» »

Samsung s 7 ali Iphone 7 katerega izbrati?

Samsung s 7 ali Iphone 7 katerega izbrati?

«
1
2

nokia6310 ::

Pozdravljeni. Končno je napočil čas, da moram kupit nov telefon pa ne vem točno za katerega bi se odločil. Android je odprt sistem. Možno je nalagat veliko aplikacij. Ios pa je zaprt in najbrž veliko veliko precenjen. Vseeno pa me zanima vaše mnenje predvsem od nekoga, ki ima izkušnje z obema. Ni potrebno da je vodotesen kot je npr Samsung s 7. Pomembna mi je izdelava in življenska doba baterije. In ne da me bo kdorkoli posiljeval z nadgradnjo aplikacij da ga bom prisiljen čez dve leti zamenjat. Razen, če bi kupil rabljenega pa da bi ga dobil zelo ugodno. Ko smo že pri tem kaj se bolj splača mislim je varno kupovat rabljene telefone? Na kaj je treba biti razen videza v kakšnem stanju je aparat še pozoren?
Zame kot slepega uporabnika je zelo pomembna povratna informacija kako deluje bralnik zaslona oz. glasovna podpora katero ima Iphone zagotovo zelo dobro, saj je njihov Voiceover znan po tem, da dela zelo dobro. Pri Androidu se uporablja TalkBack, ali po novem Voice asisstent kateri nima nekaterih funkcij kot jih ima Voice over. Je pa vsekakor tudi uporaben.
Hvala vam za odgovore.

hojnikb ::

ip7, če hočeš smooth telefon.
s7 če si spec whore.

Simple as that.
#brezpodpisa

IQ Veverica ::

Ios pa je zaprt in najbrž veliko veliko precenjen.


Ubistvu ni. Res da za novega malo bolj stegneš v žep ampak na koncu se obrestuje v smislu tekočega delovanja, hitrosti in dost boljše uporabniške izkušnje na dolgi rok.

Ravno danes kupoval nov testni telefon za izdelavo appov (5s), ker mi je (testni) iPhone 5 padel na betonska tla (6m) in se razbil. Primerjal sem hitrost med iPhone 7 in 5S in večje razlike med njima sploh ni. Laik med njima ne more razlikovati. Ima pa 5S naložen iOS 8, tako da trenutno ga upgrejdam na 10.3.2. Verjetno se bo poznalo malo na performancu.

Torej pod črto, če hočeš speed, smooth, fancy telefon, ki ti bo zdržal 5+ let ( ob predpostavki da se ti ne razbije ali pa pokvari ) in za to žrtvuješ malo "zaprtosti" vzami iPhone.

Če pa hočeš telefon, ki bo po 3 letih že praktično dinozaver in dober samo še za penzioniste, ki imajo cel dan čas vzami Android.


P.S iPhone 5s sem šel osebno iskat, preveril če vse deluje in se mi zdi da naredil kar dober deal. Iz 170€ mi ga je dala za 150€. Je pa brez praske.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Veron ::

Smešno, ravno 3dni nazaj sem prodal 5S 32GB za 140eur (brez dilanja).

IQ Veverica ::

Si šel dost pod ceno. Za 170EUR+ bi ga komot lahko prodal (če je bil ohranjen in ne cel odrsan). Sej 5S jih dobiš od 90EUR naprej, ampak v katastrofalnem stanju. Gledal npr 5S 32GB za 100EUR je pa bil cel podrsan in razbit zaslon.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

Zanimivi komentarji. V bistvu nisem nek mobilni internet geak. Ampak mi gre bolj za to da kupim nekaj, kar bo delovalo, in kar bo še čez tri leta vsaj nekaj vredno. A na androidu res vse tko počasi dela? Res rabijo aplikacije toliko časa da se posodobijo? Ta novi iphone 7 256 gb je kar drag. Mislim 1000 € ni malo denarja no vsaj zame ne. Mimogrede nekaj iphonov sem stestiral. a se tut vam zdi, da so precej tišji od Samsunga? Mislim na zvočnik. Je pa lepo slišat stereo zvok ki ga ma 7+. Čeprav je to žže mal preseravanja. Itak take zvočne slike kot jo mam doma na mojih monitorjih ne moreš dobit z nobenim telefonom. Pa Iphone ni vodotesen.

nokia6310 ::

Poglavitno vprašanje je: Ali na androidu res tako štekajo aplikacije? Ali je to odvisno od hardwera in softwera. Ali samo softwera? Če se npr odločim za Samsunga s 7 in ne inštaliram vseh raznih aplikacij ali mi bo vseeno štekal? Ali imam sploh možnost vplivati na to katere aplikacije bom imel gor? Kaj pa tiste androidove stock aplikacije ki jih ne rabiš se dajo odinštalirat? Nočem da me operacijski sistem posiljuje kaj bom mel in česa ne. Mel bom tisto kar rabim. Ko smo že pri tem. Se splača kupit mislim bi vi na mojem mestu kupili popolnoma nov telefon v trgovini, ali je na bolhi boljša izbira? Če je dobro ohranjen, pa če je ugodna cena, zakaj pa ne. Na kaj vse je treba bit pozoren pri nakupu rabljenega telefona? So kakšne skrite stvari ki jih je treba pogledat? Za enkrat še nimam izkušenj s temi operacijskimi sistemi. Ravno zato pa sprašujem. Včasih mi ni bil problem kupovat telefonov. Res pa je, da sem takrat vzel samo nove.

Zgodovina sprememb…

goranzaric ::

Pred dvemi meseci izbiral med iphone7 ali s7 in sem izbral iphone če sedaj pomislim bi rajši vzel s7.

smacker ::

Zakaj pa ne S8? Če že gledaš flagship rang, pol naj bo latest and greatest.

IQ Veverica ::

goranzaric je izjavil:

Pred dvemi meseci izbiral med iphone7 ali s7 in sem izbral iphone če sedaj pomislim bi rajši vzel s7.


Čez 2 leti boš mislil drugače.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

goranzaric ::

IQ Veverica je izjavil:

goranzaric je izjavil:

Pred dvemi meseci izbiral med iphone7 ali s7 in sem izbral iphone če sedaj pomislim bi rajši vzel s7.


Čez 2 leti boš mislil drugače.


Ne morem uporabljati bluetooth ter bančništva (lahko vendar samo preko safarija ker pri chromu ne mores uporabiti certifikata ker imam preko chroma vse zaznamke in vse podatke)

Gambino ::

To nabijanje, da je android telefon po dveh leti za v smeti je smešno. Sam imam Samsung S5 in dela vse brez problema. Tako da ne vem kaj nekateri tukaj nabijate, da je android telefon po dveh letih za v smeti.
Če pa primerjaš ta nov samsung in ta zadnjega jabolčka pa itak ni dileme, kater je boljši v vseh pogledih. Samsung S8 je za razrede boljši in kvalitetnejši telefon od jabolčka!!!

ToniT ::

Zadnjič je imela žena predavanje Alena Kobilice. Sam uporablja iphone in ima en kup aplikacij za slepe. Med drugim ima tudi neko aplikacjo s pomočjo katere mu lahko drugi pomagajo videti preko kamere telefona in mu na tak način pomagajo npr. izbrati srajco prave barve. Obstaja neka skupnost prostovoljcev, ki to počnejo. To se mi je zdelo zelo uporabno, pa tudi Siri je zelo uporabna, če znaš angleško. Samo za informacijo.

gusto ::

Samo da si ne bo kdo pesek v oči metal, Samsung in Apple "posiljujeta" z updejti, oba danes najnovejša modela bosta čez tri leta vredna en drek. Iz tega vidika se splača kupiti 1-2 leta star telefon. Drugače pa oba sprobaj in vzemi tistega, ki je tebi bolj všeč, na forumu ti bo vsak povedal drugače.

nokia6310 ::

ToniT:
Med zelo uporabnimi aplikacijami za slepe za IPhone je tudi blind square. Z njim lahko vidiš kaj je okrog tebe, kje se nahajaš. Je v bistvu neke vrste navigacija. Je pa res, da ima tudi IPhone svoje omejitve. Ne moreš nastavit npr slovenskega jezika, ne moreš uporabljat slovenske govorne sinteze e-bralec, ali popularne tts eloquence katero lahko na androidu uporabljaš. Samsung s 8 je spet druga zgodba. Drugačni meniji, čist drugačen sistem ma kot s 7. Mogu bi se navadit. Ok če se že pogovarjamo o dve leti staremu telefonu tudi sam sem takega mnenja. Kateri bi to bil? S 5? s 6? 1000 eur za IPhone 7 je res preveč. Za to niko ki jo imam še danes in bo kmalu stara že 6 let sem dal v redni prodaji 250 eur, pa mi še danes dela bp. NO edino display je šel. Rad bi se malo posodobil da sem kolikor toliko v koraku s časom. Pa še konec meseca mam neko izobraževanje na katerega moram prinesti svoj telefon. Saj ravno zato se mi pa malo mudi pa bi rad nekaj pametnega, predvsem pa vzdržljivega in da dobro dela prinesel sabo. Nisem nek geak ki bi hotel vsakodnevno posodabljat aplikacije. Rabim pa kvaliteto in zanesljivost, pa da se stvari hitro odpirajo (da ni čakanja) nič drugega.

hojnikb ::

ip7 maš za 599e pr hofru.

goranzaric je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

goranzaric je izjavil:

Pred dvemi meseci izbiral med iphone7 ali s7 in sem izbral iphone če sedaj pomislim bi rajši vzel s7.


Čez 2 leti boš mislil drugače.


Ne morem uporabljati bluetooth ter bančništva (lahko vendar samo preko safarija ker pri chromu ne mores uporabiti certifikata ker imam preko chroma vse zaznamke in vse podatke)

men dela bluetooth bp v avtu in na externem zvočniku.

nokia6310 je izjavil:

Zanimivi komentarji. V bistvu nisem nek mobilni internet geak. Ampak mi gre bolj za to da kupim nekaj, kar bo delovalo, in kar bo še čez tri leta vsaj nekaj vredno. A na androidu res vse tko počasi dela? Res rabijo aplikacije toliko časa da se posodobijo? Ta novi iphone 7 256 gb je kar drag. Mislim 1000 € ni malo denarja no vsaj zame ne. Mimogrede nekaj iphonov sem stestiral. a se tut vam zdi, da so precej tišji od Samsunga? Mislim na zvočnik. Je pa lepo slišat stereo zvok ki ga ma 7+. Čeprav je to žže mal preseravanja. Itak take zvočne slike kot jo mam doma na mojih monitorjih ne moreš dobit z nobenim telefonom. Pa Iphone ni vodotesen.

seveda je
- IP67 certified - dust and water resistant
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

goranzaric ::

BT je misljeno posiljnje slik preko bt na druge gsme ki niso apple

IQ Veverica ::

Jebeno ja.. ampak v idealnem ekosistemu za Apple ne obstaja nobena druga firma kot samo oni. Na kratko.. ne da se.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

ziga1990 ::

OP po mojem neboš zgrešil katerega koli vzameš ti pa predlagam da ju v živo vidiš in sprobaš in se odločiš. Jaz imam S7 in sem zelo zadovoljen glede posiljevanja nadgradenj je tako lahko izbereš, da naredi vse ročno in ne vsiljuje nič pri androidu se da vse nastaviti kako pa je z iphonom pa nevem.

Drugače pa:
-S7 ima 1440 x 2560 zaslon med tem ko ima Iphone 7 750 x 1334
-S7 je IP68 med tem ko pa je Iphone 7 IP67
-S7 ima brezično polnjenje katerega iphone 7 nima
-S7 ima 3000mah baterijo med tem ko ima iphone 7 1960mah baterijo in Gsmarena pravi da ima po njihovem testu S7 vzdržljivost 80h med tem ko ima iphone vzdržljivost 61h
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

gusto ::

Gambino je izjavil:

To nabijanje, da je android telefon po dveh leti za v smeti je smešno. Sam imam Samsung S5 in dela vse brez problema. Tako da ne vem kaj nekateri tukaj nabijate, da je android telefon po dveh letih za v smeti.


+1 za tole, tud moj SG S5 dela kot nov, vključno z baterijo.

IQ Veverica ::

Mogoče sem slep ampak nikjer noben ni napisal, da je android za v smeti po 2. letih. Citat?
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

gusto ::

IQ Veverica je izjavil:

Mogoče sem slep ampak nikjer noben ni napisal, da je android za v smeti po 2. letih. Citat?

3. post, ali pa vsak drugi post v vsaki drugi temi o telefonih.

Edit: lol, sedaj vidim da je tvoj, ali boš sedaj dlakocepil, ker si napisal 3 leta :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

IQ Veverica ::

Še vedno ne vidim citata, kjer piše da je Android telefon po določenem času za v smeti.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

ziga1990 ::

^^saj ni za v smeti ampak nekateri ki sovražijo android telefone to skoz gonijo kot ščit pred resnico
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

klinker ::

No, verjetno je blo miskjeno da pri Samsungu po 2 letih ostanes brez posodobitev, pa tudi iPhone bo po 2 letih vreden vec od S7ke, ki ze danes rabljeno dobis za 400€. Vsak od omenjenih ima svoje prednosti in slabosti, a oba sta dobra. Tako da pojdi v trgovino, se poskusi poigrat z obema in se odloci.

PINki ::

Morda malo offtopic, vendar vseeno... Zanima me zakaj rabljen Applov flagship drži višjo ceno kot Samsungov, če ob izzidu staneta enako? Itak pa 90+% folka kupuje prek operaterja, kjer se mi zdi, da je cena ista (na obroke)?

Sem razmišljal v smeri, da je samsungov več in zato spuščajo cene, če želijo prodati, vendar sem videl na bolhi, da se prodaja ogromno iphonov, ko sem pred časom gledal za i6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

next3steps ::

Iz istega razloga kot Golf torej za brez veze. Ti pa Iphone zdrži nekje 3 leta, potem ti postane premalo.

klinker ::

Zato ker samsungov imas miljavznt modelov in ga ima res vsak drugi, cetudi ne S serije, apple ima pa samo iphone.
Verjemi da bo tudi Pixel bolje drzal ceno od samsunga ipd

nokia6310 ::

Kaj pa ta water resistant a dejansko deluje? Je komu že padel v bazen ali banjo in je telefon preživel? Težko se je odločit katerega izbrati.

Gambino ::

nokia6310 je izjavil:

Kaj pa ta water resistant a dejansko deluje? Je komu že padel v bazen ali banjo in je telefon preživel? Težko se je odločit katerega izbrati.


Imaš na YOUTUBE dost testov na to temo.

klinker je izjavil:

Zato ker samsungov imas miljavznt modelov in ga ima res vsak drugi, cetudi ne S serije, apple ima pa samo iphone.
Verjemi da bo tudi Pixel bolje drzal ceno od samsunga ipd



Mene en kurac briga koliko bo telefon vreden čez tri leta. Jaz sem do sedaj vsak telefon po cca 3 letih podaril.
Butasto bi bilo, da bi kupoval telefon samo zato, ker bom čez 3. leta "bolje" prodal. Smešno.

Gambino je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Kaj pa ta water resistant a dejansko deluje? Je komu že padel v bazen ali banjo in je telefon preživel? Težko se je odločit katerega izbrati.


Imaš na YOUTUBE dost testov na to temo.

klinker je izjavil:

Zato ker samsungov imas miljavznt modelov in ga ima res vsak drugi, cetudi ne S serije, apple ima pa samo iphone.
Verjemi da bo tudi Pixel bolje drzal ceno od samsunga ipd



Mene en kurac briga koliko bo telefon vreden čez tri leta. Jaz sem do sedaj vsak telefon po cca 3 letih podaril.
Butasto bi bilo, da bi kupoval telefon samo zato, ker ga bom "lahko" čez 3. leta "bolje" prodal. Smešno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

blackbfm ::

smacker je izjavil:

Zakaj pa ne S8? Če že gledaš flagship rang, pol naj bo latest and greatest.


ker s7 dobiš skoraj ali celo pol ceneje, pa je 90% enak tel

smacker ::

Kje dobim s7 pod 300eur?

blackbfm ::

ce nisi prevec zbircen potem pogledas male oglase in se zdilas :p

LuiIII ::

Meni je S7 top telefon. Nobenih težav do sedaj, razen da sem menjal ekran ker sem ga povozil.

smacker ::

Pol mam raje novega S8 za 540 in ga čez 2 leti prodam za 250-300eur nekomu, ki ni zbirčen.

nokia6310 ::

Kakšna pa je sploh bistvena razlika med s 7 in s 8? Mimogrede se da nekomu pogledat kako dobit aplikacijo blindsquare za Iphone? NI apple produkt zato ne vem kako bi jo zlodal. Verjetno rabiš kreditno kartico za plačilo? Bi se mal poigral s tem.

Zgodovina sprememb…

smacker ::

s7 je 1 leto star model, s8 je pa frišn s par posodobitvami. V osnovi ma že zakrivljen zaslon, zato ga je bolj smiselno primerjat z s7 edge: http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...
Po specsih ni velike razlike, v benchmark testih ga pa vseeno konkretno šije (+50%).

blackbfm ::

Jah novejsi/ucinkovitejsi proc.. Ostalo je tamtam

smacker je izjavil:

Pol mam raje novega S8 za 540 in ga čez 2 leti prodam za 250-300eur nekomu, ki ni zbirčen.


Tut to je varjanta, sam ga mors kr fajn pazit pol c ga misls po dveh letih za 300 dat :p

Jz mam s7, dal tocn 300, ni se leto star, ohranjen 4/5

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

nokia6310 ::

Kako se na androidu odinštalira Bloatware? Mislim rabim res minimalne stvari. Klice, internet, mail, mogoče še kakšna aplikacija in to bi blo to. Vsa tista opozorila kaj rabim in kaj moram inštalirat in česa ne, so mi res odveč. Če se to ne da nastavit mi povejte zdaj, pol rajši vzamem iphone. Čeprav sem slišal od kolega da tut te po treh letih crknejo kar sami od sebe. NO njemu so menda že trije.

smacker ::

Če rabiš samo klice in mail kupiš kitajca za 100eur, s preostankom denarja pa zlatni lanac, če že hočeš izstopat.

blackbfm ::

Kako se na androidu odinštalira Bloatware? Mislim rabim res minimalne stvari. Klice, internet, mail, mogoče še kakšna aplikacija in to bi blo to. Vsa tista opozorila kaj rabim in kaj moram inštalirat in česa ne, so mi res odveč. Če se to ne da nastavit mi povejte zdaj, pol rajši vzamem iphone


kolkr se jz spomenem so tut na iphonu ble stvari katere nisi mogel odstranit

za take posebne ljudi kot si ti je kvecjem resitev android+prilagojen customrom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

next3steps ::

nokia6310 je izjavil:

Kako se na androidu odinštalira Bloatware? Mislim rabim res minimalne stvari. Klice, internet, mail, mogoče še kakšna aplikacija in to bi blo to. Vsa tista opozorila kaj rabim in kaj moram inštalirat in česa ne, so mi res odveč. Če se to ne da nastavit mi povejte zdaj, pol rajši vzamem iphone. Čeprav sem slišal od kolega da tut te po treh letih crknejo kar sami od sebe. NO njemu so menda že trije.

Custom rom + najmanjši paket Gapps

klinker ::

No no, vecino se da bodisi disableat, bodisi uninstalirat v apps meniju...je pa to bolj odvisno od proizvajalca, kot samega androida. Googlove fone se da kar lepo spucat brez raznih rootov ipd.

nokia6310 ::

Ok ko ga bom nabavil se bom oglasil. Vidim da tu skor vse znate. Rabim osnovo plus še kako malenkost samo to stabilno in zanesljhivo in to je to. Če je to možno na androidu, ok. Če ni, tut prav.

nokia6310 ::

Prebral sem, da je za audio najboljši ZTE AXON 7. Ma dva stereo zvočnika ki se baje zelo dobro obneseta. Pozna kdo to firmo? Na bolhi se eden prodaja za 450 eur.

nokia6310 ::

Ok. Samsung s 7 edge definitivno odpade, ker je prevelik. Bom kar Iphone 7 vzel, ker so mi ga vsi priporočali.

next3steps ::

Za audio ne gledaš, koliko zvočnikov ima, temveč na sposobnosti audiočipa. Izbiraš lahko med HTC10, Axon7, SGN 3-5, LeEco prva serijo pa morda še katerim. Med najbolj aktualnimi je Axon7. Seveda poprej testiraj s kvalitetnimi slušalkami. Če misliš nabijati preko vgrajenih zvočnikov, je vseeno.

Zgodovina sprememb…

nokia6310 ::

Axon7 sem uspel testirat, pa je vse drugače. Tipkovnica je druga. Zvok ej pa res super. O nabijanju prek vgrajenih zvočnikov pa res nebi zgubljal besed. Nasplošno je kvaliteta zvoka kar na nivoju.

Kateri pa je SGN 3-5?

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Samsung Galaxy Note

Kokosvilek ::

Pa od kod vam ljudje, da androidi po dveh ali treh letih štekajo? Dobro ja, nekateri klubski ki jih kupiš pod 100€ zagotovo, ampak flagship.. nikoli. Pri hiši je doma tri leta star huawei p6, ki je takrat bil mid range telefon(čeprav huawejev flagship) ki čist nič ne šteka, baterija deluje odlično. Dejansko deluje dosti hitreje kot pol leta star samsung galaxy grand prime, Kiri že občasno šteka, pač low end android, tisti niso za dugo, flagshipi pa definitivno so!

Pro sem v tem da ljudje pravijo kak je ios dosti hitrejši od androida... bla bla bla, no saj malo res je, ampak razliko opaziš samo če daš enega poleg drugega.

Najpogosteje pa to temelji na tem da ljudje prehajajo iz low end androidov na iphone... Pol pa veste kaj bo hvalil.. in večina takih samo hvalijo iphone še v roki ni imelo android flagshipa, razen v trgovini in tako pravijo da so apple dosti boljši, čeprav razlike nebo noben laik opazil razen če daš enega poleg drugega...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon kupiti ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
353724 (2570) 2dark
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447233 (6171) m0LN4r
»

Huawei Mate 10 pro ali iPhone X (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7410082 (8233) shadeX
»

Googlov dogodek: Pixel in Pixel XL, Google Home, Google Wifi, Chromecast Ultra (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10235145 (27177) OK.d
»

Nakup telefona samsung galaxy s7/s8/iphone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8317359 (14046) next3steps

Več podobnih tem