furbo je izjavil:

Nesta je izjavil:

Meni nasploh ni jasno samo eno zakaj bi kupoval Iphone 7 ce imas z njim pol manj stvari za pocet kot pri ostalih telefonih?
No predvsem me moti dejstvo da niso sposobni na Iphonu dodati "tipko" "funkcijo" da se vrnes za en "slide" nazaj... Ko nekam prides in se zafrknes moras nujno na home... WTF. To je samo ena od stvari zaradi kater sem Iphona takoj prodal, da ne govorim o sharanju slik ipd preko BTja...

Kaj pa lahko več počneš na ostalih telefonih?

Kje konkretno pridete z iphonom v slepo ulico, ga imam že par let pa še nisem tega opazil, kak primer?


Nesta mogoče je pa tvoj IQ tolk nizek pa ne razumeš koncepta iPhona ;) jaz sem uporabljal android telefone več kot 20 let zdaj sem presedlal na ios ok res je da mi neke stvari niso še povsem jasne ker sem popolnoma nov uporabnik in se še spoznavama s sistemom, vendar pa že zdaj zagotovo vem da na android nikdar več...

tomaz- ::

Nesta, a če bi bil 200€, praviš, bi ga pa še sam sebi kupil.. Peesda, kera hinavščina, hehe.. Torej je problem bolj v ceni izdelka, ker za 200€ bi ga pa imel? Dej no, prosim, razjasni nam, zakaj bi se pa za 200€ prodal takemu proizvajalcu polizdelkov in se pridružil ostalim blejajočim ovcam?? Pa menda ja ne misliš resno?? Tackamacka, imam občutek, da si z oceno IQ povsem zadel ...

abyssus ::

Android telefone več kot 20 let, čeprav bo le-ta drugo leto star 10 let?

tackamacka ::

abyssus je izjavil:

Android telefone več kot 20 let, čeprav bo le-ta drugo leto star 10 let?


Aja ups sory tudi najboljšim se dogajajo napake hehe mislil sem napisati 10 pa ne vem od kod se mi je pojavila tista 2 spredaj, vglavnem hotel sem napisati da že več kot 20 let uporabljam različne modele telefonov zadnjih ajde recimo da 9 let pa androide...

tackamacka ::

Še eno vprašanje: kako izbrisati podvojene stike iz imenika telefona na iphone 7?

MrStein ::

dottor je izjavil:

Ta odporen na praske je malo BS :P Gledaš kako folk na jutubu trše z ključi po njem, žeblji ,... pogleda mojega in je že poln mikroprask :P

EDIT: ključev ni vidu niti od daleč, kaj šele da bi jih imel v istem žepu

Ja, ključi, po možnosti iz mesinga. Ful dober test.
Naj lepo na tla vrže, "s sledovi kremena", pa bodo vidli praske.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amacar ::

tackamacka je izjavil:

Še eno vprašanje: kako izbrisati podvojene stike iz imenika telefona na iphone 7?

Gres na stik, Edit, Spodaj delete.

Invictus ::

tackamacka je izjavil:

Še eno vprašanje: kako izbrisati podvojene stike iz imenika telefona na iphone 7?

Sinhroniziraš z Google accountom in zmergaš.

Pa še bakup si si tako naredil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shadeX ::

Kej je zdej fora z iPhoni 7? Se pregrevajo al ne? Kdo ma kaj več za povedat?

Svetujem kolegici nakup telefona in je navdušena nad 6S. Sam nekak je za 6S 16GB brezveze dat 550€, ker dobiš 7 za 620€ (32GB). S 7 nimam izkušenj, tako da če zna kdo povedat kaj več, bi blo odlično.

mojsterleo ::

shadeX je izjavil:

Kej je zdej fora z iPhoni 7? Se pregrevajo al ne? Kdo ma kaj več za povedat?

Svetujem kolegici nakup telefona in je navdušena nad 6S. Sam nekak je za 6S 16GB brezveze dat 550€, ker dobiš 7 za 620€ (32GB). S 7 nimam izkušenj, tako da če zna kdo povedat kaj več, bi blo odlično.

Zgrešit ne moreš z nobenim od teh dveh. Seveda pa v tvojem primeru raje vzameš iphone 7. Je pa res da moram opozorit, da iphone 7 nima priključka za slušalke. Res je da ima priložen adapter, vendar pa kolikor sem bral spletne teste, kvaliteta adapterja ni tako dobra kot pravi priključek.

tackamacka ::

Jaz imam iPhone 7 zdaj 6 dni in ne morem ga prehvalit zares odličen telefon, vse deluje v nulo in ne pregreva se vsaj meni ne, če se pa komu drugemu pa ne vem...

shadeX ::

Kul. Tnx za info. Če bo še kakšna izkušnja povej. Študiram, da bi mojega 6S dal kolegici in jaz kupil 7 64GB, ker mi je 16GB ratal premal :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

amacar ::

7 64gb ne obstaja

shadeX ::

My bad. Je že toliko teh modelov z različnimi kapacitetami, da ne moreš vedet. iPhone SE pa 32GB, ko sem ga zadnjič tako vneto iskal :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

tackamacka ::

A uporablja kdo Lightning Dock za iPhone 7 in kako se obnese v praksi?, ker me mika da bi si ga nabavil...

Massacra ::

Top 3 tech flop of 2016 is:


--No. 3: Missing Ports. Apple thought it could introduce a new iPhone successfully without a headphone jack, or even worse, new Macs with no slot to charge an....iPhone. Yes, there's a workaround with little dongle adapters that are really easy to lose. But it's a real turkey move for Apple to take away these basic consumer expectations and expect to get away with it.

Seveda, na prvem mestu je Note 7! :)

Zanimivo je to, da ni na lestvici "VW softwerska prevara pri merjenju izpustov"!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Mrakw ::

Zdravo

Zanima me če se da kupiti zadnje steklo za samsung s7, ki bi bila dobra replika originalu. Na aliexpressu recimo ne najdem prave. Večinoma manjkajo napisi spodaj kot so vidni na tej sliki.


Hvala za pomoč, lp :D

next3steps ::

Rabljeno.
Ali pa pisanje prodajalcem na AE, če njihov artikel vsebuje napis (na slikah ga ponavadi ne, cos of copyrights™)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447042 (5980) m0LN4r
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42790581 (76449) MrStein
»

Samsung s 7 ali Iphone 7 katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8011544 (9715) nokia6310
»

Samsung ustavil proizvodnjo Galaxyjev Note 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7121135 (17945) noraguta
»

Najdlje zdrži HTC 10, najhitreje se upeha iPhone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7323340 (18742) leiito

Več podobnih tem