» »

W10 start menu/search/notifications ne dela

W10 start menu/search/notifications ne dela

kajetan ::

Imam Win 10 in naenkrat mi ne dela START MENU, iskanje, notification menu --- razen explorerja in funkcije task view - več nič ne dela v opravilni vrstici - oz spodaj v win 10 menuju. Tudi če kliknem na uro se ne zgodi nič - ne odpre več koledarja recimo.

Poskusil sem vse sledeče:

http://www.urtech.ca/2015/05/solved-win...


ima kdo rešitev? ne morem si privoščiti ponove inštalacije windowsa - saj rabim 2 tedna da znova vse vzpostavim kot je bilo. Zaenkrat sem si namestil Stardock Start 10 menu -- za win 10....
to je res fail, še včeraj sem hvalil windows 10.

ST-777 ::

kajetan je izjavil:

Imam Win 10 in naenkrat mi ne dela START MENU ... to je res fail, še včeraj sem hvalil windows 10.

Win 10 Pro pri meni dela brez problemov, sem pa namestil Classic Shell in Start menu ima precej lepši videz kot prej.

m3k ::


You don't have to name the folder "GodMode". You can name it "Settings" or something else. You just have to include the "." after the name of the folder, along with the string that follows.... e.g,; "Settings.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Enabling GodMode for Windows 10
Mirko tipka na radirko ////

kajetan ::

m3k je izjavil:


You don't have to name the folder "GodMode". You can name it "Settings" or something else. You just have to include the "." after the name of the folder, along with the string that follows.... e.g,; "Settings.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

Enabling GodMode for Windows 10


kaj pa ima to z mojim problemom veze?

sandmat ::

kajetan je izjavil:

Imam Win 10 in naenkrat mi ne dela START MENU, iskanje, notification menu --- razen explorerja in funkcije task view - več nič ne dela v opravilni vrstici - oz spodaj v win 10 menuju. Tudi če kliknem na uro se ne zgodi nič - ne odpre več koledarja recimo.

Poskusil sem vse sledeče:

http://www.urtech.ca/2015/05/solved-win...


ima kdo rešitev? ne morem si privoščiti ponove inštalacije windowsa - saj rabim 2 tedna da znova vse vzpostavim kot je bilo. Zaenkrat sem si namestil Stardock Start 10 menu -- za win 10....
to je res fail, še včeraj sem hvalil windows 10.

se ti je to slučajno zgodilo po zadnjem update-u? imam en laptop z istim problemom :S

kajetan ::

sandmat je izjavil:

kajetan je izjavil:

Imam Win 10 in naenkrat mi ne dela START MENU, iskanje, notification menu --- razen explorerja in funkcije task view - več nič ne dela v opravilni vrstici - oz spodaj v win 10 menuju. Tudi če kliknem na uro se ne zgodi nič - ne odpre več koledarja recimo.

Poskusil sem vse sledeče:

http://www.urtech.ca/2015/05/solved-win...


ima kdo rešitev? ne morem si privoščiti ponove inštalacije windowsa - saj rabim 2 tedna da znova vse vzpostavim kot je bilo. Zaenkrat sem si namestil Stardock Start 10 menu -- za win 10....
to je res fail, še včeraj sem hvalil windows 10.

se ti je to slučajno zgodilo po zadnjem update-u? imam en laptop z istim problemom :S


nimam pojma - ker mi je nazadnje updatal 10 avgusta nekje. In od takrat je računalnik delal še par dni. možno pa je. Zdaj sem naredil novi user account v CMD PROMPTU (ker drugače ne gre) in tukaj dela vse, če pa prešaltam nazaj na prvotni USER pa še vedno ne dela. poskusil sem že malo morje stvari in ni delovalo nič. Niti programa ne morem zapret tako da bi desno klinil na njega,spodaj, in pritisnil close. nič ne gre kar je spodaj - le file Explorer lahko zaženem in druge shortcute ki jih imam v opravilni vrstici.

m3k ::

kajetan je izjavil:

... Enabling GodMode for Windows 10

kaj pa ima to z mojim problemom veze?

GodMode - dostop do skritih windows nastavitev npr. za meni Start
Mirko tipka na radirko ////

Duhec ::

Inštaliraj si FixWin10, ki je v bistvu skupek popravkov za znane napake.
Konkretno za tvoje težave:
Na levi strani izbereš področje Windows10, na desni strani klikneš na Fix pri "Start menu doesn't open..."...
še druge
Additional Fixes--->Notifications have been disabled...
Še ena, ki sem jo takoj vklopil: Additional Fixes--->Enable Hibernate, ki po defaultu ni prikazana, ko klikneš Start/Napajanje...
Itd.
Fix ni v bistvu nič drugega kot vpis v register, mogoče bo pri nekaterih potreben restart, večinoma ne.

p.s.
In še 1x naredi kompleten Windowsupdate.
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

kajetan ::

Duhec je izjavil:

Inštaliraj si FixWin10, ki je v bistvu skupek popravkov za znane napake.
Konkretno za tvoje težave:
Na levi strani izbereš področje Windows10, na desni strani klikneš na Fix pri "Start menu doesn't open..."...
še druge
Additional Fixes--->Notifications have been disabled...
Še ena, ki sem jo takoj vklopil: Additional Fixes--->Enable Hibernate, ki po defaultu ni prikazana, ko klikneš Start/Napajanje...
Itd.
Fix ni v bistvu nič drugega kot vpis v register, mogoče bo pri nekaterih potreben restart, večinoma ne.

p.s.
In še 1x naredi kompleten Windowsupdate.


hvala, dober tool, sem pa dosti teh komand že jaz prej probal v powershellu... mislim da je vzrok tukaj in sicer ko želim re-registrirati store APP-e.. v power shellu piše sledeče:


Add-AppxPackage : Deployment failed with HRESULT: 0x80073CF6, Package could not be registered.
error 0x80070002: Windows cannot register the package because of an internal error or low memory.
NOTE: For additional information, look for [ActivityId] 594182b4-0c64-000b-a184-4159640cd201 in the Event Log or use th
e command line Get-AppxLog -ActivityID 594182b4-0c64-000b-a184-4159640cd201
At C:\UWT\Script1.ps1:1 char:28
+ ... | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.I ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : WriteError: (C:\Windows\Syst...ppXManifest.xml:String) [Add-AppxPackage], IOException
+ FullyQualifiedErrorId : DeploymentError,Microsoft.Windows.Appx.PackageManager.Commands.AddAppxPackageCommand

Add-AppxPackage : Deployment failed with HRESULT: 0x80073CF6, Package could not be registered.
error 0x80070002: Windows cannot register the package because of an internal error or low memory.

NOTE: For additional information, look for [ActivityId] 594182b4-0c64-000b-ad84-4159640cd201 in the Event Log or use th
e command line Get-AppxLog -ActivityID 594182b4-0c64-000b-ad84-4159640cd201
At C:\UWT\Script1.ps1:1 char:28
+ ... | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.I ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : WriteError: (C:\Windows\Syst...ppXManifest.xml:String) [Add-AppxPackage], IOException
+ FullyQualifiedErrorId : DeploymentError,Microsoft.Windows.Appx.PackageManager.Commands.AddAppxPackageCommand

Add-AppxPackage : Deployment failed with HRESULT: 0x80073CF6, Package could not be registered.
error 0x80070002: Windows cannot register the package because of an internal error or low memory.
NOTE: For additional information, look for [ActivityId] 594182b4-0c64-000b-b884-4159640cd201 in the Event Log or use th
e command line Get-AppxLog -ActivityID 594182b4-0c64-000b-b884-4159640cd201
At C:\UWT\Script1.ps1:1 char:28
+ ... | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.I ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : WriteError: (C:\Windows\Syst...ppXManifest.xml:String) [Add-AppxPackage], IOException
+ FullyQualifiedErrorId : DeploymentError,Microsoft.Windows.Appx.PackageManager.Commands.AddAppxPackageCommand



zagnal sem tudi Start menu doesnt work tool v winfixu in še vedno ne dela :)

PS: KJE bi dobil kak update TOOL za windows 10 enterprise?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

kajetan ::

NAŠEL SEM REŠITEV. JE ČISTO PREPROSTA. tistim ki spodleti vse.... poskusite še to:


Usrclass Solution
*This solution will wipe all the tiles on your Start except for Store, surprisingly.
*This solution will cause the color of the theme to turn black. Re-applying the theme in Personalize will fix that.
1.
a. Navigate to %LocalAppData%\Microsoft\Windows or
b. copy that in Run and execute to open File Explorer.
2. Rename Usrclass.dat to something like Usrclass.dat.old
(Create another account and try if file is in use, but make sure the directory is for the original user, something like : "c:/users/chris/appdata/...")
3. Press Ctrl+Alt+Delete and sign out.
4. Sign in again and done.

MIHAc27 ::

Ta napaka je na žalost dokaj pogosta (še posebej, če je 10 bila nadgrajena iz 7), a tečna za odpravit. Pri nam je pomagal tudi ukaz v CMD:
sfc /scannow
Ko konča resetiraš Pc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18442848 (30067) bajar
»

Microsoft predstavil Surface Laptop in Windows 10 S

Oddelek: Novice / Windows Mobile
187322 (1740) mtosev
»

Windows 10 z reklamami tudi v Raziskovalcu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14336548 (30112) D3m
»

Windows 10 na 300 milijonih naprav (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
541139305 (127681) japol
»

Imate rajši Win 7 kot Win 10? Imamo rešitev. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15345370 (35601) Cervantes

Več podobnih tem