» »

Kje bi dobil/razmenjal 50€ bankovec za kovance po 1 ali 2 centa

Kje bi dobil/razmenjal 50€ bankovec za kovance po 1 ali 2 centa

«
1
2

;-) ::

A banke menjavajo denar samo iz centov v bankovce-to imamo avtomate, ali je mozno dobiti 50€ po 1cent?

Magic1 ::

Lahko dobiš paketke kovancev, vendar zaračuna banka provizijo.
Magic

negotiator ::

;-) je izjavil:

A banke menjavajo denar samo iz centov v bankovce-to imamo avtomate, ali je mozno dobiti 50€ po 1cent?


A moraš kakšno kazen plačat? :D
All easy problems have already been solved.

;-) ::

Ne placevat itak nemores z vec kot 50 kovanciboz te lahko zavrnejo

negotiator ::

;-) je izjavil:

Ne placevat itak nemores z vec kot 50 kovanciboz te lahko zavrnejo


Je to po kakšnem zakonu? Denar je denar, pa če je več tisoč kovancev. Mislim, da te ne bi smeli zavrnit.
All easy problems have already been solved.

krho ::

Pokličeš na banko slovenije in se zmeniš. NAslednji dan greš pa samo iskat.
Drugače ima pa od mojega likofa "blagajnik" ene 4000 kovancev za 1 cent in 2000 za 2 centa. Sploh niso šli štet, ker so dobili 3 peharje kovancev :P
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

...:TOMI:... ::

19,2 eur je (mislim da) največji znesek, ki ga lahko plačaš s kovanci.

http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_od...
Tomi

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

Mogoce rabi za gostilno ali kaj podobnega, ceprav gre tam bolj za 10/20/50 centov.

Recimo pri nas na veselici je vedno problem nabrat zacetni drobiz. Torej pred veselico, ker za start moras net nekje 20eur drobiza.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

...:TOMI:... ::

Drobiž pa res ni problem. Pokličeš nekoga, ki ima avtomate za pijačo/hrano in imaš tega kolikor hočeš.
Tomi

M-XXXX ::

d4vid je izjavil:

Mogoce rabi za gostilno ali kaj podobnega, ceprav gre tam bolj za 10/20/50 centov.

Recimo pri nas na veselici je vedno problem nabrat zacetni drobiz. Torej pred veselico, ker za start moras net nekje 20eur drobiza.

Greš na banko in vzameš drobiž.
Haha 20€ je pa res velik problem ja :D 20 000€ drobiža pa že...

N0t0ri0us ::

je problem poklicat na banko in reči, da boš v petek prišel na banko in bi zmenjal 50€ za kovance po 1 in 2 centa?

Drugače pa če imate probleme z bakrom v denarnici obiščite kakšno express blagajno v kaki malo večji trgovini.

;-) ::

...:TOMI:... je izjavil:

19,2 eur je (mislim da) največji znesek, ki ga lahko plačaš s kovanci.

http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_od...

Oz vec kot 50 kovancev lahko prodajalec zavrne.

Na banki je provizija na 50€ po 1cent 20€ zato tukaj sprasujem ce ima kdo kako idejo.

Provizija je 0,10 EUR za en tulec kovancev. V enem tulcu je 50 kovancev po 0,01 EUR.
To bi zneslo 200 tulcev, kar bi bilo provizije 20,00 EUR.

krho ::

;-) Na žalost si nepismen, sem že vse povedal.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

;-) ::

janezvalva ::

najprej zamenjaš za 5x10€, potem greš naprej, pa zamenjaš tistih 10€ za 2x5€, potem zamenjaš za kovance po 1 pa 2€, pol ko imaš pa cca 20-30 kovancev, pa greš v 50 štacun, pa v vsaki zamenjaš po 1 kovanec

genialno

Pesimist ::

pa šajterge ne pozabi zram vzet če gres na banko :D

smacker ::

Eh, 5000 kovancev je za en kufer, ne rabiš šajtrge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

Ales ::

krho je izjavil:

... Drugače ima pa od mojega likofa "blagajnik" ene 4000 kovancev za 1 cent in 2000 za 2 centa. Sploh niso šli štet, ker so dobili 3 peharje kovancev :P

Stehtaš na dovolj natančni tehtnici, preračunaš, in bi moral dobiti dokaj točno številko kovancev ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

smacker ::

Ales je izjavil:

krho je izjavil:

... Drugače ima pa od mojega likofa "blagajnik" ene 4000 kovancev za 1 cent in 2000 za 2 centa. Sploh niso šli štet, ker so dobili 3 peharje kovancev :P

Stehtaš na dovolj natančni tehtnici, preračunaš, in bi moral dobiti dokaj točno številko kovancev ven.

Neseš na banko in položiš na svoj račun. Teta vsipa v mašino pa je v 30sekundah fertik.

fosil ::

Če gre za darilo, ni to prav nič smešno ali posrečeno darilo.
Imaš dvakrat težave, prvič dobit kovance in drugič jih porabit.
Tako je!

Furbo ::

Ja folku se zdi blazno zabavno dati kup drobiža ali pa v drugo skrajnost, 10kil nutele v komadu... butci.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MasterTade ::

Nakup za 50€ v tisti samopostrežni blagajni pa si par ur tam :D
Mors omnia aequat

Tilen ::

Furbo je izjavil:

Ja folku se zdi blazno zabavno dati kup drobiža ali pa v drugo skrajnost, 10kil nutele v komadu... butci.


10 kg pakiranje sploh obstaja?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

radmannsdorf ::

5Kg Nutella je največja se mi zdi.
@op, naroči na banki, nebi smel biti problem.
Za tiste, ki pa se probate znebiti bakra, pa tako kot je predhodnik že rekel, "hitre blagajne" v večjih trgovinah. Tud jaz jih včasih mal šokiram, hah!

Tilen ::

Saj je napisal, da je problem provizija, ki pri naročilu 50 EUR kovancev po 1 cent, znaša 20 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

next3steps ::

Koliko je v bistvu vrednost enega centa? Za ZDA vem, da je njihov cent vreden več, kot je na njem zapisano.

Furbo ::

Nič ni vreden, neka 2 grama železa pač.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Oberyn ::

Furbo je izjavil:

Nič ni vreden, neka 2 grama železa pač.

2,3 g, sem stehtal (1 cent). Bi rekel, da je baker, ne železo. Ampak mora biti nekaj niklja zraven, poskusi ga prevrtati.

OZZY ::

Tilen je izjavil:

Saj je napisal, da je problem provizija, ki pri naročilu 50 EUR kovancev po 1 cent, znaša 20 EUR.


Za 50 eur kovancev ni nikoli provizije 20 eur. Razen če ma katerea banka oderuško tarifo. Provizija je ponavadi tam okoli 5 eur.
Če pa bi želel naročiti kovance in jih nimajo bi pa čakal. Dotacija kovancev se ne vrši vsak dan kot za gotovino.
Go with the flow.

;-) ::

.

Za 50 eur kovancev ni nikoli provizije 20 eur.


Ti zdaj ves vec ko zaposleni na bankah. Zgoraj sem ti citiral iz nove kbm odgovor na koperski ni nic drugace...dvomim da je kje ker ovojcek nekaj stane

;-) ::

Oberyn je izjavil:

Furbo je izjavil:

Nič ni vreden, neka 2 grama železa pač.

2,3 g, sem stehtal (1 cent). Bi rekel, da je baker, ne železo. Ampak mora biti nekaj niklja zraven, poskusi ga prevrtati.


Baker je samo prevleka, ce ga das v solno kislino je cisto srebren ampak oksidira...jeklo je pomoje ker se ga tud galvanizirat da lepo.

negotiator ::

Od 1 do 5 centov je vse jeklo, galvanizirano z bakrom. Več o sestavi evrskih kovancev, njihovi teži, itd., si lahko preberete tukaj: https://www.ecb.europa.eu/euro/coins/co...
All easy problems have already been solved.

OZZY ::

;-) je izjavil:

.

Za 50 eur kovancev ni nikoli provizije 20 eur.


Ti zdaj ves vec ko zaposleni na bankah. Zgoraj sem ti citiral iz nove kbm odgovor na koperski ni nic drugace...dvomim da je kje ker ovojcek nekaj stane



Vem kje je provizija 5 eur za tvoj znesek 50 eur (le kako vem to??).. če ti računajo menjavo po ovoju potem se izogibaj te banke.

Drugo pa je ali imajo v trezorju toliko kovancev po 1 cent v ovojih na enotah. 2500 kom v ovojih zame ni težko takoj dobit brez kakršnekoli provizije. Za drugih 2500 kom bi pa moral pogledat in poklicat, če jih imajo blizu na zalogi.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

St235 ::

next3steps je izjavil:

Koliko je v bistvu vrednost enega centa? Za ZDA vem, da je njihov cent vreden več, kot je na njem zapisano.

Če bi bilo to res in bi bil material kovanca več vreden od nominalne vrednosti bi kovanci masovno izginili iz obtoka. Je pa izdelava centa več od njegove nominalne vrednoti mislim, da cc 1:1,7

freesty ::

Jaz sem v Mariboru dobil na 3 bankah kovance brez problema. Edino NKBM so mi hotli provizijo racunat. Sem pa zamenjal nekje 70-80eur v 1,2 in 5 centov.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

jest10 ::

Na NLB je brez provizije do 30€ kovancev

poweroff ::

...:TOMI:... je izjavil:

19,2 eur je (mislim da) največji znesek, ki ga lahko plačaš s kovanci.

http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_od...

Ja, tole se meni zdi precej nesramno. Mislim, denar je denar. Če ti zaračunajo storitev ali kazen, naj se pač ukvarjajo s štetjem.

Opcija 2 je pa, da plačaš preko 50 UPN nalogov - samo bo provizije kakšnih 15 EUR.
sudo poweroff

Phantomeye ::

poweroff je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

19,2 eur je (mislim da) največji znesek, ki ga lahko plačaš s kovanci.

http://www.ti.gov.si/si/vprasanja_in_od...

Ja, tole se meni zdi precej nesramno. Mislim, denar je denar. Če ti zaračunajo storitev ali kazen, naj se pač ukvarjajo s štetjem.

Opcija 2 je pa, da plačaš preko 50 UPN nalogov - samo bo provizije kakšnih 15 EUR.



Vem, da so na avtobusih fural omejitev 20 eur včasih... prov tisto, aja zdej ni dost, da imaš denar, ne smeš ga imet preveč, da bi šu lahko na bus

...:TOMI:... ::

Pride 20 potnikov z 20 €. Vsaka voznja 2-3 €. Izracunajte, koliko denarja je treba.
Tomi

Izak ::

Me zanima kako bi vi odreagirali, če bi kaj prodajali in bi vam stranka vsula vedro kovancev za plačilo. To je namenjeno mojim predhodnikom ki pravijo "Denar je denar". Seveda je, ni pa potrebno biti nesramen.

OZZY ::

freesty je izjavil:

Jaz sem v Mariboru dobil na 3 bankah kovance brez problema. Edino NKBM so mi hotli provizijo racunat. Sem pa zamenjal nekje 70-80eur v 1,2 in 5 centov.


Večji problem jih je dobit brez provizije, če so pakirani original v paketkih po 50. Če pa so v vrečkah za odvod po 100 kom potem pa se jih radi znebijo brez provizije. Banka za odvod plača provizijo in tega šodra se hitro nabere za par tisoč kom.
Go with the flow.

poweroff ::

Izak je izjavil:

Me zanima kako bi vi odreagirali, če bi kaj prodajali in bi vam stranka vsula vedro kovancev za plačilo. To je namenjeno mojim predhodnikom ki pravijo "Denar je denar". Seveda je, ni pa potrebno biti nesramen.

Jah, to je pač riziko poslovanja. Kot plačilna nedisciplina.
sudo poweroff

ohnowhy ::

poweroff je izjavil:

Jah, to je pač riziko poslovanja. Kot plačilna nedisciplina.

Že, samo norčevat pa se ni potrebno, saj boš samo blagajničarja na drugi strani zjebal, namesto, da bi se pofočkal z NFC kartico...

OZZY ::

poweroff je izjavil:

Izak je izjavil:

Me zanima kako bi vi odreagirali, če bi kaj prodajali in bi vam stranka vsula vedro kovancev za plačilo. To je namenjeno mojim predhodnikom ki pravijo "Denar je denar". Seveda je, ni pa potrebno biti nesramen.

Jah, to je pač riziko poslovanja. Kot plačilna nedisciplina.


Ni čisto tako.. Štetje zahteva čas in čas lahko zaračunaš... zato provizija.
Go with the flow.

St235 ::

poweroff je izjavil:

Izak je izjavil:

Me zanima kako bi vi odreagirali, če bi kaj prodajali in bi vam stranka vsula vedro kovancev za plačilo. To je namenjeno mojim predhodnikom ki pravijo "Denar je denar". Seveda je, ni pa potrebno biti nesramen.

Jah, to je pač riziko poslovanja. Kot plačilna nedisciplina.


In enako kot za plačilno nedisciplino imamo varovalne mehanizme, ki omejujejo zlorabe.

Tarzan ::

Večinoma so trgovci presrečni, če jim prineseš kovance in te kar malo grdo gledajo, če plačaš kavo z 20 EUR, da morajo skupčkati železnino, nad katero potem bentiš.
So pa centi druga skrajnost, teh se je precej težje znebit, je pa precej velik problem, če jih nimajo za vrnit.

Banke pa pri obeh straneh za menjavo hočejo provizijo. Bodi pameten. Bodi banka.

fosil ::

poweroff je izjavil:

Izak je izjavil:

Me zanima kako bi vi odreagirali, če bi kaj prodajali in bi vam stranka vsula vedro kovancev za plačilo. To je namenjeno mojim predhodnikom ki pravijo "Denar je denar". Seveda je, ni pa potrebno biti nesramen.

Jah, to je pač riziko poslovanja. Kot plačilna nedisciplina.

Po tej logiki bi ti tudi plačo lahko izplačali v centih.
Pač riziko zaposlitve tako, kot če ne dobiš plače.
Tako je!

Glugy ::

Zakaj pa rabiš tok kovancev? A jih boš pretopil al kaj?

radmannsdorf ::

Izak je izjavil:

Me zanima kako bi vi odreagirali, če bi kaj prodajali in bi vam stranka vsula vedro kovancev za plačilo. To je namenjeno mojim predhodnikom ki pravijo "Denar je denar". Seveda je, ni pa potrebno biti nesramen.

Jaz sem prodajalec. Z veseljem vzamem baker če je treba. Če nebi sprejel bakra, pač nebi prodal. Meni je vseeno. Seveda se to ne dogaja vsak dan, ampak imam pa par strank ki mi vsak teden plačajo 3-4€ z bakrom. Ni panike, denar JE denar :)
Boljše to, kot pa da vzame za 4€ in plača s 50 ali 100 bankovcem.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Kot zanimivost ko je en USA penije omenjal.

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje bi si lahko sposodil PC za nekej dni

Oddelek: Loža
224069 (3114) next3steps
»

Kje zamenjati cekine v bankovce ?

Oddelek: Loža
4218011 (16070) stb
»

Objava moje fotografije v tisku!

Oddelek: Zvok in slika
91953 (1309) s1m0n
»

Vračilo tablice in doplačilo za drugo - Mimovrste

Oddelek: Pomoč in nasveti
308963 (8159) pijavka
»

Drobiž

Oddelek: Loža
479945 (7810) Furbo

Več podobnih tem