» »

Izposoja gaming PCja

Izposoja gaming PCja

1
2
»

matobeli ::

Očitno res, nihče pri zdravi pameti ne bi placal 2428

Razen če obstaja kaj takega na kar jaz ne pomislim. Hmmm..., ne. Bo kar zarota.

next3steps ::

Če rabiš tole za malce večje kalkuliranje, kjer je posel konkretno večji od teh par tisočakov, pol se ta strošek enači z dolžino wc papirja, ki ga ta firma pusti na sekretu.

Halfdead987 ::

next3steps je izjavil:

Če rabiš tole za malce večje kalkuliranje, kjer je posel konkretno večji od teh par tisočakov, pol se ta strošek enači z dolžino wc papirja, ki ga ta firma pusti na sekretu.

In kaj točno hočeš s tem povedat? Da je firmi lazje dajat 4 jurje na leto kot 1000 naenkrat za spodoben komp?

next3steps ::

Hočem povedati, da v kolikor firma rabi konkretno mašino, je 4000 jurje pičkin dim od spodobnega kompa.
PS Ne vrti se ves svet okrog igric in budget gaming kompov za jurčka.

Zgodovina sprememb…

Halfdead987 ::

next3steps je izjavil:

Hočem povedati, da v kolikor firma rabi konkretno mašino, je 4000 jurje pičkin dim od spodobnega kompa.
PS Ne vrti se ves svet okrog igric in budget gaming kompov za jurčka.

Mislim, da nobena firma ne jemlje njihove kompe, če imajo vsaj malo v glavi. Ker bojo pc rabili verjetno veliko več kot leto in že za 4 jurje naredijo super komp. Če so tako bogati, da jim 4k ne pomeni nič, jim verjetno tudi ne pomeni nič dati 10 jurjeu za komp, kot ga rabijo( kar verjetno ne rabijo).

bluefish ::

Mnogim firmam se še kako splača najem računskega časa, recimo pri rendiranju. Ultimativno ta strošek tako ali tako krije naročnik storitve.

Halfdead987 ::

Kul. Sepravi naredim firmo z 5 pcji vrednimi po jurja vsak, dam na sposojo firmam in mam 20k v letu?

Zgodovina sprememb…

kitl76 ::

Sam moraš še kandidate dobiti, da si bo kdo to sploh sposodil :)

Halfdead987 ::

bluefish je izjavil:

Mnogim firmam se še kako splača najem računskega časa, recimo pri rendiranju. Ultimativno ta strošek tako ali tako krije naročnik storitve.

Plačaš rendiranje in jim še kriješ sposojo računalnikov, ker svoje nimajo čeprav se ukvarjajo s tem?

bluefish ::

Ne računalnikov, računski čas farme. In ja, pri animacijah in podobnem računska zahtevnost hitro raste.

Pesimist ::

tiste cene so ob 1letni vezavi right? sicer ne vem v cem vezava ce placujes po uri. 40ur na mesec je se vedno pod 35€

oo7 ::

Sem ravnokar videl reklamo v Jokerju :)

Od 15 oktobra v Sloveniji


Najem Kište VR Ready

Najem PC VR Ready Vključuje

PC VR Ready brez miške ter tipkovnice
Specifikacija

Procesor: Intel Core i7 6700K 4x 4.00GHz
Matična Plošča: Asus Z170 Pro Gaming Intel
Grafična Kartica: 8192MB Gigabyte GeForce GTX1080 Windforce 3X OC
RAM: DDR4-3200 16GB (2x 8192MB) Corsair
HDD: M.2 SSD 256Gb

Cena:

25 EUR / dan
20 EUR / dan - pri najemu več kot 3 dni

http://rentaoculus.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Pesimist ::

lolz. Trenutno probam usposobit mojo masino kere 2 tedna nisem uporabljal in se steam ne poveze vec preko VPN. WTF!!!

Pesimist ::

Ni mi ratalo. Steam je mogo nekaj spremeniti ali pa Microsoft. Z openVPN po navodilih iz tistega guida mi je sicer uspelo videt PC. Ni pa bil connected.

Ravno za to sem hotel Geforce kupit, ker imajo open source app ki deluje preko interneta brez problema napram steamu.

Se vedno drzi da so najbolse metode remote streaming gaminga.
1. PS4/Xbox1, , Lasten PC z "Geforce" (na prvem mestu ker je najnizji ping)
2. PS Now/GEFORCE Now (odzivnost vecja, ne rabis super interneta in pcja doma)
3. Steam ce ti rata. (rabis super PC in workarounde)
4. Amazon? Well ce deluje je na istem nivoju kot PSnow/Geforce Now, in rabi workarounde.

Obstaja se to ki bi naj delovalo z vsem. http://remotrapp.com/en/features
Vendar meni sploh ni delvoalo zadovoljivo ko sem nazadnje probal, 6 mescov nazaj. Kasneje so razglasili da bodo ponujali remote paly z njihovih streznikov na to beto sem se tudi prijavil ampak nikdar dobil povabila.

Ce kahko steam, lahko tudi remotry poganjas na amazon cloudu....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

OrkAA ::

Halfdead987 je izjavil:

Kul. Sepravi naredim firmo z 5 pcji vrednimi po jurja vsak, dam na sposojo firmam in mam 20k v letu?


Haha, edini problem je, da je to idejo dobilo ze 50000 drugih firm, priblizno 20-30 let nazaj. :)

Razlog zakaj ima amazon tako visoke cene je v sirini njihove ponudbe. Ponujajo vse vrste streznikov, oblacnega prostora, podatkovnih baz, mreznih storitev, analitike in se mnogo drugih. Vse te servise se da ustvarjat popolnoma avtomatizirano prek njihovih APIjev.

V vecini primerov lahko dobesedno napises eno json skripto, kjer reces:

- Imel bi 10 sibkih, 20 mocnih, in 5 izjemno mocnih serverjev v posameznih grupah.
- Vsaka grupa naj ima razlicne varnostne nastavitve, ki omejujejo dostope.
- Ustvari naj se loadbalancer, ki posiljat promet na posamezne grupe, glede na tip prometa.
- Ustvari naj se ena glavna podatkovna baza in 3 slave baze, ki se replicirajo iz nje.
- etc ...

... in vse to se avtomatsko ustvari ali pobrise, ko pozenes eno komando.

Pa moras vedet, da sem se zgoraj dotaknil mogoce 2% njihove ponudbe. Ko imajo firme na eni tocki vse procese tako mocno integrirane v amazonov cloud, ne bodo niti slucajno razmisljale, da bi pa en server vzele pri tebi in ga nadzirale povsem rocno.

Upam, da ti je zdaj jasno kako si lahko privoscijo take cene in zakaj v hosting/oblacnem svetu prakticno nimas sans kot zacetnik.

Pesimist ::

jaz sem odkril zakaj mi ni vec steam se povezo prek windows build in vpn servera in clienta. Mrezna karta mora nujno imet automatic matrik izklopleno. Steam drugac kar nekam posilja oznanitev.

deluje tudi z hamachi mesh mrezo brez VPNja. Oba pcja kot clienta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Ve kdo ce je mozno z normalnimi graficnimi naredit taki virtual PC cloud doma? Torej da nebi dostopal do main PCja ampak isto samo ene instance pognane na njem za gaming. Ne vem al rabis tiste grid graficne za kaj takega.

next3steps ::

Se da.


Še kakšna 1080 zraven, pa lahko laufaš kakšnih 8 instanc Crysis trojke ali pa kakih 70-100 instanc World of Warcrafta - če hočeš gold minat.

PS Posnetek ni pravi, za začetek iskanja bo pa prava točka.

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

aha thx bom nastudiral. Meni je dovol da 1 igra kaki film, drugi virtual desktop pa preko remote igro poganja 1x.
ta video se mi zdi bolj primeren.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

sem nastudiro ta software in to je cool resitev. Mogoce pa lahko jaz vseeno nek bolj simple hack uporabim ker vbistvu rabim samo dva virtualna desktopa katera znata delati istocasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

next3steps ::

Če hočeš imeti vse po reglcih, boš moral stisniti evriče za Microsoftu za Server verzijo OSja.
url
http://superuser.com/questions/214074/i...

Pesimist ::

Bom probal z RDP Wrapper hacom, ko bom imel pa vec casa pa bom probal magari oni zgornji sofwtware za prave virtualke. Le Ideja da rabim dve graficni se mi lih ne dopade, mogoce se da kako sherat. Ali pa magari eno cheap fanless dokupim za filme poganjat, onboard za server pognat. 1080gtx pa za igre.

za zacetek bom to probal. http://woshub.com/how-to-allow-multiple...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

next3steps ::

Če imaš fizičen dostop do main kište, RDPja ne rabiš.

Pesimist ::

jaz bi v bistvu rad cloud gaming PC ven naredo. Mislim to tak ze mi zdaj deluje odlicno s Steam in home streaming in VPN. Kasneje bo tudi z Nvidia moonlight programom ko bom kupo geforce. Ampak jaz bi se istocasno imel eno instancno desktopa na kerem bi lahko odpr Chrome, email, kaki film. Ce bi slo to....
Vidim da to gre brez problema z virtualizacijo kot je omenjena v youtubu. Maybe se gre z tem hackom da ustavirm dva istocasna locena desktopa? nevem probavam.

Jaz ta PC doma uporabljam samo za gledanje filmov in nic druga. Na drugi lokaciji kjer imam optiko pa bi rad ta PC uporabljal kot cloud gaming PC. To takaltak deluje ze zdaj odlicno. Lihkar sem Fallout 4 zagnal z 60fps, mouse input lagom okroh 25ms na 720p, ali 30ms na 1080p.

Pesimist ::

Well deluje z rdpwarpperjem. Eno namizje oz user account poganja igro, drugi user account pa dela svoje stvari neodvisno, vse z eno graficno. To sem v bistvu iskal....

Pesimist ::

za hec bom probal se eno android Note 10 tablico spremenit v virtual Win 10 pc z drugo instanco virtual desktopa. Ker so ze tolk stare da so ze pre pocasne za parkticno vse. Me zanima kak deluje skoz RDP.

Pesimist ::

To je resitev ki sem jo iskal za sheranje hardwera. En tip na youtubu je z tem programom in enim fizicnim PCjem naredo ven 8 neodvisnih PCjev po celem stanovanju. http://www.ibik.ru/

Zgornja resitev z RDP wrapperjem deluje samo za RDP instance. Kar bi v teoriji bilo dovolj, vendar Steam zahteva unlockan screen da deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Imam zdaj homemade stream mashine z 1080gtx in zadeva deluje fenomenalno dobro. Sploh pa streaming na tablice in telefone z h265 codecom. Edina pomajnkljivost je da na PC to PC ne deluje z h265 sej chrome nima build in podpore za ta codec tako da ne kaze dobro. Telefoni in tablice pa imajo in delay je meni neopazen. 6ms+6ms kaze za decoder in encoder kar je 12ms skupaj in je celo nizje kot na PCju for some reason. Tudi h264 ima isto extremno niski delay kar je presenetljivo sej sem pricakoval od h265 dosti vecjega. Telefon je sicer S7 edge na kerem testiram. Stari Onepulsx X ima malenksot visji delay ampak se vedno nizji kot PC. Samsung TAB3 pa ne podpira h265. Ampak tudi z h264 deluje super. okol 10+10ms delay. Se vedno malenkost pod PC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828143201 (7530) ruski76
»

Google's Stadia (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8414222 (3106) Ghost007
»

Shadow - gaming grade oblačni PC, ki deluje

Oddelek: Strojna oprema
393716 (839) Osprey
»

Nvidia predstavila GeForce Now

Oddelek: Novice / Igre
289676 (6304) Truga
»

Koliko bi računali?

Oddelek: Izdelava spletišč
384027 (3149) DiTi

Več podobnih tem