» »

Kako kot študent najdi delo?

Kako kot študent najdi delo?

T-Majo ::

No že nakaj časa iščem iščem študentsko delo kot grafično oblikovalec. Ampak ugotovil sem, da večino računalniških storitev preko e-študenta je programiranje.

Začel sem se celo spraševati, ali sem poklic sfalil heh.
Sicer sem poslal dosti prošelj, dejansko vse, ki so bile v Ljubljani, ampak nekateri že takoj dobijo kandidate, nekateri pa spoh odpišejo ne oz. se ne oglasijo.


Kako ste pa vi uspešno iskali dela?

BTW: ima kdo izkušnje, kako narediti portfolio? Je to lahko navaden PDF al JPEG slika?

Hvala =)

blackbfm ::

Ta tip dela je bolj tak, da si ga sam najdeš. Pa grafični oblikovalci so načeloma kar multipraktiki, se ukvarjajo s tem in onim in še kaj zraven. Mislim, če imaš smisel za te stvari in nekaj podjetniških sposobnosti potem nisi falil.

LapD ::

Portfolio brez izdelkov bo bolj bogi :)

1. Naredi par spletnih strani znancem, prijateljem
2. Oblikuj kakšne zadeve za strani tipa threadless.com
3. Sodeluj v kakšnem natečaju na straneh tipa 99designs.com

V teh treh primerih zaslužek ni primarni cilj, je pa seveda mogoč. Boš pa s tem obogatil svoj portfolio.
Ko bo le ta kolikor toliko soliden, oblikuj svojo spletno stran, na njej predstavi sebe, kaj znaš, kaj si ustvaril, kaj bi rad delal ...

Na ta način boš potem veliko lažje pristopil k podjetjem, ki iščejo oblikovalce, pa še kakšna stranka te bo našla na netu, ko boš najmanj pričakoval. V vsakem primeru pa ti ne bo dolgčas, saj boš vedno imel kaj za počet.
web&motion designer

T-Majo ::

Izdelkov imam kar nekaj; koledarji, vizitke, CGP-ji, oblikovanje revije (ala Joker), kakšen letak bi še kje našel. Saj delam prijateljem, samo tu logično ni nekega zaslužka.

Pozna kdo to stran: http://www.najnalepke.si/

Gre za delanje projektov, od katerega si ti avto, tudi po licenci, vendar dobiš od prodanega izdelka 10% stran. To pomeni nekje od 4.5 do 6EUR na prodan izdelek. Tržijo ga pa lahko, dokler si ti uporabnik strani.

T-Majo ::

Kje bi pa našel seznam agencij v LJ, ki se ukvarjajo z oblikovanjem?

Aja, pa še to, se da v Gmailu vstaviti sliko v podpis, kot banner?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

Gandalfar ::

no daj link na svoj portfolio

Tody ::

Nekdo, ki mi reče kako se naredi portfolijo bi me že skrbel če bi zaposlil. Slovenija je premajhna za to da bi bil samo spletni dizajner, se cel dan igral z photoshopom in ne vedel nič o CSS in html/php/asp

Tko da bo treba še kako stvar več znat.

T-Majo ::

Gandalfar je izjavil:

no daj link na svoj portfolio



Zaenkrat lahko pošljem izdelke v PDF, portfolio še moram narediti.

Mavrik ::

Verjetno je tole že tvoj prvi problem, ki ga moraš popraviti. :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Gandalfar ::

pa kdaj prides na kaksne spletne urice kaj povedat o web designu? Pa morda naredit kaksno zacetno delavnica orodja, ki ga najboljse obvladas?

Prav tako bi me zanimalo videti tvoj tumblr/posterous/blog kjer objavljas linke na zanimive design inspiracije, tvoj google reader shared item in seveda, blog zapise o tem kako so nastali tvoji doloceni izdelki.

Top designerji za katere se mi tepemo vse to imajo oz. so poceli v preteklosti (npr. delavnice), da so prisli do tega kjer so zdaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako in kje do dobrega spletnega oblikovalca?

Oddelek: Izdelava spletišč
282994 (2252) Jerry000
»

Istočasno na višješolski in visokošolski študij?!

Oddelek: Šola
121778 (1341) mojca
»

portfolio

Oddelek: Izdelava spletišč
122671 (2298) Vice
»

Kako narediti užitno spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
192784 (2134) mitja_i

Več podobnih tem