» »

Miška za gaming ?

Miška za gaming ?

«
1
2 3

zupan ::

Živjo, kupujem miško za gaming (FPS) pa se nemorem odločiti :

Microsoft SideWinder Mouse - http://www.microsoft.com/hardware/gamin... - neki novga

SteelSeries Ikari Optical - http://www.racunalniki.com/ra_article.p... spet novo

Razer Lachesis - http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m... ne zaupam :S


no katera bi bila naj primernejša za igranje FPS igric

tilinho20 ::

Rajši si tako miško kupi!
KLIK

P.S.:Nared linke tako kot se jih dela!

Zgodovina sprememb…

Gaber ::

Ikari po vseh fps forumih precej hvalijo, pa tut cena v EU je dost kulturna... Sam ne vem kako je/bo z dobavljivostjo pri nas, jst je še nisem zasledu...

Lahk pa vzameš mx518, preverjeno dobra varianta...

Sc0ut ::

G5
razer diamondback
mx510
mx300
mx518
intelli explorer 3.0
wmo 1.1
mx310
deathadder še mogoče


Drugo pusti na miru, ali zanič ali pa predrago in dobiš za manjši denar ravno tak dobre miške. Upoštevaj tudi, da najboljši q3,q4,q2,qw igralci uporabljajo intelli explorer 3.0, čeprav je samo 400dpi. Ne pusti se nasrat od marketinga.
Lahko si še pogledaš Esreality mousescore
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

cnZz ::

Ok zdaj mi pa ti povej s kolikimi miskami ki si jih nastel si dejansko igral?
Ker razlika med 400dpi in 4000dpi je ogromna. Na začetku sem imel neko random za 400dpi potem kupil copperheada zdaj pa imam lachesis. Tako da ne ti pravit neke marketinske fore...
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Sc0ut ::

Daj si sens na 30-35cm za 360stopinjski obrat, usb port na 500hz ali 1000hz, brez acceleration, pa hitro potegni miško. Naredi enako s copperheadom in lachesisom, pa boš videl o čem govorim. Napiši še, katero podlago imaš. Potem pa enako naredi z eno izmed zgoraj napisanih mišk, na usb portu s 500 ali pa 1000hz, pa spet povej rezultat. Če hočeš ti ga povem jas, z diamondbackom, ki ga trenutnop imam. 100% bo copeprhead poskočo ali se zatakno, meni pa bo gladko zvozila poteg. Poročaj za lachesis, ker me res zanimajo rezultati, saj miške še nisem mogel testirat.

Tak da prosim, če mi poveš kako se je obneslo, pa obvezno napiši podlago in nastavi accel OFF.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Sc0ut ::

Pa vedi, da je laser še vedno shit proti optiki. Dpi-je pusti tukaj na miru.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

cnZz ::

1000mhz sens na ene 2.5 v winsih pri 4000dpi in razer control podlaga pa seveda brez accelerationa. Lachesis koliko poskoci pri potegu? Nič. Copperheada sem spet priklopil, prbl 5 sens pri 2000dpi, enaka podlaga 1000mhz. Spet nič. In obedve sta mi (lachesis mi še vedno) dobro služile tako kot pri gamingu kot pri ostalih opravilih (photoshop etc... ampak sicer pri psju kako ti crto potegnes ni toliko odvisno od miske bolj od roke...).

In ja laser je totalna bedarija, le zakaj ga imajo. Ti si car skupaj z svojim diamondbackom in mi ostali smo pa totalni bedaki.
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

;-) ::

Dam glas za razer.

neres ::

400dpi je dovolj če hočeš mahat po celi mizi, sicer pa ni.

Za enega povprečnega uporabnika sploh ne bi priporočal pod 1000dpi. Če izklopiš pospeševanje je že to premalo za delat v Windowsih, recimo pri resoluciji 1280x1024.

Sc0ut ::

Saj jaz se ne spuščam v dpi, jaz se spuščam v laser vs. optika.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Sc0ut ::

CnZz. Prosil sem, če daš takšen sens, da boš rabil za en 360 stopinjski obrat v kakšni fps igri nad 32cm. 2.5 pri 4000dpi je way to much. Potegni pol hitro miško, pa glej, če bo lepo šlo.

Pa še enkrat si poglej Esreality mousescore.

In ja laser je totalna bedarija, le zakaj ga imajo. Ti si car skupaj z svojim diamondbackom in mi ostali smo pa totalni bedaki.


Nisem rekel, da ste bedaki. To si si rekel sam. Sicer pa ne govorim o vseh, ampak o profesionalnih igralcih. Mene ne briga, kako miško ma sosed, ali pa vsi igralci cod2, cod4, country strike,...v Sloveniji. Me pa briga, če toxic celo leto zmaguje Quake4 turnirje z wmo 1.1a. Ali pa ko Vo0 in fatal1ty pobašeta vsak okrog 100000usd pri painkillerju z mx 518 in IE 3.0. Razumeš, to je tisto. Ne pa miške, ki bi jih naj vsi uporabljali. Poleg tega vse moje trditve lahko dokažem z Esr mousescore. Zato pa sem ti tudi rekel, da za lachesis ne vem kako je. Za copperhead pa stavim, da ne funkcionira vredu.

In v bistvu moj post ni bil namenjen nekemu posmehovanju vam, ki ste kupili dražje miške, ampak predstavitev, da ni nujno, da so sedaj najdražje gaming miške najboljše. Te starejš, optične lahko dobiš ful ceneje, okrog 30eur, pa ti bo super funkcionirala in ne rabiš dat 70 ali več evrov za najnovejšo laser.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

TokioGangsta ::

Jaz mam Lachesisa in je super. Meni perfektno leže v roko:))
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

The_hammer ::

mx 518, če hočeš zmagovat je to to :P
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

cnZz ::

In zakaj je 2.5 prevec?! To je pač moj sens pizda na takšnega sem navajen, in da če s takim sensom na hitro potegnem kurzor čisto lepo sledi.
Vsak ima drugačen okus, in vsakemu durgačna miška paše v roko. Če pa zdaj en pro ki lahko igra z obično miško je zmaguje pa ne pomeni da lahko vsi.
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Sc0ut ::

n zakaj je 2.5 prevec?! To je pač moj sens pizda na takšnega sem navajen, in da če s takim sensom na hitro potegnem kurzor čisto lepo sledi.


Oprosti če se počutiš ogroženega, jaz te nočem napadat. Mej sens kakšen hočeš. Jaz sem ti samo rekel da si nastavi sens za 10 sekund tako, kot sem ti jaz napisal in potegni z miško v eni igri in boš potem videl, zakaj laser ni čisto vredu. 2.5 pa ni 32cm za 360 stopinjski obrat, ampak dosti manj, zato "way to much". Samo za test si torej tisto nastavi, drugače pa mej kako hočeš.

Tudi te ne želim silit, kaj uporabljaj, želim ti samo dokazati, zakaj so optične miške boljše od laserskih in s tem utemeljit moj post zgoraj, ki opredeljuje, katere miške se splača kupiti.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Grey ::

Kupi nekaj brezžičnega od Logitecha.

MX620

MX Revolution

Jaz imam prvo in preigram veliko iger. To, da je brez kabla prinese dodaten plus, ker lahko miško kadarkoli umaknem stran, če potrebujem malo več prostora. Tipk ima več kot dovolj (L, D + stranski dve), baterija zdrži ob nenehni uporabi 6 mesecev (če se jo ugaša tudi več), laga pri premikanju ni.

cnZz ::

ScOut

Ti mi samo povej kolikokrat si imel v roki misko z 4000dpi?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Sc0ut ::

Nisem še imel, ampak poglej malo višje, ko sem napisal, da me dpi ne zanimajo.

Jaz ne govorim o dpi-jih, ampak o tem, da je laser slab proti optiki. Razumeš, laser je slab proti optiki, ne pa da je 400dpi slabo proti 4000dpi.

Pa poglej si že enkrat Esr mousescore, pa boš videl o čem govorim. Namreč o "perfect control" in "malfunction speed". Poglej si pod zavihkom "comparisons", pa boš videl.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

cnZz ::

Upam da to veš, ti povem iz lastnih izkušenj. Ko sem imel copperheada sem imel 2000dpi in sens okoli 5, ko sem pa kupil Lachesis z 4000dpi pa mi filing ni bil enak... Zato sem zmanjšal sens. O tem ti govorim.
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Gaber ::

In če boš kupu 8000DPI ga boš mogu spet zmanjšat... Kar pa je logično, ampak nima blage veze z kvaliteto tipala...

Point zgodbe je pa drugje, kot je že 100x napisal scout sam si očitno pretrd, da laserska tehnologija ni pol tok razvita kot optična, kar pomeni da so miške z laserskim tipalom slabše, razliko v ceni pa proizvajalci opravičujejo z nabijanjem DPIjev [od tod marketiški nateg]...

Sicer pa po tvoji logiki če bi rad mel 8000dpi sam 2x povečaj sens v winsih :D

BoberLord ::

v čem je razlika med miško za 15 evrov in tisto za 75? spomnim se mojega prvega lana ko so vsi imeli razerje in neke drage miše jaz pa tam nek kmetavz z mišom za 2 jurja kot nek čapac tam sedim.... in ownam. >:D lol. če ti ne gre ti tud miš dober ne pomaga.... :D

Zheegec ::

Pa kaj počnete, da vam miške poskakujejo pri hitrih potegih? Kaj nihče nima Logitech mišk doma?? >:D

MX518 je še vedno najboljša gamerska miška. Optični senzor, dobro postavljeni gumbi, je dovolj velika, da jo lahko dlje časa uporabljaš. Gumbov ima ravno prav, edino za levičarje ni primerna. Pa pozabi razen marketing Logitech in pa Razerja ter podobnih, laserska tehnologija nima za uporabo z dobro podlago nobene prednosti. Če bi pa rad ležal v postelji in uporabljal miško, potem pa le vzemi lasersko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sc0ut ::

Hvala Gaber. Končno nekdo, ki razume.

@BoverLord: Vzemi neko cheap, ampak res tisto najbolj cheap miško, ali pa ono optično logitech za starih 3000sit, narejeno po obliki starega dobrega pilot wheela, pa hitro potegni. Kurzor ostane na mestu.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Sc0ut ::

Zato pa danes kupiš kako za 30 evrov, recimo krait, diamondback, mx,... in se imaš super, saj je taglavno pri optičnih miškah, da ne preskakujejo ob hitrih potegih. In te, kaj jih naštevam jaz, ne poskakujejo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zheegec ::

MX510 sem skoraj 2x vrgel iz mize zdajle, pa je bila vedno odzivna in natančna... Canyon miška za 5€, katero uporabljam v službi, pa ima te simptome.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cnZz ::

O bed jaz sm hotu povedat DA LAHKO z 2.5 sensa potegnem miško in naredim obrat za 360 stopinj scout pa trdi da ne, pa očitno mu moram posnet video al kaj?! Pa daj no naj en zaklene al pa zbrise temo...
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

tilinho20 ::

Če jaz prav razumem je optika nasloh boljša od laserja, ane? Ta miška je v redu? KLIKKLIK

dedi542 ::

MX510/8 , Intelli mouse 3.0, deathadder. To so miske, Cnz ti si pa se samo en bedak, ki pada na market fore - vec je, bolje je. Mal si poglej easrelity kot prvo, kot drugo intelli mouse 3.0 400 dpi ni isto kot neka faking random miska 400 dpi. In ne napenji tvoje izkusnje, ker ce si 3 miske probal se ne pomen da mas kej izkusenj, ampak je to samo tvoje mnenje in ne utirej tvojega debilnega subjektivnega menja drugim, da je laser bolsi kot optika, ker preprosto ni.

Zheegec ::

tilinho20: Super najhudejša miška... omg, 25% cenejša, kot v Slo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tilinho20 ::

Aja...
Katera pa je boljša? MX510 ali MX 518? Po vaših besedah sklepam, da MX 518. Ampak samo sklepam...:)

PINki ::

MX518 je ZAKON. Je že moja 3. Pr drugih so se sfukal kontakti (kar z garancijo komot uveljaviš sam kabl je treba zamenjat) jaz sem pa garancijo zgubil. To se mi je zgodilo pri obeh prejšnjih. Zdaj od ta tretje čuvam garancijo:D

Aja...kupil sem pa spet isto ker enostavno nemorem brez nje, je pač PERFECT za mojo dlan...:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PINki ()

Sc0ut ::

.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

cnZz ::

dedi542
Kopiri mi kje sem napisal da je laser boljši od optike ali karkoli v tej smeri. Vse kar jaz hočem dopovedat je temu scoutu da se lahko obrnem za 360 stopinj z 2.5 sensa in 4000dpi. To je vse. Pač kupil sem prvo razerja ker so mi priporočali, zdaj sem pa spet kupil razerja, ker sem bil z prejšnjim zadovoljen.
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Sc0ut ::

Itak da se lahk oobrneš za 360 stopinj, ampak to ni to, kaj ti jas pravim. Saj se lahko za 360 obrneš z vsako miško. Čisto si vse zamešal.
Ampak res si vse zamešal.

- nastavi si sens v igri tako, da boš rabil 35cm za 360° obrat
- potem malo igraj in delaj ful hitre gibe z miško, ni treba da 360 stopinjske. Najboljše s copperheadom, ker vem, da on serje, za lachesisa pa ne vem, zato sem te prosil, da narediš test

Potem pa poročaj, če je bil "tracking" miške dober. Je šla gladko, je kaj zaskakovala... Ampak moraš delat hitre gibe, v stilu "flick shota". Ne vem kje si ti razbral, da ti pravim, da z 2.5 sensa ne moreš nardit 360° obrata. Kaj z 2.6 potem tui ne moreš? Jao, saj nisem tumast, da bi ti postavljal takšna vprašanja in trdil takšne stvari.

In tebi zato dela vse vredu, ker imaš high sens. Laserji pa serjejo ravno z low sens. In 35cm za 360° je low. lahko daš tudi 40cm, pa probaj.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Sc0ut ::

Esr mousescore za copperhead:

The results for the Copperhead were actually worse than the Microsoft Habu. Perfect Control only goes up to 0.83 m/s (32.5"/s) and the mouse reaches its Malfunction Speed at 0.85 m/s (33.5"/s). Again, I made absolutely sure that the mouse was clamped down in contact with the mousepad constantly for these readings so they would not be distorted by any accidentally lift. The DPI came out as 2000, as expected.

For high game sensitivity players the low range of Perfect Control won't be such a problem since they are unlikely to want to flick the mouse at that speed anyway, but this mouse will be a disappointment for gamers that prefer low sensitivity. Similarly to the Diamondback, the buttons on the side are badly positioned in my opinion. It was difficult to get a good grip on the Copperhead without accidentally hitting a button, and eventually I had to unbind them all just to play a game without interuption.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

tilinho20 ::

Kaj mi vi bolj priporočate? Ali MX518 ali Deathadder za podlogo Icemat 2nd Edition.

strictom ::

Igral sem z vsemi miškami, ki jih je ScOuT naštel zgoraj in še z mnogimi drugimi. Najbol sede mi še MX518 katero mam že nekaj let :)

In je verjetno še nekaj let nebom menjal 8-)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

IVo ::

Razmišljam o nakupu MX REVOLUTION LASER... ima kdo kake izkušnje z njo? Sestra jo rab za arhitekturo jst pa za špile in vsakdanjo uporabo. Kakšna je pa v primerjavi z MX1000 laser?
Vnaprej hvala za pomoč!

PINki ::

tilinho20: Priporočam MX518 saj jo imam tudi sam (že tretjo) in jo ne menjam za nič na svetu.:D

tilinho20 ::

Ali je kdo tuki že probal igrat na isti podlagi z MX518 in Deathadder-jem?

Tilen ::

Imam 3x MX510 in ne menjam za nič na svetu;)

Pa kaj počnete, da vam miške poskakujejo pri hitrih potegih? Kaj nihče nima Logitech mišk doma?? >:D

Sem par dni nazaj vrnil v BB G5 katera na Icematu ne deluje OK. Ob hitrih potegih jo piga tako, da res ni. Sploh se ne da igrat. Sem dal kar raje eno od MX510 popravit in začasno uporabil zlate rezerve;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PARTyZAN ::

Ja, pac laserske miske ne delujejo dobro na steklenih podlogah. To je common knowledge.

Tilen ::

Jup, na navadnem A4 papirju je delovala oK.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tilinho20 ::

Ali potem vse optične miške dobro delujejo na Icemaz 2nd Edition?

PINki ::

Kaj si se zalimu na to podlago. Kupi jo pa pejt v BB testerat kera je bolša:\ Pomoje obe dobro saj sta optični. Nima kej jebavat.:\ LP

tilinho20 ::

Ali je DeathAdder v BB? Se ne spomnim, ampak možno je...

Zgodovina sprememb…

PINki ::

Am, ko sem jaz kupoval v BB mojo MX518 sem vprašal kje imajo kaj od RAZERja. Pa so rekli da ne prodajajo razerja:8)

frudi ::

Razmišljam o nakupu MX REVOLUTION LASER... ima kdo kake izkušnje z njo?

Imam sicer VX revolution, torej manjša verzija, namenjena prenosnikom. Če je tudi na MX revolution enak kolešček, potem je zadeva (vsaj za moj okus) povsem neuporabna za resno igranje. VX ima namreč enega najbolj katastrofalno obupnih koleščkov sploh... totalen bruh :(.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Shegevara ::

Prosim pomagajte.

sem v dilemi katero miško med dvema naj kupim.

Na eni strani je Stylx gaming mouse

na drugi strani pa Logitech MX400

Kaj bi vi izbrali? Prva ima sicer 400dpi več kot logitechova me pa malo moti da je rdeča. in zelo izstopa pred belim monitorjem in černo tipkovnico
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314796 (13068) mr1two
»

Katero Gaming miško do 30€ (+/- 5€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
736244 (5434) TOP
»

Razer Lachesis ali Logitech G9

Oddelek: Kaj kupiti
342227 (1742) Sc0ut
»

Microsoft ali razer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586001 (5117) mihajlo carr
»

Miška ???? :S

Oddelek: Kaj kupiti
141867 (1751) Sc0ut

Več podobnih tem