» »

Hewlett-Packard množično onesposobil neoriginalne kartuše

Hewlett-Packard množično onesposobil neoriginalne kartuše

Slo-Tech - Številni uporabniki Hewlett-Packardovih brizgalnih tiskalnikov so minuli torek žalostni zrli v svoje tiskalnike, ki so nenadoma začeli javljati, da je vstavljena kartuša poškodovana in da jo bo za nadaljnji tisk treba zamenjati. To se je zgodilo izključno uporabnikom neoriginalnih kartuš, zato so ljudje hitro posumili, da je HP namerno onesposobil njihovo uporabo. Sedaj to med vrsticami priznava tudi HP.

Sumljiva je bila zlasti množičnost, ker so vsi ti tiskalniki odpovedali na isti datum. Na internet se je kmalu usulo na tisoče pritožb uporabnikov, a je HP sprva kakršnokoli manipulacijo zanikal in dejal, da gre za posledico uporabe neoriginalnih, slabih kartuš. Kasneje so svojo izjavo spremenili in dejali, da je to posledica nadgradnje firmwara.

Večina tiskalnikov ni dobila nobene nadgradnja firmware po letošnjem marcu, pa še tedaj se je nalagal firmware z datumom 2015. Prav tako so odpovedali tudi tiskalniki, ki nimajo dostopa do interneta. Proizvajalci tiskalnikov z nadgradnjami pogosto onemogočijo uporabo neoriginalnih kartuš, a v HP-jevem primeru vse kaže na to, da so v firmware vnaprej zapisali datum, kdaj naj tiskalnik začne zavračati neoriginalno kartušo.

Sedaj se je uradno odzval tudi HP, ki je dejal, da njihovo tiskalniki v več primerih zavračajo neoriginalne kartuše, ker da s tem ščitijo intelektualno lastnino podjetja in uporabnikom zagotavljajo večjo varnost in kakovost uporabe. Priznali so tudi, da so spremenili programsko opremo v tiskalnikih, kar je razlog za nedelovanje neoriginalnih kartuš, ki nimajo HP-jevega čipa. Za zdaj je za prizadete uporabnike edina rešitev, da nekako na tiskalnike namestijo stari (iz leta 2014) firmware, do katerega pa preprosto ne morejo, ker ga na spletnih straneh ni mogoče dobiti.

67 komentarjev

«
1
2

nekikr ::

Za zdaj je za prizadete uporabnike edina rešitev, da nekako na tiskalnike namestijo stari (iz leta 2014) firmware, do katerega pa preprosto ne morejo, ker ga na spletnih straneh ni mogoče dobiti.

Ali pa, da kupijo originalne kartuše?

ProGo ::

Ali pa da bojkotirajo tiskalnike podjetja HP in kupijo drugo znamko, ki se ne gre vendor lock-ina.

mrTwelveTrees ::

Zabijajo si žebelj v krsto.

stara mama ::

ProGo je izjavil:

Ali pa da bojkotirajo tiskalnike podjetja HP in kupijo drugo znamko, ki se ne gre vendor lock-ina.

To že sam dolgo delam, ker so šrot od šrota.
Rečem, da bom razkiral malo več pa da imam vredu printer...
Evo že zabija papir, kmalu pa suhe glave.
Tud v službi še vztrajajo na ploterju, in bolj ne dela kot pa dela.
Kaj si boš s takimi printerjem, ki ne dela ko ga rabiš, pa še kartuše niso poceni.

hojnikb ::

epsoni so bomba kar se teh inkjet jajc tiče, ker maš lepo kontejnerje zram namesto kartuš :)
#brezpodpisa

PARTyZAN ::

ProGo: vsa podjetja, ki prodajajo tiskalnike se grejo vendor lock-in. Si že kje videl standardne kartuše/tonerje? Si kje videl proizvajalca, ki je kje omenil uporabo kartuš drugih kot svoje?

dripac ::

PARTyZAN je izjavil:

ProGo: vsa podjetja, ki prodajajo tiskalnike se grejo vendor lock-in. Si že kje videl standardne kartuše/tonerje? Si kje videl proizvajalca, ki je kje omenil uporabo kartuš drugih kot svoje?


Drži. Drug pogled; si že kje mogoče videl proizvajalca, ki je na svoje tiskalnike napisal, da je možna uporaba le originalnih kartuš, čeprav so na voljo tudi nadomestne?

PARTyZAN ::

Ne, to ni noben napisal. Tudi HP ne.

HP recommends that you use genuine HP ink or toner supplies. HP cannot guarantee the quality or reliability of non-HP or refilled cartridges. If you do not use genuine HP cartridges, the steps in this document might not resolve the issue.


Njihov angle na to je, da je samo njihova roba OK, vse ostalo je pa "ponaredek", za katerega nimaš supporta in kakršnekoli garancije, da bo reč delovala. Je pri ostalih proizvajalcih kaj drugače?

Glugy ::

To je tko k da bi ti imel BMW-jev avto in bi ti BMW zapovedal da lahko točiš samo dražje BMW 95 oktansko gorivo čeprav je cenejše OMW 95 oktansko gorivo praktično isto. In ti rečejo da v primeru tankanja OMW goriva ti kršiš intelektualno lastnino BMW-ja.
Sam zato ker je v kartuši "gorivo" za tiskalnik še ne pomen da je dizjan kartuše zadostni razlog za intelektualno lastnino. Ker če bila ta škatlica tak bav bav pač ne bi bilo nobenega izgovora za omogočanje ponovnega polnjenja njihovih original kartuš.

V glavnm nabijajo v 3 pm.... V končni fazi je pa edino za kar se jim gre to da hočejo še več denarja izstisnt iz svojih potrošnikov. Nej bojo fer pa povejo naravnost: ja lahk bi dovolil druge kartuše; lahk bi dovolil polnjenje; intelektualna lastnina je tle sam nateg; in v resnici je to sam izgovor da od vas dobimo še več denarja ker to je edino kar nam je res pomembno, kao da se bo tiskalnik pokvaru če bo neoriginal kartušo uporabljal je pa pač izmišljen ker neki smo se mogl spomnt da upravičmo.

Vse gre v smeri potrošništva kar pomeni; v letu dveh največ treh se mora izdelek iztrošit da se kup nov izdelek.
In ne bi me čudilo če bi imel v svoji kodi napisan tud to da prej pokaže da je kartuša prazna kot dejansko je. Ker če se lahko igrajo s tem katera je original kartuša katera ne potem se lahko igrajo tud z izmišljevanjem ravni črnila v kartuši.

V glavnm..sama mafija jih je in ne štekam kako da država to mirno gleda. Ne čak.. v bistvu jih štekam. Tako država dobi več davkov ker se mora prej kupt nov tiskalnik....kaj pa okolje? J.... se..... ! Pa kaj pol če je zarad potrošništva 5x več odpadkov kot bi jih blo če ne bi izdelke delal na način da se čim prej pokvarjo ; da se ne morajo na novo napolnit; na novo usposobit ipd.

Ja takle mamo... in bolj k nam bodo vladala podjetja brez neodvisne oblasti ki bi jih nadzorovala več bo tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

loveJDM ::

Glugy to glede ravni polnila se je že zgodilo se mi zdi,je bilo tukaj objavljeno na slotech :)

Machete ::

Nismo daleč, ko bodo začeli sklapljati laptope, ugašati avte itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dripac ::

PARTyZAN je izjavil:

Ne, to ni noben napisal. Tudi HP ne.

HP recommends that you use genuine HP ink or toner supplies. HP cannot guarantee the quality or reliability of non-HP or refilled cartridges. If you do not use genuine HP cartridges, the steps in this document might not resolve the issue.


Njihov angle na to je, da je samo njihova roba OK, vse ostalo je pa "ponaredek", za katerega nimaš supporta in kakršnekoli garancije, da bo reč delovala.


Eno je priporočilo, drugo pa masovni disable. In kakor vem se tega do sedaj razen HP-ja ni lotil nihče (na trgu tiskalnikov).

Če bi o nameri uporabnike prej obvestili, ne rečem, pač takšna je politika. Nekomu onemogočit delo (tiskanje) kar tako na horuk je pa malo brca v temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dripac ()

wungad ::

No, tole je men od danes naprej "NE" za vsak HP hardware. Pa to ne bo prvi na listi.
.

nekikr ::

kao da se bo tiskalnik pokvaru če bo neoriginal kartušo uporabljal je pa pač izmišljen ker neki smo se mogl spomnt da upravičmo.

Kadarkoli sem v HP 8600 ali 8500 imel neoriginalne kartuše (različne) je šla vedno glava v roku nekaj tednov. Vedno. Z originali tega problema ni bilo nikdar. Možno je dvoje:
1. Ali so originalne res toliko boljše, ker je črnilo očitno raketna znanost ali pa
2. HP namenoma pokvari glavo, če niso uporabljene originalne kartuše, kar bi bilo vsekakor zanimivo raziskati.

zmaugy ::

Meni je pred leti HP multifunkcijska nehala tiskati in začela javljati neko neobstoječo napako. Pa so bile originalne kartuše. Nato kakšen teden ali dva neha tudi skenirati in sem jo lahko samo zabrisal v kanto. Očitno je dosegla v naprej definirani število izpisov, ur uporabe, starost (karkoli že) in se je vklopil kill switch. In v predalu sem imel že nove kartuše (seveda tudi originalne), ki pa z novimi serijami niso bile več kompatibilne. Garancija potekla (mislim da bi še veljala, če bi jo registriral online ob nakupu).

Edina pozitivna stvar HP multipraktikov je, da so za mrežno uporabo simpl ko pasulj in delujejo brez problemov (na primer moj Xerox je v tem oziru popolnoma neuporabno sranje).

Machete ::

zmaugy je izjavil:


Edina pozitivna stvar HP multipraktikov je, da so za mrežno uporabo simpl ko pasulj in delujejo brez problemov (na primer moj Xerox je v tem oziru popolnoma neuporabno sranje).


To zmorejo praktično vsi zelo dobro delat in ni nek hud plus. Mi furamo na firmi multifunkcijskega A3 Canona in je čista raketa tudi v mrežnem obnašanju. Ampak ok, ni primerjave z domačimi toasterji za 60eur. Lahko pa samo priporočam Canona, ker imam zelo dobre izkušnje..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

PARTyZAN ::

dripac: Sicer sem link že postal, ampak še enkrat: http://www.tomshardware.co.uk/forum/652...

HP by far ni edini. Sej se ne strinjam s to politiko, samo je pa bullshit, da ostali tega ne počnejo.

zmaugy ::

Machete je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Edina pozitivna stvar HP multipraktikov je, da so za mrežno uporabo simpl ko pasulj in delujejo brez problemov (na primer moj Xerox je v tem oziru popolnoma neuporabno sranje).


To zmorejo praktično vsi zelo dobro delat in ni nek hud plus. Mi furamo na firmi multifunkcijskega A3 Canona in je čista raketa tudi v mrežnem obnašanju. Ampak ok, ni primerjave z domačimi toasterji za 60eur. Lahko pa samo priporočam Canona, ker imam zelo dobre izkušnje..


Ponavadi kupim multipraktik tam cca do 300 EUR (prej omenjeni brezvezni Xerox, ki ob vsakem vklopu sprinta dve testni strani in je nesposoben obdržati mrežno povezavo, je bil krepko čez 400 EUR).
HP se mi je takrat dejansko precej zasral, vendar sem kupil novega po še slabši Xerox izkušnji. Verjetno bo kmalu izpolnjen kateri od HP pogojev za onesposobitev na daljavo, tako da bom takrat resno razmislil o Canonu, hvala za predlog.

damjanster ::

Nekje se pač plača. Kdor kupi cenejši tiskalnik, bo mnogo preplačal kartuše.
Imaš tiskalnike, ki imajo, tako kot ploterji, kanistre za barvo, ki jo lahko kadarkoli polniš.
Tam velja podobno - če boš kupil slabo tinto, boš kupil več glav. Če ne boš dovolj tiskal, se bodo glave sušile.

Ker malo uporabljam tiskalnik sem se tega naveličal in presedlal na barvnega laserja. Tonerji niso poceni a jih menjam na 2-3 leta. Dela pa printer vedno, ko ga rabim.

Sicer imam s HP kar dobre izkušnje. Tiskalniki in multifunkcijske naprave dobro delajo z linuxom (upam, da se to ni spremenilo).

McMallar ::

zmaugy je izjavil:

Meni je pred leti HP multifunkcijska nehala tiskati in začela javljati neko neobstoječo napako. Pa so bile originalne kartuše. Nato kakšen teden ali dva neha tudi skenirati in sem jo lahko samo zabrisal v kanto. Očitno je dosegla v naprej definirani število izpisov, ur uporabe, starost (karkoli že) in se je vklopil kill switch. In v predalu sem imel že nove kartuše (seveda tudi originalne), ki pa z novimi serijami niso bile več kompatibilne. Garancija potekla (mislim da bi še veljala, če bi jo registriral online ob nakupu).

Edina pozitivna stvar HP multipraktikov je, da so za mrežno uporabo simpl ko pasulj in delujejo brez problemov (na primer moj Xerox je v tem oziru popolnoma neuporabno sranje).


Sem imel podoben problem z Brother laserjem. Zvecer se tiska normalno, drugo jutro pravi, da je toner prazen. Probam standardne fore, nic. Po 2 minutah googlanja najdem, da ima toner pri strani eno luknjico ki jo je potrebno zalepiti z izolir trakom. Prelepim in tiskalnik je veselo tiskal se 3 leta preden je sel falit drum...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Furbo ::

EU bi lahko predpisala enotne kantice barve za vse te špricarčke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Če dajo danes predlog, bo sprejeto ca. leta 2032.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

opeter ::

Machete je izjavil:

Če dajo danes predlog, bo sprejeto ca. leta 2032.


Do takrat je vprašanje, kaj bo z EU-jem.

Se pa iz preteklosti spomnim, da je Epson imel neko foro, ko kartuše še niso bile prazne a je tiskalnik že javil, da je potrebno menjat barvo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

          ::

opeter je izjavil:

Se pa iz preteklosti spomnim, da je Epson imel neko foro, ko kartuše še niso bile prazne a je tiskalnik že javil, da je potrebno menjat barvo.


To je potrebno zaradi tega, da ti ne potegne smeti v tiskalno glavo.

Machete ::

opeter je izjavil:

Machete je izjavil:

Če dajo danes predlog, bo sprejeto ca. leta 2032.


Do takrat je vprašanje, kaj bo z EU-jem.

Se pa iz preteklosti spomnim, da je Epson imel neko foro, ko kartuše še niso bile prazne a je tiskalnik že javil, da je potrebno menjat barvo.



Tole si mislil verjetno:

https://slo-tech.com/novice/t653225#crta
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Rias Gremory ::

Kmalu se bodo slučajno matične pokvarile. Pa grafične kartice pregrele, ker da ne dosegajo minimalnih standardov xy programske opreme.
Saj veste, vse za varnost potrošnikov in zanesljivost produktov. :|
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

fujtajksel ::

hojnikb je izjavil:

epsoni so bomba kar se teh inkjet jajc tiče, ker maš lepo kontejnerje zram namesto kartuš :)


Epsoni imajo tudi linijo na kartuše (cenejšo), ki je sicer pri nas ne tržijo, sem ga naročil iz DE ker sem iskal majhnega ki gre v omaro. Sem vzel predzadnjo generacijo, ravno zato ker je bilo videt da so pri zadnji izboljšali predvsem avtentikacijo kartuš >:D
In namenoma nisem nič firmwara posodabljal.

Fritz ::

Inkjet tiskalnikov, ki nimajo ločenih kartuš ali možnosti dolivanja črnila in tistih, ki ne omogočajo generičnih kartuš, se ne kupuje.

Proizvajalca, ki takšne prakse vsiljuje pa se bojkotira. V življenju sem kupil precej HP-jevega in ga pogosto tudi priporočal. V bodoče ne bom počel ne eno in ne drugo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Evolve ::

Podpiram kar je HP naredu!

Kok ene jebe mamo v servisu zarad teh "dobrih" poceni ponaredkov.

zmaugy ::

Evolve je izjavil:

Podpiram kar je HP naredu!

Kok ene jebe mamo v servisu zarad teh "dobrih" poceni ponaredkov.


Ker na servisu bi bilo najlepše, če nikoli ne bi nihče ničesar prinesel popravit, plača bi pa bila in nikogar ne bi dali na cesto.

Rias Gremory ::

Še dobro, da tiskalniki nimajo indikatorja za vlago. ;((
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

FeniksX ::

Vsak proizvajalec nabija s cenami za kartuše, če bi bile normalne cene bi bilo drugače.

Primer, sam imam printer od Canon-a, notri ima 5 kartuš, samo ena originalna kartuša stane 20€. Se pravi 100€ za cel komplet, sam printer pa je stal 120€, v tem primeru se potem bolje splača kar kupiti nov printer ...

Že 6 let naročam barve preko ebaya 25x kartuš za okrog 20€ in še printer vedno dela kot mora ... mojih 50 centov ...

smrko ::

Javna skrivnost je, da so printerji naštimani na datume oz. število izpisov in potem kao crknejo. Večina jih zadevo potem vrže v smeti, ker je 'popravilo' predrago glede na ceno novega, pa čeprav sploh ne gre za popravilo ampak programsko nastavitev oz. reset.

Kdor pozna kakšnega serviserja bo lahko potrdil.

xmetallic ::

FeniksX je izjavil:

Vsak proizvajalec nabija s cenami za kartuše, če bi bile normalne cene bi bilo drugače.

Primer, sam imam printer od Canon-a, notri ima 5 kartuš, samo ena originalna kartuša stane 20EUR. Se pravi 100EUR za cel komplet, sam printer pa je stal 120EUR, v tem primeru se potem bolje splača kar kupiti nov printer ...

Že 6 let naročam barve preko ebaya 25x kartuš za okrog 20EUR in še printer vedno dela kot mora ... mojih 50 centov ...


Kupi laserski tiskalnik. Prihranek denarja in živcev je neverjeten. 7 let, do zdej menjal samo enkrat črno barvo. Ko ga rabiš dela brezhibno, nobenega sušenja, nobenih okvar. Kartuše? Never again. Daš 400EUR za laserski tiskalnik, naročiš barve iz DE in si miren par let. Pri teh klasičnih tiskalnikih pa na vsaki dve leti moraš zamenjat printer ker crkne, vsak drug mesec se barve zasušijo če nič ne uporabljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

nekikr ::

Primer, sam imam printer od Canon-a, notri ima 5 kartuš, samo ena originalna kartuša stane 20€.

Če printaš malo je itak vseeno koliko stane. 15c/stran ali 2c/stran nima veliko veze, če rabiš enkrat na mesec sprintati 5 listov. Za večjo porabo pa laserski tiskalnik ali inkjet, ki je temu namenjen. Naši 8600 Pro recimo imajo kartuše mislim da tudi po 25 ali 30€ (original, v kompletu še ceneje) pa z njimi narediš 2500 strani...kakšni ponaredki nekaj, pri tej ceni...

bluefish ::

xmetallic je izjavil:

Pri teh klasičnih tiskalnikih pa na vsaki dve leti moraš zamenjat printer ker crkne, vsak drug mesec se barve zasušijo če nič ne uporabljaš.
Nikarte no s pretiravanjem.

Imam že cca. 15 let nek Canonov brizgalnik, barvnih kartuš ne menjam več, ker ne tiskam barvno. Z glavo pa doslej ni bilo težav - kljub temu, da printam manj kot enkrat mesečno. Posledično se s ponaredki niti ne ubadam, ker je enkrat letno tistih 20 EUR za kartušo drobiž.

Kakorkoli. Tole omejevanje s strani firme je pa lep razlog za bojkot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

xmetallic ::

bluefish je izjavil:

Nikarte no s pretiravanjem.


V 5 letih sem menjal 3 tiskalnike. V povprečju je vsak stal 130€. Da ne omenjam pacanja če greš s prstom čez barvo na listu takoj po tiskanju. Barve so se redno sušile, če tiskalnik nekaj časa ni bil v uporabi.

Evolve ::

zmaugy je izjavil:

Evolve je izjavil:

Podpiram kar je HP naredu!

Kok ene jebe mamo v servisu zarad teh "dobrih" poceni ponaredkov.


Ker na servisu bi bilo najlepše, če nikoli ne bi nihče ničesar prinesel popravit, plača bi pa bila in nikogar ne bi dali na cesto.


ja ker cele dneve samo tiskalnike rihtamo ja :D si ti en kekec

Furbo ::

A jih popravljate zastonj? Zakaj se potem pritožuješ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

darkolord ::

xmetallic je izjavil:

Kupi laserski tiskalnik. Prihranek denarja in živcev je neverjeten. 7 let, do zdej menjal samo enkrat črno barvo. Ko ga rabiš dela brezhibno, nobenega sušenja, nobenih okvar. Kartuše? Never again. Daš 400EUR za laserski tiskalnik, naročiš barve iz DE in si miren par let. Pri teh klasičnih tiskalnikih pa na vsaki dve leti moraš zamenjat printer ker crkne, vsak drug mesec se barve zasušijo če nič ne uporabljaš.
Hja, zdaj sem bil nekaj let na laserjih. Zdaj sem nazaj na inkjetih.

Tonerji? Never again.

Ja, dokler kupuješ originalne (70-100 eur po komadu, to je 300-400 eur na komplet), dela vse prima, s "kompatibilnimi" tonerji je pa vedno slabše. Kupiš en komplet, super! Kupiš še en komplet pri istem dobavitelju, DREK.

Ko se zasvinja vse skupaj, lahko cel printer bolj kot ne vržeš stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

zmaugy ::

Evolve je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Evolve je izjavil:

Podpiram kar je HP naredu!

Kok ene jebe mamo v servisu zarad teh "dobrih" poceni ponaredkov.


Ker na servisu bi bilo najlepše, če nikoli ne bi nihče ničesar prinesel popravit, plača bi pa bila in nikogar ne bi dali na cesto.


ja ker cele dneve samo tiskalnike rihtamo ja :D si ti en kekec


Ker namen servisov sploh ni popravljanje pokvarjenih naprav ampak občudovanje delujočih.

noraguta ::

bluefish je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Pri teh klasičnih tiskalnikih pa na vsaki dve leti moraš zamenjat printer ker crkne, vsak drug mesec se barve zasušijo če nič ne uporabljaš.
Nikarte no s pretiravanjem.

Imam že cca. 15 let nek Canonov brizgalnik, barvnih kartuš ne menjam več, ker ne tiskam barvno. Z glavo pa doslej ni bilo težav - kljub temu, da printam manj kot enkrat mesečno. Posledično se s ponaredki niti ne ubadam, ker je enkrat letno tistih 20 EUR za kartušo drobiž.

Kakorkoli. Tole omejevanje s strani firme je pa lep razlog za bojkot.

Res merodajno da nekdo ki printerja ne nuca modruje kaj ga gane.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Ahim ::

Furbo je izjavil:

EU bi lahko predpisala enotne kantice barve za vse te špricarčke.


To so pobozne zelje, saj niti ne delujejo vsi pljuvalniki na enak nacin, posledicno tudi tinta ne more biti za vse enaka.

noraguta ::

Pol bo pa apple začel inovirat pri kartušah....
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Rias Gremory ::

;(( Ne klič hudiča.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

simnov ::

Naj se spomnijo še original papir prodajat.

bluefish ::

Uh, saj ga.

PacificBlue ::

Leto dni nazaj sem kupil hp printer, zraven pa ni imel priloženega usb kabla. In ne, ni wireless printer. Sem vzel kabel iz enega starega Canona, da sem lahko sploh instaliral driverje. Sem se počutil že malo boljše, dokler nisem hotel sprintat testno stran, pa mi printer ni hotel potegnit papirja. Zraven pa veselo utripala oranžna lučka. Grr. Sem resetiral printer, poravnaval papir, poskušal z lastnimi clean funckijami, nič kaj boljše. Sem že bil tako sfrustriran, da bi ga nesel nazaj v trgovino in.. ne še raje bi ga zažgal.
No, saj konc koncev sem ga potem usposobil, samo pustilo mi je vse skupaj zelo grenak priokus, brezvezno slabo voljo in kar se tiče HPja..se izognem na široko.

floyd1 ::

Nekaj let nazaj sem kupil eno poceni HP "jajco", Officejet 4500. Najslabši tiskalnik, kar sem ga imel.

- Mrežno delovanje - porazno
- podajalnik za skeniranje več strani popolnoma neuporaben ("paper jam" tudi pri popolnoma ravnih listih)
- software v velikosti Adobe creative suite... Malo pretiravam ja :|.
- Neprestano ustavljanje med delom, za ponovno uporabo je bilo treba strojček ugašati in prižigati - če se je sploh dalo, ker največkrat je pomagal le fizičen izklop iz 230V.
- po ca. 1 mesecu dni popolnoma crknil, šel na garancijsko popravilo, a večino zgoraj naštetega je še vedno ostalo.

Po pol leta sem ga odklopil in kupil 40 EUR dražjega Lexmarka Pro 209. Sicer proti HP-ju opazno slabša kvaliteta tiska (rahla zrnatost), a zelo uporaben software, podajalec papirja za skener dela v nulo, popolnoma funkcionalen WL "mrežni priklop", poceni original črna barva. Stvar je delovala in še deluje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neoriginal kartuše ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
398536 (1322) Nikonja
»

Hewlett-Packard množično onesposobil neoriginalne kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6722489 (16962) svecka
»

Katero večfunkcijsko napravo kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
223344 (2984) svecka
»

Originalne kartuše zaostajajo

Oddelek: Novice / Ostale najave
458089 (6217) Jst
»

Nova anketa: s čim hranite vaš tiskalnik?

Oddelek: Novice / Ankete
385229 (4129) KoKi

Več podobnih tem