» »

Kako in kje do dobrega spletnega oblikovalca?

Kako in kje do dobrega spletnega oblikovalca?

creator2 ::

Za nekaj projektov iščemo spletnega oblikovalca, ki bi idealno bil iz slovenije.

Če kdo koga pozna, ali se s tem ukvarja, naj prosim posreduje portfolio ali me kontaktira.

black ice ::

creator2 ::

Da se nebo našel še kakšen nadzemeljsko inteligenten fant, se bom malo popravil.

Moj cilj je zbrati čim več portfoliev in vaših predlog, da lahko skupaj s kolegi ocenimo, kakšno je stanje glede kvalitete na slovenskem trgu.

black ice ::

Lej, namesto žaljenja bi sedaj že lahko imel spisan killer oglas ter ga postal tule, na IMju, na startupjob.si, žnj Slo [keyword] FB skupin. Ampak ne, raje boš fural egotrip. Tudi v redu.

Invictus ::

Da ne boš preveč pameten, si tule preberi kako se piše oglas za delo za računalničarje.

Da ne zgubljamo časa s prijavljanjem na luzerske projekte brez denarja...

https://www.facebook.com/groups/2728125...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

creator2 ::

Hvala obema za predloge, bo v pomoč.

Še vedno bi pa raje videl vaše predloge in kakšen link do designerjevega portfolia.

harvey ::

Saj si lahko sam poiščeš in pregledaš portofolie tistih, ki jih imajo ali pa jih prosiš za le te in jih objaviš tu gor, ker gotovo najbolj veš, kateri bi bil nekako najbolj primeren za tvoje projekte.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

creator2 ::

Nikoli še nisem delal s slovenskim designerjem. Sem iskal po googlu, pa našel 2 zanimiva. Zanima me če je še več "skritih".

Prosim če nehate tekmovati kdo ima več nekoristnih informacij.
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: creator2 ()

harvey ::

Prosim če nehate tekmovati kdo ima več nekoristnih informacij.
Hvala.

Povej kaj bi rad, kolikšna je predvidena ocena projektov, zahtevnost/namen, ipd. in ti bomo lahko bolj konkretno povedali kam se obrni, če se sam ne znaš. Da pa daš oglas v tem stilu, je pa odziv jasen in neresen oz luzerski projekt z visokoletečo idejo..
Za nekaj projektov iščemo spletnega oblikovalca, ki bi idealno bil iz slovenije.

Če kdo koga pozna, ali se s tem ukvarja, naj prosim posreduje portfolio ali me kontaktira.


Konkretiziraj kaj iščeš.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

jype ::

creator2> Nikoli še nisem delal s slovenskim designerjem. Sem iskal po googlu, pa našel 2 zanimiva. Zanima me če je še več "skritih".

Katere si pa našel?

http://rokpregelj.com/ je eden tistih, ki jih spoštujem tudi zaradi strokovnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Kurzweil ::

jype je izjavil:

creator2> Nikoli še nisem delal s slovenskim designerjem. Sem iskal po googlu, pa našel 2 zanimiva. Zanima me če je še več "skritih".

Katere si pa našel?

http://rokpregelj.com/ je eden tistih, ki jih spoštujem tudi zaradi strokovnosti.


Kaj tako neumnega pa še ne. Dejansko greš gledat kao njegov portfolio in ti piše, da ga moraš kontaktirat na mail, če hočeš videt dejansko nekaj :)) Kar pa se vidi na tej strani pa je po mojem okusu below average. Imam bolj občutek, da je to tvoj kolega...

creator2 ::

Daleč najboljši portfolio ki sem ga našel www.dejan-markovic.com

Se splača pogledat case studies, pa njegov dribbble. Dela za InVision.

Kurzweil ::

creator2 je izjavil:

Daleč najboljši portfolio ki sem ga našel www.dejan-markovic.com

Se splača pogledat case studies, pa njegov dribbble. Dela za InVision.


Kaj je dejansko tu tako posebnega, vse kar sem pogledal je 90% neke vsebine nametane v razne frameworke, takšen "case study" pa tako naredi vsak resen designer, še posebej če se gre za menije oz UI in UX oz. user interface in user experience design in optimatizacijo. Dejansko ne iščeš veliko. Če bo povedal kaj točno pa rabiš, pa ti dejansko lahko še kaj uporabnega povem.

creator2 ::

Iščem najboljše od najboljših.

Zdaj me pa prav zanima, če si že zasledil boljši portfolio kakega slovenca.
Če si, prosim pošlji sem.

Mogoče tvoj portfolio?

Kurzweil ::

Tebe je dejansko treba večkrat isto vprašat....

Kaj dejansko rabiš človek božji? Rabiš designerja za mobilne aplikacije? človeka, ki ti bo oblikoval koledar in vžigalnike za lokalni s.p.? rabiš nek enteprise infografiko? Rabiš nekoga, ki zna 3d modelirat in renderirat? Rabiš nekoga ki dela design za tisk? Vektorsko? Rastersko? Programi? kaj? Kje? Kdo? Zakaj? Koliko časa? KAAAAJ?

creator2 ::

Če greš čisto na vrh boš videl naslov : Kako in kje do dobrega spletnega oblikovalca?
spletnega oblikovalca
spletnega oblikovalca
spletnega oblikovalca
spletnega oblikovalca
spletnega oblikovalca

Zdaj pa prosim če pošlješ kak boljši portfolio od dejana, ki je zate očitno amater.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: creator2 ()

Kurzweil ::

Ta naslov sem videl in se ne rabiš še bolj osmešit s tvojim zadnjim odgovorom. Bolj jasno nisem mogel napisat oz. vprašat.

Pač več podrobnosti daj, kaj bi rad točno, katere tehnologije, katero področje točno, kakšni projekti, kakšen tip strank, za katere platforme in naprave in še miljon drugih vprašanj. Poglej pod oglase za zaposlitev in boš videl kako to izgleda, kako za boga naj človek ve iz besedne zveze spletni oblikovalec, kaj bi ti dejansko resnično rad. Tudi sam se sicer sprašujem, zakaj nisi to napisal med zaposlitvene oglase, kot velevajo pravila Slo-techa. Ampak vseeno, če boš dal vendarle dovolj podatkov, ti z veseljem navržem par portfoliov.

In ne laži, da sem rekel da je tisti model amater. Sem pa mnenja da ni prav nič posebnega, že ko prideš na spletno stran je cenena in prežvečena, pač trendy, prav nič unikatnega in če boš šel malce čez frameworke boš videl, da je vsak drugi isti.

creator2 ::

Kurzweil je izjavil:

Tebe je dejansko treba večkrat isto vprašat....

Kaj dejansko rabiš človek božji? Rabiš designerja za mobilne aplikacije? človeka, ki ti bo oblikoval koledar in vžigalnike za lokalni s.p.? rabiš nek enteprise infografiko? Rabiš nekoga, ki zna 3d modelirat in renderirat? Rabiš nekoga ki dela design za tisk? Vektorsko? Rastersko? Programi? kaj? Kje? Kdo? Zakaj? Koliko časa? KAAAAJ?



Bom zdaj odgovoril. Rabim spletnega oblikovalca - oblikovalca spletnih mest - web designerja - oblikovalca spletnih strani. Če te zanima kaj dela oblikovalec spletnih strani se pa obrni na kakšnega učitelja iz osnovne šole.

Ne, ne potrebujem designerja za mobilne aplikacije. Tak bi se predstavil kot mobile app designer ali ui/ux designer. Vsekakor ne kot web designer.

Na naslednja vprašanja nebom odgovarjal, ker so neumna.

Kurzweil je izjavil:

Ta naslov sem videl in se ne rabiš še bolj osmešit s tvojim zadnjim odgovorom. Bolj jasno nisem mogel napisat oz. vprašat.

Pač več podrobnosti daj, kaj bi rad točno, katere tehnologije, katero področje točno, kakšni projekti, kakšen tip strank, za katere platforme in naprave in še miljon drugih vprašanj. Poglej pod oglase za zaposlitev in boš videl kako to izgleda, kako za boga naj človek ve iz besedne zveze spletni oblikovalec, kaj bi ti dejansko resnično rad. Tudi sam se sicer sprašujem, zakaj nisi to napisal med zaposlitvene oglase, kot velevajo pravila Slo-techa. Ampak vseeno, če boš dal vendarle dovolj podatkov, ti z veseljem navržem par portfoliov.

In ne laži, da sem rekel da je tisti model amater. Sem pa mnenja da ni prav nič posebnega, že ko prideš na spletno stran je cenena in prežvečena, pač trendy, prav nič unikatnega in če boš šel malce čez frameworke boš videl, da je vsak drugi isti.



Glede na to, da sprašuješ katere tehnologije uporablja, se bojim da si web designerja zamenjal s web developerjem.
Projekti nimajo veze, vse od oblikovanja za startupe do oblikovanja blogov za janeza janšo.

Za katere naprave? jah, fajn bi blo če bi delalo na računalnikih. Seveda tudi na tistih z retina zaslonom in na mobilnikih :)

Če bi dal med oglase, vrjetno nebi dobil mailov s predlogi, ali pač?

Nikoli nisem trdil, da si rekel, da je amater.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: creator2 ()

creator2 ::

Glede na to da trdiš da ni nič posebnega sklepam da ne znaš prepoznati dobrega dizajna.
Vsekakor pa lahko da se motim. Čakam na tvoje primere dobrih dizajnov.

Kurzweil ::

Ja Front End developer mora znati tudi razne tehnologije oz. nekaj iz Photoshopa spravit tudi v realnost. In očitno še vedno ne opaziš razlike med designom in metanjem elementov v razne frameworke. Zakaj so moja vprašanja neumna ne vem, če je kaj neumno tukaj je to, kar je že nekaj ljudi pred mano ti povedalo, da ne napišeš oglasa oz. se ne držiš pravil sedaj pa žališ vse povprek, sem prepričan da ko bo kakšen resen moderator ali admin prišel naokoli bo izbirsal te tvoje izpade. In ja, če bi napisal oglas za zaposlitev, kot normalni to počnejo na relavantna mesta, bi dobil že par 10 portfolijev, ampak ti raje tule smetiš in žališ.

Tudi tvoj "sarkazem" in humor je cenen in slednjega uprabljaš, ker nisi sposoben bolj v detajle razložit kaj bi rad. In ja design se deli v velike veje od 3d grafike, do nekih trendy flat designov, fotografiranja in manipulacije slik, da ne naštevam dalje, ampak ti raje mlatiš prazno slamo, ker se ti zdi da je kul, oz. kot je nekdo že pred mano povedal ,da si filaš ego in se imaš za izjemo tukaj, da namesto da bi napisal oglas, raje tule govoriš neumnosti.

Če pa že misliš resno, pa bi lahko podal kakšne podatke tudi sam, plačilo in podobno, kot piše v pravilih slo-techa, ampak ta za tebe ne veljajo očitno, tu se vidi tudi nivo in kakšen šef si, če že v kali žališ in nabijaš v prazno. In ja napisal si, da ga imam za amaterja, pa temu sploh ni tako.

Sploh se ne bom več ukvarjal s tabo, itak bo tale nesmiselna tema in žaljiva iz tvoje strani prej kot slej izbrisana. Pa je očitno istega mnenja, kot jaz še par oseb zgoraj, tako da se očitno ne motim. Ne vem kako pričakuješ, da ti pomagam, če nimaš osnovnega človškega odnosa in žališ.

Lp, s tabo sem opravil in srečno s tvojo "firmo".

creator2 ::

Žal mi je za žalitve, ampak težko je nekaj razložiti nekomu, ki nečesa ne razume.
Če bi bil iz te industrije, bi se razumela že na začetku.
Glede na to, da nisi imel pravega odgovora, nevem zakaj si začel odgovarjati.
Razlog zakaj nisem tega vpisal v oglase za delo sem že navedel, če ti ni jasen, pa tudi prav.

Kurzweil ::

S tem žaljenjem si samo pokazal kakšen delodajalec si, mene ne ganejo.
Imaš prav, nisem iz industrije oz. bolj hobija (nočem bit ošaben), ampak moram zgleda povedati tudi to, da je moje delo preveč zahtevno, da bi resno jemal nekoga, ki paca nekaj v Wordpressu in išče najboljšega designerja v Sloveniji, sem pa to počel v srednji šoli, dokler niso Indijci zje*ali pol freelancerskega sveta. To je na kratko stvar, ki se je z malo zanimanja naučiš v parih tednih, ti pa iz tega delaš znanost in se imaš za strokovnjaka, dejansko pa ne prepoznaš elementov, postavitev, ki so TIPIČNI za najbolj popularne frameworke. Naprimer zadnjič sem enem pubecu nekaj pomagal v Bootstrapu in je izgledalo praktično po defaultu isto. Odgovarjati sem začel zato, ker dejansko izščeš najboljšega designerja na smešen način. Predlagam, da poiščeš najboljše designerje v top oglaševalskih agencijah in tistih, ki delajo reklame za top firme v Sloveniji, recimo da ne boš rekel, da ti ne dam nič uporabnika, imaš pri Zootfly vsaj 3 designerje, ki so 5 levelov nad tem kar ti tu navajaš, vsaj po mojem mnenju. Lahko pa rečem samo nekaj, podaj mi nalogo oz. za kakšen projekt gre in katero področje in kaj naj vsebuje, pa da vidimo kako nimam pojma o oblikovanju, namreč pripravljen sem iz čistega veselja narediti eno predlogo.

jype ::

Kurzweil> Imam bolj občutek, da je to tvoj kolega...

Seveda je bil kolega. Ne bi priporočil človeka, če ne bi delal z njim.

creator2 ::

Kurzweil - jaz se s tabo nikoli nebi prepiral o stvareh iz tvojega področja, ker o njih vrjetno nimam pojma.
Drugače pa indijci niso uničili freelancerskega sveta. Če ti nek indijec ki nima pojma vzame delo si zanič ti, ne pa freelancerski svet.

Kurzweil ::

To kar praviš je seveda neumnost, če se izrazim po tvoje. Kitajcev, Indijcev in Indonezijcev, da ne naštevam dalje držav, kjer ljudje delajo za 10x manj, kot pri nas je skoraj točno 3 MILJARDE, kjer je ODLIČNIH designerjev verjetno par 10.000, ki so odzivni tako podnevi, kot ponoči in deljajo verjetno bolje, kot kateri koli Slovenec. Tako, da resnično ne vem zakaj zdej ti nakladaš o slabih indijcih, govorim o dobrih, o KONKURENCI in ki delajo za cente. Očitno si premlad in vendarle o svojem poklicu nimaš toliko pojma, da bi vedel kako je bilo včasih in kako je danes, takrat pol sveta še interneta ni imelo in smo dejansko mi bili eni od cenejših. Recimo producent od Game of Thrones je tudi sam rekel, da tako kvalitetnega outsourca, poceni in še hitro končanega, kot v indiji ni, za primer zmaji od Daenerys so zrenderirani v Indiji, pa so boljši, kot kateri koli drugi zmaji v drugih filmih, za 1/10 cene in 2x hitreje. Kot sem rekel, nekaj je pacati v Wordpressu in kopirati trendy designe drugih, drugo pa delati nekaj res izvirnega in na nivoju. Ne bom rekel, da se kot Freelancer več ne da, ampak kot dijaku je bilo to dobro, danes pa je Freelancerska scena v precej slabšem stanju, kot je bila 15 let nazaj recimo in tudi za igračkanje s CSSom, HTMLjem in Photoshopom ni volje več niti za hobi, ker drugo kot hobi to tako ni.

Jaz pa si za razliko od tebe upam razglabljati o teh stvareh, ki jih ti počneš, ker so dejansko smešne v primerjavi s tem, kar mene še sedajle drži pokonci, da ne spim, ker sem pač najbolj kreativen in efektiven ponoči. In glede na to, kaj si pisal po Slo-techu še 2 leti nazaj, se raje malce spusti v normalno držo. Pa še nekaj ti lahko rečem, ker vidim da si omenjal delo z Dreamweaverjem v preteklosti, mislim da ne rabim dalje :D Ravno toliko, da imaš občutek da malce umiri konje in ne se imet za Einsteina če pedenaš nek CMS in obračaš elemente strani levo desno. In neglede na to, da tega ne počnem že leta, stvar spremljam in sem jo vendarle počel verjetno dlje časa, kot ti, pri teh igračkanjih pa je tako potrebno kakšen teden ali dva da si up to date, kar se novih pristopov tiče.

sumoborac ::

OP se ti zavedaš kaj natančno sprašuješ?

A: Iščem najboljšega serviserja za avto!
B: Uredu, kakšen avto? Škoda? Ferrari?
A: Nima veze! Serviser je serviser!
B: Ok, za popravit kaj? Motor? Karoserijo? Elektriko?
A: Stari, nisi na tekočem! Serviser za avto je serviser za avto! Če se ti ne sanja kaj hočem, pol se ne oglaši!
B: Pa se tebi sanja kaj sploh rabiš?
A: Pa modeeeeeeel, evo ti, to je top of the top mehankar, vidš?
B: Am... ni. Uporablja samo orodja, ki so primerna za Yugota.
A: Pa kaj se sploh oglašaš če nimaš nč pametnga za povedat?!?!?


Upam da je slika dost jasna? Razlagaš, da veš o čemu govoriš, a v naslednjem stavku vn vržeš:
Rabim spletnega oblikovalca - oblikovalca spletnih mest - web designerja - oblikovalca spletnih strani. Če te zanima kaj dela oblikovalec spletnih strani se pa obrni na kakšnega učitelja iz osnovne šole.

Ne, ne potrebujem designerja za mobilne aplikacije. Tak bi se predstavil kot mobile app designer ali ui/ux designer. Vsekakor ne kot web designer.


Za začetek, ui/ux designer je del web-designa (eno je user interface, eno je user expiriance ane). Dober spletni oblikovalec brez nekih osnovnih ui/ux znanj ne obstaja. Torej fail.

Potem tehnologija - seveda je pomembno, kaj si želiš ven iz projekta, oz na čemu bo projekt baziral. Velika razlika je, če se dela dizajn za npr. Magento (kjer 95% top web dizajnrjev pade), saj so nekateri deli precej "hard-coded" kar pomeni, da so limitacije, za katere mora dizajnr vedet in jih upoštevat. Prav tako framework na katerem je želja da se dela/ne dela. Mogoče hočete imeti nek specific custom dizajn in baziranje na Bootstrap ali kakšnem drugem ne pride v poštev.

In nakoncu pride še specifično znanje - določene rešitve v tehnologiji omogočajo določene prednosti. Torej smo spet vezani na informacijo, kakšna tehnologija bo v uporabi.

Tako da, sedi cvek. Za obnašanje in znanje. Vzami si 14 dni časa in se posveti temu, kaj v resnici potrebujete (ja, se bo treba kej tut naučit) ter pridi nazaj z jasnim vprašanjem (Iščem strokovnjaka za popravilo desnega odbijača na mojem Bugatti Veyronu).

Aja še to - top strokovnjaki tudi top-stanejo. Ne rabiš povedat budgeta, raje povej zgornjo limito za urno postavko, katero ste z kolegi računal, da boste tega dobrega spletnega oblikovalca tudi plačali.

Pa da olajšam zadeve:
A: 5-10 EUR/h
B: 10-20 EUR/h
C:20-50 EUR/h
D: 50-100 EUR/h
E: Več kot 100 EUR/h
Prid sm al pa tm ostan...

Phantomeye ::

creator je ziher ta dejan, pa dela neko troll reklamo haha.


sicer pa, objavis oglas, kar se ti javi, se ti javi. Najboljsih dizajnerjev si pa itak ne morš privoščit, če niti ne poveš, kaj hočeš met.

Zgodovina sprememb…

borisk ::

creator2 je izjavil:

Iščem najboljše od najboljših.


Te se išče z headhunterji(ni važno v kateri stroki), rabiš pa podroben profil kaj rabiš in predvsem kaj ponujaš!!

Jerry000 ::

Pustite ga...OP se raje tu krega kot da objavi oglas...rezultat, we all know. Drugo pa, ne vidim problema da ma designer wordpress svojo stran...pomembno je portfolia njegova, verjetno nima časa zase delat pa je z WP hitreje prišel do rešitve. Al je spletna njegova lepa al ne...well, vprašanje je bolj ali je uporabna. Če ja, job done.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako kot študent najdi delo?

Oddelek: Loža
91879 (1567) Gandalfar
»

Iščem delo

Oddelek: Programiranje
182797 (1702) Utk
»

Kako narediti užitno spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
192777 (2127) mitja_i
»

Microsoft Expression

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
163474 (2550) M.B.
»

Microsoft oživlja nadaljnji razvoj Internet Explorerja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
645935 (5935) Poldi112

Več podobnih tem