» »

Nakup telefona samsung galaxy s7/s8/iphone 7

Nakup telefona samsung galaxy s7/s8/iphone 7

«
1
2

foto15 ::

Kupujem si nov telefon. Zanima me, če se še plača nakup samsunga galaxy s7, glede na to da je že cca 7 mesecev pri nas ali je bolje, da počakam na izid samsunga galaxy s8. Gledam tudi iPhone 7. Zanima me, kateri nakup se mi trenutno naj bolj splača.

Marilyn ::

Kot berem Galaxy s8, nebo še dolgo časa izšel. Imam edge s7 in sem zelo zadovoljen. Kar se pa tiče iPhona pa bom komentar zadržal zase.

next3steps ::

Glede JazFona je tako, da ga verjetno pri naših operaterjih še par mesecev ne bo na voljo.

foto15 ::

Na telekomu so mi rekli, da baje že pride v petek.

next3steps ::

No ja... Za SE so tudi govorili, da ga bodo imeli na zalogi maja, pa so ga v količinah, da so lahko rekli, da ga imajo na zalogi, dobili komaj julija/avgusta. Je pa tudi res, da pri naših trgovcih ne veš, kaj je ta njihova zaloga. Včasih to pomeni, da dobijo 5 telefonov, ki so prodani že prej kot pridejo do trgovine, včasih pa je to 50 telefonov.

klinker ::

foto15 je izjavil:

Kupujem si nov telefon. Zanima me, če se še plača nakup samsunga galaxy s7, glede na to da je že cca 7 mesecev pri nas ali je bolje, da počakam na izid samsunga galaxy s8. Gledam tudi iPhone 7. Zanima me, kateri nakup se mi trenutno naj bolj splača.


Splaca noben od teh, kupis pa kar ti bolj odgovarja, iOS ali ToucWiz droid, oba sta dobra, z iOS bos edino imel suport vec casa.

mojsterleo ::

Iphone 6s je tudi precej dobra izbira sploh po kakšni znižani ceni. Razlika do iphone 7 ni bistvena - dizajn je isti, hardversko je 7 malo hitrejši, oba imata isto pomnilnika in
iste ekrane. 6s ima tudi 3d touch tako da je deležen polne podpore novega ios 10 in na njem laufa kot strela. Pa še nekaj - 6s ima priključek za slušalke, ki ga 7 nima!!!

dottor ::

Če imaš možnost sprovaj oba aparat. Kateri ti bolj sede v roko, kateri ima zate volj priročne menije, kateri deluje bolje pri opravilih ki jih rabiš, ...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jusv ::

foto15 je izjavil:

Na telekomu so mi rekli, da baje že pride v petek.


Tistih pet izvodov, ki so si jih oni interno že razdelili in rezervirali za familijo res pride že v petek. Da boš pa ti lahko naročil željeno velikost in barvo ter boš dejansko dobil telefon v roke, bo pa še preteklo precej vode pod Tromostovjem.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

kozorog ::

A je res tako dolgo tole z nabavami telefonov S7(edge) za čakati in ne samo ene barve na prodaj,standard črne.
Koliko časa ste vi čakali na telefon S7 in pa recimo tud S6.Kakor vidim je to pri nas res problem ,posebej barve in še,če je EDGE-še bolj problem.Pismo sem predvideval v roku tedna ali dva ,da se dobi najnovejši telefon v željeni barvi.Pa sm se lepo zmotu.Res nevem kako je to tle pr nas,saj je že minilo od prihoda teh telefonov nekaj mesecev.
Kolk ljudi se pol premisli recimo pa vzame nekaj kaj si vbistvu sploh ni želel in barvo kontra..
Pričakoval bi čakalno dobo daljšo za isti mesec ,ko pride najnovejši telefon na police prvič,to me nebi presenetlo.
Po prebranem na netu vidim ,da je res ogromno res ogromno teh telefonov se prodalo.

Vaša izkušnja dobave?kolk časa?Vem ,da sestra je čakala na S6 EDGE8zlato kije želela) katastrofalno dolgo,sigurno več kot mesec dni,če ni celo približ
no 2 mesca.:8):|
Druge ni kot čakat,sam če bi vsaj vedel kdaj bo prišel v določeno trgovino.

System ::

Ma to je pri nas vedno tak...Pa tudi, ko dobijo kot pravis nimajo vseh barv na zalogi in se redko komu, da cakat na zeljeno barvo. Tujina pa gotovina resita to. :D

kozorog ::

Zgleda ,da smo mi res eni od teh držav ,ki jih briga za malo papkaSLO in nam pošljejo par telefonov pa naj bo barva kakršna koli.Mislim maš gotovino ,pa nemoreš kupit telefona z želeno barvo..noro.Za eno leto star telefon pomoje ista pesem ,rok dobave 1 mesec in več oziroma neznano.

dottor ::

Jaz ko sem jemal S7 so v poslovalnici imeli samo zlatega, ki je meni grd, zato sem se zmenu da mi pošljejo črnega po pošti, pa sem čakal cca. en teden.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tilen ::

Začetek prodaje iPhone 7

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dottor ::

A ga ne moreš preko neta naročit in ti ga pripelje poštar na dom? :P Raje čakam poštarja doma, kot nek kreten pred poslovalnico v vrsti... Vsaj ni potrebno da vsi vidijo kak kekec sem.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tilen ::

Ne. Trenutno še ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

dottor ::

Bo pa smešno, ko bodo ugotovili da dela nov iphone čisto isto kot prejšnji, le da nima 3,5mm izgoda in 2 kameri :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

scipascapa ::

jaz bi folku dal notr 6ko pofejkano v 7 itd....samo, da imajo nov model, pomoje se tresejo.

dottor ::

Kot uni ki je s šestko hodu po ulici, jo folku predstavu kot sedmico in jih spraševal kako se jim zdi nov iphone :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kozorog ::

"jaz bi folku dal notr 6ko pofejkano v 7 itd....samo, da imajo nov model, pomoje se tresejo."
in kaj bi mel od tega( vidu nekoga ki se trese )?No sej nakonc bijo še prodal lahko za 7 ko.
Kdaj so kekci slikani ?
Ta slika zgoraj pred telekomovo trgovino ma zmaga xD :))ahahahaaa

Tilen ::

Slikano je bilo v petek - Europark Maribor.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Nesta ::

Ce ze vzemi Galaxy S7 edge. Trenutno imam S6. In sem zadovoljen. O Iphonu pa tudi jaz raje ne bi zgubljal besed, le to da das raje kak drug telefon na sezam namesto Iphona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

dottor ::

Meni osebno je bil edge prevelik, tako da prej primi oba modela v roke ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kozorog ::

Sem tud sam mislil na lanski model S6 in že skor ,da bom naročil,sem se premislu in naročil letošnji model.
Hvala za nasvet.Jaz bi tud rajš vidu edge ,če bi bil manjši kot je osnoven model.
Od sestre lanski model S6 edge mije bil velik na začetku ful,zdaj mi več nekako ni.
Upam da,mi res nebo prevelik.5.1=5.5" nebi smelo neke razlike bit strašne.
Prijatelj omenil ,da bi morda razmislil ,da vzamem ne-edge,ker ,če slučajno pade na zaobljen rob grdo,da ne pomaga ta "gorila" steklo.Lahko grdo pade,pa je tik tak razbit,če ne še več škode.Standard bol ziher če pade telefon.
Bi zavaroval telefon,če bi le bile normalne cene zavarovanja.Tilia dobil namig ,da ma najceneje zavarovalnice.Pričakovati od zavarovalnice denar za razbit telefon je bol "ne" kod da "da" dobiš povrnjeno moje mišljenje.

Odlomek komentara glede Gorilla Glass;
"Mimogrede, prej mi je telefon z zaslonom iz 1,5 metra padel na parket in nastalo je polno prask na zaslonu - Gorilla glass pa tak >:( . Zato sedaj pospešeno iščem, kje imajo najboljše pogoje izplačila škode ;)"

Sicer pa vem ,da ni tema o tem,amapak sem prilimal zraven ker je glih omenjeno glede teh telefonov.

next3steps ::

Nesta je izjavil:

Ce ze vzemi Galaxy S7 edge. Trenutno imam S6. In sem zadovoljen. O Iphonu pa tudi jaz raje ne bi zgubljal besed, le to da das raje kak drug telefon na sezam namesto Iphona.

Zakaj? Zaradi svojih preferenc boš njemu skenslal eno opcijo?

klinker ::

Folk, ki pac nima pojma o tehniki ampak samo opran mozak od PRja ;)

mojsterleo ::

Samsung galaxy s7 ima gorilla glass 4 ki je predvsem odporen na praske. Padci ga še vedno precej hitro razbijejo (glej teste na youtube). Pri tem je boljši galaxy note 7 z gorilla glass 5, ki je dejansko odporen na padce. Iphone je vsekakor odličen telefon. Poleg izvrstnih zmogljivosti poseduje podporo ko ji ni para v svetu mobilnikov.

dottor ::

Ta odporen na praske je malo BS :P Gledaš kako folk na jutubu trše z ključi po njem, žeblji ,... pogleda mojega in je že poln mikroprask :P

EDIT: ključev ni vidu niti od daleč, kaj šele da bi jih imel v istem žepu
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

abyssus ::

Tudi sam se odločam za nakup Galaxy S7. Kako ste kaj zadovoljni? Malce sem prebiral reviewe in ima zelo dobre ocene, čeprav brez napak seveda ni. Kakšen je ta siten vmesnik za Android od Samsunga? Še vedno tako počasen?

starboi ::

abyssus je izjavil:

Tudi sam se odločam za nakup Galaxy S7. Kako ste kaj zadovoljni? Malce sem prebiral reviewe in ima zelo dobre ocene, čeprav brez napak seveda ni. Kakšen je ta siten vmesnik za Android od Samsunga? Še vedno tako počasen?


Lahko malo več poveš o teh napakah, ki si jih zasledil ? Sem pogledal veliko recenzij na znanih android straneh in yt kanalih, pa nisem nobene še zasledil. Hvala. Lp

dj_uro ::

Evo, ena napaka na hitro, vendar zelo huda:

Touchwizzzzz ;)
vw-klub.si

abyssus ::

starboi je izjavil:


Lahko malo več poveš o teh napakah, ki si jih zasledil ? Sem pogledal veliko recenzij na znanih android straneh in yt kanalih, pa nisem nobene še zasledil. Hvala. Lp


Sam sem pregledal ta dva linka:
- http://www.digitaltrends.com/mobile/gal...
- http://www.trustedreviews.com/opinions/...

Touchwiz je seveda taka stvar, ki je na Samsungih bila vedno problematična (in sem se jih sam zato izogibal), vendar pa bi naj zadevo do sedaj že dodobra izboljšali. Še vedno pa obstaja težava podvojenih aplikacij (oziroma različne aplikacije, ki delajo isto stvar, pa se jih ne da brisati).

dj_uro ::

Sam sem imel S2, S3, S3LTE, S4 in sedaj S6...
Niti S6 ni izpiljen tako kot treba...
Resno mi je žal, da sem sploh šel iz S4 na S6... (pri S4 sem razbil steklo, pa sem rekel, ajde, S6 je 200e cenejši kot Iphone 6S in naredil napako =) )

Drugače pa kakšnega dramatičnega preskoka med S4 in S6 ni.
vw-klub.si

SaXsIm ::

Mah, sam sem prešel iz note 3 na note 5, pa je sam touchwiz kar precej boljši.
SaXsIm

klinker ::

Od brandanih androidev bi reku da ima LG se najbolj clean izkusnjo z lih prav extra featurji.
HTC, Sammy, Sony in ostali so za moje pojme prevec predelani.

tackamacka ::

Matr ja evo pa sm tud jst v dilemi...Galaxy S7 ali iphone 7...bral sem teste za oba telefona gledal kup video posnetkov od obeh pri enem je nekaj boljšega pri drugem nekaj drugega...ok res je da je iphone hitrejši ampak kamera je pa pri S7 boljša in tudi zvok...ok in če izuzamem to dvoje se še vedno ne morem odločiti...mi lahko kdor koli svetuje katerega in zakaj? Ampak lepo prosim ne bodite pristranski in en telefon popluvat druzga pa do nebes povzigovat pač realno mi povejte ;)

dottor ::

Kot sem že napisal, poskusi dobit oba za en dan (alpa pol dneva) na test pa videt kateri ti bolj odgovarja, tako OS in cel sistem, nabor programov, uporabnost v rokah, ... Drugače ti noben ne bo mogu rečt kateri je pravi zate... meči kovanec, če je cifta je S7 če je grb i7 ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ivanuscha ::

Čisto enostavno, S7 je za svojo ceno precej boljša izbira, že samo zaradi tega, ker te precej manj omejuje, npr. SD kartica, vhod za slušalke... Ima večji in bolj kvaliteten zaslon. IPhone mogoče ponuja bolj tekočo izkušnjo, ampak S7 tudi tu ne zaostaja dosti. Preizkusi in primerjaj tudi ceno :)

tackamacka ::

Do zdaj sem uporabljal S6 in moram rečt da je bil dober telefon res malo počasen ampak delal pa je...iphone 6S sem imel tudi priložnost preizkusiti kaj pa vem no moti me predvsem to da ni Slo menija in pa garancija je samo 1 leto je pa res da je izredno hiter ampak v končni fazi saj ne uporabljam telefona za tekmovanje...pomembno mi je samo to da zanesljivo deluje...strastni fani iphona pa pravijo da ko 1x uporabljaš iphone te kaj drugega ne zanima več...res sem ful v precepu ker ne bi rad nekaj nabavil pa da bi mi potem bilo žal zakaj nisem uzel enega ali drugega :)

P.s. Pa še to za iphone pravijo da ima daljši čas podpore kot pa android...

Zgodovina sprememb…

ZacetnikIT ::

Podpora je v primeru androida odvisna od proizvajalca, tu imajo najdaljso podporo googlovi telefoni, pa se tej ne tako dolgo kot iPhone-i.
Osebno sem trenutno na Androidu, Nexus 5X, sem pa imel iPhone 5S in ja, bi sel takoj nazaj ce bi bil na iOSu omogocen root itd., ker se pac rad igram s temi zadevami.
Drugace sem imel tudi Nexus 4, Nexus S, LG G2, SGS2, 3 in 4ko, HTC One M7 in se ne par, pa boljsi HW nikakor ni odtehtal odlicnega delovanja iOSa, itd.
Osebno mi je iPhone top telefon in ce ne bi bil tak igrackar ne bi sel z njega, ker res velja rek, ko ga imas nekaj casa, ostalo enostavno ni vec to to.
Je pa res odvisno od posameznika kaj mu je must have na napravi. Meni root ne odtehta ostalega, nekomu je SD kartica must, nekomu tretjemu st. jeder ipd, cetrtemu 16K resolucija, itd...ljudje smo si razlicni, tako da najboljsa naprava pac ne obstaja, ker ima vsaka svoje pluse in minuse glede na preference uporabnika. Izjema je folk ki te naprave jemlje kot statusni simboli, kar iPhone in Galaxy S linija so, drugace pa za Samsunga osebno nikoli ne bi dal tolko denarja, saj so vedno z njimi neke take al drugacne tezave, za iPhone-a pa bi dal, ker naprava pac dela in ima super podporo, rabljen pa tudi drzi ceno, ceprav ga tudi oni tu in tam kiksnejo, vseeno pa ne tolko kot kiksa Samsung.
Ce ze high end androida, bi sam izbiral med LG G linijo ali Nexus linijo (6p). Z vsemi ostalimi sem do sedaj imel kako tezavo.

hawkwood ::

Kar zadovoljen z iPhone 7. Praktično nič me ne moti. Plus če maš Mac-a imaš kar nekaj kul featurjev.

Če bi izbiral Androida pa definitivno nebi vzel Samsunga. Nexusi so praktično edini ki imajo vsaj spodobno podporo. Mislim da za kak mesec ali dva pride nek nov model?

Nesta ::

Google Pixel FTW

bobomar0 ::

Nč počaku bom da dobijo pr nas iphone 7 potem ga bom pa primerju z SGS7 in tist k mi bo najbol potegnu mislm na vse stvari k jih ponujata in ker mi bo najbol sedu v roke za tistga se bom pa potem odloču najbolj enostavna rešitev ;)

bobomar0 ::

hawkwood je izjavil:

Kar zadovoljen z iPhone 7. Praktično nič me ne moti. Plus če maš Mac-a imaš kar nekaj kul featurjev.

Če bi izbiral Androida pa definitivno nebi vzel Samsunga. Nexusi so praktično edini ki imajo vsaj spodobno podporo. Mislim da za kak mesec ali dva pride nek nov model?


Napisal si da si kar zadovoljen z iPhone 7 in da te praktično nič ne moti...torej sklepam da verjetno je kaka stvar ki ti ni ravno po godu...

hawkwood ::

bobomar0 je izjavil:

Napisal si da si kar zadovoljen z iPhone 7 in da te praktično nič ne moti...torej sklepam da verjetno je kaka stvar ki ti ni ravno po godu...

Definitivno. Najbolj me moti izbočena kamera. Motijo me neke čudne kombinacije pritiskov na home button (verjetno se da kje spremeniti, moram pogledat). V primerjavi z Androidom me močno motijo notificationi, prihaja do nekih delayov, ni lepega grupiranja, skratka vsekakor je to na Androidu boljše. V primerjavi z iPhone 6s pa itak ni nekih hudih sprememb. Kamero sem primerjal in za moje potrebe je tudi na 6s čisto solidna, osebno ne vidim kakih hudih razlik.

Overall se mi zdi veliko boljši operacijski sistem kot Android. Občutek ob uporabi je boljši in vse deluje out of the box. In če že dam tistih 600 - 700€ za telefon, se mi zdi iPhone boljši nakup, vsaj za moje potrebe.

Imel sem kak teden tudi novi Apple Watch, in moram reči da sem bil impresioniran. Nisem pričakoval da bo tako kul, dejansko jim je uspelo narediti soliden produkt. Sicer sem ga potem prodal, ker ga nimam kaj rabit.

tackamacka ::

hawkwood je izjavil:

bobomar0 je izjavil:

Napisal si da si kar zadovoljen z iPhone 7 in da te praktično nič ne moti...torej sklepam da verjetno je kaka stvar ki ti ni ravno po godu...

Definitivno. Najbolj me moti izbočena kamera. Motijo me neke čudne kombinacije pritiskov na home button (verjetno se da kje spremeniti, moram pogledat). V primerjavi z Androidom me močno motijo notificationi, prihaja do nekih delayov, ni lepega grupiranja, skratka vsekakor je to na Androidu boljše. V primerjavi z iPhone 6s pa itak ni nekih hudih sprememb. Kamero sem primerjal in za moje potrebe je tudi na 6s čisto solidna, osebno ne vidim kakih hudih razlik.

Overall se mi zdi veliko boljši operacijski sistem kot Android. Občutek ob uporabi je boljši in vse deluje out of the box. In če že dam tistih 600 - 700€ za telefon, se mi zdi iPhone boljši nakup, vsaj za moje potrebe.

Imel sem kak teden tudi novi Apple Watch, in moram reči da sem bil impresioniran. Nisem pričakoval da bo tako kul, dejansko jim je uspelo narediti soliden produkt. Sicer sem ga potem prodal, ker ga nimam kaj rabit.


Tiste neke čudne kombinacije pritiskov na home button čemu je to sploh namenjeno?

mojsterleo ::

Jaz uporabljam iphone 6s od letošnjega leta. Prej sem imel galaxy s5. Preprosto povedano iphone je hiter kot strela. Aplikacije se odpirajo v sekundi. Ko pritisneš tipko za klic, telefon začne klicati brez nekega štekanja. Tudi pri veliko odprtih aplikacijah ni občutka, da je telefon v zamiku(lagu), kot se to dogaja pri androidu. Softverska podpora je na voljo nekaj let. Poleg tega so vse googlove aplikacije (mail, drive, maps) dostopne zastonj preko app store.
So tudi nekatere slabosti. Npr. Nima urejevalnika besedil. Rokovnik deluje čudno, kot tudi notifikacije, ki so urejene preko drop down menija (pogrešam widget). Ima samo eno tipko, a gumb 'nazaj' je praviloma v nedosegljivem zgornjem levem kotu. Nima sprednje led utripalke. Ekran je lep in barvit, vendar pa se v resoluciji ne more primerjati z androidnimi beštijami. Pogrešati je tudi boljšo baterijo, brezžično polnjenje, dejstvo da nima usb priključka, ter da (iphone7) nima niti priključka za slušalke!

miha98 ::

Jaz pa imam blackberry torch pa sn še zdaj zadovoljen z njim.... :D

amacar ::

mojsterleo je izjavil:

Jaz uporabljam iphone 6s od letošnjega leta. Prej sem imel galaxy s5. Preprosto povedano iphone je hiter kot strela. Aplikacije se odpirajo v sekundi. Ko pritisneš tipko za klic, telefon začne klicati brez nekega štekanja. Tudi pri veliko odprtih aplikacijah ni občutka, da je telefon v zamiku(lagu), kot se to dogaja pri androidu. Softverska podpora je na voljo nekaj let. Poleg tega so vse googlove aplikacije (mail, drive, maps) dostopne zastonj preko app store.
So tudi nekatere slabosti. Npr. Nima urejevalnika besedil. Rokovnik deluje čudno, kot tudi notifikacije, ki so urejene preko drop down menija (pogrešam widget). Ima samo eno tipko, a gumb 'nazaj' je praviloma v nedosegljivem zgornjem levem kotu. Nima sprednje led utripalke. Ekran je lep in barvit, vendar pa se v resoluciji ne more primerjati z androidnimi beštijami. Pogrešati je tudi boljšo baterijo, brezžično polnjenje, dejstvo da nima usb priključka, ter da (iphone7) nima niti priključka za slušalke!


Tole za back gumb, poskusi rajši potegniti iz leve proti desni strani za nazaj (video spodaj). Večina dobrih aplikacij to podpira.

klinker ::

Swipe v vse smeri bi, ce mene vprasas, komot v sam gumb implementirali.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447134 (6072) m0LN4r
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42791531 (77399) MrStein
»

Samsung s 7 ali Iphone 7 katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8011629 (9800) nokia6310
»

Samsung ustavil proizvodnjo Galaxyjev Note 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7121268 (18078) noraguta
»

Najdlje zdrži HTC 10, najhitreje se upeha iPhone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7323539 (18941) leiito

Več podobnih tem