» »

snemalni studio doma

snemalni studio doma

leo876 ::

Pozdravljeni! Zanima me, če je isto, če v snemalnem studiu uporabljam zvočno kartico ali mešalno mizo. Je popolnoma vseeno? Zanima me pa tudi, kaj vse še nujno potrebujem za snemalni studio doma. Hvala za vaš odgovor!

radmannsdorf ::

Dobrodošel na forumu. Pred odprtjem nove teme, se pogleda če mogoče že obstaja kakšna na to tematiko.
domači snemalni studio

Tomson ::

Odvisno kaj boš snemal, kako boš snemal, koga boš snemal, kje boš snemal, kakšen nivo posnetkov, koliko boš zapravil itd. Sicer pa predlagam nekoliko bolj "tematski" forum za te zadeve ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

leo876 ::

Hvala za vaše odgovore! :) Zanima pa me še, kaj je razlika med zvočno kartico in mešalno mizo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: leo876 ()

sosed ::

leo876 je izjavil:

Hvala za vaše odgovore! :) Zanima pa me še, kaj je razlika med zvočno kartico in mešalno mizo?


Zgleda, da sploh ne veš kaj zvočna kartica in mešalna miza. Brez zamere. :D

Tomson ::

Glede na to, da si precej "bos" na tem področju, je vprašanje kje je smisel domačega studia ali pa imaš kakšen poseben razlog, namen za tovrstno odločitev? (svoj band in želiš demo posnetke) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

leo876 ::

Vse razumem o teh stvareh, vendar ne vem kako naj se izrazim in napišem.

SaXsIm ::

Zvočna kartica je analogno - digitalni pretvornik. Mešalna miza je naprava, v katero vstopajo analogni signali, ki se z različnimi obdelavami združijo v en izhoden analogni signal.
SaXsIm

madog ::

TROLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL tema......

Vse ve pa nič ne ve.....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

leo876 ::

Hvala za odgovor.

jakan123 ::

Kupi zvočno kartico z vgrajenim preampom in ne rabiš mešalke. Če rabiš multitrack snemanje pa vzami večkanalno kartico ali pa mešalko, ki ima vgrajeno kartico.

leo876 ::

Mi je zdaj vse jasno ja. Hvala za odgovore! :)

leo876 ::

Pozdravljeni! Zanima me tudi, ali se splača kupiti zvočno kartico Lexicon Lambda, ali priporočate katero drugo?

jakan123 ::

Zelo stara zadeva. Izberi kaj novejšega. Recimo kaj iz UR serije od Steinberga. Jaz imam UR22 in jo uporabljam za vaje in koncerte. Nobenih problemov.
http://www.steinberg.net/en/products/au...

SaXsIm ::

Sam ne bi kupoval steinbergovih zvočnih. Cubase je že kul, hardversko je pa to bolj tretjerazredna roba, oz vsaj včasih je veljala za takšno. Top zvočne kartice so RME, potem imaš Motu, Presonus, Apogee (bolj Mac zadeva, če prav dela tudi na windowsih), M-Audio. Se najde še kaj, načeloma se je audio vmesnike bolj uporabljalo na firewire portu, zaradi boljših latenc. Povsem je zadeva odvisna od buđeta, sam bi si privoščil kaj od RME najraje. Sem uporabljal tudi M-Audio, pa je bilo ok, če prav zna biti firewire muhast, zadnje čase pa predvsem uporabljal Presonus Live 24, ki je v bistvu miza.
SaXsIm

gazibo ::

RME je firma, ki slovi z najbolj rock-solid driverji v celotni pro audio industriji.

Da se pa dobiti zelo solidne zadeve tudi na budgetu, jaz bi iskal Roland, Focusrite za WIN recimo, MOTU & Apogee za Mac userje

Tomson ::

RME is the way to go, če finance dopuščajo, sicer pa lahko pohvalim Focusrite, imam že vrsto let in sem tudi zelo zadovoljen ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domači snemalni studio

Oddelek: Loža
123416 (870) midiboss
»

MEŠALNA MIZA

Oddelek: Zvok in slika
172237 (1888) videc
»

Oprema za snemanje vokala

Oddelek: Zvok in slika
341948 (1392) AtaStrudl
»

Kateri mikrofon za snemanje diatonične harmonike?

Oddelek: Zvok in slika
82555 (2423) Aeroplane
»

snemalni studio

Oddelek: Zvok in slika
234133 (3876) Backup22

Več podobnih tem