» »

Delavec ni dobil plače

Delavec ni dobil plače

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

In z vsem tem si ne uspeš pridelat minimalca... no pa imaš vrhunski razlog zakaj jaz ne bi nikoli odprl spja :)

Bravo, izjemen doseže

Precej boljši kot tvoje blebetanje in pametovanje po forumih. Internetni rambo je lahko vsak... ti pa nimaš niti tolk jajc da bi svoje pametovanje v realnem svetu preizkusil. Jaz jih imam. Delam pa predvsem na dolgi rok. Ja, ne pridelam minimalca zato ker vse kar zaslužim porabim za to da vrnem keš tistim ki so zaupali vame in mi ga posodili. Tako da bom pač na kruhu in vodi dokler pufov ne pokrijem... za razliko od marsikoga ki najprej za lastno rit poskrbi... pol pa če kaj ostane pa puf vrne, drugače pa preprosto pozabi nanj.

Mato989 je izjavil:

Ne, hočem samo link iz Francije od PODJETJA (kot je BB)

Majkemi ste nesposobni. In pol nekaj tupiš kako bi kot podjetnik uspel? Lej, če ebay-a ne znaš ponucat pol ne vem kako bi sploh firmo odprl.

111111111111 je izjavil:

ne izmotavaj se. Daj link da še jaz nabavim za 3,5€ iz Francije s poštnino vred.

Je težko malo prebrskat?
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Mato989 ::

Majkemi ste nesposobni.


Nekdo ki ne pridela minimalca bo meni govoril o nesposobnosti... ironija...

Pa še na pufih za povrh :) Ni kaj, vrhunec podjetništva v Sloveniji...

nekikr ::

No, zapletla se je. Ali pa laže. Naj bo dvom in recimo, da se je zapletla. Ker to, da težko prideš do minimalca pač ni enako temu, da težko prideš do minimalca, ker istočasno odplačaš 10k€ mesečno dolgov.

korenje3 ::

ta mato989 hoče nekaj več kot mu pripada. zato ker kao nekaj ve o izdelkih ki jih prodaja.
lej si na dnu verige, sicer ne vem kakšno šolo imaš, ampak po moje bi enako kakšen študent preko študentskega servisa prodajal, če ne še bolje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

111111111111 ::

Pithlit je izjavil:


111111111111 je izjavil:

ne izmotavaj se. Daj link da še jaz nabavim za 3,5€ iz Francije s poštnino vred.

Je težko malo prebrskat?

Da.

Če je res kar si napisala, potem le naprej, sam bi sicer vse vlagal v firmo (ne vem kake sorte je) potem pa vrnil pufe, ker ljudje ki so ti posodili verjetno verjamejo vate.

Pithlit ::

nekikr je izjavil:

No, zapletla se je. Ali pa laže. Naj bo dvom in recimo, da se je zapletla. Ker to, da težko prideš do minimalca pač ni enako temu, da težko prideš do minimalca, ker istočasno odplačaš 10k€ mesečno dolgov.

Sem dokaj lepo povedala da mi po stroških ostane mogoče 100€. Vse ostalo so drugi napledli.

111111111111 je izjavil:

Da.

Tough.

111111111111 je izjavil:

Če je res kar si napisala, potem le naprej, sam bi sicer vse vlagal v firmo (ne vem kake sorte je) potem pa vrnil pufe, ker ljudje ki so ti posodili verjetno verjamejo vate.

Firma je na stopnji kjer ima za biti. Trenutno. Tolk kot je sedaj lahko obvladujem. Širjenje/vlaganje pride na vrsto ko/če si bom to dejansko lahko privoščila. Saj poznaš uno "don't bite off more than you can chew".
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

111111111111 ::

Pithlit je izjavil:


Firma je na stopnji kjer ima za biti. Trenutno. Tolk kot je sedaj lahko obvladujem. Širjenje/vlaganje pride na vrsto ko/če si bom to dejansko lahko privoščila. Saj poznaš uno "don't bite off more than you can chew".


Se deloma strinjam s tabo, samo kaj pa ko bo firma dobila priložnost za projekt in bo potreben večji finančni vložek? Glede na to da je sedaj iz rok v usta?

Invictus ::

111111111111 je izjavil:


Se deloma strinjam s tabo, samo kaj pa ko bo firma dobila priložnost za projekt in bo potreben večji finančni vložek? Glede na to da je sedaj iz rok v usta?

Če delaš za plačilo po končanem projektu ja.

Če so vmesna plačila, kar je normalno, pol ni panike...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

Sem dokaj lepo povedala da mi po stroških ostane mogoče 100€. Vse ostalo so drugi napledli.

Potem bi bilo bolje, če ne bi napisala nič. Ker dejansko nisi napisala nič razen to, da si, po svoji logiki, pametna in sposobna, z nepopolnimi podatki, ki potem kar vabijo, da se nekdo obesi na njih in jih zlorabi.

Saj poznaš uno "don't bite off more than you can chew".

Že res, ampak tudi "go big or go home" je še kako na mestu. Zato, ker se odločiš, da rasteš počasi, glede na neko počasno linearno rast, mogoče zamudiš priložnost, da razširiš prihodke eksponentno. Zdaj je pa samo odvisno koliko želiš tvegati. Sposobni, pametni itd. brez nekih blaznih obveznosti bi morali načeloma zagrabiti to drugo, ker si bodo slej ko prej pripravili drugo priložnost. Ostali lezejo počasi in morda kam pridejo, preden jih povozi čas.

Invictus ::

nekikr je izjavil:


Zato, ker se odločiš, da rasteš počasi, glede na neko počasno linearno rast, mogoče zamudiš priložnost, da razširiš prihodke eksponentno. Zdaj je pa samo odvisno koliko želiš tvegati. Sposobni, pametni itd. brez nekih blaznih obveznosti bi morali načeloma zagrabiti to drugo, ker si bodo slej ko prej pripravili drugo priložnost. Ostali lezejo počasi in morda kam pridejo, preden jih povozi čas.

Če lahko eksponentno zrasteš, lahko ravno tako eksponentno padeš.

Malo zoprno ob kreditih in otrocih...

Tako ali tako pa kot "one-man-band" nimaš prilike neke blazne rasti. Prej ali slej prideš do omejitev samega sebe in preprosto ne moreš več obdelati vseh dnevnih taskov. Glede na freelacenrski trg v Evropi je danes zaslužek nekje do 150k-200k letno še realen, za kaj več moraš imeti mednarodni produkt ali pa dobre veze v slovenskem JS ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MrStein ::

Pithlit je izjavil:


Je težko malo prebrskat?

Očitno je, če ti še vedno ni ratalo.

Ah ja, internetni Ramboti in podobno, kaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

MrStein je izjavil:

Očitno je, če ti še vedno ni ratalo.

Jaz imam kabel doma... in lepo opravlja svojo nalogo. Jaz bi rekla da mi je ratalo. Mogoče se pa motim... ta možnost vedno obstaja... na nekem kvantnem nivoju.
Life is as complicated as we make it...

nekikr ::

Ti si ga preplačala, jaz sem ga dobil za 2 centa. Zraven so mi dali pa še 10kg čokolade.
Verjemi, ker sem tako rekel, ane? Daj mu že link, da bo dal mir. Če je res boš imela pol minute dela.

ohnowhy ::

Ste pa res po nepotrebnem zapeli za ta zastarel kabel; saj mogoče pa je bila samo ilustracija, se pa lahko strinjamo, da robo (s poštnino vred) kupiti vsaj pol ceneje v tujini preko spleta pa res ni neka posebnost.

Invictus ::

Mislim...

Tema prišla iz "Delavec ni dobil plače"

v

"Mato ne zna kupit enega usranega kabla".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mislim...

Tema prišla iz "Delavec ni dobil plače"

v

"Mato ne zna kupit enega usranega kabla".


Mato zna čisto dobro kupit, ampak Mato pa ne pozna nobene prodajalne v Franciji ki bi na Ebayu prodajala kabel RCA M/M 10m in bi le-ta stal 3,5€ kjer je vključena poštnina v SLovenijo.... seveda da bo primerljivo mora ta prodajalna/prodajalec biti na podobnem kot BB torej plačevanje najemnin, stroškov in ostalega.... To da ti ga ena fizična oseba proda za 3,5€ ker več ne rabi pa verjamem... ampak to je možno tudi v SLO...

Ker vsi vemo da je to bullshit, želim dokaze.

Pa saj niti ne rabim linka, dovolj bo ime firme...

Ste pa res po nepotrebnem zapeli za ta zastarel kabel; saj mogoče pa je bila samo ilustracija, se pa lahko strinjamo, da robo (s poštnino vred) kupiti vsaj pol ceneje v tujini preko spleta pa res ni neka posebnost.


Se strinjam, ampak nihče pa ne pomisli da zmeraj ko robo kupiš v tujini za "pol" ceneje, dejansko manjšaš kupno moč Slovenije :) Na dolgi rok delaš točno to kar vse tu moti, da se denar več ne obrača.... seveda ne, ker denarnega toka več ni ker gre pol keša ven... ampak na dolgi rok bomo na slabšem vsi, razen tisti ki delajo za tujino...

nekikr ::

Če se bodo stvari še naprej globalizirale potem bomo kratkoročno vsi kupovali cenejše stvari. Pač ne bodo tukaj naslednji dan ampak čez 3 dni, kar pa ni tak problem pri večini nakupov. Dolgoročno bomo pa vsi brezposelni ali pa na minimalcu (oz. bomo vsi vrhunski programerji, po jypovem prepričanju).

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Se strinjam, ampak nihče pa ne pomisli da zmeraj ko robo kupiš v tujini za "pol" ceneje, dejansko manjšaš kupno moč Slovenije :) Na dolgi rok delaš točno to kar vse tu moti, da se denar več ne obrača.... seveda ne, ker denarnega toka več ni ker gre pol keša ven... ampak na dolgi rok bomo na slabšem vsi, razen tisti ki delajo za tujino...

Ej, ni treba delat reklame za svojo, slovensko, predrago trgovino...

Pač delaj za tujino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alien123 ::

Če bojo cene na ravni konkurence komot kupim tukaj, nisem nobena socialna za slovenske firme.. do takrat pa je tujina prva na seznamu :)

Mr.B ::

Dokler je Slovenska trgovina samo preprodajalnica robe (ki ni izdelana v Sloveniji) praviloma pa Kitajskega porekla, je mene BK.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

Se strinjam, ampak nihče pa ne pomisli da zmeraj ko robo kupiš v tujini za "pol" ceneje, dejansko manjšaš kupno moč Slovenije :) Na dolgi rok delaš točno to kar vse tu moti, da se denar več ne obrača.... seveda ne, ker denarnega toka več ni ker gre pol keša ven... ampak na dolgi rok bomo na slabšem vsi, razen tisti ki delajo za tujino...

To je navadno nakladanje. Če kupiš v Sloveniji za dvojno ceno, je to isto kot da bi kupil v tujini za pol cene in dal klošarju v Sloveniji še pol zneska. Zakaj bi to delal? Enako denarja gre ven iz Slovenije, slovenska trgovina pa v tem primeru ne doda čisto nobene dodane vrednosti. Če se kaj proizvaja v Sloveniji je pa druga stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

korenje3 ::

Mr.B je izjavil:

Dokler je Slovenska trgovina samo preprodajalnica robe (ki ni izdelana v Sloveniji) praviloma pa Kitajskega porekla, je mene BK.


veliko je takih posrednikov, ki iz domače garaže laufajo podjetje in uvažajo kej iz tujine in so edini zastopnik. dejansko ne držijo zalog, sam po ponudbi nabavljajo. to so fajn zaslužki, sploh če se gre za stvari ki imajo visok promet.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Invictus ::

korenje3 je izjavil:


veliko je takih posrednikov, ki iz domače garaže laufajo podjetje in uvažajo kej iz tujine in so edini zastopnik. dejansko ne držijo zalog, sam po ponudbi nabavljajo. to so fajn zaslužki, sploh če se gre za stvari ki imajo visok promet.

Sploh če je lastnik trgovine zaposlen v JS, kar je tudi dostikrat primer...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Se strinjam, ampak nihče pa ne pomisli da zmeraj ko robo kupiš v tujini za "pol" ceneje, dejansko manjšaš kupno moč Slovenije :) Na dolgi rok delaš točno to kar vse tu moti, da se denar več ne obrača.... seveda ne, ker denarnega toka več ni ker gre pol keša ven... ampak na dolgi rok bomo na slabšem vsi, razen tisti ki delajo za tujino...

To je navadno nakladanje. Če kupiš v Sloveniji za dvojno ceno, je to isto kot da bi kupil v tujini za pol cene in dal klošarju v Sloveniji še pol zneska. Zakaj bi to delal? Enako denarja gre ven iz Slovenije, slovenska trgovina pa v tem primeru ne doda čisto nobene dodane vrednosti. Če se kaj proizvaja v Sloveniji je pa druga stvar.


To ni niti približno podobno, kaj šele isto :)

Alien123 je izjavil:

Če bojo cene na ravni konkurence komot kupim tukaj, nisem nobena socialna za slovenske firme.. do takrat pa je tujina prva na seznamu :)


Torej kupiš vse direkt na Kitajskem kjer je izdelano, ker COmputer Universe in Mindfactory so identični preprodajalci kot BB, razlika je samo da imajo boljše rabate od BBja, ker kupijo več kontejnerjev :) Torej za Nemce si socialna ustanova za SLovence pač ne... zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Alien123 ::

A zaj bi jaz moral dat več denarja za isto stvar, ker je pač slovenec? + tega pr slovencih garancijo uveljavljat je katastrofa, pr computeruniverse in amazon gre vse gladko..

Pithlit ::

Pusti ga... če mu pa osnove ekonomije in 'globalnega trga' niso jasne.

Če že podpiram preprodajalce... bom tiste ki so cenovno ugodni. BB to pač ni.
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

To ni niti približno podobno, kaj šele isto :)

Čisto isto je. Ali pa razloži kako ni. Ampak ne boš. Ker je.

Torej kupiš vse direkt na Kitajskem kjer je izdelano, ker COmputer Universe in Mindfactory so identični preprodajalci kot BB, razlika je samo da imajo boljše rabate od BBja, ker kupijo več kontejnerjev :) Torej za Nemce si socialna ustanova za SLovence pač ne... zanimivo.

Ja, če mi hočejo nemci prodat kitajsko robo po višji ceni kot kitajci, bojo morali ponudit še kaj zraven. Dostavo v parih dneh, garancijo, in podobno. Pri slovenskih trgovinah ni nič od tega. Verjetno tričetrt stvari direktno naročijo iz Nemčije po čisto istem sistemu kot če bi naredil to sam. Tako da nazadnje traja dlje, stane več, z garancijo je pa spet več problemov.

Mato989 ::

Pithlit je izjavil:

Pusti ga... če mu pa osnove ekonomije in 'globalnega trga' niso jasne.

Če že podpiram preprodajalce... bom tiste ki so cenovno ugodni. BB to pač ni.


Daj ne debatiraj o ekonomiji če niti minimalca ne dobiš no...

Pithlit ::

Mislim no... malo funkcionalne pismenosti ti pa res ne bi škodilo.
Life is as complicated as we make it...

solatko ::

A niste vsi skupaj malo offtopic?
Je kdo sploh pogledal o čem je tema?
Moderatorji pomoč!!!!!!
Delo krepa človeka

korenje3 ::

v BB so cene itak zasoljenje... samo zato ker imajo "izobražene" mato989te ki povejo tisto kar kupec želi slišati. torej nič drugega razen to kar piše že na listku pred tvjem recimo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

nekikr ::

Hja, plačaš tudi to, da lahko artikel vidiš v živo. TV recimo je super pogledati kakšen je, pa še kakšno drugo stvar tudi.

Alien123 ::

a pol naprimer če grem v BB, pa si malo pogledam tvje, moram pol na blagajni plačat nwm 10 eurov za ogled TVjev?..

nekikr ::

Ne bodi bebec. Fizična trgovina mora v stroške (ki sestavljajo del končne cene) šteti vse, ne samo najema strežnika, študenta, ki vnaša podatke in zunanjo računovodkinjo.

ohnowhy ::

Mato989, pejdi kupit kruh in plačaj 1000EUR za kilogram, ker si pač lahko privoščiš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Alien123 ::

nekikr je izjavil:

Ne bodi bebec. Fizična trgovina mora v stroške (ki sestavljajo del končne cene) šteti vse, ne samo najema strežnika, študenta, ki vnaša podatke in zunanjo računovodkinjo.


computer universe, mindfactory imata tudi fizične trgovine, tak da nwm kaj hočeš povedat

nekikr ::

To, da ne razumeš, da Big Bang ni v isti državi kot ostala dva. Dodaj drugačno nabavo in stroške trgovin, pa boš morda kaj razumel. Če ne sem pa na voljo za osnove ekonomije, če ti res ne gredo, za dober denar se lahko zmeniva.

Mato989 ::

nekikr je izjavil:

To, da ne razumeš, da Big Bang ni v isti državi kot ostala dva. Dodaj drugačno nabavo in stroške trgovin, pa boš morda kaj razumel. Če ne sem pa na voljo za osnove ekonomije, če ti res ne gredo, za dober denar se lahko zmeniva.


Saj takim ne bo nikol jasno, tudi če jim daš inštrukcije, najbolj zmagajo oni ko pridejo v trgovino probavat stvari kupijo pa na spletu, takim ki to delajo bi zakasiral ene 50% cene izdelka. Naj kupijo na spletu pa probajo pa vračajo, samo to se jim pa ne da, je preveč dela baje :) Bi smao pluse pobrali od obeh variant, nizko ceno pa artikel probali.

thramos ::

Začni zaračunavat vstopnino v trgovino. Pa zraven še jamraj o "drugih državah", kot da ti kdo prepoveduje prodajati v tujino.

nekikr ::

Ampak, zakaj se pa recimo ti s tem ne ukvarjaš? Čisto iz firbca me zanima. Marže so 50% in več baje, Slovenija je v EU in ti je celotno območje na voljo...vse je enostavno, če ne pa še enega forumaša zraven vzameš...profit!
Vsi delate za povprečne (in podpovprečne) plače, vam je pa točno jasno kako vse deluje in kakšni zaslužki so in kako se dela. Nekaj ne štima tule.

Utk ::

Mislim da nihče tu ne trdi, da je danes fizična trgovina z računalniško robo strašen biznis.
Samo nekateri mislijo, da bojo z visokimi cenami pa vseeno preživeli. Well, ne bojo.

thramos ::

nekikr je izjavil:

Ampak, zakaj se pa recimo ti s tem ne ukvarjaš? Čisto iz firbca me zanima. Marže so 50% in več baje, Slovenija je v EU in ti je celotno območje na voljo...vse je enostavno, če ne pa še enega forumaša zraven vzameš...profit!
Vsi delate za povprečne (in podpovprečne) plače, vam je pa točno jasno kako vse deluje in kakšni zaslužki so in kako se dela. Nekaj ne štima tule.


Vsi? Mislim da imaš težave z razumevanjem pojma povprečje. :))

Hvala za skrb, zaenkrat (tok, tok) mi gre kar dobro in ne rabim širit poslovanja.

Menda pa lahko pokomentiram jokcanja preprodajalcev po forumih, kaj praviš?

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mislim da nihče tu ne trdi, da je danes fizična trgovina z računalniško robo strašen biznis.
Samo nekateri mislijo, da bojo z visokimi cenami pa vseeno preživeli. Well, ne bojo.


Saj vem ja, to ste isti primerki ki vpijete da moramo met domačo pridelavo hrane, potem pa kupujete tujo zelenjavo ipd... ker je domače predrago.... potem pa subvencije dajemo vsi da kmetom futra država everčke.... zanimivo da hrane ne naročeate preko spleta v Avstriji, baje je tolko ceneje :)

@thramos
Drugače sem pa jaz serviser ne preprodajalec ampak ok... ti že veš boljše kaj jaz delam kot jaz sam kot kaže :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

nekikr ::

Menda pa lahko pokomentiram jokcanja preprodajalcev po forumih, kaj praviš?

Če veš v čem je stvar sigurno. Če pa samo nabijaš v tri dni brez poznavanja teme, potem bi bilo pa bolje, da ne. Lepo, da ti gre kar dobro, ampak zakaj samo kar dobro, ko bi pa lahko celotni EU prodajal po 50% marži elektroniko? Delaš dve leti in se potem upokojiš in počneš kar te zanima. Sigurno ti ne gre tako dobro?

In kar je napisal Mato je še kako res, na žalost. Vsi hočemo lokalno, bio, eko in ne vem kaj še hrano, potem pa kupimo tisto, kar je ceneje (in je vedno uvoženo in dvomljive kvalitete). Radi bi kvalitetnega keramičarja, ampak dali bi mu pa 10€/m^2. BB ni tu nobena izjema in bo sčasoma postal del tuje verige ali pa propadel. Na srednji rok je vse dobro, na dolgi pa...no, bomo pač čisto vse naročali v tujini, že zato, ker sami ne bomo imeli. Če ni lokalne potrošnje tudi služb ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Utk ::

Ma kaj bluzite, če boste vi naredili procesor v rangu i5 za 20% višjo ceno kot Intel, made in slovenia, ga kupim, klinc gleda 20%. Če pa kupim itak ameriški procesor narejen na kitajskem, pa res ne razumem zakaj bi ga moral prek slovenskega trgovca. Kje je njegova dodana vrednost? V čem je razlika kot če kupim v Nemčiji in vržem 20 evrov prvemu klošarju, ki ga srečam?
Od švercarjev ni neke koristi, torej je edino logično, da jim daš čim manj zaslužit. Da se jih čim več loti delat kaj koristnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Pithlit ::

nekikr: sej ni panike... ti kar kupuj robo (narjeno na kitajskem) v BB za 20-50% več kot takoj čez mejo (enako robo, narejeno v isti tovarni). Ti noben ne brani. Jaz je pač ne bom. Če se mi ne mudi bom to robo celo s kitajske naročila. Če ne pa prek meje (poštnine je pogosto manj kot mi jo zaračuna, recimo, mimovrste), pride pa glih tolk hitro... al pa hitreje.

Solato pa kupujem slovensko (jajca, kruh, mleko, pivo... tudi). Podpiram slovenska podjetja ki ustvarjajo. Za preprodajalce mi dol visi.
Life is as complicated as we make it...

nekikr ::

Kje je njegova dodana vrednost?

Saj tu je catch. Kar nekaj trgovin ima kakšno dodano vrednost ampak praviloma je pol centa nižja cena še vedno boljši stimulator. Meni recimo je super, da pošljem ali pa se kar zapeljem do lokalnega servisa, pa da lahko kakšno stvar pred nakupom pogledam. Tudi vprašam za nasvet, ker povsod pač niso zaposleni "neumni študenti" in se spoznajo. Koliko to komu pomeni je druga pesem, ampak sam sem mnenja, da malenkost višja cena (pozabimo zdaj tiste višje razlike, tam je logično kaj izbrati) pač odtehta in pomaga pri lokalni izbiri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Utk ::

Sej da, za ene stvari. Če pa jaz že vem da hočem ta in ta procesor, ga ne rabim it gledat v trgovino. Pri televizijah recimo se pa čisto strinjam, da bi plačal nekaj več fizični trgovini, ki jih bi imela veliko razstavljenih. Samo takih trgovin je spet bolj malo.
No, če imajo pa tam 3 televizije, ti pa potem naročiš 4., pa še to čakaš 2 tedna, je spet vseeno če jo sam naročim iz Nemčije.

thramos ::

nekikr je izjavil:


Če veš v čem je stvar sigurno. Če pa samo nabijaš v tri dni brez poznavanja teme, potem bi bilo pa bolje, da ne. Lepo, da ti gre kar dobro, ampak zakaj samo kar dobro, ko bi pa lahko celotni EU prodajal po 50% marži elektroniko? Delaš dve leti in se potem upokojiš in počneš kar te zanima. Sigurno ti ne gre tako dobro?


Od kje ideja, da v preprodaji delaš dve leti in se upokojiš? Ali da se tam cedita med in mleko? Ker ne jaz ne kdo drug v tej temi ni napisal ničesar podobnega.

Da ljudje preizkušajo v fizičnih štacunah in kupujejo preko neta, je dobro znano dejstvo. Težko jim to preprečiš. Če se kljub temu greš fizično prodajo in nato še jokcaš po forumih ... se ti bodo ljudje pač smejali. Zelo podobno bo, če boš v času odprtih mej EUja jokcal o velikosti trga. A te kdo sili v tak biznis, al kaj?

ohnowhy ::

Mato989 je izjavil:

Saj takim ne bo nikol jasno, tudi če jim daš inštrukcije, najbolj zmagajo oni ko pridejo v trgovino probavat stvari kupijo pa na spletu

Ja, absolutno, ni zakona, ki bi to prepovedoval.

Mato989 je izjavil:

, takim ki to delajo bi zakasiral ene 50% cene izdelka.

Absolutno, začni, jutri nadvsezgodaj.

Mato989 je izjavil:

Bi smao pluse pobrali od obeh variant, nizko ceno pa artikel probali.

Seveda, zaenkrat ni zakona, ki bi to prepovedoval, še več, pravzaprav si stimuliran za takšno reč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10414630 (9358) Daliborg
»

Sporazumna prekinitev pogodbe (dolg delodajalca) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5513163 (11487) Pithlit
»

Kako nekoga odpustiti brez slabe vesti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7417281 (13633) joze67
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320074 (17752) Invictus

Več podobnih tem