» »

Izposoja gaming PCja

Izposoja gaming PCja

«
1
2

matobeli ::

A se kje da sposodit gaming PC? Recimo za 1 teden ali pa 1 mesec? (In da ne stane pol novega kompa)

Sem pogruntal da bi blo brezveze met svojega za tisto malo časa ki ga imam na voljo in da bi bilo idealno si ga izposodit.

Ni zdej nujno da je res močan, recimo tolk da bi Fallout 4 na 1080 delal na full.

XsenO ::

Za pc dvomim tako, da ti priporočam, da nabaviš rabljen xbone ali ps4, preigraj, prodaj naprej.
Oziroma se mi zdi, da je ena od naših prodajaln konzol imela tudi posojo. Se mi zdi da je to bil goblin sam nisem 100%
1 + 1 = 1

PugPlug ::

Morda ti ga posodi kak posameznik, samo potem to prinese nekaj tveganja za oba.

PugPlug ::

Dvomim pa, da ga bo dovolj zmogljivega za normalen denar posodila kakšna specializirana trgovina. Ostanejo ti zgolj posamezniki.

OrkAA ::

Ne vem kolk si tehnicno podkovan, a obstaja ena zanimiva opcija - http://lg.io/2015/07/05/revised-and-muc...

V kratkem - na amazonovem cloudu si postavis masino ki laufa steam in igro, potem pa to streamas prek steama na svoj lokalni racunalnik. Jaz sem zadevo sprobal le v lokalni mrezi, tako da ne vem koliko se poznajo latence do amazona. Verjetno bo igralnost odvisna od tipa igre.

matobeli ::

Eh škoda, konzole raje ne bi, ker pač nisem konzolaš. Od posameznika je pa, kot že rečeno, velik rizik za oba, pa ponavadi so ljudje itak pteveč navezani na svoje mlinčke.

Mogoče bi pa z parimi kolegi kupli enega, nas je več v podobnem zosu. Vsak bi mel svoj ssd, pa živela svoboda.:D

OrkAA, bom preveril tudi to varjanto, čeprav sem že skeptičen.

OrkAA ::

Za sprobat je. Ena izmed amazonovih regij je v frankfurtu, do kjer ima slovenija kar dobro povezljivost. Ne vem pa ce v tej regiji ponujajo instance z mocnimi GPUji.

matobeli ::

Mislim da ravno full hd ne bo šlo. Drugač pa dost zanimiv princip, tud cena ni slaba cca 0.5eur/h če optimiziraš.

Bom pa definitivno še malo prebral, si kar predstavljam jaw drope ko bi komu demonstriral witcherja na mojem 13" leptopku :))

tikitoki ::

Matobeli, koliko pa si pripravljen odsteti za en mesec?

Pesimist ::

amazon rented cloud? Iz tehničnega vidika meni absolutno zanimivo za igrackanje, ceprav imam domači steam cloud na 40Mbit optiki.
Bol simpl za posameznika brez resourcev se mi zdi pa to https://shield.nvidia.com/game-streamin...
Glejga witchija 3 tudi majo...

PugPlug ::

Samo problem tega Shield-a je, da je potrebno najprej zanj plačati 300€, ob tem pa še 7€ mesečne naročnine.

matobeli ::

Tole z nvidia shield tudi ne izgleda slabo, ampak spet konzolaš varjanta...

Ko bi vsaj navaden leptop lahko porabil.

Tikitoki: cenovno pa nevem, si še oblikujem mnenja. Je pa tudi od zmogljivosti odvisno. A imaš kakšno ponudbo?:D

Pesimist ::

za na laptop so potem res samo streaming variante. To pa praktično vse naprave zmorejo odlično. PS4,Xbox1,HomeSteamPC in AmazoonPC te. Imajo vse nekaksen PC client app.
Me pa ima da bi sprobal amazon zdaj, da.

Thuban ::

ne. lahko kupi laptop z nvidia 970m grafično in mu bo letelo vse na ultra nastavitvah in hd resoluciji.

Crap laptop + PS4 = 1000 EUR.

vrhunski laptop z i7 qh procesorjem in nvidia 970m grafično je od 1200 EUR naprej.

matobeli je izjavil:

A se kje da sposodit gaming PC?


obstajajo take reči:
http://pocenipc.com/najem-racunalnikov

Niso pa namenjene igričarjem, temu primerne so specifikacije računalnikov.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Machete ::

Jah sam kakšnih to, nič ne piše speksov. Pol so pa kašni pisarniški iz 2005.. hehe

Tile so ziher gaming, sam je tud cena gaming :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Pesimist ::

cene so taksne da se slisi 1000EUR PC+PS4 in za hec se Xbox 1 zram prav cheap :D.

aynway rpavkar sem se registriro na amazon. Bomo se malo igrali pa mafijo 3 gor laufali hahaha. Joke or not? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jerry000 ::

A se da ta amazon stream naredit na manj kompliciran način? Da bi na svoji kišti lepo igral Doom ker imam 9 let staro kišto :)

Pesimist ::

ma sej ni tak komplicirano, razen ce se ti neda. Zato sme Geforce NOW konzolo tam izpostavil :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

OrkAA ::

http://docs.aws.amazon.com/AWSEC2/lates...

eu-west-1: EU (Ireland)
eu-central-1: EU (Frankfurt)

Netrunner ::

Včasih so imeli neke game room-e kjer je bilo več PC-jev v mreži in si plačal na uro igranja. Kaj tega ni več ?

Nazadnje sem videl par let nazaj v koloseju v ljubljani.

Pesimist ::

morma prvo najti ki belezi racun mi. Zanekrat sem samo startal tisto free verzijo ko je weak ko ass pa brez gpu supporta. Torej vbistvu neštetokrat weaker ko moj home pc prek remota kateri tudi lahko vecina iger poranja z 60fps. Zdaj sem edino mislo dograditi z 1070gtx ali 1080 da bi lahko gejmo kaj novejsega prek remota. Ampak ce to deluje pa je chear ni vec vzroka zakaj bi. Ceprav je ping vecji za 15ms.
pingam pa zgleda 20-25ms do faranfurta.

Pok ko bom za res bom pa toti frankfurtursko premade masino kar pognal ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Netrunner je izjavil:

Včasih so imeli neke game room-e kjer je bilo več PC-jev v mreži in si plačal na uro igranja. Kaj tega ni več ?

Nazadnje sem videl par let nazaj v koloseju v ljubljani.


kdo je to mel? Vcasih je bila neka aplikacija streammygame ko si lahko se povezoval in sheral svoje igre z drugimi v zameno za isto pocetje.

Jaz imam ponavadi vec veselja nekaj skup sestavlat pa uspesno usposobit kot pa potem z finalnim produktom gejmat. Zato se bom definitivno spilal malo z tem pa tudi ce bo narocnina 10EUR na mesec.

Zdaj sem si lih nkupo fifo 17 za PS4 in NBa 2k17 za Xbox in tudi to mislim vec ali majn preko remote spilat redno.

vse igre logicno da niso idealne. Predvsem kaksne z ogromno detajla kot ARMA3. Tam tudi slika na 1080p 30Mbit krepne v kocke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Netrunner ::

Nevem kdo je to imel, vendar takrat so večkrat imeli tekmovanja v counter strike ipd. igrah. Res pa je, da takrat hitri internet še ni bil tako razširjen in ni bilo enostavno igrat mp prek neta.

isto je bilo en čas v novi gorici. prodajali so igre in imeli enih 8 računalnikov na katerih si lahko igral karkoli iz njihove ponudbe. plačal si na uro igranja

Pesimist ::

g2.2xlarge $0.906 per Hour v franfurtu

To je kar konkretno drazje kot je v onem guidu. Tak da nevem vec kolko se to spalca. Pa nikjer ne vidim moznosti onih omenjenih spot instanc.

Leprechaun ::

Pesimist je izjavil:

g2.2xlarge $0.906 per Hour v franfurtu

To je kar konkretno drazje kot je v onem guidu. Tak da nevem vec kolko se to spalca. Pa nikjer ne vidim moznosti onih omenjenih spot instanc.



Potem je dolgoročno dosti bolj smiseln nakup rabljenega računalnika. Kaj pametnega dobiš že za 400EUR ali manj.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

tu imamo enga retail preconfigurired. Pa nvidia prodaja enga smao je drazji.
https://aws.amazon.com/marketplace/pp/B...

Leprechaun je izjavil:

Pesimist je izjavil:

g2.2xlarge $0.906 per Hour v franfurtu

To je kar konkretno drazje kot je v onem guidu. Tak da nevem vec kolko se to spalca. Pa nikjer ne vidim moznosti onih omenjenih spot instanc.



Potem je dolgoročno dosti bolj smiseln nakup rabljenega računalnika. Kaj pametnega dobiš že za 400EUR ali manj.


Nevem tocno kolko za res je cena onega iz guida. Ni natancnih podatkov, Tako da pomoje varira ali pa je res tam okol njegove cifre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jerry000 ::

Pesimist je izjavil:

ma sej ni tak komplicirano, razen ce se ti neda. Zato sme Geforce NOW konzolo tam izpostavil :D

Sej to, ne da se mi :). Če bi bil kak program za inštalirat in to je to bi blo OK :)

Pesimist ::

sej je sinple. Startas isntanco,iz community direktorija poisces njegove prebuild configuracije, izperes kaksni power masin hoces. Ta ma kao 8 virtual cpu pa 15GB rama. Ce je to overkill ne vem ker govorimo o virtualnih cpujih. Imas pa tudi moznost bol weak shit izbrati. Baje je v njegovi configuraciji ze vse porihtano, se steam je preisntalan. Bom probal testno pognat na free masin verziji, katera je sicer 1cpu ion 1GB rama. Zanima ma le kak je preconfigurrano vse.

Jerry000 ::

Nevem...odpru oni link z navodili in me je odvrnilo ob vsem. Že pri 1. točki ne vem sploh wtf :)

next3steps ::

Leprechaun je izjavil:

Pesimist je izjavil:

g2.2xlarge $0.906 per Hour v franfurtu

To je kar konkretno drazje kot je v onem guidu. Tak da nevem vec kolko se to spalca. Pa nikjer ne vidim moznosti onih omenjenih spot instanc.



Potem je dolgoročno dosti bolj smiseln nakup rabljenega računalnika. Kaj pametnega dobiš že za 400EUR ali manj.

Če si na optiki morda niti ne (ali pa 4G). Da spraviš mesečno na kup 40 ur gaminga, ti na koncu leta znese 250 eur + če se ti zalušta PS NOW za par mesecev še dodatnih 50 eur. Manj igraš, bolj se ti splača. Za zahtevne gamerje pa to tako ali tako ni. Mi jamramo že ko je razlika v latenci že 20ms.

Neke bolj pametne alternative za Gaming on Demand pa trenutno ni glede na to, da je Sony prevzel vse večje posle.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Men se 1$/h ne zdi tako grozno drago. Če grem ta čas na pir je zih dražje ;)

Ampak, glede na video je on spravil na 100mbit liniji ravno 1280x800@60fps skoz. Se mi zdi da to še ni čist to.

Pesimist ::

trenutno ne pridem v njegovo instanco ker tisti password ko ga ma na strani ni pravi. Sem pa na njegovem twiteru zasledil da ze testira microsoftov Azure streaming PC. Vbistvu isto kot to le od MSja.

matobeli je izjavil:

Men se 1$/h ne zdi tako grozno drago. Če grem ta čas na pir je zih dražje ;)

Ampak, glede na video je on spravil na 100mbit liniji ravno 1280x800@60fps skoz. Se mi zdi da to še ni čist to.


Po navadi je ze 15Mbit dovol za 1080p 60fps. Tak da ni problem v hitrosti ce mu kaj ne rata ampak v poweru cloud racunalnika. Xbox1 mi strema max z 15Mbit na 1080p 60fps, PS4 ima samo 720p 60fps nekje pri 10Mbit. Na mojem Pcju stremam ponavadi z 25Mbit do 30Mbit 1080p 60fps. Bol zahtevne detajle ima igra vecji bitrejt rabis. Tak kot na twitchu ce gledas ko zacne laufat okol slika pixlira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

sem najsel ceno za spot instance ki bi naj bile cheap.
 LOLZ

LOLZ



Sej je res desetina cene skoraj ce bos gejmo ko vsi spimo. :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

OrkAA ::

Saj imas v eu-central-1b cel dan nizko ceno.

Pesimist ::

Jaz poganjam samo ovo free. Ma kdo izkusnje z placljivimi? Tam gledam da bi eno naroco za 12 mesecev. Ampak podani cenik nevem ce vsebuje vse stroske.

https://www.dropbox.com/s/xi1y99kqqifxt...

Mislim urna postavka. Je to to? Razumem da racunajo uporabo po uri. Kaj pa cena interneta porabe in diskovja je not ni nevem jau. Sledece po ceni bi moralo skoraj biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

OrkAA ::

Tukaj imas kalkulator - https://calculator.s3.amazonaws.com/ind...

BTW, se ti najem za 12 mesecev res splaca? Za to ceno dobis ze odlicen gaming pc.

Halfdead987 ::

A ni bila včasih ena spletna stran oz nek service, kjer si imel naročnino in si lahko vse novejše igre igral preko spleta magar na P4 in GT 7000 serijo? Možno, da so ukinili.

Blum ::

Bbt izposoja vse sorte računalnikov, pozanimaj se.

Halfdead987 ::

Lol v enem tednu bo za stacionarca dal 140€.

Pesimist ::

OrkAA je izjavil:

Tukaj imas kalkulator - https://calculator.s3.amazonaws.com/ind...

BTW, se ti najem za 12 mesecev res splaca? Za to ceno dobis ze odlicen gaming pc.


Zakaj. Sej je urna psotavka. Placas po porabi ne celih 4kEUR al kolko je.

Najbolj se tak spalca simple PS4 nabavit postavit doma, spilat na PC. Samo je gamepad only z konzola grafix.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kitl76 ::

Blum je izjavil:

Bbt izposoja vse sorte računalnikov, pozanimaj se.



V tej firmi smo mi za našo firmo rabljene compe kupoval :) Se, da marsikaj dobit za malo denarja pa še garancijo ti dajo.

next3steps ::

Halfdead987 je izjavil:

A ni bila včasih ena spletna stran oz nek service, kjer si imel naročnino in si lahko vse novejše igre igral preko spleta magar na P4 in GT 7000 serijo? Možno, da so ukinili.

OnLive, Gaikai.
Trenutno se pa tole enači z PlayStation Now.

Halfdead987 ::

next3steps je izjavil:

Halfdead987 je izjavil:

A ni bila včasih ena spletna stran oz nek service, kjer si imel naročnino in si lahko vse novejše igre igral preko spleta magar na P4 in GT 7000 serijo? Možno, da so ukinili.

OnLive, Gaikai.
Trenutno se pa tole enači z PlayStation Now.

Tole sm mislu ja OnLive :)

Jerry000 ::

Ampak Onlive ni več kokr gledam

Halfdead987 ::

Yup, gone for good

next3steps ::

Smeh, saj sem napisal.
OnLive, Gaikai.
Trenutno se pa tole enači z PlayStation Now.


Neke bolj pametne alternative za Gaming on Demand pa trenutno ni glede na to, da je Sony prevzel vse večje posle.

OrkAA ::

Pesimist je izjavil:

Zakaj. Sej je urna psotavka. Placas po porabi ne celih 4kEUR al kolko je.


Em, ne. :D

Imas 3 razlicne pricinge:

1. Nic ne placas v naprej, urna postavka je $0.649
2. Placas jim $2428 v naprej, celo leto imas urno postavko $0.277
3. Placas jim $4759 v naprej, urne postavke ni.

Halfdead987 ::

OrkAA je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Zakaj. Sej je urna psotavka. Placas po porabi ne celih 4kEUR al kolko je.


Em, ne. :D

Imas 3 razlicne pricinge:

1. Nic ne placas v naprej, urna postavka je $0.649
2. Placas jim $2428 v naprej, celo leto imas urno postavko $0.277
3. Placas jim $4759 v naprej, urne postavke ni.

Lol. Zakaj bi ze 2428 placal? Ko za to dobis 3 hude gaming kompe?

Jerry000 ::

Halfdead987 je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Zakaj. Sej je urna psotavka. Placas po porabi ne celih 4kEUR al kolko je.


Em, ne. :D

Imas 3 razlicne pricinge:

1. Nic ne placas v naprej, urna postavka je $0.649
2. Placas jim $2428 v naprej, celo leto imas urno postavko $0.277
3. Placas jim $4759 v naprej, urne postavke ni.

Lol. Zakaj bi ze 2428 placal? Ko za to dobis 3 hude gaming kompe?

Ker ima z Ebay-em narejeno pogodbo ;) wink wink

Halfdead987 ::

Jerry000 je izjavil:

Halfdead987 je izjavil:

OrkAA je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Zakaj. Sej je urna psotavka. Placas po porabi ne celih 4kEUR al kolko je.


Em, ne. :D

Imas 3 razlicne pricinge:

1. Nic ne placas v naprej, urna postavka je $0.649
2. Placas jim $2428 v naprej, celo leto imas urno postavko $0.277
3. Placas jim $4759 v naprej, urne postavke ni.

Lol. Zakaj bi ze 2428 placal? Ko za to dobis 3 hude gaming kompe?

Ker ima z Ebay-em narejeno pogodbo ;) wink wink

Tole je amazon. Misliš da gre za neko trojno pogodbo oz zaroto proti kupcem?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828143201 (7530) ruski76
»

Google's Stadia (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8414222 (3106) Ghost007
»

Shadow - gaming grade oblačni PC, ki deluje

Oddelek: Strojna oprema
393716 (839) Osprey
»

Nvidia predstavila GeForce Now

Oddelek: Novice / Igre
289676 (6304) Truga
»

Koliko bi računali?

Oddelek: Izdelava spletišč
384027 (3149) DiTi

Več podobnih tem