» »

Delavec ni dobil plače

Delavec ni dobil plače

««
8 / 8
»
»»

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Bi smao pluse pobrali od obeh variant, nizko ceno pa artikel probali.

Obeh variant? Saj za probat ne rabiš fizične trgovine...
Life is as complicated as we make it...

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ma kaj bluzite, če boste vi naredili procesor v rangu i5 za 20% višjo ceno kot Intel, made in slovenia, ga kupim, klinc gleda 20%. Če pa kupim itak ameriški procesor narejen na kitajskem, pa res ne razumem zakaj bi ga moral prek slovenskega trgovca. Kje je njegova dodana vrednost? V čem je razlika kot če kupim v Nemčiji in vržem 20 evrov prvemu klošarju, ki ga srečam?
Od švercarjev ni neke koristi, torej je edino logično, da jim daš čim manj zaslužit. Da se jih čim več loti delat kaj koristnega.


Razlika je v tem, da ima slovenski delavec namesto nemškega pogodbo o zaposlitvi.... a ni to več kot očitno, ne rabiš bit doktor ekonomije.

Pithlit ::

Ummm... brez besed...
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Razlika je v tem, da ima slovenski delavec namesto nemškega pogodbo o zaposlitvi.... a ni to več kot očitno, ne rabiš bit doktor ekonomije.

Vau, nisem vedel da za službo v Nemčiji ne rabiš pogodbe o zaposlitvi.

Moram mojega delodajalca vprašat kaj dela narobe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alien123 ::

nekikr je izjavil:

To, da ne razumeš, da Big Bang ni v isti državi kot ostala dva. Dodaj drugačno nabavo in stroške trgovin, pa boš morda kaj razumel. Če ne sem pa na voljo za osnove ekonomije, če ti res ne gredo, za dober denar se lahko zmeniva.


Res je da ni v isti državi. Res je da nimamo takih plač tukaj kot tam. Res je da imajo ceneje tam, s poštnino vred. Garancijo tukaj uveljavljat je muka, že takoj mislijo naši da jih hočeš okoli prnest.. bo jo naši mogli začet kake akcije imet da bo kdo tukaj kupoval

solatko ::

Nemški podjetnik mi je še v prejšnjem sistemu ob pripombi, da švabi na radenske črtico delajo, vino pa kupijo pri kmetu ali v trgovini, dejal nekako takole - jaz moram moje DEM zaslužit in zakaj bi jih v gostilni, kjer ti dajo toplo pivo in hladno juho, z obvezno namočenim palcem, plačal še enkrat več, kot v trgovini, pa še lepega pogleda ne dobim za to.

Dejstvo je, da je ta gospod porabil preko 500DEM za večerjo 10-ih ljudi, za dobro pripravljeno kirnjo in domače vino, lastniku počitniške hiše v kateri smo bivali.
Gazda je zjutraj vprašal koliko gostov je za kirnjo, domače vino in glasbo na mandolini, prijavili smo se vsi, Nemec pa je bil tako zadovoljen in navdušen, da je kompletno plačal on in se ni pustil prepričat, da stroške pošteno delimo.

Ob tem sem se tudi sam veliko naučil in nisem več pripravljen plačevati vsako ceno, za cenen izdelek, za napitnino pa se mora kelnar vsaj znat obnašat, pa ravno dovolj mora bit hiter.

Pri naši prehrambeni politiki je pa tako, da dokler bodo kmetje vrtičkarji in bo vas, katero bi v celoti obdelala 2 ali 3-je traktoji, ima pa vsaka hiša najmanj 2, si s povprečno slovensko plačo, skoraj nihče ne more privoščit to preseravanje z domačim, bio,.......

Sam zelenjavo nabavljam na tržnici, pri isti branjevki, že več kot 20 let in plačujem normalne cene, kakršne bi morale veljati za vse.
Sobotni nakup na glavni tržnici, me za vso potrebno zelenjavo stane od 5-10€, pa po navadi dve vreči, komaj nesem domov, pa nisem švoh.
Za podobno količino zelenjave, mi je hotela v BTC zaračunati 25€ in sem ji lepo pustil vse skupaj na pultu.

Dejstvo je, da so kmetje okoli večjih mest gospodje, kmetje po gorskih vasicah ali vaseh bolj oddaljenih od večjih krajev, reveži, ki bi se radi obnašali enako, kot kmetje v dolini, cene pa bi radi imeli še višje.

Zakaj že?

Če bi bili pametni, bi se šli vaško pašno skupnost, stroje in orodja na zadružni način in bi se jim stroški pridelave, krepko znižali, pridelki in meso bi bili 1. klase in jim sploh nebi bilo treba prodajat doma, temveč za višje cene I in A.
Dokler bo pa vsak z nekaj ha zemlje, hotel imeti 2 ali 3 traktorje in sadit za lastne potrebe z viški pa živet, naj se lepo hebejo.
Delo krepa človeka

Mufasa ::

Sj to veš, da kmetje delajo po vremenu.. neglede na to kateri dan v tednu je?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

scipascapa ::

SOLATKO: pravilno napisano, nekateri kmetje se preveč cenijo, pa vsak 2 traktorja na kredit.

Invictus ::

scipascapa je izjavil:

SOLATKO: pravilno napisano, nekateri kmetje se preveč cenijo, pa vsak 2 traktorja na kredit.

Pravzaprav jim traktorje subvencionira država... Do 70%.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Pravzaprav jim traktorje subvencionira država... Do 70%.
Škoda ker jih ne preprodajajo nazaj. Bi vsaj kaj zaslužili..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xmetallic ::

Kmetijstvo bi moralo funkcionirati "as a service". Namesto da vsak kmet kupuje traktor in deset nastavkov za le tega bi najeli traktorista ki se namensko ukvarja samo s tem.

fikus_ ::

Op sprašuje kako pravilno dati odpoved, vi ste pa temo pripeljali preko BB do kmetijstva?!:8)
Pa mislim, da se na kmetijstvo ne spoznate najbolj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Alien123 ::

kmet dobi subvencije, ki jih ne rabi vrnit. Ves zaslužek, ki dobi, mu ostane.
hmm

fikus_ ::

V celi EU je enako! Torej si proti subvencijam in za višje cene hrane?
Jaz sem tudi proti subvencijam, samo naj bi plačajo za pridelke toliko, da se bi mi splačalo!
Mleko so plačevali kmetu že po 0,37+ €/liter, sedaj pa okrog 0,24€. Ali je zato mleko v trgovini kaj cenejše zato?! Primerjaj to ceno mleka s ceno npr. piva!
Sicer pa mislim da kmetijstvo poznaš samo po stvareh, ki jih daš v usta!

bluefish ::

Slovenija ima glede na statistiko največ traktorjev na število prebivalcev. Nekje pri vrhu ali na samem vrhu je tudi po številu traktorjev na površino pridelovalne zemlje. Poleg tega je "vozni park" med novejšimi. To se tebi zdi normalno? Mar ne bi bilo več koristi od subvencij, če bi bile namenjene izboljšanju pridelovalnih postopkov, zaščiti pred vremenskimi nevšečnostmi,...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

MrStein ::

Falil temo, bluefish?

Ah ja, "naši" lahko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fikus_ ::

Če kdo želi debatirati o kmetijstvu pa odprimo novo temo.

connel ::

Zakaj ne greš za kmeta bluefish, če se tam cedita med in mleko? Pa tolk ste že offtopic, da niti smešno ni več.

next3steps ::

Invictus je izjavil:

scipascapa je izjavil:

SOLATKO: pravilno napisano, nekateri kmetje se preveč cenijo, pa vsak 2 traktorja na kredit.

Pravzaprav jim traktorje subvencionira država... Do 70%.

S katerimi moraš ti nekaj delati določeno obdobje. Če to obdobje greš zugrunt, moraš stroj vseeno odplačati. Zato pa so načeloma te subvencije velike samo nekaj procentov. Spodoben stroj te pride okrog sto tisočakov, pripadajoča mehanizacija prav toliko. Toliko tudi pride še oprema poslovnih prostorov. Še kakšnih 30-50jurčkev je letno stroškov z vsem ostalim. Če se hočeš iz leta v leto širiti, pa še vsako leto kakšnih 50-100 jurčkov.
Če imaš 20 hektarjev ali 100, so začetni stroški skorajda isti.
*Subvencije so zelo majhne, pa še prebirati je ponavadi treba med njimi >občinske, državne, evropske. Večih na 1x ponavadi ne moreš koristiti, vse ti pa naložijo neke obveznosti na neko določeno obdobje. Država pač ni dobrodelna ustanova, da bi kar keš talala.

Kar se tiče pa trinkgelda, ga daš osebi samo takrat, kadar ti nudi storitve na osebnem nivoju - se pravi hostese itd.

*Nedavno se je talala subvencija živinorejcem. Bila je tako velika, da je pokrila v celem letu za samo dober teden stroškov.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

fikus_ je izjavil:

Mleko so plačevali kmetu že po 0,37+ EUR/liter, sedaj pa okrog 0,24EUR.

Mleko v trgovini je pa... kolk? Nekje med 65 pa 85 centi. Pol maš pa take 'trgovce' ki mleko kupijo po 85 centov (oz, ~66) pa ti ga v svoji štacuni prodajo po 1,05. Ampak eni tukaj trdijo da moramo kupovat 'mleko' pri tem tadrugem... namesto pri prvem. Ker... ne vem zakaj.

Mleko Planika... njihova prodajalna vs. Mercator. Tko da si vsak lahko dejansko zračuna kolk si (pre)prodajalc marže nabije, na kur**** mleku (zato da ga iz škatle na polico postavi).
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

xmetallic ::

next3steps je izjavil:


S katerimi moraš ti nekaj delati določeno obdobje. Če to obdobje greš zugrunt, moraš stroj vseeno odplačati. Zato pa so načeloma te subvencije velike samo nekaj procentov. Spodoben stroj te pride okrog sto tisočakov, pripadajoča mehanizacija prav toliko. Toliko tudi pride še oprema poslovnih prostorov. Še kakšnih 30-50jurčkev je letno stroškov z vsem ostalim. Če se hočeš iz leta v leto širiti, pa še vsako leto kakšnih 50-100 jurčkov.
Če imaš 20 hektarjev ali 100, so začetni stroški skorajda isti.
*Subvencije so zelo majhne, pa še prebirati je ponavadi treba med njimi >občinske, državne, evropske. Večih na 1x ponavadi ne moreš koristiti, vse ti pa naložijo neke obveznosti na neko določeno obdobje. Država pač ni dobrodelna ustanova, da bi kar keš talala.

Kar se tiče pa trinkgelda, ga daš osebi samo takrat, kadar ti nudi storitve na osebnem nivoju - se pravi hostese itd.

*Nedavno se je talala subvencija živinorejcem. Bila je tako velika, da je pokrila v celem letu za samo dober teden stroškov.

Zato je nesmiselno, da mali kmetje kupujejo stroje. Traktor se splača kupit če imaš zemlje da lahk cel teden voziš traktor po 10 ur na dan. Takrat boš tudi veliko pridelal in posledično veliko več zaslužil, ter hitreje povrnil stroške začetnega nakupa. Če maš pa ti zemlje da s traktorjem zapelješ 5-krat v vsako smer nakup nima smisla.

Pithlit je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Mleko so plačevali kmetu že po 0,37+ EUR/liter, sedaj pa okrog 0,24EUR.

Mleko v trgovini je pa... kolk? Nekje med 65 pa 85 centi. Pol maš pa take 'trgovce' ki mleko kupijo po 85 centov (oz, ~66) pa ti ga v svoji štacuni prodajo po 1,05. Ampak eni tukaj trdijo da moramo kupovat 'mleko' pri tem tadrugem... namesto pri prvem. Ker... ne vem zakaj.

Mleko Planika... njihova prodajalna vs. Mercator. Tko da si vsak lahko dejansko zračuna kolk si (pre)prodajalc marže nabije, na kur**** mleku (zato da ga iz škatle na polico postavi).

Če kupiš v trgovini ljubljanskih mlekarn dobiš mleko za ~82 centov, v trgovini je to isto mleko > 1€. Cene so okvirne se ne spomnim več točno razlike vem le da ni zanemarljiva.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ali pa kupiš v leclercu za 0,89 oziroma 0,62 EUR ("Alpsko")... ;)
(ko je v akciji, kot recimo te tedne)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spajky ::

..ali pa v Ho*erju 0,57 1,5% liter .. tega jest zdej že vsaj dve leti, ni pa slovensko, ampak se mi zdi nemško ali avstrijsko ... meni je Ok okus ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MrStein ::

Ljubljanske mlekarne?

(Sem že obupal nad "držati se teme". Kakšen narod, takšen forum, takšna država.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kenpachi ::

Prekleta Drzava™ strikes again! :D
Zaraki Kenpachi.
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10414759 (9487) Daliborg
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513243 (11567) Pithlit
»

Kako nekoga odpustiti brez slabe vesti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417487 (13839) joze67
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320197 (17875) Invictus

Več podobnih tem