» »

Hewlett-Packard množično onesposobil neoriginalne kartuše

1
2
»

S.Dreamliner ::

Živjo,

pa ima kdo kak predlog oziroma rešitev na to težavo? jaz namreč uporabljam HP 8610, skupaj s CISS kartušami. Enkrat se je to že zgodilo, pa sem kupil nove chipe za kartuše in je bilo ok. Zanima me, ali se da downgradat firmware, ali bom spet moral počakat na nove chipe? Super bi bilo, če bi se našel kdo s kako rešitvijo.

M.

borisk ::

za 8610 so dokaj ugodne originalne kartuše, sploh če kupil xxl paket. ima cenejši izpis na stran kot laser (oboje original). v podjetju imamo 8600 in 8620 in nimamo pripomb, zraven pa imamo še poceni mrežni Čb laser ki ima Total Pages Printed: 83321 (166 paketov papirja!!) in ne kaže, da bi imel hardcoded omejitev izpisanih strani.

          ::

Na fotrovi firmi uporabljajo po pisarnah Epsonove inkjet multifunkcijske naprave (ne vem modelov). Do sedaj jih kar pohvalijo, tako koakovst izpisa, kakor tudi skeniranje, userinteface in povezljivost (uporabljajo OSX, Linux in Windows).

Rias Gremory ::

@S.Dreamliner
Jah treba bo začeti prenašati gonilnike za naprave, ki jih imaš in tudi ustrezno hraniti. Backup pa to. :|
Zdaj je priložnost, da nekdo napiše "scraper" za gonilnike za vse večje proizvajalce.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Heisenberg ::

Mogoče malce off topic ampak še vedno precej on topic :)

Pred kratkim se po avstrijskem radiu poslušal, da se pripravlja na ravni EU direktiva, da bi nekako omejili prizvajalce tehničnih izdelkov, da njihovi izdelki delujejo samo omejeno število časa, na to se pa "čudežno" pokvarijo!

Sam sigurno že dolgo vem, ker sem izkusil na lastni koži, da izdelek kot zanalašč kmalu po poteku garancije preprosto crkne.

Upam, da bomo šli nazaj na stara pota kvalitete in ne kvantitete.

          ::

Heisenberg je izjavil:

Sam sigurno že dolgo vem, ker sem izkusil na lastni koži, da izdelek kot zanalašč kmalu po poteku garancije preprosto crkne.


Prvak v tem početju je pa Philips. Vsaj po mojih izkušnjah, dokler smo ga še kupovali (brivski aparat, zobna ščetka, DVD player, BD player, TV).

Invictus ::

Saj to delajo vsi.

Obstajajo inštituti, ki se samo ukvarjajo z življenjsko dobo naprav.

Italijani so uspeli narediti elektro motor, z dobo trajanja 7 let. Delal je 7 let in 1 dan, potem je crknil.

Vsi se ukvarjajo s tem. Ni nobena firma izjema. Samo nekateri so boljši od drugih ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Heisenberg je izjavil:

Upam, da bomo šli nazaj na stara pota kvalitete in ne kvantitete.
Za pravo ceno je kvaliteta na voljo že danes.

Je pa treba ločiti med dimenzioniranjem delov za neko obremenitev in namernimi prilagoditvami - recimo tiskalnik, ki beleži število natisnjenih strani (če se ne motim, Epson nekaj let nazaj).

Daniel ::

Meni OfficeJet 6500W še kar dela z neorginalnimi kartušami. Je pa že malce v letih in ni nekaj dosti tiskal, slabih 100 strani na mesec.

mtosev ::

jaz sem ljudem vedno priporočal originalne kartuše.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FX6300B ::

je kdo že probal nastaviti datum za kak mesec nazaj? ali razstaviti in vzeti ven baterijo, in jo čez kako minuto nazaj dati notri, da se resetira...
May the force be with you!

Jeronimo ::

Evolve je izjavil:

Podpiram kar je HP naredu!

Kok ene jebe mamo v servisu zarad teh "dobrih" poceni ponaredkov.

KAKŠEN SERVIS????

Pred parimi meseci se mi je pokvarila glava na 2 meseca starem HP. Pišem na "servis" in mi povedo, da traja popravilo 1 MESEC! Vprašam v čem je problem, da glavo pa ja lahko zamenjajo takoj. Odgovor je bil, da printerje pošiljajo v Nemčijo na popravilo.

Popravilo (zamenjava glave) na "servisu" je v resnici trajalo en mesec.

toliko o HP "servisu".

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Spock83 ::

No tudi HPjeve kartuše so že poceni. Nekako ni neke računie za ne-original. Sam imam borterja in sem nabavil active jet kartuše in mi je žal. Barve so obupne. Črna ni črna ampak siva. Sem dal na najboljšo kvaliteto pa ni pomagalo.

ginekk ::

Torej ne smem nikoli kupovat HP šrot.

Podobne nategancije pri Lexmarku. Fizično, mehansko povsem enaka kartuša kot pri rang večjem modelu, a "zaklenjena" z drugim čipom in posledično trikrat dražja. Proizvajalci neoriginalnih so ponavadi priložili navodila kako se prenese čip od stare ali priložili "univerzalen" čip.

Lexmark me je tudi nategnil s 5-letno garancijo. Mojih registracijskih podatkov ni bilo nikjer (jaz pa sem imel celo screenshot o opravljeni registraciji, a ni pomagalo prav nič). Nasvidenje, nikoli več Lexmark.

bluefish ::

Se že opravičujejo, s figo v žepu: https://www.neowin.net/news/hp-apologiz...

PaX_MaN ::

S.Dreamliner je izjavil:

Živjo, pa ima kdo kak predlog oziroma rešitev na to težavo?

Prijaviš jih AVK zaradi omejevanja konkurence/TIRS zaradi nepoštenih poslovnih praks.

Jupito ::

bluefish je izjavil:

Se že opravičujejo, s figo v žepu: https://www.neowin.net/news/hp-apologiz...


Če bi rekli, da so poskušali zaščititi uporabnike pred malware-om, ki bi ga lahko printer staknil od kakšne kitajske glave, bi jim prej verjel.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

svecka ::

Od strica HP je prepoznal neoriginalno kartušo in opozoril, vendar sem še zmeraj lahko naprej printal s to kartušo?!? Še komu tako podobno deluje?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neoriginal kartuše ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
398600 (1386) Nikonja
»

Hewlett-Packard množično onesposobil neoriginalne kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6722721 (17194) svecka
»

Katero večfunkcijsko napravo kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
223362 (3002) svecka
»

Originalne kartuše zaostajajo

Oddelek: Novice / Ostale najave
458125 (6253) Jst
»

Nova anketa: s čim hranite vaš tiskalnik?

Oddelek: Novice / Ankete
385255 (4155) KoKi

Več podobnih tem